Doğal Dil Sorgularını İşleme ve Düzenleme

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Doğal Dil Sorgularını İşleme ve Düzenleme

Doğal dil sorgularının işlenmesi ve düzenlenmesi hakkında yeni verilen bir Google patenti çıktı.

Google’dan görüldüğü gibi, arama motoruna atanan patentler bize Mountain View, Ca’da geliştirilen süreçler hakkında fikir veriyor. Bu, Google’ın doğal dil sorgularını düzenleme konusunda nasıl çalıştığına bakmamızı sağlar.

Geçen Mayıs ayında, yeniden ziyaret etmeye değer bir gönderide başka bir Google Patenti hakkında yazmıştım: Doğal Dilde Sorgu Yanıtları.

Doğal dil sorgularını düzenleyebilen bilgi işlem sistemleri, kullanıcının ifadesini yorumlar ve hemen bir arama yapmak veya bir öğe oluşturmak gibi bazı eylemler gerçekleştirir.

Doğal dil sorgularını düzenlemek için sistemler ve yöntemler burada açıklanmaktadır. Bir alıcı devresi, bir kullanıcıdan doğal dil sorgusunu alır. Bir doğal dil yorumlayıcı devresi, doğal dil sorgusunu birkaç kategoriye ve birkaç değişkene dönüştürmek için doğal dil sorgusunu ayrıştırır. Tür sayısındaki her değişkene karşılık gelen değişken sayısı bir sınıftır.

Bir kullanıcı arabirimi, kategori sayısını ve değişken sayısını görüntüler. Kullanıcının doğal dil söyleyişini sağlayarak değişken sayısındaki en az bir değişkeni değiştirmesine olanak tanır.

Doğal Dil Sorgularını İşleme

doğal dil sorgularını düzenleme

Başka bir yön, doğal dil sorgularını düzenlemek için araçlar içeren bir sistemle ilgilidir. Alma, bir kullanıcıdan doğal dil sorgusunu almak anlamına gelir.

Doğal dilde yorumlama, doğal dil sorgusunu birkaç kategoriye ve birkaç değişkene dönüştürmek için doğal dil sorgusunu ayrıştırmak anlamına gelir. Tür sayısındaki her değişkene karşılık gelen değişken sayısı bir sınıftır.

Arayüzleme, kategori sayısını ve değişken sayısını görüntülemek ve kullanıcının doğal bir dil söyleyişini sağlayarak değişken sayısındaki en az bir değişkeni değiştirmesine izin vermek anlamına gelir.

Doğal dil sorgusu, web tabanlı bir depolama sistemindeki dosyaların bir listesini görüntüleme isteğidir. Kategori sayısı aşağıdakilerden en az ikisini içerebilir:

  • Dosya tipi
  • dosya sahibi
  • zaman
  • konum
Tavsiye Edilen:  En İyi Siber Güvenlik Kariyer Yolları

Yöntem ayrıca, kategorilerin yaygınlığına ve çoğu değişkene dayalı olarak web tabanlı depolama sistemi üzerindeki bir dizi kullanıcı dosyasını filtrelemek için araçlar içerebilir.

Kullanıcı, en az bir değişkeni değiştirerek ve en az bir değişkeni değiştirmek için bir ifade söyleyerek en az bir değişkeni değiştirir. Sistem ayrıca kullanıcının doğal dil sorgusuna bir veya daha fazla kategori ve değişken eklemek için bir kelime söyleyerek doğal dil sorgusunu değiştirmesine izin veren araçlar içerebilir.

Sistem ayrıca, doğal dil sorgusunun güncellenip güncellenmeyeceğini veya kullanıcı tarafından sağlanan doğal dil ifadesindeki birçok kategori ve değişkene dayalı olarak yeni bir sorgu oluşturulup oluşturulmayacağını belirlemek için araçlar içerebilir.

Kullanıcının en az bir değişkeni değiştirmesine izin verilmesi, doğal dil sorgusunda bir değişiklik elde edilmesini sağlayabilir ve kullanıcının en az bir değişkeni değiştirmesine izin verme aracı ayrıca, kullanıcının doğal dil sorgusuna geri dönmek için değişikliği geri almasına olanak sağlayabilir.

Doğal Dil Sorgularının Listelerini Filtreleme

doğal dil Sorgularının filtreleme listeleri

Sistem, kategorilere ve değişkenlere dayalı olarak bir öğe listesini filtrelemeyi, kullanıcıya öğelerin filtrelenmiş listesini sağlamayı ve öğeleri işaretlemek için bir kullanıcı isteğinin alınmasına yanıt olarak filtrelenmiş öğeler listesindeki öğeleri işaretlemeyi içerir.

Kategori sayısı ve değişken sayısıyla sonuçlanacak makine tarafından üretilen bir doğal dil sorgusu için bir talebin göstergesi olan bir kullanıcı girişinin alınmasına yanıt olarak, arayüzleme araçları ayrıca makine tarafından üretilen doğal dil sorgusunu kullanıcıya sağlayabilir.

Doğal Dil Sorgularını Düzenleme

Doğal dil sorgularını düzenlemek için bir sistem – özellikle, sorguların doğal dil biçiminde verimli bir şekilde işlenmesine ve düzenlenmesine izin veren bir cihaz açıklanmaktadır. Ancak, burada açıklanan sistem ve yöntemlerin, ele alınan uygulamaya uygun şekilde uyarlanabileceği ve değiştirilebileceği ve burada açıklanan sistem ve yöntemlerin diğer uygun uygulamalarda kullanılabileceği, bu alanda sıradan deneyime sahip kişiler tarafından anlaşılacaktır. bu tür ilave ve değişikliklerin kapsam dışında kalmayacağını kabul ve taahhüt eder.

Tavsiye Edilen:  Wirusowe nagłówki: dlaczego stały się wirusowe i jak mogą Cię zainspirować

Genel olarak, burada açıklanan bilgisayarlı sistemler, bilgisayar, mikroişlemci, mantık cihazı veya diğer cihaz veya işlemci gibi bir işleme cihazı veya cihazları içeren bir veya daha fazla motor içerebilir; burada açıklanan bilgisayarlı yöntemlerden biri veya daha fazlası.

Patent, sorguların doğal bir dil biçiminde düzenlenmesini ve işlenmesini sağlar. Açıklanan cihazın kullanımı kolaydır ve bir kullanıcının, belgeleri görüntülemek ve düzenlemek için bir cihaza talimat vermesine izin verir. Açıklanan sistemler ve yöntemler, mevcut doğal dil tercümanlarıyla ilgili birçok teknik zorluğun üstesinden gelir ve kullanıcı verilerini depolamak ve paylaşmak için bir ağ üzerinden diğer sistemlerle iletişim kurabilen web tabanlı bir depolama sistemi olarak tanımlanır.

Genel olarak, teknikte sıradan becerilerden biri, burada açıklanan sistem ve yöntemlerin, kapsamından ayrılmadan birbirine bağlanan sistemler için geçerli olduğunu anlayacaktır.

Doğal dil sorgularını düzenlemek ve yeniden oynatmak için sistemler ve yöntemler
Mucitler: Robert Brett Rose, Gregory Brandon Owen ve Keith Charles Bottner
Vekil: Google LLC
ABD Patenti: 11.288.321
Verildi: 29 Mart 2022
Dosyalandı: 30 Mayıs 2019

Soyut

Doğal Dil Sorgularını Düzenleme Sonuç

Doğal dil işleme konusundaki önceki patent, gramer kuralları hakkında daha fazla ayrıntıya giriyor. Bu, Google arama motorunun kendisi ile onu arama yapmak için kullanan insanlar arasındaki iletişimde doğal dil işlemeyi kullandığını açıklığa kavuşturur. Patent başvurusunun arkasındaki yasal analizi atlayarak patentin özetini özetledim. Ayrıca Google’ın, insanların ve bilgisayarların birbirleriyle nasıl etkileşime girdiğine de odaklanan İnsandan bilgisayara iletişim patentleri hakkında da yazıyorum. Bu, arama motoruyla daha iyi girdi ve soru yanıtlamaya yönelik bir harekettir.

Bill Slawski hakkında

26 yılı aşkın SEO deneyimi ve Hukuk Doktoru Derecesi ile Bill Slawski, Google’ın SEO ile ilgili patentleri konusunda en önde gelen uzmandır. Patent Keşfi, SEO hakkında yeni bilgiler bulmanın en hızlı ve en ayrıntılı yollarından biridir. Bill, önde gelen bir arama motoru optimizasyonu blogu olan SEO by the Sea’nin Editörüdür ve burada 1.300’den fazla gönderinin yazarıdır. Bill’in deneyimi, Fortune 500 markalarını ve dünyanın en büyük web sitelerinden bazılarını içerir. Bill, Moz, Search Engine Land ve Search Engine Journal için katkıda bulunan bir yazardır. 2014-2021’de arama motoru algoritmaları, evrensel ve harmanlanmış arama, aramada kişiselleştirme, arama ve sosyal ve yinelenen içerik sorunları, yapılandırılmış veri ve şema gibi konularda sektör lideri uluslararası konferanslarda konuşma yaptı.