Doğru LinkedIn Reklamlarıyla Dönüşen Müşterilerinizi Hedefleyin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Doğru LinkedIn Reklamlarıyla Dönüşen Müşterilerinizi Hedefleyin

İnternet oldukça gürültülü bir yerdir ve çevrimiçi varlığınız dünyanın dalgalı denizlerinde herhangi bir çalışma gerektiriyorsa sosyal medya, çoğu zaman dünyaya bağırıyormuşsunuz gibi gelebilir ama kimse dinlemiyormuş gibi görünür. Bununla birlikte, LinkedIn reklamları da dahil olmak üzere dikkatle düşünülmüş bir sosyal medya stratejisiyle, doğru kişilerin sizi tam olarak aradıkları anda bulmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle LinkedIn, iş kararları verme aşamasında olan profesyonellerden oluşan bir ağdır.

LinkedIn Reklam Türleri

Hemen işe koyulmadan ve pazarlama alanınızla birlikte LinkedIn reklamları için beyin fırtınası yapmaya başlamadan önce, seçenekleriniz hakkında bilgi edinmek için bir dakikanızı ayırın – çünkü birçok seçeneğiniz var! Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi farklı türde LinkedIn reklamı vardır, örneğin:

Sponsorlu Mesajlaşma

Daha önce Sponsorlu InMail olarak adlandırılan Sponsorlu Mesajlaşma, esas olarak, bire bir görüşme yoluyla hedef kitlenize gelen kutularından doğrudan ulaşmanıza olanak tanır. Bu, hedef kitlenize doğrudan ulaşmanın harika bir yoludur.

Sponsorlu İçerik

Bu, gönderilerinizi öne çıkaran olağan, sıradan LinkedIn reklamınızdır. Diğer kullanıcıların LinkedIn akışlarında görünür. İnsanların neye baktıklarını bilmelerini sağlamak için “terfi ettirildi” olarak etiketlenirler.

LinkedIn reklamlarındaki sponsorlu içerik, tek resimli reklamlar şeklinde olabilir, LinkedIn video reklamlarhatta dönen reklamlar.

Dinamik Reklamlar

Dinamik reklamlar, özellikle çok yönlü bir LinkedIn reklam türüdür. Neden soruyorsun? Kendilerine özel olarak uyarlanmış reklamlar oluşturmak için bireysel kullanıcıların kişisel bilgilerinden yararlanarak kişiselleştirmeyi kullanırlar.

Metin Reklamlar

Metin reklamlar, LinkedIn reklamcılığının en ucuz tekliflerinden biridir ve daha küçük bir LinkedIn reklam bütçeniz varsa harika bir seçimdir. Ayrıca, neredeyse tamamen profesyonel bir kullanıcı tabanına sahip bir sosyal ağda geniş bir ağ yayınlamanın son derece verimli bir yoludur.

Farklı LinkedIn Reklamlarının Amaçları

LinkedIn video reklamları da dahil olmak üzere LinkedIn reklamları, hedeflerini çerçevelemek için hedefleri kullanır. reklam kampanyaları, reklamverenlerden işletmeniz veya ürününüz hakkında farkındalık oluşturmaktan kullanıcıları dönüştürmeye kadar LinkedIn reklamlarından ne istediklerini belirtmelerini isteyin. İşte, LinkedIn reklamlarıyla tercih edebileceğiniz tüm hedeflere hızlı bir bakış.

Tavsiye Edilen:  Pinterest Reklamlarıyla Daha Fazla Trafik Çekmek İçin 5 Kolay İpucu

Farkındalık LinkedIn Reklamları

Daha fazla takipçiye, görüşe ve etkileşime ulaşmak ve elde etmek için kullanılır, bu reklamlar, teneke üzerinde yazdığı gibi, marka bilinirliği oluşturmak için harikadır!

Üzerinde Düşünme LinkedIn Reklamları

Markanızı zaten bilen ancak yaptığınız işi daha derinlemesine incelemek isteyebilecek kişilere ulaşmak için kullanılabilir. Bu tür LinkedIn reklamları, web sitenize daha fazla ziyaret almanıza yardımcı olabilir ve katılımınızı artırabilir.

Dönüşüm LinkedIn Reklamları

Müşterilerinizle anlaşma yapmak istediğinizde, dönüşüm reklamları potansiyel müşteriler oluşturmanıza ve mükemmel web sitesi dönüşümleri elde etmenize yardımcı olabilir. Özellikle LinkedIn reklamcılığında, ekibinizde daha fazla kişi istihdam etmek istiyorsanız, dönüşüm reklamları da harikadır.

Farklı LinkedIn Reklam Biçimleri

LinkedIn reklamcılığı, şimdiye kadar muhtemelen anlamış olduğunuz gibi, oldukça kapsamlı bir reklamcılık çerçevesidir. Birçok araç ve LinkedIn reklam türünün yanı sıra, LinkedIn Reklamları için farklı biçimler arasından seçiminizi de yapabilirsiniz. Bunlardan bazılarını burada sizin için özetledik – ne zaman kullanmayı düşünmeniz gerektiğiyle birlikte!

Dönen Reklamlar

Dönen Reklamlar, bir döngü gibi kaydırılarak geçilebilen bir dizi resim ve görseldir! LinkedIn reklamınızın güçlü bir görsel bileşeni varsa bunlar harikadır.

Dönüşüm Reklamları

LinkedIn reklamcılığındaki Dönüşüm Reklamları, kullanıcıların içeriğinizle etkileşime girmesine izin veren etkileşimli reklamlardır. Kayıtları ve diğer yanıt türlerini artırmak için idealdir.

Mesaj Reklamları

Mesaj Reklamları, bu ekstra kişisel dokunuş için harikadır; Çoğu kullanıcının kaçınılmaz olarak gelen kutularındaki mesajları açtığı göz önüne alındığında, bu, birçok ihtiyacınız için çok etkili bir LinkedIn reklamı seçimi olabilir.

Metin Reklamlar

Metin Reklamlar, günümüzde LinkedIn reklamlarının en uygun maliyetli biçimlerinden biridir. Platformdaki metin gönderilerine benziyorlar ve web sitesi dönüşümlerini artırmak için harikalar.

LinkedIn Video Reklamları

LinkedIn Video Reklamları, düşünce liderliği yoluyla içeriğinizi öne çıkarmak ve hatta yeni ürünler ortaya çıkarmak için kullanabileceğiniz kısa biçimli video reklamlar için harikadır. LinkedIn video reklamları için ideal uzunluk yaklaşık 15 saniyedir – kısa ve hoş.

Tavsiye Edilen:  Bir Blog Gönderisi İçin İdeal Uzunluk: Neden Daha Fazlası Her Zaman Daha İyi Değildir?

İşletmeniz İçin Etkili LinkedIn Reklamları Oluşturma

Dijital pazarlama dünyasında her zaman olduğu gibi, herkese uyan tek bir çözüm yoktur; Ancak, net ve etkili LinkedIn reklamları oluşturmak için yapabileceğiniz bazı denenmiş ve test edilmiş şeyler vardır.

Hedef kitleniz hakkında net bir fikre sahip olun ve mesajınızı onlara göre şekillendirin.

Kiminle konuştuğunuzu açıkça tanımladığınızda, mesajınızın geri kalanının yerine oturduğunu göreceksiniz. LinkedIn, coğrafi konum verilerinden belirli iş unvanlarına kadar geniş bir ağ oluşturmanıza olanak tanır.

Harekete geçirici mesajınızda kısa ve net tutun.

CTA’nız, net, özlü ve ikna edici olursanız LinkedIn’deki en büyük müttefikiniz olabilir — hedef kitlenizin zamanını boşa harcayarak patronluk taslamayın! Onlara onlar için neler yapabileceğinizi söyleyin ve size nasıl ulaşacaklarını söyleyin.

Çeşitlilik, LinkedIn reklamcılığının tuzu biberidir.

Ses, video ve metin gibi zengin ortamlarla geçiş yapın. İçeriğinizin göze hoş geldiğinden emin olun ve markanızla benzersiz bir şekilde masaya getirdiğiniz şeyleri sergileyerek kendi adına konuşmasına izin verin.

Çanta iplerine bir göz atın.

Bütçenizi dikkatli kullanın — LinkedIn reklamları o kadar çok yönlüdür ki, küçük bir reklam bile uzun vadede çok uzun bir yol kat edebilir!

Çözüm

LinkedIn reklamları, diğer sosyal medya platformlarının sunduğu reklam sistemleri gibi değildir. Çerçevenin karmaşıklığından dolayı bir miktar öğrenme süreci söz konusu olsa da, LinkedIn reklamcılığı, ulaşmanıza yardımcı olabileceği kişiler nedeniyle dijital pazarlama stratejiniz için paha biçilmez olabilir.
LinkedIn, nihayetinde profesyoneller için bir sosyal platformdur – genellikle iş kararları vermekle görevli kişiler! Deneyimli biriyle ortak olduğunuzda dijital pazarlama ajansı AdLift gibi, LinkedIn reklamcılığının muazzam potansiyelinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış tek bir çözüm elde edersiniz.

Tavsiye Edilen:  Ders Planınızı Oluşturmak İçin Geriye Doğru Tasarım Nasıl Kullanılır (Şablon + Adımlar)

SSS

LinkedIn reklamları en iyi ne işe yarar?

LinkedIn reklamcılığı, işe alım, hizmetler ve promosyonlar ve olası satış yaratma ile ilgili reklamlar için en uygun olanıdır. Aynı zamanda düşünce liderliği içeriğini vurgulamak için mükemmel bir seçimdir.

LinkedIn reklamları ücretsiz mi?

Hayır. Uzmanlar, tıklama başına yaklaşık 5 ABD Doları veya 1000 gösterim başına 7 ABD Doları tutarında bir maliyet tahmin ediyor. Maliyet diğer birçok platformdan daha yüksek olsa da birçok işletme için buna değer.

LinkedIn reklamları buna değer mi?

LinkedIn reklamcılığı, güçlü bir bağlantı profili oluşturmanın ve yeni potansiyel müşteriler yaratmanın mükemmel bir yoludur. Bununla birlikte, nihai uyum birçok faktöre bağlıdır ve özel ihtiyaçlarınızı hesaba katmadan asla net bir evet veya hayır yanıtı olamaz.

LinkedIn reklamlarına günlük ne kadar harcamalıyım?

LinkedIn reklamları için gereken minimum bütçe 10 USD veya Rs’dir. Günde 500 INR.

LinkedIn reklamları ne kadar başarılı?

LinkedIn reklamları, yeni potansiyel müşteriler ve dönüşümler getirmede son derece başarılı olabilir. Tabii ki uyarı, iyi yapılmaları gerektiğidir!