Dönüşüm Oranı Optimizasyonuna Ne Zaman Başlanmalı?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Dönüşüm Oranı Optimizasyonuna Ne Zaman Başlanmalı?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Sitenizi optimize etme zamanı şimdi. Her işletme, sitesini mümkün olduğunca erken optimize etmeye başlamalıdır. Dönüşüm oranı optimizasyonu, büyük karmaşık projeleri veya tüm site yeniden tasarımlarını içermek zorunda değildir.

Kullanıcılarınız hakkında veri toplayarak ve sitenin hangi öğelerinin iyileştirilmesi gerektiğini görerek başlayabilirsiniz. Ardından, kullanıcılarınızın ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için başlığı, açıklamayı, rengi, düğmeleri ve farklı CTA metnini test eden basit bir A/B testi başlatabilirsiniz.

Kaynaklarınız varsa ve bir konuya odaklanabiliyorsanız, kapsamlı CRO stratejisi ve kaynakları buna ayırabilir, o zaman daha da iyi.

Tıpkı iş dünyasındaki her şey gibi, her şeyin doğru zamanı ve yanlış zamanı vardır.

[Add Banner Here]

Optimize etmek için doğru zaman olmadığında

Dönüşüm oranı optimizasyonu işletmenize her zaman değer katacak olsa da bu, web sitesi optimizasyonuna odaklanmak için her zaman doğru zaman olduğu anlamına gelmez.

Web sitenizin dönüşüm oranını optimize etmenin doğru zamanı olup olmadığını belirlemek için, öncelikle kendinize web sitesi trafiği oluşturmak için sürekli bir çaba gösterip göstermediğinizi veya en azından planlayıp planlamadığınızı sormalısınız.

Web sitenizde trafik yoksa ve site ziyaretçisi oluşturmak için bir planınız veya pazarlama stratejiniz yoksa, en optimize edilmiş web sitesine sahip olmak sizin için hiçbir şey yapmayacaktır.

Web sitesi ziyaretçilerini istenen bir eyleme (satın alma yapmak gibi) dönüştürmek için, tutarlı bir web sitesi ziyaretçisi akışına ihtiyacınız olacak. Şu anda buna sahip değilseniz, muhtemelen web sitenizi optimize etmeye odaklanmaya başlamak için en iyi zaman değildir.

Tavsiye Edilen:  Dijital Pazarlamayı Kullanıyorsunuz, Ama İşletmenizde SMAC Var mı?

Temel kural önerisi, önce web sitenize kaliteli trafik oluşturmak için bir pazarlama planı oluşturmaya odaklanmak olacaktır. Web sitesi ziyaretleri oluşturmak için bir fikriniz veya en azından bir tür planınız olduğunda, şimdiden dönüşüm oranı optimizasyonuna bakmaya başlamak iyi bir fikir olabilir.

Bu noktada, üzerinde çalışacak herhangi bir veriye sahip olmayacaksınız (veya belki çok az veriyle çalışacaksınız), ancak pazarlamaya yatırım yapacağınız için, web sitenizin hazırlandığından emin olmak için eşit derecede yatırım yapmanız mantıklı olacaktır. bu ziyaretçileri mümkün olan en iyi şekilde ve gerçekten dönüşüm sağlama olasılıklarının çok daha yüksek olduğu bir şekilde almak.

Dönüşüm oranı optimizasyonuna nasıl başlanır?

Belki de ihtiyacınız olan tek şey 10-15 ilk optimizasyon yapmaktır ve pazarlama çabalarınızı başlatmakta fayda var. Her dönüşüm oranı optimizasyonu çabasının tam teşekküllü devam eden bir proje olması gerekmez.

Evet, bu ideal olur ve her ay yüzlerce siparişi olan markalar için idealdir. Ancak bu sizin durumunuz değilse, web sitenizin dönüşüm oranını değerlendirmek için yanlış bir zaman olduğu anlamına gelmez.

Alternatif olarak, web sitenizde her ay yüzlerce dönüşüm oluyorsa, dönüşüm oranı optimizasyonu kervanına katılmak için biraz geç kalmış olabilirsiniz.

Web siteniz, dönüşüm oranı optimizasyonuna odaklanmadan mevcut çabalarınızdan trafik ve hatta büyük bir Reklam Harcama Getirisi (ROAS) oluşturmak için sürdürülebilir araçlara sahipse, web sitenizi optimize ettiğinizde çok daha büyük bir yatırım getirisi göreceksiniz. .

Sitemi optimize etmek satışları nasıl artırır?

Dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) çabalarının satışlar üzerinde doğrudan etkisi vardır. Bunu göstermek için basit bir hesaplama yapalım. Diyelim ki şu anda %2’lik bir dönüşüm oranınız var. Ortalama sipariş değeriniz (AOV) 50 ABD dolarıdır. Ayda 50.000 web sitesi oturumunuz var.

Tavsiye Edilen:  Yüksek Dönüşüm Getiren Reklamlar Oluşturmak için En İyi 3 Reklam Kopyası Oluşturma Aracı

Temel gelir hesaplaması 50.000 x .02 x 50 USD = aylık 50.000 USD olacaktır.

Şimdi dönüşüm oranınızı %2’den %2,5’a çıkarırsanız aynı hesabı tekrar yapalım.

50.000 x .025 x 50 USD = aylık 62.500 USD.

Artık işletmenizde ayda ek 12.500$ kazandınız ve reklamlarınıza kelimenin tam anlamıyla hiç dokunmadınız. Bunu yıllık olarak tahmin ederseniz, bu işinize 150.000 ABD Doları değerinde ekstra değer katar.

CRO’nun gücü budur.