Dönüşümleri Artıran En İyi 15 PPC Açılış Sayfası Örneği

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Dönüşümleri Artıran En İyi 15 PPC Açılış Sayfası Örneği

Kötü tasarlanmış bir açılış sayfası, değerli tıklama başına ödeme (PPC) reklam harcamalarını boşa harcar.

Potansiyel müşterilerin reklamlarınızı tıklamasını sağlamak yeterli değildir; Bu dönüşümü ana sayfaya yönlendirmek için PPC açılış sayfası.

Ortalama olarak, çeşitli sektörlerdeki açılış sayfaları ilk çeyrekte %2,35 oranında dönüşüm sağlıyor %5,31’e ulaştı ve ilk %10’un dönüşüm oranları %11,45 veya daha yüksek oluyor.

Ancak genel olarak “iyi” bir dönüşüm oranı 10 civarı%.

Bu standardı göz önünde bulundurarak, PPC’ye 100$ ödediğinizi ve açılış sayfanız için 80 tıklama aldığınızı varsayalım. Bunlardan yalnızca birini dönüştürürseniz tek bir olası satış için 100 ABD doları ödemiş olursunuz.

Ancak, açılış sayfanız %10 (toplamda sekiz) dönüşüm sağlarsa, artık olası satış başına yalnızca 12,50 ABD doları ödersiniz.

Gördüğünüz gibi, açılış sayfanızın dönüşüm oranları ne kadar yüksek olursa, PPC reklam bütçenizden o kadar fazla kazanç elde edersiniz.

#cta-visual-pb#Dönüşüm sağlayan açılış sayfaları oluşturunReklam harcamalarını boşa harcamayı bırakın. Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanarak, eklenmesi kolay dönüşüm öğeleriyle güzel PPC açılış sayfaları oluşturun. Oluşturmaya ücretsiz başlayın

PPC açılış sayfası nedir?

PPC açılış sayfası, PPC kampanyalarınızdan trafik almak için tasarlanmış özel bir web sayfasıdır. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli reklam türlerini içerebilirler:

  • Arama motoru reklamları
  • Sosyal medya reklamları
  • Görüntülü reklamlar

Bu tür açılış sayfalarını çeşitli kampanya amaçlarına göre uyarlayabilirsiniz. Aşağıda aldıkları en yaygın biçimleri inceledik.

Potansiyel müşteri yakalama açılış sayfası

Resim: Şogun

Potansiyel müşterileri yakalamak için bir kampanya yürüttüğünüzü varsayalım.

Açılış sayfanız ilgili teklifinizle ilgili teknik incelemeler, kılavuzlar gibi mesajlar ve kaynaklar içerir, ancak ziyaretçiler e-posta adreslerini sağlamalıdır onları almak için.

Ürün açılış sayfası

Resim: Dropbox

Kampanyanız belirli bir ürünü tanıtıyorsa en iyi dönüşümleri, teklifinizi ayrıntılı olarak özetliyornasıl çalıştığından çözdüğü soruna kadar.

Ancak, reklamınızı tıklayanları tam bir satın alma işlemine yönlendirmesi açısından tipik bir ürün sayfasından farklıdır.

Yukarıdaki örnekte, ürün açılış sayfası tamamen yazılım tekliflerinden birine odaklanmış olup, özelliğin nasıl çalıştığına dair bir örnek ve farklı fiyatlandırma planları paylaşılmaktadır.

Tıklama açılış sayfası

Resim: SparkToro

Ücretsiz denemeleri ve hediyeleri tanıtmak için daha yaygın olarak SaaS’ta bulunan, tıklamalı bir açılış sayfası, “hemen satın alın” CTA’sını zorlamadan kapsamlı bilgiler sunar.

Sorunsuz bir dönüşüm yolu sunarak, reklamınızla etkileşime geçen kişileri, istenen eyleme tıklamaya ikna etmeyi amaçlar.

Bu sayfalar genellikle Hemen satın alma dürtüsünden kaçınırken ziyaretçilerinizi markanızla tanıştırın. Ücretsiz denemeler veya kuponlar genellikle insanları yolculuklarının bir sonraki aşamasına geçmeye ikna etmek için dahil edilir.

Satış sayfası

Resim: Paula’nın Seçimi

Bir satış sayfasını bir televizyon bilgilendirme reklamına benzetebilirsiniz: Sayfada gezindikçe yavaş yavaş bir satın alma işlemi yapmayı düşünürsünüz.

Genellikle pazarlama huninizin daha sonraki aşamalarında kullanılır; burada alışveriş yapan kişinin e-postası yerine ödeme talep edersiniz.

Tek bir SKU’ya odaklanan ürün açılış sayfasından farklı olarak satış sayfası, tüm şirketinizi, ürün koleksiyonlarınızı veya marka değerlerinizi sergileyin.

Burada, müşteri başarısını gösteren referanslar veya alıntılar ile eylem odaklı CTA’lar genellikle ziyaretçileri satın almaya ikna etmek için öne çıkarılır.

Açılış sayfaları PPC kampanyaları için neden bu kadar önemli?

Markalar, çeşitli nedenlerle kullanıcıları yalnızca ürün sayfalarına, koleksiyon sayfalarına veya ana sayfalarına yönlendirmek yerine, PPC kampanyaları için açılış sayfaları oluşturur.

Daha fazla alaka

Hangilerinin öne çıktığını ve tıklama aldığını öğrenmek için farklı teklifleri ve tasarımları test etmek yaygındır. Çoğu zaman kopyalama ve grafik performansı platformlar arasında farklılık gösterir.

Facebook reklamlarınız daha uzun reklam metniyle daha iyi performans gösterebilirken Instagram reklamları daha fazla görsel varlığıyla öne çıkar.

Açılış sayfaları PPC reklamlarınızın mesajına ve amacına göre uyarlanır.

Bu garanti eder anında tanıma ve net bir bağlantı Nereden gelmiş olursa olsun, müşterinin ilk etapta reklamınızı neden tıkladığını öğrenin.

Daha yüksek dönüşüm oranları

PPC açılış sayfaları, tek bir hedefe odaklanarak ve gezinme gibi dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırarak, ister satın alma işlemi yapmak ister bilgileriyle bir form doldurmak olsun, kullanıcıları istediğiniz eyleme yönlendirir.

Bu optimizasyon şunu sağlar: daha yüksek dönüşüm oranları Siz ve markanız için.

Bunlar en az popüler olan kayıt formu olabilir ancak açılış sayfaları yine de güvenlidir %23 dönüşüm oranları—tüm türler arasında en yüksek olanı.

Özelleştirilmiş mesajlaşma

PPC açılış sayfaları ayrıca şunları sağlar: kişiselleştirilmiş içerik böylece hedef kitlenizin sıkıntılı noktaları, ihtiyaçları ve arzularıyla doğrudan konuşabilirsiniz.

Bu düzeyde kişiselleştirme, daha güçlü bir duygusal bağlantı kurmanıza olanak tanır ve Tüketicilerin %72’si Sadece kişiselleştirilmiş mesajlaşma ile meşgul olduklarını söyleyerek bu unsurun olmazsa olmaz olduğunu söylüyor.

Zengin veriler ve içgörüler

Google Analytics gibi araçları kullanabilirsiniz belirli açılış sayfası performansını izleyin Gelecekteki stratejilerinize rehberlik edecek değerli bilgiler elde etmek için.

Sayfadaki kullanıcı davranışını, nereden geldiklerini, en çok hangi öğelerle etkileşime geçtiklerini ve nelerin dönüşüm sağladığını takip edebilirsiniz.

Bu veriler, daha iyi sonuçlar elde etmek için genel kampanya ve web sitesi güncellemelerinin yanı sıra en iyi pazarlama kanallarınızı, gelecekteki sayfalar için iyileştirme noktalarınızı belirleyebilir.

Başarılı PPC açılış sayfalarının temel unsurları

Ücretli trafiği dönüşüm huniniz boyunca yönlendiren ve ziyaretçileri müşterilere dönüştüren birinci sınıf, başarılı bir PPC açılış sayfası oluşturmak için bazı önemli unsurları dahil etmeniz gerekir.

Aşağıda başlamanıza yardımcı olacak birkaç açılış sayfası en iyi uygulaması verilmiştir.

Akıllı ve ilgi çekici başlıklar

Her ne kadar ortalama 10 kişiden sekizi manşetlerinizi okuyacak, ancak 10 kişiden sadece ikisi okumaya devam edecek. Bu, dikkat çekici bir açılış sayfası başlığının önemini vurgular.

İlgi çekici başlıklar oluşturun; reklamlarınızın içeriğine ve amacına uygun ama aynı zamanda Sorunlu noktaları ve faydaları ele alın hemen.

Bu unsurlar müşterinizin ilgisini hızla çekecektir.

Açık ve benzersiz bir satış teklifi (USP)

Ürününüzün veya hizmetinizin sunduğu benzersiz değeri açıklayın ve sizi rakiplerden ayıran şey nedir açık ve basit bir dil kullanarak.

İnsanlara sunduğunuz teklifin hangi sorunları çözdüğünü ve diğerlerinden nasıl daha iyi olduğunu gösterin.

Çekici görüntüler ve tasarım

Görseller, müşterilerin PPC açılış sayfanızla nasıl etkileşimde bulunduğu konusunda önemli bir rol oynar. Ayrıca Google, görsellerin etkilendiğini tespit etti Çevrimiçi tüketicilerin %50’si satın alma kararları.

Bu nedenle, yüksek kaliteli fotoğraflara yer verin ve bunları, diğer sayfa öğelerinizin öne çıkmasını sağlayacak temiz bir açılış sayfası tasarımıyla destekleyin.

Bu üretir çekici ama profesyonel bir görünüm Bu, ziyaretçileri teklifinize atlamaya teşvik eder.

İkna edici kopya

İnsanları istediğiniz eylemi gerçekleştirmeye ikna etmek, PPC açılış sayfanızın ana hedefidir ve bunu yapmak için, ikna edici ve kısa bir metin yazmanız gerekir. ziyaretçilerinize teklifiniz boyunca sorunsuz bir şekilde rehberlik eder.

Etkileyici harekete geçirici mesaj (CTA)

Müşteri metninizi okuduktan sonra, CTA’nız onları dönüştüren son adım olmalıdır.

Şunu içermelidir: eylem odaklı bir dil kullanın ve aciliyet duygusunu tetikleyinziyaretçilerin hızlı hareket etmesini teşvik eder.

HubSpot’a göre kişiselleştirilmiş CTA’lar kullanıldığından, mesajınızı hedef kitlenizin ilgi alanlarıyla da uyumlu hale getirin %202 daha iyi dönüştürün jenerik olanlardan daha.

Görünürlük de önemlidir, bu nedenle onu sayfada göze çarpan bir konuma yerleştirin. Kontrastlı bir renk şeması kullanın ve CTA’nızı diğer öğelerinizden öne çıkacak şekilde stratejik olarak konumlandırın.

Sosyal kanıt ve güven sinyalleri

Shogun Sayfa Oluşturucu’dan bir açılış sayfası şablonu; Resim: Şogun

Güvenilirlik oluşturmak için müşteri incelemelerinden, referanslardan, güven rozetlerinden ve başarı öykülerinden yararlanın.

Ezici Tüketicilerin %93’ü sosyal kanıtlara güvenin, söyleyerek satın alma kararlarını etkiler. Önemleri göz önüne alındığında, markanızla ilgili deneyimlerin ilk elden anlatılması, alışveriş yapanları dönüşüme teşvik etmek açısından kritik öneme sahiptir.

Kişiselleştirilmiş ve alakalı içerik

Daha önce de belirtildiği gibi, PPC açılış sayfaları özelleştirilmiş mesajlaşma için mükemmel bir mekandır.

İçeriğinin hedef segmentinize göre kişiselleştirildiğinden emin olun ve onların benzersiz ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına uygun.

Mobil uyumlu tasarım

2024 yılına kadar mobil ticaret gelirinin 620,97 milyar dolarBu da e-ticaret satın alma işlemlerinin %42,9’unun mobil cihaz aracılığıyla yapılacağını gösteriyor.

Bu kadar büyük bir çevrimiçi alışveriş kitlesinin mobil üzerinden gerçekleşmesi beklenirken, bu kullanıcılar için açılış sayfalarını optimize etmek ve tüm cihazlarda kusursuz bir deneyim büyük bir pazara girmenizi sağlayacak.

Hızlı yükleme hızları

Sayfa yükleme hızınız kullanıcı deneyiminin küçük ama önemli bir parçasıdır ve dönüşümleri büyük ölçüde etkileyebilir.

Portent’e göre bir saniyede yüklenen web siteleri güvenlidir 2,5 kat daha fazla dönüşüm 5 kez yüklenenlerden 1,5 kat daha fazla, 10 kez yüklenenlerden ise 1,5 kat daha fazla.

Bu yüzden, görüntüleri sıkıştırın ve yalnızca gerekli komut dosyalarını ve üçüncü taraf uygulamaları kullanın sayfanızın hızını artırmak için.

A/B testi

Optimum siteler oluşturmak için PPC açılış sayfalarınızı düzenli olarak A/B testi yapın.

İçerik, başlıklar ve metinler, görseller ve diğer sayfa içi öğelerdeki farklılıklarla denemeler yapın Hedef kitlenizde neyin en iyi yankı uyandırdığını ve onları harekete geçmeye zorladığını öğrenmek.

Bu, kampanyanızın performansını en üst düzeye çıkarabilmeniz için iyileştirilmesi gereken alanları belirlemenize olanak tanır.

#cta-visual-pb#Doğru zaman geldiğinde yayınlayınKampanyalarınızın, açılış sayfalarınızın ve diğer varlıklarınızın tam olarak istediğiniz zamanda yayınlanmasını sağlamak için PPC açılış sayfası yayınını önceden planlayın. Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Onu çivileyen 15 PPC açılış sayfası

Artık PPC açılış sayfalarına ve dahil edilecek kritik öğelere ilişkin iyi bir genel bakışa sahip olduğunuza göre, burada gerçek markalardan kendi markanıza ilham verecek bazı örnek sayfalar yer almaktadır.

1. Not

Resim: Google

Sürdürülebilir kahve markası Zerre alışveriş yapan kişinin yolculuğuna, sundukları tekliflerin hem lezzetli hem de daha az israflı olduğunu vurgulayan bir reklamla başlıyor.

Marka daha sonra insanları, birçok avantajını vurgulayan bir açılış sayfasına yönlendiriyor. çeşitli avantajlar ve ünlü müşteriler sergileniyor.

Daha sonra Jot içeriklerini tekrar reklama bağlar kahvelerinin nasıl daha sürdürülebilir olduğunu göstererek.

Onlar da yer eylem odaklı CTA’lar sayfa boyunca ücretsiz bir hoş geldin hediyesi ile ilgili bir teklif ekleyin.

2. Sırt

Resim: Meta Reklam Kitaplığı

SırtMinimalist cüzdan üreticisi, şöyle bir reklam sunuyor: temel faydaları sergiliyorA gözden geçirmekve özel bir tatil teklif (Bu durumda Babalar Günü).

Resim: Sırt

Bağlantı verilen açılış sayfası daha sonra ziyaretçilerin dikkatini anında çeker. büyüleyici başlık insanların neden kendi markalarına geçtikleri hakkında.

Her bir nedeni ayrı ayrı ele alıyorlar ve şunları içeriyorlar: yüksek kaliteli görüntüler puanları eve götürmek için. Sayfada The Ridge’in güvenilirliğini artırmak için referanslar da yer alıyor.

3. Düzenli Limanlar

Düzenli Limanlar İnsanlar “en iyi temizlik şirketlerini” aradıklarında Google reklamı çıkıyor ve kendilerini bu şekilde pazarlıyorlar.

Reklam, şirketin ne yaptığını kısaca özetliyor, ardından ziyaretçileri daha ayrıntılı bilgi veren bir açılış sayfasına yönlendiriyor.

Tidy Havens doğrudan bir yaklaşım benimsiyor: eylem odaklı başlıklar ve CTA’lar destekli öncesi ve sonrası görselleri.

Ayrıca hizmetlerinin her birini kısaca açıklıyorlar ve ardından eşlik edenleri sergiliyorlar videolar insanlar aşağı kaydırdıkça.

Minimal öğeler kullanır ve beyaz arka planın avantajlarından yararlanır; böylece Google gibi önemli özellikler öne çıkar. yorumlar Tidy Havens’ın birçok müşterisinden.

4. Olipop

OlipopProbiyotik soda markası, kampanyasını şarkıcı Camila Cabello’nun yardımıyla yürütüyor.

İzleyiciyle duygusal bir bağ kurarak sevdiklerimizle paylaşılan küçük anların önemini vurguluyor.

Resim: Olipop

Açılış sayfası da aynısını yapıyor ve alışılagelmiş tanıtım yaklaşımını benimsiyor ürün özellikleri ve faydalarıardından kullanarak ilgi çekici başlıklar ve görseller bu olayların Cabello’nun hayatını ve dolayısıyla bizimkini nasıl şekillendirdiğini göstermek.

Bu gösterimden sonra sayfa, ziyaretçilerin Cabello’nun favorilerinden bazılarını satın almasına olanak tanırken Olipop’un favorilerini de vurguluyor. mesajlaşma—onların aynı zamanda paylaşılması gereken bir marka olduklarını.

5. Pedialit

Pedialit ülke çapında eczacıların ve çocuk doktorlarının güvenini kazanmış bir rehidrasyon markasıdır ve bu onların “sağlıklı hidrasyon içeceği” ararken ortaya çıkmalarının ana nedenidir.

Reklamda Pedialyte’in hızlı ve etkili sıvı alımı önerisi vurgulanıyor ve açılış sayfası markayı daha derinlemesine inceliyor.

Resim: Pedialit

Başlık reklamın ifadesini yineliyor ve bunu kısa, eğlenceli bir videoyla destekliyor.

Daha aşağıda, görüntülenir İstatistik Pedialyte’i diğer önde gelen spor içecekleriyle karşılaştırmanın yanı sıra kısa bir memnun bir müşteriden alıntı.

Daha sonra ziyaretçiler markanın çeşitli nemlendirici ürünleri hakkında bilgi edinebilir ve bunları satan bir perakendeci bulabilirler.

6. SBLA Güzellik

SBLA Güzellik PPC reklamı, Eye Lift Wand’ın kullanımdaki kısa bir videosunu gösterir ve ardından bunu aracın sonuçlarıyla takip eder.

Resim: SBLA Güzellik

Açılış sayfası kopyası bu etkileri ve evdeki rahatlığı daha da vurguluyor. A öncesi ve sonrası görseli ek destek sağlar.

İzleyiciler sayfada gezinirken, SBLA Beauty, Eye Lift Wand’ın güvenilirliğini pekiştirmek için hem güzellik otoritelerinin hem de memnun müşterilerin yorumlarını gururla sergiliyor.

7.Mohd

Lüks mobilya ve tasarım şirketi Mohd “İç tasarım hizmetleri” diye arama yaparken karşınıza çıkıyor.

Kendilerini, alıcının arama amacına anında hitap eden, minimal ifadeli bir reklam aracılığıyla tanıtıyorlar.

Resim: Mohd

Bu arada, açılış sayfasının başlık ve CTA Şirketin mobilya tasarım sürecini ve ayrıca Mohd’un istediği eylemin (toplantı planlamak) tamamlanması için gereken kısa süreli taahhüdü kısaca açıklayın.

Daha sonra ziyaretçiler bir soruya yanıt verirler. kısa sınav Mohd’a ihtiyaç duydukları hizmet düzeyi hakkında bilgi vermek. Marka, deneyime eğlenceli ama minimal bir tasarım ve arayüz sunma konusunda başarılıdır.

Sonunda bir toplantı planlıyorlar ve Mohd gerekli bilgileri alıyor.

8. Sakal markası

Sakal markası bu reklamı, insanları çeşitli kokularının ayrıntılarını içeren bir açılış sayfasına yönlendiren Tree Ranger kokusunu tanıtmak için kullanıyor.

Resim: Sakal markası

başlık alışveriş yapanların ilgisini çekiyor reklama tıklamanın temel nedenini (yüz saç bakımı) ele alarak hemen.

Daha sonra hızlı bir şekilde Tree Ranger’ın çeşitli özelliklerini kullanarak betimleyici, duygu dolu bir dil.

Taahhüt etmeye hazır olmayan müşteriler bir numune alıcı satın almanın yanı sıra, bir paket satın alarak tasarruf etme fırsatı sundu.

9. Bira Damlası

Bira Damlası kendiniz veya bir alıcı için bira abonelik kutusu için hediye kartı satın alma fırsatı sağlar.

Reklam, teklif hakkında bilmeniz gereken her şeyi özetliyor ve ardından sizi bir açılış sayfasına yönlendiriyor.

Resim: Bira Damlası

Orada bir görüyorsunuz renkli, minimalist tasarım bu bol miktarda Görüntüler.

Gelir gelmez Beer Drop fırsatından faydalanabilir, ardından abonelik süresini seçip, dilerseniz hediye kartını kişiselleştirebilirsiniz.

Sayfada ayrıca kutunun birçok özelliği de yer alıyor faydalarile birlikte yorumlar bu sizi satın almaya zorlar.

10. Sallanan Kulüp

Waggly Kulübü’nün Abonelik kutularında evcil hayvan severler ve onların tüylü dostları için tamamen doğal atıştırmalıklar ve yüksek kaliteli oyuncaklar yer alıyor.

Reklamları, yalnızca mutlu bir köpeği değil, aynı zamanda ücretsiz akıllı kamera sayesinde güvenli bir köpeği de garanti eden özel bir teklifi vurguluyor.

Resim: Sallanan Kulüp

Açılış sayfasının teması çoğunlukla mor renktedir ancak birçok özellik içerir. köpeklerin ve Waggly Club ikramlarının sevimli görüntüleri.

promosyon en üstte sunulurve dahil edilen CTA, ziyaretçileri bir sınav nerede yapabilirler aboneliklerini özelleştirin.

Sallanan Kulüp değerlerini pekiştiriyor sergileyerek fotoğraflar Memnun sahiplerin destekleyici referanslarıyla birlikte kutularının tadını çıkaran evcil hayvanlar.

11. Merhaba Taze

Bir Google aramasına “sağlıklı gıda teslimatı” yazmak anında geri dönüş sağlar HelloFresh’in 16 ücretsiz öğün içeren yemek seti aboneliği teklifi.

Resim: MerhabaFresh

Reklamlar canlı tasarımyalnızca temel unsurları içeren büyüleyici bir yapıya sahiptir. İlgili teklifi gösteren başlık.

Bu arada yukarıdaki CTA (TEKLİFİNİZİ TALEP EDİN), insanlara teklifin yakında sona ereceğini ve bu nedenle yakında sipariş vermeleri gerektiğini bildiren bir aciliyet duygusu yaratır.

Ziyaretçiler okumaya devam ettikçe HelloFresh marka değerini artırıyor: aboneliği sevmelerinin üç temel nedeni. Daha sonra, güvenilirliklerini sergileyerek eve getirirler. ödüller ve incelemeler.

12. Wondershare Filmora

Wondershare’ler Filmora, “PC için en iyi video düzenleyiciyi” ararken karşınıza çıkıyor ve reklamları, aracın ne yaptığını tek bir cümlede özetliyor.

Resim: Wondershare Filmora

Bağlantılı açılış sayfası daha sonra Filmora’nın neden en iyisi olduğunu aktarıyor. net görseller ve güçlü bir başlık.

Animasyonlu görseller ve GIF’ler yazılımı çalışırken göstererek video düzenlemeyi nasıl etkili bir şekilde inanılmaz derecede kolaylaştırdığını gösterin.

Ziyaretçiler sayfa boyunca yazılımı indirmek için birden fazla fırsat. Wondershare ayrıca güven göstergelerini de şu şekilde içerir: ödüller ve kullanıcı yorumları.

13. Edelman Finansal Motorlar

Edelman Finansal Motorlar Basit bir yaklaşım benimsiyor: “Finansal hizmetler” ararken reklamları şirketin ne yaptığını açıkça özetliyor.

Resim: Edelman Finansal Motorlar

Bu mesajlaşma ve amaç, hızlı yüklenen açılış sayfasıminimal öğeler içeren.

Sadece vurguluyor Edelman’ın yaptıkları ve ilgili teklif—bir planlamacıyla bağlantı kurmak için gereken bilgilerin karşılığında ücretsiz bir rehber.

Aşağıda Edelman, satış noktalarını vurguluyor ve ardından müşteri hedefleri hakkında birden fazla onay kutusu içeren bir form sunuyor; bunların tümü, insanların işe başlamasına yardımcı olmak için çok önemli.

14. NetSuite

“Muhasebe yazılımı” getirilerini aramak NetSuite’in Yeteneklerini özetleyen ve potansiyel alıcıları bir ürün turuna yönlendiren Muhasebe Yazılımı reklamı.

Resim: NetSuite

Açılış sayfaları şu şekildedir: doğrudan Tura başlayabilmeleri için insanlardan bilgilerini doldurmaları isteniyor. Öğeleri de barebone olduğundan, hızlı yükleme hızları.

Altında, NetSuite’in ana hatları hızlı bir şekilde özetleniyor özelliklergösteriliyor bunu kullanan endüstri liderleriardından başka bir CTA geldi.

Basit olmasına rağmen sayfanın renk şeması her öğenin öne çıkmasına yardımcı olur.

15. Cariuma

Cariuma’nın Google reklamı, arama kutusuna “sürdürülebilir ayakkabılar” girildikten sonra görünüyor ve başlığı, eğitici bir şey alacaklarını vaat ederek insanları tıklamaya teşvik ediyor.

Resim: Cariuma

Alışveriş yapanlar açılış sayfasına ulaştıktan sonra Sürdürülebilir ayakkabı konseptiyle tanıştık ve üretimlerinin çeşitli yönlerini gösterdiler.

İtibaren adil emek ile çevresel girişimlerCariuma, alışveriş yapanların satın almalarının olumlu bir katkı sağlayacağından emin olmaları için şirketin neleri kapsadığını tartışıyor.

Daha sonra markanın kataloğunu incelemeye başlayabilirler.

#cta-mini-pb#E-ticaret mağazalarınızı oluşturmak ve pazarlamak için ihtiyaç duyduğunuz araçlar hakkında bilgi edinin. Daha fazla bilgi edin

PPC açılış sayfası SSS’leri

Her ne kadar PPC açılış sayfalarına ilişkin kapsamlı bir açıklama sunmuş olsak da, dersi tamamlamaya yardımcı olacak bazı genel soruların yanıtları aşağıda verilmiştir.

SEO açılış sayfasına karşı PPC nedir?

İki tür arasındaki temel farklar amaçları ve yaklaşımlarında yatmaktadır:

1 A PPC açılış sayfası özellikle ücretli reklam kampanyaları için yapılmıştır ve reklamınızın mesajına ve amacına uyacak şekilde uyarlanmıştır.
2. Bu arada, bir SEO açılış sayfası arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) üst sıralarda yer almaya ve ardından optimize edilmiş içerik aracılığıyla organik arama trafiğini çekmeye odaklanır.

Bir PPC açılış sayfasının kopyasını nasıl yazarsınız?

Etkili PPC açılış sayfası kopyası oluşturmak için birkaç ipucu:

1. Metninizi net ve kısa tutun: Ziyaretçilere teklifiniz hakkında kafa karışıklığını önleyecek şekilde bilgi verin.
2. Mesajlarınızı hizalayın: Tutarlı bir deneyim sunmak için açılış sayfanızın içeriği reklamınızın mesajıyla eşleşmelidir.
3. Avantajlarınızı vurgulayın: İnsanlar teklifinizin değerini ve hangi sorunlu noktaları ele aldıklarını bilmelidir.
4. Eylem odaklı bir dil kullanın: Amacınız, izleyicileri istediğiniz eylemi yapmaya teşvik eden bir aciliyet duygusu geliştirmektir.

Daha fazla dönüşüm için e-ticaret PPC açılış sayfalarımı nasıl optimize edebilirim?

Açılış sayfanızı dönüşümler için optimize etmek için aşağıdaki gibi taktikleri kullanın:

1. Oluşturma güçlü başlıklar ve kopyalar anında müşterinin ilgisini çeken
2. Birleştirme yüksek kaliteli görseller ve videolar tekliflerinizi sergilemek için
3. Güven göstergeleri dahil güven ve güvenilirlik oluşturmak
4. Kullanmak basit tasarım ve düzen Ziyaretçileri CTA’nız veya görselleriniz gibi öğelere yönlendiren
5. Görüntüleri sıkıştırma ve yalnızca gerekli komut dosyalarını ve üçüncü taraf uygulamaları uygulama hızlı yükleme hızları için
6. Açılış sayfanızı düzenli olarak test etmek ve hassaslaştırmak en çok neyin dönüşüm sağladığını görmek için

E-ticaret PPC açılış sayfaları oluştururken kaçınılması gereken bazı yaygın hatalar nelerdir?

1. Yanlış hizalanmış içerik: Eşleşmeyen reklam ve açılış sayfası mesajları ve amacı tutarsız bir deneyime neden olur.
2. Dağınık tasarım: Çok fazla öğe izleyicinizi bunaltabilir. Açılış sayfanızı temiz ve kolay gezinilebilir tutmak için bunları en aza indirin.
3. Belirsiz CTA: Daha görünür hale getirmek için zıt bir renk ve stratejik yerleşim kullanın, ardından insanların gerçekleştirmesini istediğiniz eylemi net bir şekilde iletin.
4. Mobil ticareti göz ardı etmek: Bu yönü ihmal ederseniz, çevrimiçi alışveriş yapanlardan oluşan devasa bir havuzu kaçıracaksınız.
5. Yetersiz sosyal kanıt: Bu, ziyaretçilerinizle aranızda güven oluşmasını engeller.

Mobil optimizasyonu e-ticaret PPC açılış sayfalarıyla nasıl uyumlu hale getirirsiniz?

Mobil kullanıcılara hitap etmek için, ziyaretçilerin kullandığı cihaz ne olursa olsun, kullanıcı dostu bir açılış sayfası deneyimi sunun. Hızlı yüklenmeli, duyarlı olmalı ve çeşitli ekran boyutlarında bile düzgün şekilde görüntülenmelidir.

Reklam harcamanızın yatırım getirisini artırmak için PPC açılış sayfalarınızı optimize edin

PPC reklamcılığında iyi hazırlanmış bir açılış sayfası, dönüşümleri eve yönlendirecek ve kampanya yatırımınızın getirisini en üst düzeye çıkaracaktır.

Açılış sayfalarınızı bu makalede özetlenen en iyi uygulamalara göre oluşturun ve bunları sürekli olarak izleyip optimize edin.

Artımlı iyileştirmeler bile ölçeklendikçe getirileri birleştirme potansiyeline sahiptir.

#cta-visual-pb#Dakikalar içinde etkili açılış sayfaları oluşturunHer yeni kampanya için hızlı ve kolay sayfa oluşturmak üzere en iyi performans gösteren açılış sayfalarınızı şablonlara dönüştürün.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Table of Contents

Tavsiye Edilen:  Bu faydalı ipuçlarıyla beyin fırtınası oturumlarınızdan en iyi şekilde yararlanın