DTC Büyümesi İçin Yatırım Yapılabilecek 11 Trend E-ticaret Nişi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:DTC Büyümesi İçin Yatırım Yapılabilecek 11 Trend E-ticaret Nişi

İster küçük bir işletme olun ister mevcut ürün yelpazenizi genişletin, e-ticaret satıcılarının evrensel bir mücadelesi vardır: satacak trend ürünleri bulmak.

Bir e-ticaret nişi, markanızı belirli bir demografik grup için belirli bir ürün için gidilecek iş olarak konumlandırır.

Örneğin giyim sektöründe doğrudan tüketiciye (DTC) bir marka işletiyorsanız, 9,1 milyon diğer giyim mağazasıyla rekabet ediyorsunuz.

Yine de, çömelmeye dayanıklı taytlar gibi belirli bir giyim alanında uzmanlaşırsanız, daha küçük ama daha ilgili bir kitleye ulaşırsınız: düşük kaliteli spor giyim markalarını zaten satın alma listelerinden çıkarmış olan spor salonuna gidenler.

Peki, niş alanınızı nasıl bulup geliştirebilir ve markanıza daha fazla para harcayacak müşterileri nasıl çekebilirsiniz?

Bu kılavuz, 2023’te popülaritesi artan 11 araştırma destekli niş ile karlı e-ticaret nişlerinin nasıl belirleneceğini paylaşıyor.

#cta-visual-pb#Dönüştüren açılış sayfaları oluşturunDönüşümler için tüm hayati öğeleri içeren açılış sayfaları oluşturun ve özelleştirin.Ücretsiz tasarlamaya başlayın

E-ticaret nişleri nelerdir?

Bir e-ticaret nişi, belirli bir ürün türünü satın alan küçük bir müşteri segmentidir.

Erkeklere yönelik güzellik aboneliği pazarı, e-ticaret nişinin bir örneğidir. Belirli bir niş ürünün müşterilerinin, ihtiyaçlarına en iyi şekilde uyan ürünlere daha fazla para harcaması muhtemeldir.

“En büyük e-ticaret nişleri etrafında bir iş kurmak, kullanılmamış potansiyele sahip oldukları için başarı şansınızı artırabilir.”

— David Louvetkurucusu Yenilikçi

E-ticaret nişlerinin faydaları

Birçok girişimci, e-ticaret nişinin potansiyellerini sınırladığını düşünüyor. Milyonlarca potansiyel müşteriye ulaşmak varken neden küçük bir pazarın peşinde koşasınız ki?

E-ticaret işiniz için bir niş seçmenin faydalarını keşfedelim.

 • Daha az rekabet. Sahibi Claire Jarrett, “İdeal niş önemli bir tüketici ilgisine sahiptir ancak buna hizmet eden işletme sayısı nispeten azdır” diyor. Jarrett Dijital. “Bu, yeni girenlerin endüstri devlerinin gölgesinde kalmadan kendilerini kurmalarına ve gelişmelerine olanak tanıyor.”
 • Güçlü pazarlama kampanyaları yürütün. Hedef kitleniz ne kadar niş olursa, alıcı kişilikleriyle o kadar ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Potansiyel müşterilerinizle ilgili bu samimi bilgi, her şeyi kapsayan rakiplere karşı öne çıkan DTC pazarlama kampanyalarının oluşturulmasına yardımcı olur.
 • Çevrimiçi mağaza tasarımını iyileştirin. Doğru ürün fikri ve net bir hedef kitle ile markalar, dönüşümleri ve geliri artıran ürün sayfaları ve ürün açılış sayfaları tasarlayabilir.
 • Daha yüksek kar marjları. Belirli bir ürüne tutkuyla bağlı olan ve rakipler tarafından yeterince hizmet verilmediğini düşünen müşterilerin niş ürünlere yüksek ücret ödeme olasılıkları daha yüksektir. Daha küçük bir müşteri tabanına hizmet etmek aynı zamanda marka değeri de oluşturabilir; bu da niş e-ticaret işletmeleri için daha yüksek kar marjlarıyla sonuçlanır.

Kârlı e-ticaret nişleri nasıl bulunur?

Satılacak ürünleri ararken, doğru büyüklükteki müşteri tabanını çekecek ve yüksek fiyatlar talep etmenizi sağlayacak nişleri nasıl belirlersiniz?

İşte deneyebileceğiniz beş ürün araştırma tekniği.

 • Anahtar kelime trendleri verileri. Google Trendler belirli bir bölgedeki müşteriler için belirli bir arama teriminin belirli bir dönemdeki popülerliğini gösteren ücretsiz bir ürün araştırma aracıdır. Diğer anahtar kelime araştırma araçları gibi Ahrefler, SemruşVe Anahtar Kelimeler Her Yerde ayrıca her ay belirli bir anahtar kelimeyi kaç kişinin aradığını da gösterir.
 • Sosyal medya trendleri. Niş bir ürünle ilgilenen insanlar, benzer düşüncelere sahip kullanıcılarla onun hakkında konuşmak için sosyal medyaya akın ediyor. Kârlı e-ticaret nişlerini bulmak için bu platformları tarayın. Örneğin #TikTokMadeMeBuyIt hashtag’i, sosyal medya kullanıcılarının platformda gördükten sonra satın alma konusunda etkilendikleri ürünleri gösteriyor.
 • Rakip analizi. Rakipleriniz, karlı nişler bulmak için kullanabileceğiniz bir altın madenidir. En popüler ürünleri nelerdir? Pazarlama stratejileri hangi öğeler etrafında dönüyor? Envanteri temel, niş ürünün ötesine ne kadar genişliyor?
 • Pazar yerleri. Çevrimiçi satışların yaklaşık %63’ü bir e-ticaret pazarı üzerinden gerçekleşiyor. Niş ürünlerinize ilgi olup olmadığını bir pazarda bulmaya çalışarak keşfedin. Eğer yapamıyorsanız, piyasada potansiyel bir boşluk var demektir.
 • Müşteri geribildirimi. Yerleşik bir e-ticaret markasıysanız müşterilerinizden yeni nişleri keşfetme konusunda yardım isteyin. Satın alma sonrasında satın almak istedikleri ancak mağazanızda bulamadıkları ürünleri sormak için onlara e-posta gönderin. En popüler niş ürünleri stoklayın.

“Başarılı bir niş, ürün veya hizmet konusunda gerçekten tutkulu olan müşterilere hitap eder, bu da tekrar satın almalara, ağızdan ağza pazarlamaya ve marka sadakatine yol açar.”

— Claire JarrettJarrett Digital’in sahibi

İyi bir e-ticaret nişini oluşturan şey nedir?

Potansiyel bir niş belirlediniz. Ürün geliştirme ve pazarlamaya yatırım yapmadan önce iş fikrini bu e-ticaret niş kontrol listesiyle karşılaştırarak doğrulayın.

Yarışma

Kârlı nişler, yüksek arama hacmine sahip anahtar kelimelere sahip olan ancak şu anda hiçbir markanın pazara yeterince iyi hizmet vermediği nişlerdir.

Bu yüzden sahibi James Green Bir Kafa Oluşturundiyor:

“Rakiplerinizi araştırmanız gerekiyor. Zaten bu nişte hakim olan biri var mı? Kârlı hale getirecek kadar gelir elde edebilecek kadar onlarla yeterince rekabet edebilir misiniz? Yoksa müşteriler diğer e-ticaret mağazasına o kadar sadık ki kendi müşteri tabanınızı bulmakta kaçınılmaz olarak zorluk mu yaşayacaksınız?

James, “Nişanınız son derece dar olmadığı sürece genellikle etrafta dolaşacak kadar müşteri vardır” diyor. “Ancak yine de bir niş alana girişmeden önce rakiplerinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor.”

Tavsiye Edilen:  YouTube Videolarını TikTok İçin Yeniden Amaçlandırma

Rakibi olmayan bir niş mi buldunuz?

James şöyle devam ediyor: “Bu harika bir buluş gibi görünebilir ancak müşteri tabanınızı da aklınızda bulundurun. Rekabet olmayabilir çünkü o piyasada kazanılacak para yok.”

Kaynak

Volatilite

E-ticaret işiniz olgunlaştıkça büyüme beklemek doğaldır.

Seçtiğiniz nişin önemli olduğu yer burasıdır. Zaman testine dayanan bir işletmenin karlı bir işletmeye dönüşme olasılığı daha yüksektir.

Ancak bu senaryolardan herhangi biri gerçekleştiğinde niş azalmaya başlar:

 • Belirli bir ürün veya temanın popülaritesi azalıyor
 • Niş ürün için arz talebi aşıyor

Bu senaryolardan biri gerçeğe dönüşürse ne olur? Nişiniz zaten zirveye ulaştıysa, e-ticaret stratejinizi yönlendirmek için müşteri geri bildirimlerini kullanın.

Trend olan TikTok gün batımı ışıklarını sattıysanız ancak talebin yavaşlamaya başladığını gördüyseniz, örneğin müşterilerinizi test edin ve başka hangi yatak odası mobilyalarıyla ilgileneceklerini sorun.

SAD ışıkları veya çalar saat lambaları arıyor olabilirler. Bu, daha büyük ama potansiyel olarak daha tutarlı bir nişi ortaya çıkarıyor: yatak odası aydınlatması.

Tutku ve uzmanlık

İnsanlar tutku duydukları şeylere büyük paralar harcıyorlar.

Tutkulu bir hedef kitleye sahip bir nişten faydalanabilir ve unutulmaz paylaşılan deneyimler yaratabilirseniz, küçük bir müşteri tabanından gelir elde etme potansiyeli vardır.

Ancak bir e-ticaret nişinde başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz şey yalnızca tutkulu bir hedef kitle değildir.

Kurucu ortağı Jake Munday, “Bir e-ticaret işine başlamak, bu ürünleri yaşamanızı ve nefes almanızı, yeni içerik bulmanızı, ürünleri çeşitlendirmenizi ve hedef pazarları belirlemenizi gerektirir” diyor. Özel Neon. “Bu çok zorlu bir iş, özellikle de ilk günlerde, zorlu sahaların çoğunu kendi başınıza yapıyor olabilirsiniz.

“Eğer nişiniz konusunda tutkulu değilseniz ve ilham almıyorsanız, motivasyonunuz kısa sürede azalır ve ilgi çekme konusunda zorluk çekersiniz.”

Jake şöyle devam ediyor: “Sizi heyecanlandıran bir niş alanı belirlediğinizde ve ürününüze olan ihtiyacı gerçekten görebildiğinizde, bu ivme işi yönlendirir. Satışları teşvik ediyor ve inovasyonu ve büyümeyi teşvik eden ekibi ateşliyor.”

2023’ün en iyi e-ticaret nişleri

 1. Vitaminlerle zenginleştirilmiş kozmetikler
 2. Takviye sakızları
 3. Buklet mobilya
 4. Evcil hayvan teknolojisi
 5. Isısız saç maşaları
 6. Dönem iç çamaşırı
 7. Göz maskeleri
 8. Mutfak aletleri
 9. Bambu bebek ürünleri
 10. Böcek bazlı yiyecekler
 11. Altın mücevher

#cta-mini-pb#Shopify mağazalarında neler trend? Shopify mağazanızda satabileceğiniz en trend 28 ürünü keşfedin.E-kitabı indirin

1. Vitaminle zenginleştirilmiş kozmetikler

Güzellik ürünleri büyük bir iştir. Araştırmalar, 2026 yılına kadar kozmetik ve güzellik e-ticaret sektörünün büyük bir darbe alacağını tahmin ediyor 30,73 milyar dolar.

Genel kadın güzelliği gibi geniş bir pazarı hedeflemek yerine, örneğin C Vitamini serumu gibi belirli güzellik veya cilt bakım ürünlerine yönelin.

Patlayan Konular Bu niş ürünü arayan kişi sayısının son beş yılda %354 arttığını gösteriyor.

Kullanılacak Cilt Bakımı bu nişten yararlanan bir Shopify satıcısıdır (ve Shogun müşterisidir!). E-ticaret web sitesi aracılığıyla bir C Vitamini temizleyici satıyor ve C Vitamini zenginleştirmesini DTC pazarlama kampanyalarını desteklemek için kullanıyor.

Alışveriş yapanlar sağlık açısından faydalarını ürün sayfasında ve ambalajında ​​görüyor. Daha derine inmek isterlerse bu niş ürünün faydalarını açıklayan bir açılış sayfası var.

2. Takviyeli sakızlar

Sağlık bilincine sahip tüketicilere hitap etmenin bir başka yolu da vitaminler ve takviyelerdir.

Yine söylüyorum, bu büyük bir iş: 10 kişiden sekizi günlük takviyeler aldıklarını ve bu sayede değer verilen küresel sağlık ve sağlıklı yaşam endüstrisine katkıda bulunduklarını söylüyorlar. 6,06 trilyon dolar.

Exploding Topics, her ay 49.500 kişinin daha geniş bir terim olan “sakızlar” terimini aradığını tespit etti; bu, son beş yılda %566’lık bir büyüme anlamına geliyor. Ancak kategori içerisinde trend olan niş ürünler de mevcut.

Bunlar şunları içerir:

Bu e-ticaret nişinin güzelliği, müşteriler için düzenli bir ihtiyaç olmasıdır.

Deniz aslanlarıÇevrimiçi mağazası aracılığıyla sakız satan bir besin takviyesi şirketi olan , abonelik iş modeliyle bundan yararlanıyor.

Sealions, alışveriş yapanlara “abone olma ve tasarruf etme” şansı sunuyor. İndirim, potansiyel müşterileri her ay yeni bir ek sipariş vermeye teşvik ederek markanın müşteri yaşam boyu değerini ve genel gelirini artırır.

Tavsiye Edilen:  Gelişmiş Etkileşim için Etkileyenler Tarafından Oluşturulan e-Kitapların Faydaları

3. Buklet mobilyalar

TikTok, özellikle ev dekorasyonu endüstrisindeki e-ticaret alanları için harika bir ilham kaynağıdır. Bir tür dokuma malzeme olan buklet mobilyalar bunun en iyi örneğidir.

Buklet sandalyelerin etrafındaki videolar şu ana kadar birikti: 100 milyon görüntüleme TikTok’ta.

Google arama verileri, TikTok’ta buklet sandalye içeriğini görüntüleyen kişilerin benzer niş ürünleri bulmak için bir arama motoruna yöneldiğini gösteriyor.

Buna göre Patlayan Konular22.000’den fazla kişi her ay “buklet sandalye” araması yapıyor. Bu rakam yalnızca son altı ayda %43 arttı.

Dropshipping iş modeliyle bu e-ticaret niş fikrinden yararlanın.

Ürünleri doğrudan müşteriye üretip gönderecek bir tedarikçi bulun. Bu, envantere önceden para yatırmaya gerek olmadığından yüksek fiyatlı ürünleri çevrimiçi satmanın getirdiği yüksek başlangıç ​​maliyetlerinden kaçınır. Hisse senedi için yalnızca satıldığında ödeme yaparsınız.

4. Evcil hayvan teknolojisi

İnsanların para harcamaktan çekinmeyeceği bir ürün türü varsa o da evcil hayvan ürünleridir.

Evcil Hayvan sahipleri yılda 770$ harcıyorum hayvanlarının üzerinde. Ancak evcil hayvan maması veya oyuncakları gibi doymuş pazarlarda rekabet etmek yerine, evcil hayvan teknolojisini niş haline getirin ve satın. Olabilirdi:

Video odaklı bir sosyal medya stratejisiyle bu e-ticaret nişini fethedin.

Evcil hayvan teknolojinizi etkileyicilere hediye edin, teknolojiyi kullanarak evcil hayvanların fotoğraflarını çekin ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği Instagram Reels, TikTok veya YouTube Shorts gibi platformlarda yeniden yayınlayın.

5. Isısız saç maşaları

Güzellik ürünleri tüketicileri, ısının saçları üzerindeki zararlı etkilerinin giderek daha fazla farkına varıyor.

Bu, TikTok saç bakımı sahnesine hakim olan öğreticiler olan ısısız saç stillerinin önünü açıyor. Bundan fazla 7 milyar insan ısısız buklelerle ilgili videolar izledim.

Bu fikrin etrafında şekillenen niş ürünler hokey sopasında büyüme gördü.

“Kıvırcık kafa bandı” aramaları %2.000 arttı son beş yılda. Bundan fazla 27.000 insanlar her ay “ısısız bukle makinesi” terimini arıyor.

İlhama mı ihtiyacınız var? Bakmak Zambak İpek.

DTC şirketinin zaten ipekten yapılmış ürünler gibi bir niş alanı var ve ipek kıvırma saç bantları alanında daha da niş haline geldi. Bu, markanın temel ürün sunumundan sapmadan yeni ve uzmanlaşmış bir hedef kitleye ulaşmasını sağlayan doğal bir ürün uzantısıdır.

6. Dönem iç çamaşırı

Dönem yoksulluğu ne yazık ki gündemde olan bir konu.

Artan yaşam pahalılığı ve enflasyon nedeniyle giderek artan sayıda insan hijyenik ürünleri satın alamıyor; bu da küresel olarak kadınlar ve kız çocukları için büyük bir sıkıntı noktası.

Dönem iç giyimi bu sorunu kolaylaştıran niş bir e-ticaret pazarıdır. Buradaki fikir, insanların her ay yenisini almak yerine regl iç çamaşırını bir kez satın alıp yeniden kullanabilmesidir.

Patlayan Konular “adet iç çamaşırı” aramalarının son beş yılda %331 arttığını gösteriyor.

Knix’in bu pazara hakim olan bir marka var mı? 41.000 kişi her ay “Knix iç çamaşırı” araması yapın. Bu, yeni bir niş ürün serisine yer kalmadığı anlamına gelmiyor.

Gençler, anneler veya yaşlılar gibi belirli bir grup insana yönelik regl dönemi ürünlerinde uzmanlaşarak regl dönemi iç çamaşırı pazarında yer açın.

Pazarlama kampanyalarınızı desteklemek, moda ürün sayfaları tasarlamak ve müşterilerle iletişim kurmak için bu benzersiz açıyı kullanın.

7. Göz maskeleri

Bunu biliyor muydun İnsanların %88’i 40 yaş üstü yeterince uyku almanın en önemli sağlık uygulamaları olduğunu mu düşünüyor?

Stresi azaltmaktan ve sağlıklı kiloyu korumaktan daha iyidir. Fakat önemine rağmen, İnsanların %62’si istedikleri kadar uyuyamıyorlar.

Çevrimiçi mağazanız aracılığıyla özel göz maskeleri satarak bu sorunu çözün. Uyku maskesi endüstrisindeki niş ürünlere örnekler:

Erteleme bandı bu e-ticaret niş fikrini temel alan bir DTC şirketidir.

Marka, dahili kulaklıklı kendi göz maskelerini üretti; bir uyku cihazı, sektörde yeni olan hibrit bir göz maskesi. Ve daha da uzmanlaşmak için ürünü “yan uyuyanlar için 1 numaralı uyku kulaklığı” olarak pazarlıyor.

8. Mutfak aletleri

TikTok gibi platformlar ev aletleri ürünlerini tanıtmayı her zamankinden daha kolay hale getirdi. Bu yüzden, göre TikTok Yaratıcı Merkezimutfak aletleri endüstrisi popüler bir niş.

Bu kategoride satılacak niş ürünler şunları içerir:

En iyi bölüm: TikTok kullanıcılarının platformda gördükleri ev aletleri parçalarına tıklama (ve potansiyel olarak satın alma) olasılıkları daha yüksektir.

TikTok, bu tür videolar için ortalama %1,6 tıklama oranı bildiriyor. %0,58 ortalama.

GE Appliances, çevrimiçi mağazası aracılığıyla mutfak aletleri satan bir DTC markasıdır. Her sayfayı tek tek taramadan, sitenin tamamında ürün bilgilerini görüntülemek ve güncellemek için Shogun Sayfa Oluşturucu içindeki Global Parçacıkları kullanır.

“Geliştiricilere başvurmak yerine sayfalarımıza kontrol ve doğrudan erişim sağlamak ekibimiz için her şeydir. […] Bizim için çok büyük bir kazanç olan Shogun Sayfa Oluşturucu ile artık özel kampanya sayfalarını daha hızlı oluşturabiliyoruz.”

— Amy GoforthUX Kıdemli Müdürü at GE Ev Aletleri

#cta-visual-pb#Karlı ürün fikriniz için inanılmaz sayfalar oluşturunDönüşüm artırıcı özelliklerle dolu sezgisel Shopify sayfa oluşturucuyla ürün sayfaları, ana sayfalar, açılış sayfaları ve daha fazlasını oluşturun ve özelleştirin elements.Ücretsiz olarak inşa etmeye başlayın

Tavsiye Edilen:  Yerel SEO Stratejileri: Rakiplerinizi Yenmenin En İyi 10 Yolu

9. Bambu bebek ürünleri

Modern tüketiciler yalnızca ürünlerinin ve alışveriş deneyimlerinin daha sürdürülebilir olmasını istemiyor.

Bazı Amerikalı tüketicilerin %42’si Genç nesillerin yolu açmasıyla sürdürülebilir ürün ve hizmetler için daha fazla ödemeye hazırız.

“Bugün bir e-ticaret markası kuracak olsaydım, sürdürülebilir ve çevre dostu ürünler nişini seçerdim. Bu karar, çevre bilincine sahip ürünlere yönelik artan talebe dönüşen tüketici farkındalığının ve çevreye olan ilginin artmasından kaynaklanıyor.”

— Claire JarrettJarrett Digital’in sahibi

Bu sürdürülebilirliği bebek endüstrisiyle birleştirdiğinizde bambu bebek ürünleri nişini bulacaksınız. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere, sürdürülebilir malzemeyle üretilen bebek ürünlerine yönelik aramalar her yerde devam ediyor:

Bambu Bebek bu nişteki bir e-ticaret işinin bir örneğidir.

Çevrimiçi mağazası, bambudan yapılmış çocuk giysilerinin anti-bakteriyel, hipoalerjenik ve emici nitelikleri gibi değerini aktif bir şekilde anlatarak çevre bilincine sahip ebeveynlere hitap ediyor.

10. Böcek bazlı yiyecekler

Çevre bilincine sahip tüketicilere hitap etmekten bahsetmişken, giderek daha fazla sayıda insan etten vazgeçip böcekler de dahil olmak üzere daha etik ve iklim dostu alternatiflere yöneliyor.

Yenilebilir böcek pazarının değerleneceği tahmin ediliyor 17,6 milyar dolar 2032’ye kadar.

Bu, mevcut 3,2 milyar dolarlık değerlemeye göre ciddi bir artış ve bu da “böcek bazlı gıda” aramalarının neden arttığını anlamamıza yardımcı oluyor %3.800 son beş yılda.

Grub’u ye böcek bazlı atıştırmalıklar konusunda uzmanlaşmış, İngiliz merkezli bir DTC şirketidir. Cırcır böceği, yemek kurdu ve çekirgelerin de içerik listesine dahil edilmesiyle “böcekleri temel bir parçası olarak tanıtarak Batı yemek kültüründe devrim yaratmayı” amaçlıyor.

11. Altın takılar

Çevrimiçi mücevher satışıyla ilgileniyorsanız, pazar araştırması bunun rekabetçi bir sektör olduğunu gösterecektir.

Yüksek kaliteli lüks ürünlerden daha ucuz malzemelerle yapılanlara kadar yüz binlerce mücevher işletmesi var. Öne çıkmak için özel bir şeye ihtiyacınız var.

Kalın altın küpeler gibi belirli bir takı türünde uzmanlaşmayı düşünün. Patlayan Konular her ay 1.900 kişinin anahtar kelimeyi aradığını gösteriyor; son beş yılda %657 artış.

Bebek Altın bu e-ticaret alanında faaliyet gösteren bir mücevher markasıdır. Kadınlara yönelik bilezikler, kolyeler ve küpeler de dahil olmak üzere 14 ayar altın takılarda uzmanlaşmıştır.

Ancak Baby Gold’un öne çıkardığı sadece ürün seçimi değil.

Baby Gold, mücevher web sitesinde ürünlerini sürdürülebilir, yüksek kaliteli altın takılar isteyen kadınların tercih edeceği seçenek olarak konumlandırıyor. Bu alıcı kişiliğiyle konuşmak, onların herkese hitap eden genel rakipler arasında öne çıkmalarını sağlar.

En iyi e-ticaret nişleri SSS

İyi e-ticaret nişleri nelerdir?

 • Altın mücevher
 • Telefon kılıfları
 • Uyku maskeleri
 • Vitamin sakızları
 • Bebek ürünleri
 • Uzman iç çamaşırı

Bir e-ticaret nişini nasıl bulabilirim?

 1. Müşterilerinize sorun
 2. Google Trendler verilerini kontrol edin
 3. Patlayan Konular’da e-ticaret trendlerini bulun
 4. Rakipleri analiz edin
 5. Anahtar kelime araştırması yapın
 6. Sosyal medya trendlerini arayın

2023’te dropshipping mağazaları için en iyi niş hangisi?

 • Ev mobilyası
 • Telefon kılıfları
 • Mutfak aletleri
 • Cilt bakım ürünleri
 • Göz maskeleri
 • Bambu bebek ürünleri

Niş ve ana akım pazarlar arasındaki fark nedir?

Ana akım bir pazar milyonlarca insana ulaşır. Bu insanlar, bebek ürünleri gibi belirsiz bir bağlantıyla birbirine gevşek bir şekilde bağlı.

Öte yandan niş bir pazar, çevre dostu bebek ürünleri gibi kitlesel bir pazarın alt kümesine ulaşır.

Zenginlikler nişlerdedir

Eski deyiş şöyle der: “Zenginlik nişlerdedir”. Konsept, çevrimiçi olarak en popüler ürünleri satan birçok Shopify satıcısı için geçerli.

En iyi e-ticaret nişleri düşük rekabete, yüksek arama hacmine ve niş bir ürünü çevreleyen bir Facebook topluluğu veya TikTok trendi gibi trend olan sosyal medya yorumlarına sahiptir.

Çevrimiçi mağazanızı genişletirken doğru alanı bulmak için göz maskelerinden böcek bazlı gıdalara kadar bu teknikleri kullanın.

#cta-visual-pb#Niş ürünlerinizi tanıtınÜrün sayfalarını özelleştirmek ve dönüşümleri artırmak için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın.Tasarıma bugün başlayın