DTC Markaları Yeni Müşterileri Nasıl Buluyor?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:DTC Markaları Yeni Müşterileri Nasıl Buluyor?

TikTok, 2016’daki cesur çıkışından bu yana sosyal medya dünyasını kasıp kavurdu.

İle 94,4 milyon kullanıcı 2023 yılına kadar platformda yer alması bekleniyor (her biri günde 37 dakika harcıyor!), soru şu: Başka bir pazarlama kanalı başlatmadan e-ticaret markanızı anlamlı bir şekilde büyütmek için TikTok’u nasıl kullanırsınız?

Çalıların etrafında dayak yok; TikTok sulanması gereken bir bitkidir. Ölçekleme markanız için binlerce gelir elde etme potansiyeli vardır, ancak bu yalnızca kaynaklarınızı bir hedef kitle oluşturmaya, içerik üretmeye ve kullanıcılarla etkileşime geçmeye yönlendirirseniz.

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Bu kılavuz, #TikTokMadeMeSatın Al devriminden nasıl yararlanabileceğinizi ve işletmeniz için maksimum yatırım getirisini nasıl elde edebileceğinizi paylaşıyor.

Öncelikle TikTok sadece bir “Z Kuşağı olayı” değil mi?

Yeni bir pazarlama kanalına genişlerken, potansiyel kazancın ön yatırıma değip değmeyeceğine karar vermeniz gerekir. Bir TikTok profili çalıştırmak, yaratıcı kancaları araştırmaktan takipçilerle etkileşime geçmeye kadar zaman alıcıdır (bu konuya daha sonra değineceğiz).

Peki TikTok e-ticaret markanız için doğru mu? Veya daha spesifik olarak: Yalnızca Z Kuşağı kitlelerini hedefliyorsanız yatırım yapmaya değer mi?

Veriler şunu gösteriyor Z Kuşağı, TikTok’taki en büyük demografik grupturile Z kuşağının %40’ı Tüketiciler platformu kullanarak günde üç saatten fazla zaman harcıyor. TikTok’un bu demografiye yönelik penetrasyon oranı inanılmaz.yarıdan fazla ABD’de 12 ile 34 yaş arasındaki tüm insanların oranı zaten uygulamayı kullanıyor.

Bununla birlikte, 35 yaş üstü kişiler neredeyse dörtte biri TikTok kullanıcılarının Bu da artıyor: 65 yaş ve üzeri kullanıcılar şu oranda artacak: Bu yıl %13,4.

Ancak TikTok yalnızca ABD’li tüketicileri hedef alan DTC şirketleri için değil, herhangi biri. Markaları ölçeklendirmek kanalın avantajlarından yararlanabilir yaygın kullanıcı tabanı Uluslararası satış yapmak için Endonezya, Brezilya ve Meksika gibi ülkelerde.

TikTok içeriği üretmenin faydaları

Marka farkındalığı, herhangi bir yeni sosyal medya platformuna yayılmanın doğal bir yan ürünüdür. Ancak bu, gelir artışını garanti etmez veya paydaşlara TikTok’un yatırım yapmaya değer bir kanal olduğunu kanıtlamaz.

E-ticaret ve DTC markaları için TikTok üretmenin dört güçlü avantajı:

 • Ürün araştırması. TikTok’un büyük trendleri yönlendirmesiyle tanınır: gün batımı lambaları ile sebze kıyıcıları. Ürün teklifinizde ince ayarlar yapmak, ürünü TikTok’ta göstermek ve satın almaya hazır tarayıcıları e-ticaret mağazanıza yönlendirmek için bu tüketici davranışı içgörüsünü kullanın.
 • Marka değeri oluşturun. TikTok şu şirketler için en iyi sonucu verir: perde arkasında nasıl bir iş kurduklarını gösterin. Bu format sadece tüketicilerin değil, güvendikleri yayınların da ilgisini çekiyor. Güzellik markası Saie, Vogue’daki özellik Kapatıcısı TikTok’ta viral hale geldikten sonra. Bu, marka yakınlığı oluşturmanıza yardımcı olur, böylece ürünleriniz için bir prim talep edebilirsiniz.
(Resim Kaynağı)
 • İçerik oluşturucularla ortak olun. TikTok, küçük yaratıcılara ışık tutan ilk sosyal medya platformuydu. Takipçilerin içerik kalitesi ve etkileşim kadar önemli olmaması, DTC markalarının etkileyici pazarlamanın gücünü bin dolarlık yatırımlar olmadan deneyimlemelerine olanak tanıyor.
 • Satın alma niyeti. Sadece eğlence amaçlı bir platform değil. Neredeyse üç çeyrek Dünya çapında TikTok alışverişi yapanların oranı TikTok’ta alışveriş yapıyor Akışta bir şey keşfettiklerinde.

“Pazarlama faaliyetlerimiz ve gelirimiz geçen yıla göre neredeyse üç kat arttı. TikTok’a geçiş, iş modelinin iyileştirilmesinde önemli bir rol oynadı.” —Aviad Faruz, CEO Faruzo

#cta-visual-pb#Tüm ekibinizin oluşturmaya başlamasını sağlayınDaha büyük e-ticaret ekipleri için tasarlanan Gelişmiş Sayfa Oluşturucu, içerik oluşturma çabalarınızı ölçeklendirmeniz için size benzersiz roller ve izinlerle 10’dan fazla kullanıcı koltuğu sunar .Daha fazla bilgi edin

E-ticaret içeriğiyle TikTok’ta nasıl öne çıkılır?

İçeriğin keşfedilme şeklinden yararlanmak için algoritmayı kullanırken marka bilinirliği ve ürün keşfi için TikTok’u nasıl kullanabileceğinize bir göz atalım.

Trend olan şarkıları kullanın

Danslar ve şakalar ikisidir en popüler Her ikisi de herhangi bir virallik belirtisi gösterdiğinde popülerliği artan TikTok içerik türleri. Algoritma, bu tür trend içerikleri kullanıcılara özelleştirilmiş ‘Sizin için’ sayfasında görüntüler.

Hangi trendleri takip edeceğinizden emin değil misiniz? Videolar arasında gezinerek saatlerce zaman harcamak yerine TikTok’un trend keşif aracı.

En popüler sesleri, ilginin zaman içinde nasıl değiştiğini ve ilgili ilgi alanlarını gösterir. Markanıza uygun, trend olan TikTok içeriğini belirlemek ve üretmek için bu verileri kullanın.

Hashtag’leri kullanın

TikTok hashtag’leri platformun algoritmasına içeriğinizin ne tür bir kişiye gösterilmesi gerektiğini söyler.

Örneğin bir çocuk sağlığı takviyesi markasıysanız, destekleyici hashtag’ler #childrenhealth veya #healthykids olabilir.

Her ikisinin de hedef kitleniz tarafından izlenmesi muhtemeldir. Bu hashtag’leri TikTok videonuzun başlığına dahil etmek, onlara ulaşma olasılığını artırır.

Genel farkındalığı artırmak için nişe özgü hashtag’lerin yanı sıra tüm platformdaki popüler hashtag’leri kullanın. Veriler şunları gösterir: en popüler TikTok hashtag’leri şunlardır:

 • #fyp (“sizin için sayfa” anlamına gelir)
 • #viral
 • #tiktok
 • #düet
 • #trend
Tavsiye Edilen:  Google Ads Optimizasyonu: Eksiksiz Kurulum ve Optimizasyon Kontrol Listesi

Bir diziye ev sahipliği yapın

Ne kadar çok TikTok takipçiniz varsa, mağazanıza veya markanıza uygun içerikle viral olma şansınız o kadar artar. Erken etkileşimi teşvik eden ve aynı zamanda içeriğinizin kime gösterildiğini de etkileyen bir grup sadık takipçiye sahip olacaksınız.

Dizi, yeni takipçileri teşvik etmek ve izleyici toplamak için mükemmel bir formattır.

İnsanları profilinizi takip etmeye ve bir sonraki bölüm için ziyaret etmeye teşvik eden bir dizi videodur. Aşağıdaki formatlardan birini kullanarak TikTok serisinin markanız için işe yarayıp yaramadığını test edin; insanlara bir sonraki bölümü görmeleri için markanızın hesabını takip etmelerini hatırlattığınızdan emin olun:

 • Sorular ve cevaplar
 • Farklı şehirlerde ürününüze kör tepkiler
 • Ürünlerinizi farklı ortamlarda test etme (spor salonunda, yürüyüş parkurunda veya yoga dersinde egzersiz taytları gibi)

Sakız ÇalıştırÖrneğin, üniversite kampüslerini ziyaret ediyor ve öğrencileri bir dizi spor egzersizinde marka elçisini yenmeye davet ediyor; bunların hepsinde bir kutu Run Gum ürünü bulunuyor:

(Resim Kaynağı)

Kelly Donahue, Dijital Pazarlama ve Tasarım Direktörü Canlışunu da ekliyor TikTok serisi müşteri eğitimine yardımcı olur:

“Daha önce hiç kullanmadıysanız regl kapları gerçekten korkutucu olabilir, bu nedenle temizlemeden takmaya, çıkarmaya ve daha fazlasına kadar nasıl çalıştığını açıklayan birçok içerik hazırlıyoruz. Nasıl çalıştığını öğrenmek onu çok daha ulaşılabilir hale getirir.

Kelly, “Viv yakın zamanda adet kabıyla ilgili soruları yanıtlayan, bardağın boyutu, temizleme yöntemleri, bardağı ne zaman kullanabileceğiniz vb. hakkında konuşan bir TikTok dizisi yaptı ve kesinlikle çok fazla heyecan yarattı” diyor.

“Bu seriyi paylaştığımız ayda TikTok satışlarımız %141 arttı.” — Kelly Donahue, Dijital Pazarlama ve Tasarım Direktörü Canlı

(Resim Kaynağı)

#cta-visual-fe#E-ticaret sitenizin TikTok başarısına hazır olduğundan emin olunSayfa Oluşturucu Gelişmiş ile unutulmaz bir çevrimiçi alışveriş deneyimi yaratın.Daha fazlasını öğrenin

E-ticaret TikTok kampanyaları nasıl ölçeklendirilir?

TikTok, markaların şu ana kadar yeni içerik yayınlamasını öneriyor: günde dört kez.

Bu yüzden Zaten sınırlı olan pazarlama kaynaklarını tüketmeden TikTok içerik çıktınızı nasıl ölçeklendirirsiniz?

UGC üretmek için içerik oluşturucularla iş birliği yapın

TikTok mikro etkileyicilerin önünü açtı. Binlerce yaratıcı, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik üretmek için bu platformu kullanıyor; bunlardan bazıları, tüm programlarını e-ticaret markaları için UGC içeriği üretmeye adayan tam zamanlı yaratıcılardır.

İçerik oluşturucularla iş ortaklığı yapmak, markanızın geleneksel etkileyici pazarlamanın avantajlarını pahalı fiyat etiketleri olmadan deneyimlemesine olanak tanır.

Diğer platformlardaki (ahem, Instagram) etkileyiciler minimum ücret alıyor Sponsorlu gönderi başına 193,74 ABD doları. Ancak TikTok’ta içerik oluşturucular, sahip oldukları miktardan ziyade takipçilerle olan ilişkilerine öncelik veriyor.

(Resim Kaynağı)

Fin yakın zamanda TikTok’a genişleyen bir DTC markasıdır. Kurucu ortağı James Shalhoub şöyle diyor: “Niş alanımızda başkaları için neyin zaten iyi çalıştığını anlamak için TikTok’taki rakiplerin yanı sıra popüler evcil hayvan viral videolarını da araştırdık.

“Benzer video formatlarını denedikten sonra, TikTok’ta kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği kullanmanın etkileşim, yönlendirmeler ve erişimi artırma açısından markamız için en iyi performansı gösteren içerik olduğunu gördük.”

James şunu ekliyor: “UGC’yi öne çıkarmak sosyal içerik stratejimizi kolaylaştırırken aynı zamanda ürün değerlerimizi de artırır üçüncü taraf video incelemelerinin güvenilirliği nedeniyle.

(Resim Kaynağı)

TikTok İçerik Oluşturucu Pazarı İçerik oluşturucu işbirliklerini denemeye başlamak için iyi bir yerdir. İçerik oluşturucuları bölgeye, nişe, takipçi boyutuna ve bütçeye göre filtreleyin. Marka değerlerinizle eşleşenleri seçin.

Platform, içerik oluşturucu kaynaklarına yoğun yatırım yapıyor. yeni kredilendirme aracı TikTok kullanıcılarının ilhamlarını (işbirliği yaptıkları markalar gibi) belirtmelerine yardımcı olan ve Markalı Misyonmarkaların yüksek performanslı içerik oluşturucu içeriğini TikTok reklamlarına dönüştürmesinin bir yolu.

Şuradan bir sayfa alarak TikTok dışındaki yaratıcılar için aramanızı genişletin: Doe Lashes’ kitap.

Marka, mevcut müşterilerini 100 görüntüleme başına 1 ABD Doları ödülle TikTok yaratıcılarına dönüştürüyor. Ürün sayfasında görülebilen ödül, alışveriş yapanların satın alması için ek bir teşviktir.

Müşteriler, marka için yeterli sayıda TikTok görüntülemesi elde etmeleri durumunda ürünü ücretsiz olarak alabilecekler.

Çalışanları içerik oluşturmaya teşvik edin

Kamera arkası tarzı videolar arttı 42,2 milyar görüntüleme bugüne kadar.

Bu, TikTok kullanıcılarının mükemmel hale getirilmiş son derece gösterişli pazarlama kampanyalarıyla meşgul olmadıklarını kanıtlıyor. En sevdikleri markalar da dahil olmak üzere perde arkasında her şeyin nasıl göründüğünü görmek istiyorlar.

Şehir Ekipleri Kıyafetleri DTC markalarının bu içerik tercihinden nasıl yararlanabileceğinin mükemmel bir örneğidir.

“Benimle nakış yap” videolarından çevrimiçi mağazasına yakında gelecek yeni ürünlere kadar neredeyse tüm e-ticaret TikTok içeriğinin perde arkası gösteriliyor.

(Resim Kaynağı)

Benzer şekilde Sırat Gümrük Kuyumculuğu da kolyelerinin nasıl yapıldığını göstermek için TikTok hesabını kullanıyor. Özellikle bu video yedi milyondan fazla görüntüleme elde etti; bu da TikTok kullanıcılarının, müşterilerin her bir ürüne ne kadar dikkat edildiğini görmelerine olanak tanıyan markalarla etkileşim kurduğunu kanıtladı.

(Resim Kaynağı)

Soru çıkartmalarına cevap verin

En iyi pazarlama kampanyaları hedef kitlenizle konuşur, soruları yanıtlar ve satın alma öncesi itirazları ortadan kaldırır. TikTok soru çıkartmaları bunu yapmayı kolaylaştırırken aynı zamanda kısa sürede yüksek hacimli içerik üretir.

Tavsiye Edilen:  Azure Konsoluna Yeni Başlayanlar İçin Kılavuz

Yorum yanıtı tüm platformdaki en güçlü şeylerden biridir” diyor kurucu ortağı Jon Shanahan. Stryx— TikTok takipçi sayısını yıldan yıla %400 artıran bir marka.

“TikTok’a özgüdür; insanlar onu görmeye alışkındır; Bu, izleyicilerin düzenli içerik hazırladığınızı ve toplulukla etkileşimde bulunduğunuzu anlamalarının bir yolu,” diyor Jon. “Bu, yeterince markanın yaptığını görmediğim bir şey.”

Almak şekerdohçevrimiçi mağazası aracılığıyla evde ağda kitleri satan bir DTC markası.

Bir TikTok kullanıcısı, ilk kez kullananların ağdayı uygulamak için parmaklarını mı yoksa aplikatörü mü kullanması gerektiğini sordu. Sugardoh, soru etiketinin kullanıldığı mini bir eğitimle yanıt verdi.

(Resim Kaynağı)

Kameleon Yüzmek benzer bir yaklaşım benimsiyor.

Önceki bir TikTok takipçisi, mayolarının farklı renk çeşitlerinde olup olmadığını sordu. Marka bu spesifik eşleşmeyi sunmasa da bu soruyu ürün kataloğunu öne çıkarmak için bir fırsat olarak kullanıyor.

(Resim Kaynağı)

TikTok’u Shopify ile entegre edin

Sosyal ticaret endüstrisi değeri 958 milyar dolar. Facebook ve Instagram gibi platformlar, tüketici harcamalarından yararlanmak için uygulama içi alışveriş özelliklerine sahiptir.

Her biri kullanıcıların ürünleri keşfetmesine ve satın almasına yardımcı olur; hem de uygulamadan çıkmadan.

Shopify satıcıları, TikTok e-ticaret özelliklerini çevrimiçi mağazalarına entegre ederek sosyal ticaret stratejilerini ölçeklendirebilir.

Başından sonuna kadar TikTok AlışverişiÖrneğin markalar ürün kataloglarını TikTok profillerine ekleyebiliyor ve video içeriklerinde ürünleri etiketleyebiliyor. Bu, bir ürünü görüntülemek ile satın alma işlemi yapmak arasındaki sürtünmeyi ortadan kaldırır.

TikTok reklam yönetimini kolaylaştırmak için TikTok uygulaması. Shopify kontrol panelinden ayrılmadan kampanyalar oluşturabilir, sonuçları takip edebilir ve e-ticaret satışlarını artırabilirsiniz.

#cta-visual-pb#E-ticaret mağazanız TikTok’un başarısından yararlanmaya hazır mı?Page Builder Advanced ile unutulmaz bir çevrimiçi alışveriş deneyimi yaratın. Daha fazla bilgi edin

TikTok videolarını yeniden kullanın

Günün sınırlı sayıda saati vardır. TikTok içeriğinizi aşağıdakiler gibi diğer kanallarda yeniden kullanarak en fazla faydayı elde edin:

 • Instagram Makaraları. Ortalama bir Instagram kullanıcısı harcama yapıyor günde 53 dakika Platformun TikTok videolarının eşdeğeri olan Reels’i izliyorum. Önce filigranı kaldırdığınızdan emin olun; Instagram’ın algoritması Reels’i tanıtmayacak TikTok logosunu içeren.
 • Facebook reklamları. Daha önce üretmiş olduğunuz içeriğin aynısını kullanarak yeni kitlelere ulaşın. Bu, neredeyse kısa biçimli video türüdür. Pazarlamacıların %60’ı yalnızca resim içeren reklamlardan daha iyi performans gösterdiğini söylüyoruz.
 • Çevrimiçi mağazanız boyunca. Gibi araçları kullanın VideoWise TikTok içeriğini ürün sayfalarında sergilemek için. Z kuşağı tüketicilerinin üçte biri Bu tür UGC’leri görmeden ürün satın almayacağım.

Uzmanlar tüketicilerin harcama yapacağını öngörüyor 13,8 milyar dolar 2026 yılına kadar TikTok reklamlarında. Bu büyümenin bir nedeni Spark Reklamları—DTC markalarının en yüksek performansa sahip organik içeriklerini yeniden kullanmalarına ve bunları akış reklamlarına dönüştürmelerine olanak tanıyan yerel bir reklam biçimi.

Genel Müdür Franco Crean’a göre Dijital Patlama:

“Markanızın sesini sergileyen içeriğe sahip sağlam bir TikTok marka hesabına sahip olmak, reklam gösterimlerinizin hesabınıza yansımasını ve markayı gerçekten hissetmenizi sağlarken, sosyal kanıtı gördükten sonra satın alma konusunda daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. TikTok Reklamlarında, muhtemelen kırılması en zor şey yaratıcılıktır, çünkü günümüzde en önemli faktör budur, bu nedenle sahip olduğunuz içeriği reklamlar için kullandığınızdan emin olun; ancak sonuna her zaman bir CTA ekleyin.”

Daha da iyi sonuçlar için Franco şunları tavsiye ediyor:

“[Ask] micro-TikTok Etkileyicileri size TikTok profillerinden reklam yayınlamanıza izin verecek. Bu, Spark Ads aracılığıyla kolayca yapılabilir, ancak yalnızca reklam öğesinin bunları içerdiğinden emin olun. TO’larınızın hızla yükseleceğini ve reklam öğelerinin çok daha doğal görüneceğini fark edeceksiniz.”

TikTok içeriği etrafında bir pazarlama hunisi oluşturun

Birisini videonuzun ilk birkaç saniyesini izlemeye ikna ettiniz.

İşin zor kısmı bitti değil mi? Şart değil.

Tiktok pazarlama stratejinizi değerli kılmak için izleyicilerin videoyu izledikten sonra harekete geçmesi (e-ticaret sitenizi ziyaret etmek, posta listenize kaydolmak veya bir ürün satın almak gibi) gerekir.

İçeriğinizin sonuna bir harekete geçirici mesaj (CTA) ekleyin, böylece insanlar bundan sonra ne yapacaklarını bilirler. Shelly KoyuÖrneğin, insanları e-ticaret web sitesine yönlendiren bir metin CTA’sı yerleştirir:

(Resim Kaynağı)

#cta-visual-pb#E-ticaret mağazanız TikTok başarısıyla ölçeklenmeye hazır mı?Page Builder Advanced ile unutulmaz bir çevrimiçi alışveriş deneyimi yaratın. Daha fazla bilgi edin

TikTok’u daha mı ciddiye alıyorsunuz?

İlham alın Jones Yolu Güzelliği, “gölgemi bul” testine işaret eden TikTok reklamlarına ayda 8.000 dolar harcayan bir DTC markası. Birkaç nedenden dolayı çalışır:

 1. Kanca: TikTok kullanıcılarının kaydırmayı durdurmak için bir nedeni var. Onlara sektördeki bir uzman tarafından incelenen kişiselleştirilmiş makyaj önerileri sözü veriliyor: markanın kurucusu Bobbi Brown.
 2. Taahhüt: Potansiyel müşteriler test sonuçları karşılığında e-posta adreslerini verirler.
 3. Fırsat: Jones Road Beauty, gelecekteki içerikleri kişiselleştirmek için müşteriler hakkında topladığı verileri kullanabilir; insanların %80’ini çevrimiçi satın alma konusunda etkilediği kanıtlanmıştır.
Tavsiye Edilen:  Google Play Store Çalışmıyor mu? İşte Nasıl Düzeltilir

#cta-paragraph-pb#Bu TikTok pazarlama hunisi Jones Road Beauty’ye yardımcı oldu 124.000 e-posta topla TikTok reklamları aracılığıyla hedeflenen potansiyel müşterilerden. Teste katılanların yaklaşık %15’i bir satın alma işlemi gerçekleştirerek markanın yedi haneli kar elde etmesini sağladı!

TikTok’ta ölçeklendirme yaparken kaçınılması gereken 3 hata

TikTok pazarlaması hem sanat hem de bilimdir. Ancak büyüyen e-ticaret işletmeniz için TikTok’u denerken müşterilerinizin ilgisini canlı tutmak için bu hatalardan kaçının.

1. Fazla satış meraklısı olmak

TikTok’u DTC işletmeniz için bir satış kanalı gibi ele almak kolaydır. Ancak kullanıcılar, markaların gösterişli içeriği nedeniyle kapatılıyor. Markaların takipçileriyle daha derin ilişkiler kurmasına yardımcı olan sahne arkası, özgün içerikleri tercih ediyorlar.

“Özellikle TikTok kesinlikle bir ürünü mutlaka satmadığınız bir yer; Burası gerçekten de geldiğin yer [to] markanın kim olduğunu ve ne olduğunu gerçekten söyleyin [you’re] hakkında.” — Meghan Alfanoşirketinde pazarlama müdürü PF Mum A.Ş.

Benim Gördüğüm Gibi Görün bu satış dışı yaklaşımı TikTok içeriğiyle benimsiyor. Kurucu düzenli olarak, markanın “yılın en büyük lansmanından” beş dakika önce çekilen bu video gibi kamera arkası videoları çekiyor.

Video cana yakın ve orijinaldir; takipçiler kendilerini kurucuda görebilirler. Bu hiç de şaşırtıcı değil Shopify raporları Markalar önümüzdeki yıl müşteri bağlantısına diğer stratejilerden daha fazla yatırım yapacak.

(Resim Kaynağı)

2. Video kancalarını tahmin etmek

TikTok içeriğinizin ilk birkaç saniyesi, takip eden dakikalardan daha önemlidir.

Kullanıcının dikkatini çekmeyi başaramazsanız, prodüksiyon ne kadar iyi olursa olsun videonuzu kaydırarak geçerler.

Nöropsikolog Dr. Sanam Hafeez Psy.D., “Sizi güldüren bir şeyi kaydırdığınızda ve ona çarptığınızda, beyniniz bir miktar dopamin alır” dedi. Bustle’la röportaj. “Hoşlanmadığınız bir şey gördüğünüzde, daha fazla dopamin üreten bir şeye hızla dönebilirsiniz.”

TikTok aramasıyla hangi kaydırmayı durduran kancaların hedef kitlenizin ilgisini çektiğini öğrenin. Nişinizi yazın ve en iyi performans gösteren videoları analiz edin. Örneğin bir DTC cilt bakımı markasıysanız aşağıdaki gibi videolar görürsünüz:

 • Sivilce patlatma
 • ASMR cilt bakımı
 • Ünlülerin cilt bakımı sırları

Bu içerik fikirlerinin her biri, TikTok içeriğinizde harika bir etki yaratır.

TikTok kullanıcıları arasında popüler oldukları zaten kanıtlandı. Bu kancaları markalı içeriğinizle tersine mühendislik yaparak, TikTok pazarlamasının ilk engelini aşma konusunda daha iyi bir şansa sahip olacaksınız: insanların ilk birkaç saniyeyi izlemesini sağlamak.

3. Katılım eksikliği

TikTok’a yeni içerik yayınlamak savaşın yalnızca yarısıdır.

Halihazırda içeriğinizle etkileşimde olan insanlarla etkileşime geçmeyi unutmayın; bu bir taktiktir etkilediği gösterilmiştir algoritmanın içeriğinizi daha da fazla kullanıcının “Sizin için” sayfasında tanıtma olasılığı.

Arsız Pantolon bu TikTok stratejisini hayata geçiren bir markadır. Kurucusu Helen Ranking şöyle diyor: “Daha genel reklamlardan ziyade, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin en iyi sonucu verdiğini gördük. Artık kimse reklam yapılmasını istemiyor, ancak konuşulmak ve eğlendirilmek istiyorlar.

“Tüm sosyal medyada olduğu gibi, markanızın ses tonunu korurken aldığınız yorumlarla etkileşimde bulunabilmeniz harika bir şey. Hakkında yapılan yorumlar bu video inanılmaz derecede eğlenceliydi ve harika bir örnekti.”

(Resim Kaynağı)

Helen şunu ekliyor: “Yukarıdaki video 197.000’den fazla izlendi ve daha da önemlisi 286 yorum aldı; bu, etkileşim ve teşhir açısından çok büyük bir rakam. TikTok algoritması bunun gibi etkileşim ölçümleriyle gelişiyor.”

TikTok, e-ticaret marka bilinirliğinizi ölçeklendirmek için inanılmaz bir kanaldır

Gördüğünüz gibi TikTok, göz ardı edilecek başka bir pazarlama kanalı değil. O burada kalacak ve markanız bundan faydalanabilir!

Facebook’un gizlilik değişiklikleri ve Instagram’ın sürekli değişen algoritması ışığında, TikTok’un size halihazırda kullandıkları platformlarda yeni müşterilere ulaşma şansı verip vermediğini test etmeye değer.

TikTok, tüketici markalarının her gün paylaştığı milyonlarca gönderiyle gürültülü bir platformdur.

İçerik oluşturucularla ortaklıklardan video dizilerine kadar, kalabalığın arasından sıyrılmak ve e-ticaret işletmeniz için karlı bir pazarlama kanalı oluşturmak için bu ipuçlarını kullanın.

#cta-visual-pb#E-ticaret sitenizin TikTok başarısına hazır olduğundan emin olunPage Builder Advanced ile unutulmaz bir çevrimiçi alışveriş deneyimi yaratın. Daha fazla bilgi edin