DTC Sırt Çantası Markası İyilik Misyonunda

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:DTC Sırt Çantası Markası İyilik Misyonunda

Birçok startup gibi Brevitē de var olmayan bir ürüne duyulan ihtiyaçtan doğdu.

Bir erkek kardeşin bir diğeri için kamera çantası dikmesiyle başlayan şey, daha büyük bir iyiliğe hizmet etme misyonuyla doğrudan tüketiciye (DTC) bir sırt çantası markasına dönüştü ve kesinlikle bu yolda yürüyorlar. Geçtiğimiz yıl Brevitē, COVID yardımına binlerce dolar bağışladı, okullarda yurttaşlık sorumluluğunun öğretilmesini destekledi ve New York City’de evsizlik yaşayanlara 150 bin dolar değerinde sırt çantası bağışladı.

Yakın zamanda Shogun müşterisi, kurucu ortağı Dylan Kim ile görüştük. Brevitē (“Brevity” olarak telaffuz edilir) kendisi ve kardeşleri Brandon ve Elliot’un şirketlerini ev yapımı bir prototipten başarılı bir e-ticaret markasına nasıl dönüştürdükleri ve mağazalarının pazarlaması, tasarımı ve misyonu hakkında nasıl düşündükleri hakkında sohbet etmek için.

Peki New York’tan üç kardeş nasıl kendi çok sevdikleri kamera çantalarını tasarlamayı başardılar?

“Aslında komik bir hikaye…”

Brevitē daha iyi bir kamera çantası arayışına başarısız olarak başladı: Bakmak bir kamera çantası gibi, ekipmanı güvenli bir şekilde taşıyabiliyordu ve makul bir fiyat etiketine sahipti.

Dylan, “Aslında komik bir hikaye” diyor. “Yurtdışına gidiyordum ve kamera çantası gibi görünmeyen ve kameramın yanı sıra başka şeyleri de taşıyabilecek bir şey istiyordum. Bu gerçekten anlamlı bir şekilde mevcut değildi.

Fiyat aralığında hiçbir şey bulamayınca Dylan, endüstriyel tasarım okuyan ağabeyi Brandon’a döndü. İkisi de daha önce çanta tasarlamamıştı ve çok fazla dikiş tecrübeleri de yoktu ama Brandon bir şans vermek istiyordu.

“Bir ikinci el mağazasına gittik, bir dikiş makinesi aldık […] ve biraz kumaş aldım. Bir ay sonra bana geri geldi ve ‘Bak, sırt çantası yaptım’ dedi. Ve harikaydı; daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim.”

Tavsiye Edilen:  Dijital Pazarlamaya Ne Kadar Harcamalı

Kardeşler bir şeyin peşinde olduklarını hemen anladılar. Kardeşleri Elliot’la (Dylan’ın ikizi) bir ekip oluşturdular, bir Kickstarter kampanyası başlattılar ve işlerini çalışır hale getirdiler.

Bu 2014 yılındaydı. Şimdi, altı yıl sonra, Kim kardeşler hâlâ bu işin içinde.

Daha iyi bir çanta tasarlama isteği olarak başlayan şey, hem fotoğrafçılar hem de işe gidip gelenler tarafından sevilen başarılı bir markaya dönüştü.

Girişimcilik aileden geçer

Tam anlamıyla bir aile şirketi olan Brevitē, üç kardeşin birbirini tamamlayan becerilerinin, yıllar süren sıkı çalışmanın ve yüzlerce prototipin ürünüdür.

Dylan, “Ürünümüz yıllar içinde değişti ve marka değerlerimizi güçlendirdik ancak her zaman ileriye doğru ilerledik” diyor. “Sadece bir ayağımızı diğerinin önüne koymaya devam ettik.”

Üçlü, Dylan’ın pazarlama ikizi, Elliot’ın da finans ikizi olduğu konusunda şakalaşıyor, ancak bu ciddi anlamda dengeli bir ekip oluşturuyor. Brandon elbette orijinal Brevitē tasarımcısıdır.

Soldan sağa Dylan, Brandon ve Elliot

Aileyle çalışmanın kendine özgü zorlukları olsa da kardeşler, ilişkilerinin birlikte çalışmayı kolaylaştırdığını söylüyor.

Dylan, “Üçümüz çok yakınız ve her zaman da öyleydik” diyor ve bunun ekiplerine daha derin bir güven sağladığını ekliyor. “Herhangi bir sorun veya soruyla ilgili birbirimize gidebiliyor ve bunlar üzerinde birlikte çalıştay yapabiliyoruz.”

Renkli sayfalar olmadan renkli bir marka yaratamazsınız

Brevitē’nin görsel tasarımının öne çıkması için kalıpları biraz kırması gerekiyordu.

Ancak bu tamamen sıfırdan başlamak anlamına gelmiyordu. Dylan ve kardeşleri için bu, e-ticaretin büyümesine yönelik yalın yaklaşımlarından ödün vermeden Shopify mağazalarını özelleştirmenin yollarını bulmak anlamına geliyordu ve Shogun’un Sayfa Oluşturucusu tam da bunu yapmalarına yardımcı oldu.

“Burada zayıf bir ekibiz. Sayfa Oluşturucu’dan yararlanabilmek ve bu önceden kaydedilmiş şablonlara ve önceden kaydedilmiş bloklara sahip olmak, sayfaları oldukça hızlı bir şekilde döndürmemize olanak tanıyor; üstelik çok güzel markalanmış sayfalar.”

Dylan ve Brevitē ekibinin abone listelerini oluşturmak için kullandıkları Shogun yapımı Shopify sayfasını burada bulabilirsiniz.

Elbette Brevitē, Shopify ile sayfalar oluşturabilirdi, ancak özellikle güzel veya markalı bir sayfa oluşturmak çoğu zaman birçok zorluğu beraberinde getirir. Genel bir Shopify sayfasını bir araya getirmekle gerçekten güzel, yüksek dönüşüm sağlayan bir açılış sayfası oluşturmak arasında büyük bir fark var.

Dylan, “Shopify ticarette gerçekten çok iyi” diyor. “Ancak Shopify’ın yanı sıra daha ilgi çekici şeyler yapmaya başladığınızda başka araçları da getirmeniz yardımcı oluyor. Her birinin yaptıkları işte uzmanlaşmasını seviyoruz. Örneğin e-postalarımız için Shopify’a güvenmiyoruz.”

Dylan’a göre Brevitē, özellikle geleneksel e-ticaret platformlarındaki tasarım sınırlamaları nedeniyle her zaman özel sayfa tasarımlarına güvendi. Bu sadece daha keyifli bir alışveriş deneyimi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda markalarını kendi yöntemleriyle tanımlamaları da kalabalığın arasından sıyrılmalarına yardımcı oluyor.

Dylan, “Marka sadakati ve akılda kalıcılık açısından bu aslında sitedeki markalaşmayla alakalı” diyor. “Biz dost canlısı insanlarız ve mağazanın da bunu yansıtmasını istedik.”

Brevitē’nin başarısının büyük bir kısmı markanın sıcak, renkli kişiliğine ve bunu pazarlama ve görsellerle aktarma becerisine bağlı. Mağazalarının görünümünü ve hissini özelleştirmek, öne çıkmalarına, ziyaretçileri çekmelerine, müşterilere dönüştürmelerine ve marka bağlılığı oluşturmalarına yardımcı oldu.

“Markalaşma konusunda oldukça renkliyiz. Bu, özel sayfalar oluştururken hafife aldığımız bir şey; onlara renk katmak en kolay iş değil. Gerçekten renksiz çok renkli bir marka için sayfalar” diyor Dylan. “Ancak Shogun ile geliştirici ekibimizi dahil etmeden bu rengi aşılamayı başardık.”


Markalı blokları kaydedip yeniden kullanabilmek, Brevitē’nin geliştirme için saatler harcamadan mağazaları için özel bir görünüm ve his yaratmasına olanak tanıdı.

“Sayfa Oluşturucu’yu kullanmaya başladığımızdan beri çok sayıda segment ve blok kaydettik ve bu fikri, e-posta kayıt bloğu veya belirli bir sosyal yayın bloğu gibi pazarlamanın diğer bölümlerine de taşıdık” diyor. “Alabileceğimiz markalı bloklardan oluşan bir klasöre sahip olmak gerçekten faydalı oldu. Basit olmasına rağmen muhteşem.”

Mağazanızı kendi yönteminizle mi inşa etmek istiyorsunuz?

İleriye dönük ödemenin değeri

Brevitē, ürünlerini ve kataloglarını yıllar içinde geliştirmenin ötesinde, daha büyük faydalar üzerinde kalıcı, olumlu bir etki yaratma çabalarında da büyüdü.

2020 Baharının belirsizliğiyle karşı karşıya kalan Kim kardeşler, değerleri ve misyonları üzerinde düşündüler. Daha sonra müşteri topluluklarını ortak bir amaç etrafında toplamanın bir yolunu buldular. Geçtiğimiz Nisan ayında hibrit bir “ne kadar ödeyeceğini veya bağışlayacağını seç” girişimini başlattılar. Bu, müşterilerin sevdikleri bir markayı desteklemelerine (tatlı bir indirimle) ve karşılığını vermelerine yardımcı oldu.

“Ürünümüzü indirimli fiyatla alabilirler ya da tam fiyatını ödeyebilirler ve biz de satış tutarını bağışlarız.”

Bu girişimle Brevitē, COVID yardımına 30 bin dolar ve okullarda sivil katılımı teşvik eden Generation Citizen adlı kuruluşa da 10 bin dolar bağışladı.

Dylan, “Her zaman işimizin iyilik için bir araç olmasını istedik ve bunun en keyifli kısım olduğunu anlamak istedik” diyor. “Nasıl anlamlı bir etki yaratabileceğimiz, çanta üretmenin ötesine geçti.”

Daha sonra 2020 yazında Brevitē, New York’ta evsizlik sorunu yaşayanlara 150 bin dolar değerinde muazzam miktarda çanta bağışladı. Bu çok büyük bir başarıydı ve Kim kardeşinin, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için markalarını kullanma konusundaki kararlılığını pekiştirdi.

“150 bin dolar değerinde çantanın gönderildiğini görmek oldukça dikkat çekiciydi.”

Misyonlarını markalarına bağlamak

“Bir e-ticaret mağazası açmanın çok kolay olduğu bir çağda – bir veya daha fazla gün içinde bir Shopify hesabı alıp internette satış yapmaya başlayabilirsiniz – asıl önemli olan farklılaşmaktır.”

Bu Dylan’ın inanılmaz e-ticaret deneyimleri oluşturmak isteyen girişimcilere tavsiyesi. Kitaptaki tüm hileleri (geri sayım sayaçları, fiyatlandırma araçları) kullanabileceğinizi, ancak markanızın en güçlü yönünün mesajınız ve misyonunuz olduğunu ekliyor.

İster Instagram’da veya Facebook’ta reklam veriyor olun, ister yalnızca sosyal takipçilerinizi korumaya çalışıyor olun, e-ticaret markalarının öne çıkması giderek daha da zorlaşıyor. Yani, ne yaptığınıza odaklanın ve Neden bunu yapmak her zamankinden daha önemli hale geldi.

“Nedeniniz ve mesajınız insanların fark ettiğinden daha önemli. Harika bir mağazanız olabilir ama eğer kimse söylediklerinizi kabul etmezse, kimse sizden bir şey satın almayacaktır.”

Brevitē, misyonunu markasına bağlayarak özgün kalabiliyor, olumlu bir etki yaratabiliyor ve kendi değerlerini paylaşan müşterilerle bağlantı kurabiliyor.

Hızla büyüyen bir Shopify mağazası işletiyor musunuz? Shogun Page Builder ile yüksek dönüşüm sağlayan sayfaları sürükleyip bir araya getiren 18.000 ikonik markaya katılın.