Duyarlı Arama Ağı Reklamları Oluşturma Rehberi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Duyarlı Arama Ağı Reklamları Oluşturma Rehberi

Google Ads için reklam metni yazma görevi göz korkutucu olabilir. “Nereden başlamalıyım?” “Kaç başlığa ihtiyacım var?” “Kaç tane CTA (harekete geçirici mesaj) ifadesi eklemeliyim?” Bunlar, reklam metni yazarken akla gelebilecek bazı ilk sorulardır.

Bu makalede, Google üzerinden reklam oluşturma yolculuğuna çıkarken akılda tutulması gereken birkaç en iyi uygulamaya yer verdim. Go Fish’teki PPC ekibinin bir üyesi olarak, her reklam metni yazdığımda düşündüğüm öğeler bunlar. Umarız bu, bir dahaki sefere Google için reklam yazmakla görevlendirildiğinizde bir kılavuz görevi görebilir!

Nedir Duyarlı Arama Ağı Reklamları?

Duyarlı Arama Ağı Reklamları, Genişletilmiş Metin Reklamları kullanımdan kaldırıldığı için Google Ads’deki birincil reklam türüdür. Google, RSA’ları “müşterilerinize daha alakalı mesajlar gösterecek şekilde uyarlanan bir reklam” olarak tanımlar. Reklam içinde, Google’a on beş adede kadar başlık ve dört açıklama sağlayabilirsiniz; bu, Google’ın kullanıcının arama sorgusuna dayalı olarak bunların birkaç farklı kombinasyonunu test etmesine olanak tanır. Google daha sonra performans için bu kombinasyonları optimize eder.

İlk reklam oluşturulduktan sonra, Google reklam gücünü “zayıf, iyi veya mükemmel” olarak derecelendirir. Reklamın puanına bağlı olarak, nasıl optimize edeceğiniz konusunda size daha spesifik seçenekler sunulacaktır. İdeal olarak, kopyayı “mükemmel” bir puan için optimize etmek istiyoruz. En iyi uygulamalara dayalı olarak RSA’lara dahil edilmesi gereken birkaç öğe vardır ve bunları aşağıda ayrıntılı olarak inceleyeceğiz!

1. anahtar kelimeler

RSA kopyası için en önemli ipucu, yüksek bir optimizasyon ve kalite puanı sağlamanın anahtarı olduğundan, reklam grubu anahtar kelimelerini başlıklara ve açıklamalara dahil etmektir. Mümkün olduğu kadar çok anahtar kelime eklediğinizden emin olmak istiyoruz ve daha özelleştirilmiş bir RSA’ya izin verecekse, anahtar kelimeleri yeni reklam gruplarına bölmeyi düşünüyoruz. Reklam gücünüzü “mükemmel” seviyeye çıkarmak için Google, başlık ve açıklamalarınıza kaç tane anahtar kelime eklediğinizi dikkate alacaktır. Mümkünse, teklif verdiğiniz tüm anahtar kelimeleri reklam metninize dahil etmeye çalışın. Bu mümkün değilse, reklamınızın doğru arama sonuçlarında gösterildiğinden emin olmak veya potansiyel olarak ek anahtar kelimeleri yeni bir reklam grubuna bölmek için en popüler anahtar kelimeleri dahil etmeye odaklanın.

Tavsiye Edilen:  E-posta Pazarlama Karbon Ayak İzinizi Azaltın

reklam gücü puanı

2. Harekete Geçirici Mesaj (CTA) İfadeleri

“Bize Bugün Ulaşın”, “Demo Planlayın”, “Şimdi Arayın” gibi CTA ifadeleri dahil olmak üzere her reklam için gereklidir. Ana iş hedefiniz potansiyel müşteriler oluşturmaksa, harekete geçirici mesaj ifadeleri hedeflediğiniz dönüşümleri teşvik eder. Bu ifadeler hedef kitlenizin dikkatini çekebilir ve web sitenizi kontrol etmek veya açılış sayfasında bir form doldurmak için fazladan adım atmalarının nedeni olabilir. Kullandığınız CTA cümlelerinin miktarı ve cümlenin türü büyük ölçüde iş hedeflerinize bağlıdır. İyi bir kural, başlıklar için iki CTA cümlesi eklemek ve açıklamalarınızın sonuna CTA cümleleri eklemektir.

Go Fish’te kullandığımız en yaygın CTA ifadeleri şunlardır:

  • Daha fazla bilgi edin!
  • *İşletme Adı* ile Bugün İletişime Geçin!
  • Şimdi ara!
  • Bir Demo Planlayın
  • Sektör Uzmanlarıyla Konuşun

3. Açılış Sayfası Kopyası

Reklam metni yazmak için sahip olduğum son ipucu, doğrudan reklamla ilişkili açılış sayfasından laf kalabalığı eklemektir. Bir markanın tüm platformlarda tutarlı mesajlara sahip olması önemlidir. Açılış sayfasındaki ifadeleri kullanmak ve bunları başlıklar ve açıklamalar olarak eklemek, kullanıcı için aynı mesajı paylaştığınızdan emin olmanın en iyi yoludur. Bu, tüketicinin zihninde marka bilinirliği ve yerleşimi oluşturur ve daha kolay zaman geçirirler. Marka teklifinizi hatırlamak.Açılış sayfası ile reklam arasında tutarlı mesajlaşma kullanmak, reklam metni yazmayı da sizin açınızdan biraz daha kolaylaştıracaktır. Etkili ve verimli!

4. Reklam Metni Testi

Hangi reklam metninin kullanılacağı konusunda iyi bir fikir edindikten sonra, Google reklamlarındaki reklam varyasyonu aracını kullanmalısınız. Bu araç, zamanın %50’sinde görünecek farklı başlıkları ve açıklamaları test etmenize olanak tanırken, kalan %50’de orijinal reklam metni görünecektir. Reklam varyasyonu oluşturulduktan sonra, Google her iki reklam varyasyonu hakkında veri toplamaya başlayacak ve sonuçların istatistiksel olarak anlamlı olup olmadığını belirleyecektir. Ardından, Google’ın sağladığı verilere dayanarak yeni reklam metnini uygulamak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Whois Arama 2023 | Alan Adı Kayıtlı Sahibi Detayı – Showeblogin

Çözüm

Genel olarak, tamamen optimize edilmiş bir duyarlı arama ağı reklamının nasıl oluşturulacağını anlamak, mükemmel bir arama ağı kampanyası başlatmada büyük rol oynar. Umarız bu en iyi uygulamalar, reklam metni yazma görevini artık nereden başlayacağınızı bildiğinize göre biraz daha az göz korkutucu hale getirir! Mutlu metin yazarlığı!