Duyarlı Ekran Çözünürlükleriyle AdSense Gelirinin Analizi – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Duyarlı Ekran Çözünürlükleriyle AdSense Gelirinin Analizi – Showeblogin

Bu dijital dünyada mobil arama sonuçlarında en büyük değişiklik 21 Nisan 2015 tarihinde online içeriklerin doruk otoritesi yani Google tarafından yapıldı. Yüzde 65,73’lük pazar payıyla dünyanın en popüler arama motoru olan Google’ın yaptığı güncellemeleri kimse görmezden gelemez (NetMarketShare.com) Nisan 2015 itibariyle. Ayrıca, küresel mobil aramanın yüzde 90’dan fazlasını da elinde tutuyor.

Biliyor musun? 21 Nisan 2015 tarihinden itibaren bu mobil uyumlu güncelleme duyarlı şablon/tema kullanan mobil uyumlu web sayfaları için mobil arama sıralamalarını artıracaktır. Bu nedenle, siteleriniz için duyarlı şablonlar kullanmıyorsanız, potansiyel müşterilerinizi veya ziyaretçilerinizi kaybedebilirsiniz.

Yukarıdaki gerçeğe rağmen, bir web sayfası yüksek kaliteli içeriğe sahipse (mobil uyumlu olmasa bile), SERP’lerde üst sıralarda yer alabilir. Ancak, sitenizi mobil kullanıcılar için oluşturmamanız için herhangi bir neden görmüyorum. Sitemin canlı mobil kullanıcıları için artan trendin ekran görüntüsüne bakın.

Yukarıdaki ekran görüntüsünden, ziyaretçilerin ortalama yüzde 45’inin ileri teknoloji mobil cihazlardan geldiğini fark ediyorsunuz.

Şimdi gelelim Google AdSense hesabınızı onayladıysanız çok ekranlı web sitelerinizde reklam göstererek fazladan dolar kazanabilirsiniz. Müşterimin tüm blogunu/sitesini duyarlı hale getirmeyi başardım ve uygulama sırasında, AdSense gelirinizi artırmanıza yardımcı olabilecek bazı ilgili noktalar elde ettim.

Buna göre, duyarlı web siteleri ve AdSense kazançlarıyla ilgili bazı önemli noktaları hepinizle tartışıyorum. Bu nedenle, lütfen aşağıdaki AdSense çoklu ekran stratejilerini okuyun ve AdSense kazancınızı artırın:

1) Sitenizi tüm cihazlar için Duyarlı Hale Getirin

Hepinizle çok net bir şekilde açıkladığım gibi, siteniz çoklu cihaz destekliyse, siteniz için en az 1/3 ekstra ziyaretçi alırsınız. Ve basit başparmak kuralını biliyorsun-

Daha Fazla Kullanıcı = Ek Gösterim = Ekstra Kazanç.

Web sitenizi duyarlı hale getirmek için lütfen Google Analytics verilerinizi analiz edin ve siteniz için uygun çözünürlüğü seçin. Site ziyaretçilerinizin hangi ekran çözünürlüğünü kullandığını bilmenize çok yardımcı olur.

Aşama 1: Giriş yap Google Analytics hesabı ve gezinmek Raporlama (Üst Menü) web sitenize bağlıdır.

Adım 2: Tıklamak teknoloji (Tarayıcı ve İşletim Sistemi) altında Kitle kenar çubuğu menüsü.

Aşama 3: Görüntülenen raporda, farklı sütunlarda çeşitli verilerle birlikte web sitenizi ziyaret edenler tarafından kullanılan tarayıcıların adlarını göreceksiniz.

Tavsiye Edilen:  Google'da Değiştirilen Varlıkların Alıntılarını Arama

Adım-4: Site kullanıcılarınızın ekran çözünürlüklerini azalan sırayla almak için Birincil boyuttan Ekran Çözünürlüğü’nü tıklayın (aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın).

Artık, sitenizin duyarlı şablonunu daha etkili ve dinamik yollarla oluşturmak için hangi medya ekranı sorgusunun kullanılması gerektiğine karar verebileceksiniz. Ancak, web siteniz için en iyi ekran çözünürlüğüne karar veremiyorsanız, daha fazla yardım için lütfen benimle iletişime geçin.

2) Duyarlı Bir Sitede İzin Verilen Maksimum AdSense Reklamı

Bu çok önemli bir aşama çünkü müşterilerimin çoğunun bilmeden hata yaptığını ve bunun AdSense kazançları üzerindeki kötü etkisini asla fark etmediklerini şahsen fark ettim. Ayrıca, doğru bir şekilde takip edilirse kazancınızı artırabilir, aksi halde sonuçlanabilir. devre dışı bırakma AdSense hesabınız.

WordPress/Blogger blogu olan bir blogcu örneğini ele alalım. Blog kariyerine, WordPress/BlogSpot blogunda basit veya duyarlı bir şablon/tema kullanarak başladı. Bir süre sonra Google AdSense hesabını sitesi için onaylattı ve AdSense Reklam Birimi kodunu şablonlara yerleştirdi.

kadar yerleştirebileceğini çok iyi biliyor. ÜÇ sitesindeki standart reklam biriminin yanı sıra ÜÇ bağlantı birimleri ve İKİ arama kutuları. Bu nedenle, tek bir web sayfasına 8 adede kadar AdSense Reklam birimi kodu ekleyebilir. Ancak, gerçeği bilmiyor, sadece BİR web sayfası başına büyük (yani 300×600, 300×1050, 970×250, 750×200 ve 580×400 vb.) reklam birimine izin verilir.

Ayrıca, mobil siteler için sayfa başına Reklam sınırını da kaçırdı. göre Reklam uygulama politikaları Google AdSense’in bir mobil sitesinde aynı anda ekranda iki veya daha fazla AdSense reklamı görüntüleyemezsiniz. Bu, mobil uyumlu bloglarınızın/sitelerinizin her sayfasına birden fazla standart reklam birimi yerleştirmenize izin verilmediği anlamına gelir.

Başka bir deyişle, ekleyebilirsiniz maksimum 1 Mobil sitelerinizde İçerik için AdSense birimleri, 3 adede kadar bağlantı birimi ve 2 adede kadar arama kutusu. Ancak hepinize, mobil sitelerinize yalnızca BİR İçerik için AdSense birimi ve BİR bağlantı birimi kodu ve BİR arama kutusu yerleştirmenizi tavsiye ederim. Daha fazla açıklama istiyorsanız, yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtin.

3) AdSense Reklamlarını Çoklu Ekran sitenizde nasıl gösterirsiniz?

Mobil ve masaüstü kullanıcıları için ayrı siteler kullanan web sitesi sahipleri, belirtilen sınıra uygun olarak Reklam birim kodunu girerek Google AdSense’in Reklam uygulama yönergelerine kolayca uyum sağlayabilir. Ancak, web siteniz için duyarlı şablon kullanıyorsanız, mobil cihazlar için optimize edilmiş (çoklu ekran) web siteleriniz için ekstra çaba göstermeniz gerekir.

Tavsiye Edilen:  Hedef kitlenizde yankı uyandıran içerik oluşturmak için en iyi uygulamalar · brewedweb

Yukarıdaki tartışmadan sonra, Google AdSense’in mobil sitelerinizde Reklam göstermek için yaptığı kısıtlamalara artık aşina olduğunuzu düşünüyorum. Artık bazı HTML ve CSS kodlarının yardımıyla Google AdSense politikasına uyabileceğiz. AdSense Reklamlarını mobil destekli sitelerinizde göstermek için adım adım yönergeler aşağıda verilmiştir:

Aşama 1: AdSense hesabınıza giriş yapın ve Reklam Birimi oluşturun.

Adım 2: AdSense reklam birimi kodlarınızı, tüm AdSense reklam birimi kodlarınızla birlikte aşağıdaki div sınıfını ekleyerek sitenizdeki Reklam alanına yapıştırın.

Bu satırı AdSense Kodunuzla değiştirin

Div sınıfını başarıyla ekledikten sonra, reklam kodlarınız şuna benzer:

Şimdi, ” terimini kaldırın.adsformobile” mobil kullanıcılarınız için göstermek istediğiniz belirli AdSense Reklam Birimi kodundan.

Aşama 3: Son olarak bu CSS kodlarını web sitenize yapıştırın, böylece çok ekranlı siteleriniz mobil ziyaretçiler için yalnızca bir AdSense Reklamı gösterecektir.

.swtads{ marj:1em otomatik; clear:both} @media yalnızca ekranı ve (max-width:500px){ .adsformobile {display:none} }

Yukarıdaki kod, Reklamların altına ve üstüne bir miktar ekstra marj ekleyecek ve mobil ziyaretçiler için birden fazla AdSense reklamı gösterilmesini engelleyecektir. Bazı sorularınız varsa, bu kodlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yorumlarınızı yapın.

4) Duyarlı Siteler için AdSense Kazanç Raporunu nasıl görebilirim?

AdSense Reklam Birimi Kodunu çok ekranlı sitelerinize başarılı bir şekilde yerleştirdikten sonra, artık tüm platformlardan elde edilen kazançları, yani. Masaüstü, Tabletler ve mobil cihazlar. Duyarlı siteleriniz için kazanç raporlarını görmek için iki seçenek vardır.

4A) AdSense Hesabı Üzerinden AdSense Kazanç Raporu

Giriş yap AdSense hesabı ve üst kısımdan Performans raporu menüsüne tıklayın. şimdi seç Platformlar Bu ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, rapor türünün yanındaki açılır seçeneklerden.

4B) Google Analytics Hesabı Üzerinden AdSense Kazanç Raporu

Bu raporun en iyi yanı, AdSense kazancınızı artırmak için hangi Web Sayfasının, Şehirin, ekran çözünürlüğünün, Kaynak/Aracının, Ana Bilgisayar Adının, Gün/Saatin ve Tarayıcının vb. iyi performans gösterdiğini görebilmenizdir.

Bu nedenle, duyarlı web siteleriniz için AdSense Reklam Tıklamaları, gelir, TO, eBGBM, Gösterimler ve sayfa gösterimleri vb. ile ilgili ayrıntılı raporları görmek için bu adımları izleyin. AdSense raporunuzu Google Analytics hesabı aracılığıyla görmek için, AdSense ve Analytics Mülklerinizi bağlamanız gerektiğini unutmayın. Henüz aynı hesabı bağlamadıysanız, lütfen her iki hesabı da bağlayın veya yardım için benimle iletişime geçin.

Tavsiye Edilen:  2023 Yılında Web Barındırma Tanımı ve Web Barındırma Hizmeti Türleri – Showeblogin

Aşama 1: Google Analytics hesabınıza giriş yapın

Adım 2: Tıkla Raporlama üst menü

Aşama 3: Şimdi tıklayın Davranış sol kenar çubuğu menüsünden ve ardından AdSense Sayfaları altında AdSense alt menü. Bu, sitenizin hangi web sayfasının AdSense Geliriniz için iyi performans gösterdiğini gösterecektir. Kazanç raporlarınız için Genel Bakış veya AdSense yönlendirenleri de seçebilirsiniz.

Adım-4: Tıklamak Tüm Oturumlar ve tıklayın onay kutusu AdSense kazançlarını görmek istediğiniz belirli bir oturumu seçmek için ve ardından Uygula BT.

Google Analytics hesabında yaklaşık 21 farklı oturum bulunmaktadır. Hemen Çıkan Oturumlar, Dönüştürücüler, Doğrudan Trafik, Satın Alma Yapılan, Mobil ve Tablet Trafiği, Mobil TrafikÇoklu Oturum Kullanıcıları, Yeni kullanıcılarHemen Çıkmayan Oturumlar, Dönüşüm Sağlamayanlar, Organik Trafik, Ücretli TrafikYapılan Site Araması, Yönlendirme TrafiğiGeri Gelen Kullanıcılar, Arama TrafiğiDönüşümlü Oturumlar, İşlemli Oturumlar, Tek Oturumlu Kullanıcılar, Tablet ve Masaüstü Trafiği ve Tablet Trafiği.

Müşterilerimin çoğu, oturumlardan elde ettikleri AdSense kazanç raporlarını öğrenmek istiyor. gözü pek aynısı. Ancak, AdSense Reklamlarından elde ettiğiniz geliri artırmak için analiz yapmanıza ve geleceğe yönelik kararlar almanıza çok yardımcı olacağından, kişisel olarak tüm oturumları analiz etmenizi öneririm.

Adım 5: Tıkla AdSense Geliri ve herhangi bir seçeneği seçin Keşfetmek AdSense kazançları buna göre. Bu seçenek aracılığıyla, Tıklanan AdSense Reklamları, AdSense TO, AdSense eBGBM, AdSense Gösterimleri vb. raporlarını keşfedebileceksiniz.

Adım-6: Tıkla İkincil Boyut ve kazanç raporunu görmek istediğiniz herhangi bir boyutu seçin. 8 boyut vardır yani. Edinme, Reklamcılık, Davranış, Özel Değişkenler, E-ticaret, Sosyal, Zaman ve Kullanıcılar. Daha iyi bir seçenek için, boyutları alfabetik liste olarak görüntülemek üzere onay kutusuna tıklamanız yeterlidir.

Dolayısıyla, artık duyarlı ekran çözünürlüklerinizle AdSense kazançlarını görecek ve analiz edeceksiniz.