Duyarlı HTML Tablosunu bloga ekleyin – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Duyarlı HTML Tablosunu bloga ekleyin – Showeblogin

Bu öğreticinin yardımıyla, blogunuzun veya web sitenizin herhangi bir web sayfasına tablolar oluşturabilir ve gömebilirsiniz. Duyarlı HTML Tablosu da ekleyebilirsiniz.

Duyarlı html tablosu, okuyucunuzun herhangi bir cihazda dinamik ekranı görmesine yardımcı olur. Blogger/WordPress blogunuza veya sitenize HTML tabloları eklemenin çeşitli yolları vardır. Word belgelerinde veya excel sayfalarında bir tablo oluşturabilir ve bunu web sayfanızın HTML düzenleyicisine yapıştırmanız yeterlidir.

Bu öğreticide, blog/site web sayfalarına basit ve dinamik HTML tabloları eklemeyi öğreneceğiz. Tablomuzu okuyucularımız için harika ve göz alıcı hale getirmek için bazı CSS kodları da ekliyoruz. Temel html veya CSS kodları hakkında hiçbir bilginiz yoksa endişelenmeyin çünkü her zaman yanınızda olacağımız için her şeyi sizin için kolaylaştıracağız.

Word/Excel kullanarak bir Web Sayfasına Tablo nasıl eklenir

Microsoft Word Belgesi yardımıyla blogger gönderinize tablo eklemek için basit bir numara ile başlayalım. Evet! .doc veya .docx dosyanızda tercih edilen tasarım ve düzen ile bir tablo oluşturmanız yeterlidir. Şimdi tüm tabloyu seçin ve Web sayfası düzenleyicinize gidin (blogger gönderileri oluşturma modunda) ve klavyenizden Ctrl+V tuşlarına basarak kopyalanan tabloyu olduğu gibi yapıştırın. Bu numara benim için hem en iyi blog platformunda, yani Blogger’da hem de WordPress’te iyi çalışıyor.

Web Sayfası için Duyarlı HTML tablosu nasıl oluşturulur?

Şimdi, kişisel PC’den cep telefonlarına kadar okuyucularınızın tüm cihazlarına sığacak şekilde manuel olarak duyarlı HTML tablosu oluşturacağız.

Aşağıdaki HTML kodlarını kopyalayıp tabloyu eklemek istediğiniz web sayfanıza yapıştırmalısınız.

Tablonuzun Başlığını veya Başlığını Yazın
Dosya Adı (A1 Hücresi)< /td>

Dosya Adı (B1 Hücresi)
Metin bağlantısız (A2 Hücresi) Bağlantısız metin (B2 Hücresi)

Yukarıdaki tabloya yeni bir Sütun eklemek istiyorsanız, aşağıdaki kodu kapatma

etiketinin üzerine eklemeniz yeterlidir.

Metni buraya yazın

Yukarıdaki tabloya yeni bir Satır eklemek istiyorsanız, aşağıdaki kodu kapatma

etiketinin üzerine eklemeniz yeterlidir. 2 sütunlu tablo çizecekseniz bu kodları yapıştırın ve buna göre tablonun yüksekliğini artırın. Her satır yüksekliği 25px’e eşittir ve bu nedenle 1 satır eklemek için yukarıdaki kodda gösterildiği gibi tablonun yüksekliğini 25px artırmanız gerekir.

Metni buraya yazın Metni buraya yazın

Ancak tabloyu oluşturamıyorsanız bize bildirin, size en kısa sürede yardımcı olalım olabildiğince.

Tavsiye Edilen:  Co to jest freelancing i kto powinien go wykonywać?