Duyarlı Web Sitesine YouTube Videosu Nasıl Gömülür – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Duyarlı Web Sitesine YouTube Videosu Nasıl Gömülür – Showeblogin

Ziyaretçilerin cep telefonlarını, iPad’lerini, dizüstü bilgisayarlarını ve bilgisayarlarını uyarlayabilmesi için YouTube ve Vimeo videolarını bloglar veya web siteleri için uyumlu hale getirin.

YouTube Videosunu Yerleştirin: Biliyor musun? YouTube Şubat 2005’te kuruldu ve şu anda dünya çapında orijinal olarak oluşturulmuş videoları yükleyen, izleyen ve paylaşan milyarlarca insan var. Son zamanlarda, ziyaretçilerin küçük boyutlu cep telefonlarından büyük boyutlu bilgisayarlara ve TV’lere kadar tüm cihazlarından ilgili sitenin ve blogun keyfini çıkarabilmesi için Duyarlı Blog veya Web Sitesi oluşturma çılgınlığı var.

Ancak YouTube, YouTube videolarını yerleştirmek için yalnızca sabit boyutlu kodlar sağlar. Varsayılan boyut 560px genişlik ve 315px yüksekliktir ve video boyutu açılır seçeneği altındaki özel boyut seçeneği yardımıyla YouTube videolarının boyutunu değiştirebilirsiniz.

Ancak, özel boyut, duyarlı web sayfanıza YouTube videoları yerleştirmek için çözüm değildir. Site ziyaretçinizin cihaz genişlik ve yüksekliklerine göre boyut değiştirmez.

Bu nedenle, YouTube videolarınızı duyarlı hale getirebilecek bazı püf noktaları kullanmanız gerekir. YouTube ve Vimeo videolarını duyarlı bloglarınıza ve web sitelerinize yerleştirmek için basit bir CSS ve HTML kodları sağlıyorum.

SWT Video Kutusu, YouTube videonuz yalnızca duyarlı hale gelmekle kalmayacak, aynı zamanda özel bir küçük resme ve videonun ortasında bir Oynat Düğmesine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Blog gönderisine veya web sayfasına katıştırdığınız her yeni video için özel küçük resmi değiştirebilirsiniz.

YouTube Videonuzu Duyarlı Yapın veya Yerleştirin

Kurulum-1:

Öncelikle bu CSS kodlarını hemen önce bloglarınıza veya web sitelerinize yerleştirin. ]]>:

.swt-video-box {/* Showeblogin’den SWT Video Kutusu */ genişlik:100%; imleç:el; yükseklik: 315 piksel; imleç:işaretçi; konum: göreli; taşma:gizli; maksimum genişlik: %100; üst dolgu: 25px; alt dolgu: 25px; background-color:#000;} .swt-video-box .swt-video-thumb{ top:0; sol:0; sağ:0; alt:0; opaklık:.8; kenar boşluğu:otomatik; Ekran bloğu; maksimum genişlik: %100; pozisyon:mutlak; genişlik:%100 !önemli; yükseklik:%100 !önemli; filter:alpha(opacity=80);} .swt-video-box .swt-video-play{ top:50%; sol:%50; opaklık: .89; genişlik: 125 piksel; yükseklik: 125 piksel; kenar boşluğu: -56px; sol kenar boşluğu: -69px; pozisyon: mutlak; filtre:alfa(opaklık=89); background:url(“http://img.microsoft.com/files/video-play-icon.png”) no-repeat /* http://www.microsoft.com/?p=439 adresinde SWT Video Kutusu Eğitimi */}

Tavsiye Edilen:  Erişilebilirlik ve kapsayıcılık için tasarım · brewedweb

Adım 2:

Şimdi, bu Java Komut Dosyalarını bloglarınıza veya web sitelerinize ekleyin. Blogger için Düzen’e gidin ve bir Gadget (HTML/JavaScxript) ekleyin.

NOT: Şablonunuza zaten jQuery eklediyseniz, son satırı (Dördüncü) silin.

Aşama 3:

Son olarak, bu Kodları kopyalayıp YouTube videosunu yerleştirmek istediğiniz blogunuza veya web sitenize yapıştırmanız gerekir.

Adım-4: