E-posta Adreslerini Toplamak İçin 3 İlgi Çekici Neden

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:E-posta Adreslerini Toplamak İçin 3 İlgi Çekici Neden

E-posta adreslerini toplamak çevrimiçi pazarlama stratejinizin temel bir parçası olmalıdır. E-posta pazarlama hizmetleri, marka değeri oluşturmanın, hedef kitlenizin ilgisini çekmenin ve geliri artırmanın çok etkili bir yolu olmaya devam ediyor.

Akıllı pazarlamacılar ve geliştiriciler her gün müşterilerinizin ve potansiyel müşterilerinizin e-posta adreslerini pazarlama amaçlarınız için kullanabileceğiniz yeni yollar geliştiriyor. E-posta pazarlamasında nasıl başarılı olunacağına dair hikayeleri web’in her yerinde bulabilirsiniz!

E-posta adreslerini toplamanın bazı nedenleri diğerlerinden daha açıktır. Mevcut çevrimiçi pazarlama ortamında e-posta adreslerini toplamanın en zorlayıcı nedenlerinden üçü olduğunu düşündüğümüz şeyleri vurgulayacağız.

1. E-posta Pazarlamada Büyük Bir Yatırım Getirisi Vardır

Pazarlama endüstrisindeki birçok kişinin yeni sosyal medya, PPC ve yeniden pazarlama çağında e-posta pazarlamasının geçerliliğini yitireceği kehanetinde bulunduğu bir zaman vardı. Oğlum, yanılıyorlar mıydı?

E-posta pazarlaması, çevrimiçi pazarlama teknikleri arasında hala şaşırtıcı ve eşsiz bir yatırım getirisine sahiptir. harcanan her 1$ için 38$ iade edilir. Buna göre Pew Araştırması – 2011 yılı itibarıyla çevrimiçi yetişkinlerin %92’si e-posta kullanıyor ve %62’si bunu günlük olarak kullanıyor. İşletmeniz için e-posta pazarlamasını kullanmamak için bahane üretme tuzağına düşmeyin; bu, işe yarayan en eski küçük işletme pazarlama stratejilerinden biridir!

E-Ticaret sektöründe değilseniz, e-posta pazarlamasını gelir artıracak şekilde en iyi şekilde nasıl kullanacağınız konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Kullanabileceğiniz en iyi araçlardan biri genellikle e-posta otomasyon iş akışları oluşturmaktır.

Örneğin, haşere kontrol hizmeti gibi mevsimsel veya yinelenen bir ihtiyaca çözüm sunan profesyonel bir hizmet işletmesi işletiyorsanız, müşterilere randevu almalarını hatırlatacak bir iş akışı oluşturmak, rezervasyon takviminiz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Otomatik hatırlatmaların gücü, tıp endüstrisindeki diş hekimliği gibi belirli alanlar için de geçerlidir.

Tavsiye Edilen:  Trafik Çekmek için Etkileyenlerin Onaylarının Gücü

2. Daha İyi İletişim

İster yeni kurulmuş bir e-ticaret şirketi olun, ister köklü bir müşteri tabanına sahip profesyonel bir hizmet firması olun, müşterilerinizle ve potansiyel müşterilerinizle anlamlı bir şekilde iletişim kurmak, başarınız için çok önemlidir.

E-posta satış için harika bir araç olsa da iletişim için de harika bir araçtır. Sosyal medyanın muhtemelen hedef kitlenizle etkileşim kurmanın en güçlü yolu haline geldiği doğrudur, ancak e-posta hâlâ bir sohbet başlatmanın, değerli içeriği paylaşmanın ve akılda kalmanın harika bir yoludur. Birçoğunun farkına varmadığı şey ise, e-posta adreslerine sahip olmanın sosyal medya pazarlamanızı da geliştirebileceğidir (bu konuya daha sonra değineceğiz).

Müşteri hizmetleri desteğinizi düşünün. E-posta kullanmak, mevcut müşteri geri bildirim döngünüzü uygulamak veya geliştirmek için çok etkili bir araçtır ve itibar yönetimi stratejinizde önemli bir rol oynamalıdır.

3. Sosyal Medyada Geliştirilmiş Etkileşim

Belki de son birkaç yılda ortaya çıkan e-posta adresi toplamanın en güçlü kullanımı, bunları sosyal medya platformlarında kullanarak özel hedef kitleler oluşturma yeteneğidir.

Size şunu sorayım, e-posta abonelerinizin kaçı sizi sosyal medyada takip ediyor? Biliyor musunuz? Şuradan öğrenebilirsiniz: abone listenizden özel bir hedef kitle oluşturma.

Bir müşteri kitlesi oluşturduğunuzda, onu kullanmanın iki etkili yaklaşımı vardır. Birincisi, abone listenizdeki profilinizi henüz sevmeyen veya takip etmeyen kişileri hedeflemektir. Bu kişiler sizin için mükemmel hedef kitleyi temsil ediyor. Markanıza aşinadırlar ve zaten bir dereceye kadar onunla etkileşime geçmişlerdir. Sosyal medyada bu gruba pazarlama yaparken, oluşturduğunuz geniş ve hatta oldukça özelleştirilmiş bir kitleye pazarlama yapmaktan daha iyi sonuçlar görmelisiniz.

Bu listeden yararlanmanın ikinci ve belki de daha güçlü yolu, benzer seyirci. Benzer izleyiciler hemen hemen tam olarak beklediğiniz gibidir. Bunlar, e-posta listenizden oluşturduğunuz gibi özel hedef kitlelerinizden toplanan özelliklere dayalı yeni hedef kitlelerdir. Gerçek hedef kitlenizin özelliklerini kullanmanın, onların hangi özelliklere sahip olduğuna inandığınız konusunda en iyi tahmininizi yapmanın gücünü hayal edebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Web Tasarımında Görsel Hiyerarşi: Kullanıcıların Dikkatine Nasıl Yön Verilir?

Çeşitli sosyal medya platformlarında hedef kitlelerinize başarılı bir şekilde pazarlama yapmak, yönetmek ve başarılı bir şekilde pazarlamak çok zaman alan bir çabadır. Bu nedenle, çok fazla boş zamanınız yoksa veya bir sosyal medya yöneticisine sahip değilseniz, bu reklamcılık yöntemini etkili bir şekilde kullanmanıza yardımcı olması için bir Houston sosyal medya pazarlama şirketiyle çalışmanızı öneririz.

Pazarlama Amaçlı E-posta Adresleri Nasıl Toplanır?

Şu anda e-posta adreslerini toplamıyorsanız, konuyu açıklığa kavuşturmayacağız, geride kaldınız ancak tekneyi tamamen kaçırmadınız.

Müşterilerinizden ve web sitesi ziyaretçilerinizden e-posta adreslerini toplamaya başlamak için asla geç değildir. E-posta listenizi oluşturmak için denenmiş ve doğrulanmış beş yöntem:

  1. Blog Aboneliği – işletmeniz için blog yazmanın pek çok faydası vardır ve kullanıcılarınızın blogunuza abone olmasını kolay ve anlaşılır kılmak, e-posta adreslerini toplama konusunda uzun süredir çok başarılı bir yaklaşım olmuştur.
  2. Değerli Bir Şey Sunun – değere dayalı öneri yaklaşımı, güçlü bir sonuç üretme geçmişine sahip olan e-postaları toplamaya yönelik başka bir araçtır. Hedef kitlenize verecek değerli bir şey yaratın, göz alıcı bir harekete geçirici mesaj oluşturun ve gelen e-postaları izleyin.
  3. Sosyal Medyada E-postaları Toplayın – artık hemen hemen her sosyal platformda profilinizden e-posta adreslerini toplamanın bir yolu var. Sosyal hesaplarınızda ilgi çekici içerik yayınlıyorsanız ve sıklıkla diğer kullanıcılarla etkileşime geçiyorsanız, bu, e-posta toplamanın harika bir yolu olabilir.
  4. Çıkış Hareketi Açılır Penceresi – bu tekniğin son zamanlarda popülaritesinin arttığını fark etmiş olabilirsiniz, çünkü işe yarıyor. Web sitenize, bir kullanıcının sitenizden ayrılmak için bir harekette bulunup bulunmadığını izleyen ve “Bekle, gitmeden önce kaydolun” tarzı bir açılır pencere açan bir komut dosyası ekleyin.
  5. Eski Okul Etkinliği Kayıt Sayfası – fiziksel veya B2B pazarlama alanındaki birçok kişi için kişisel etkileşim hâlâ işlerinin gerçek bir yönüdür. Bir kayıt sayfasına veya “kartvizit kasesine” sahip olmak hâlâ şaşırtıcı derecede fazla sayıda e-posta adresi toplama potansiyeline sahiptir.
Tavsiye Edilen:  Başlangıç ​​Aşamasındaki Şirketler İçin Güçlü Bir Şirket Kimliği Oluşturma

Götürmek

Bir e-posta listesi tutmanın şirketiniz için değerli bir pazarlama aracı olmasının zorlayıcı nedenleri vardır.

Bazı nedenler mevcut pazarlama bilginizin ötesinde olabilir veya şu anda işletmenizle alakalı olmayabilir. Ne yaparsanız yapın, eğer durum buysa, bir e-posta listesinin değerini göz ardı etme hatasına düşmeyin. İşletmeniz büyüdükçe ve onunla birlikte pazarlama faaliyetleriniz büyüdükçe, e-postaları topladığınızdan emin olmak için şimdi zaman ayırdığınız için mutlu olacaksınız.

Gelecekte pazarlama endüstrisinin e-postaları ne amaçla kullanabileceğini kim bilebilir, ancak kesin olan bir şey var ki, WIX pazarlama firması genel pazarlama stratejilerinin temel bir parçası olarak insanları e-posta toplamaya teşvik etmeye devam edecek.