E-posta Pazarlama Nasıl Geliştirilir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: E-posta Pazarlama Nasıl Geliştirilir?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

E-posta pazarlaması en karlı kanallardan biridir. Ve ister Mailchimp ister Klaviyo olsun, hangi e-posta pazarlama aracını kullanırsanız kullanın, geliştirmek için yapabileceğiniz tonlarca şey var. İşte e-posta pazarlama satışlarınızı artırmanın en iyi yollarından bazıları.

1. E-posta listelerinizi bölümlere ayırın

Genel listenizde farklı segmentler oluşturun. Bunlar, kullanıcının potansiyel müşteri mi yoksa müşteri mi olduğuna, satın alma geçmişine, göz atma geçmişine, coğrafyasına, cinsiyetine, ilgi alanlarına vb. dayalı olabilir.

Başarılı e-posta listesi segmentasyonunun anahtarı, olabildiğince fazla veri toplamak ve doğru aracı kullanmaktır. Örneğin, Klaviyo e-posta pazarlama yetenekleri, e-posta listenizi, web sitenizin dışındaki davranışları da dahil olmak üzere en küçük ayrıntısına kadar bölümlere ayırmanıza olanak tanır. Aynı şekilde, Drip’in bu açıdan bazı oldukça iyi özellikleri var (burada karar vermenize yardımcı olacak bir Drip ve Klaviyo genel bakışı var.)

2. Konu satırlarınızı test edin

Konu satırınızı bir A/B testi kullanarak test etmek her zaman iyi bir fikirdir. Emojiler ve duygusal kelimeler ekleyin ve konu satırı uzunluğunu test edin.

3. E-postalarınızın mobil uyumlu olduğundan emin olun

Tüm e-postaların %50’den fazlası mobil cihazlarda açıldığından, e-postalarınızın mobil cihazlar için optimize edilmiş olması çok önemlidir. Her e-postayı test edin ve resimlerin ve metnin görünür olup olmadığına bakın. Mobil cihazlar için her e-postanın ayrı bir sürümünü oluşturmayı veya bunu sizin için otomatik olarak yapan bir e-posta aracına geçmeyi düşünün.

4. 24 saat içinde açılmazsa başka bir e-posta gönderin

Hangi konu satırlarının en iyi şekilde çalıştığını ölçmek için harika bir numara, ilk e-postanızı açmayan tüm alıcılara başka bir konu satırı kullanarak ikinci bir e-posta göndermektir.

Tavsiye Edilen:  LOVO AI Nasıl Kullanılır: AI Sesleri ve Dış Sesler Oluşturun

5. E-postalarınızı kişiselleştirin

Her zaman alıcının adını ekleyin ve e-postayı kim olduklarına göre kişiselleştirin. Göz attıkları ürünleri, ilgilendikleri belirli bir kategoriyi vb. dahil edebilirsiniz. E-postanın onlara, ilgi alanlarına ve değerlerine hitap etmesini sağlayın.

[Add Banner Here]

6. E-postaların gerçek bir kişiden gelmesini sağlayın (‘yanıtlamamak’ yerine)

Gönderen alanına her zaman gerçek bir kişinin adını yazın. E-postalarınızı asla “yanıtlanmayan” bir adresten göndermeyin. Ve soyadınız çok uzunsa, sadece adınızı + şirketinizin adını (‘Şirketten Bob’) girin.

7. Önizleme metninizi test edin

Önizleme metni, alıcınızın e-postanızı açmadan önce konu satırından sonra gördüğü ikinci metin satırıdır. Onlara e-postanın içeriğini tattırmak ve tıklamaları için yeterince ilgi çekici hale getirmek önemlidir.

8. Eğitim ve promosyon e-postaları arasında denge kurun

Her hafta promosyon göndermeyin. Bunu markanızla ilgili eğitici içerikle dengeleyin, markanızın öyküsünü anlatın, kullanıcıyı eğlendirin, şirketinizle ilgili son haberleri paylaşın ve ürününüzle ilgili önde gelen kişilerin müşteri yorumlarını veya UGC’sini paylaşın.

9. E-posta akışlarını kullanın

E-posta akışları, e-posta pazarlamasından elde ettiğiniz geliri artırmanın harika bir yoludur. Belirli segmentleri hedefleyen otomatik e-posta dizileridir. Bunlar, sepeti terk etme akışı, karşılama akışı, geri dönen müşteri akışı vb. şeyleri içerebilir.

Basit bir “teşekkür e-postası” akışı bile alıcılarınızla ilişkiler kurmanıza yardımcı olabilir – kulağa ne kadar açık gelse de, bunun gibi küçük şeyler, müşterilerinizin markanızı nasıl algıladıkları söz konusu olduğunda dünyalar kadar fark yaratır.

10. Eşantiyonları başlatın

Eşantiyonlar, listenizle etkileşim kurmanın harika bir yoludur. Bunları sosyal medyada başlatabilir ve/veya onları tanıtmak için etkileyicileri veya diğer markaları kullanabilirsiniz.

11. Bir yönlendirme/bağlılık programı başlatın

Sadakat programı, daha fazla abone kazanmanın ve e-posta listenizi genişletmenin harika bir yoludur. Her aboneye benzersiz bir yönlendirme bağlantısı sunabilir ve bunu e-postanın altbilgisine ekleyebilirsiniz. Ayrıca, tekrarlanan satın almalar veya yönlendirmeler için onlara şirket ürünleri veya diğer özel ödüller sunabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Voitko vaihtaa yksityisyrityksestä LLC:hen?

Bu e-posta pazarlama aracından en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bir Klaviyo ajansı veya Klaviyo danışmanı mı arıyorsunuz? Ya da belki sadece serbest çalışan bir e-posta pazarlama uzmanı? Bizimle iletişime geçin ve sizi birkaç gün içinde deneyimli uzmanlarla ve e-posta pazarlama şirketleriyle eşleştirmemize izin verin!