E-Ticaret Güzellik Markanızı Başsız Ticaretle Ölçeklendirin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:E-Ticaret Güzellik Markanızı Başsız Ticaretle Ölçeklendirin

Güzellik e-ticaret markalarını ölçeklendirmek için öne çıkmak küçümsenecek bir başarı değil. Ancak hiçbir yavaşlama belirtisi olmayan bir ivme yakaladınız:

Bu aşamada, ister Z Kuşağı için tercih edilen manyetik kirpik markası olun, ister bir kült biriktirmiş olun, niş alanınızda bir sıçrama yaparken amiral gemisi ürünlerinizi mükemmelleştirdiniz (ve daha fazlasını piyasaya sürmek için çalışıyorsunuz). Temiz içerikli günlük temizleyiciniz için aşağıdakileri beğenin.

Artık TikTok’ta dikkate değer etkileyicilerle çalışıyorsunuz ve çok kanallı satışa her şeyi dahil ediyorsunuz.

Güzellik e-ticaret markanız hızla büyüyor (GMV’niz yedi haneli güçlü bir rakam) ve yola çıktığınızdan bu yana çok yol kat ettiniz. Heyecan verici bir zaman!

Ama hızlanmak? Güzellik markası all-star moduna geçmek için mi? Beğenenler Sıradan, ParlatıcıVe Sarhoş Fil yeni basılmış, bağımsız ev isimleri olarak mı? Bunun için sahip olunan e-ticaret deneyiminizi yükseltmeniz gerekir. Marka değeri oluşturmak ve bitmek bilmeyen tıkla-kur entegrasyonlarının olduğu günlerden olgunlaşmak.

Neyse ki güzellik e-ticareti markalarının büyüme potansiyelini ikiye katlamasının zamanı geldi…

Güzellik alanı daha da büyümeye hazırlanıyor

Yalnızca son on yılda güzellik sektörü istikrarlı bir büyüme kaydetti ve ABD’deki toplam satışların artması bekleniyor. aşmak 90 milyar 2023 yılına kadar.

Daha ne, ABD’deki internet kullanıcılarının yarısından fazlası Zaten bir DTC güzellik veya kişisel bakım markasından alışveriş yapmışlar, diğer yarısı ise muhtemelen gelecekte satın alacaklarını söylüyor.

Bu alanda iz bırakmanın en iyi yolu, çarpıcı site tasarımı ve dinamik alışveriş özellikleri aracılığıyla kaliteyi ve ürünlerinizin fiyatına değdiğini iletmektir. Bu farklılaşma, Yüksek bir e-ticaret deneyimi, doymuş bir pazarda başarının anahtarıdır.

Markaların çarpıcı ve performanslı deneyimler yaratması her zaman kolay olmadı. Ama bu günlerde sen olabilmek Kafasız ticaret sayesinde pastanı al ve onu da ye.

Bu kılavuzda, başsızın ne olduğunu, güzellik e-ticareti markalarının neden bu teknolojiden yararlandığını, bunu nasıl yaptıklarını (özellikle artık sıfırdan başsız bir teknoloji yığını oluşturmanıza gerek kalmadığına göre) ve bunun sizin için ne anlama gelebileceğini araştırıyoruz. işletmeniz büyümeye devam etti.

Atlayabilirsiniz:

Güzellik e-ticaret markanızı başsız bırakmak ne anlama geliyor?

Özetle, başsız ticaret, bir markanın sınırsız tasarım ve benzersiz site hızı gibi esnekliğin ve avantajların kilidini açmak için güzellik markasının e-ticaret sitesinin ön ve arka ucunu güçlendirmek için ayrı teknoloji kullanması anlamına gelir.

Temel olarak artık mevcut bir e-ticaret platformuna güvenmiyorsunuz Tümü alışveriş yapanların deneyiminin çeşitli yönleri (önyüz site tasarımından ödeme aşamasına kadar).

Müşterinin gördüklerini (ön uç site içeriğiniz) arka uç işlevlerinden (uyumluluk, ödeme, ödemeler ve satışlar gibi) ayırarak, alışveriş deneyiminin tasarımı üzerinde daha fazla kontrol sahibi olursunuz.

Başsız ticaret, hızlı büyüme yaşayan markalar veya özel temalarıyla cam tavana ulaşan ve daha fazla kontrol isteyen çok kanallı DTC güzellik markaları için genellikle bir sonraki adımdır.

#cta-visual-fe#Shogun Frontend ile başsız kalmanın kolay yolu hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?Neyin mümkün olduğunu görün. Daha fazla bilgi edin

Peki neden güzellik e-ticaret markalarının kafası karışıyor?

Başsız kalmak, sitenizin ön uç katmanını (Shopify veya BigCommerce arka uçtan ayrı olarak) güçlendirmek için farklı bir teknoloji kullanacağınız anlamına geliyorsa, yenilikçi güzellik markaları neden bu adımı atıyor? Neden yeni bir özel tema oluşturup onu bir gün aramıyorsunuz?

Hızlı büyüyen markaların daha uzun vadeli bir çözüme yönelmesinin beş büyük nedeni ve neden sizin de bunu düşünmeniz gerektiği:

Kesinlikle çekici e-ticaret tasarım yeteneği

Günümüzde alışveriş yapanlar kaliteli bir marka deneyimini vasat veya şablonlu olandan anında ayırt edebiliyor. Aslında neredeyse Müşterilerin %40’ı kötü site tasarımının bir e-ticaret sitesinden ayrılmalarının bir numaralı nedeni olduğunu söylüyorlar.

Artı, Müşterilerin %61’i görsellerin çevrimiçi alışveriş deneyiminin en önemli unsurlarından biri olduğunu söylüyorlar. Güzellik e-ticareti söz konusu olduğunda, göz paletinin parlak ürün çekimleri, etkileyicilerin hazırladığı nasıl yapılır videoları ve karşılaştırma öncesi ve sonrası karşılaştırmaları gibi zengin görseller her şeydir.

Özel bir temanın sınırlarına yaklaşıyorsanız veya geleneksel bir e-ticaret platformunun sunabileceği tasarım kapasitesini aştıysanız, mağazanızın ön yüzünü tam olarak istediğiniz gibi tasarlama esnekliğini seveceksiniz.

Tavsiye Edilen:  Markanızı Tanıtmanıza Yardımcı Olabilecek 10 YouTube Vlogger'ı

Başsız kaldığınızda, platform kısıtlamaları konusunda endişelenmeden sitenize kolayca zengin medya ve görseller ekleyebilirsiniz. Kaliteyi, değeri ve lüksü iletmek artık mümkün olmadan uzlaşmalar veya kısıtlayıcı temalar.

Benzersiz site hızı (daha fazla dönüşüm ve gelişmiş SEO için!)

Yakın zamanda yapılan bir çalışma Yavaş e-ticaret sitelerine yönelik müşteri tepkileri üzerine yapılan araştırma, daha hızlı bir site ile sayfa görüntüleme sayısı, dönüşüm oranı ve ortalama sipariş değerindeki olumlu değişiklik arasındaki ilişkiyi doğruluyor. Bu da yıllardır bildiğimiz şeyi doğruluyor!

Araştırma, yavaş bir e-ticaret sitesi söz konusu olduğunda müşterilerin öncelikli olarak satın alma yapma olasılığının düşük olduğunu, ardından müşterilerin o siteye geri dönme olasılığının düşük olduğunu ortaya koyuyor:

(Resim Kaynağı)

Bu bize, sitenizin performansı ve hızı ne kadar yüksek olursa alışveriş yapanların sitenizi tek bir oturumda o kadar fazla keşfedebileceğini ve bunun da gelirinizde artışa yol açacağını belirtir.

Başsız ticaretle (ve özellikle ilerici web uygulaması teknolojisi veya kısaca PWA’lar yoluyla başsız), güzellik ve cilt bakımı markaları, müşterilerinizin alışveriş için kullandığı cihaz ne olursa olsun, son derece hızlı bir gezinme deneyimi sunabilir.

Mobil ticaret, e-ticaret markaları için önde gelen bir kanal olmaya devam ettiği için bu özellikle önemlidir. 2025 yılına kadar mobilin hesaba katacağı tahmin ediliyor Tüm perakende satışların %10’u ABD’de markaların rekabetçi kalabilmesi için mobile odaklanmak bir zorunluluktur.

Özellikle PWA’lar, müşteriler siteye geldiğinde verileri önceden getirip önbelleğe aldıkları için benzersiz site hızı sunar. Müşteriler farklı sayfalarda gezindikçe tamamen yenilenen geleneksel sitelerin aksine, PWA’lar yalnızca bir kez yüklenir ve sayfa yüklemeleri arasındaki gecikme süresini ortadan kaldırır.

Hatta prestijli cilt bakım markası TULA Skincare, Shogun Frontend ile başsız hale geldikten sonra site hızını %35 artırdı. TULA’nın başarısına daha sonra daha detaylı değineceğiz!

#cta-paragraph-fe#Site hızı yalnızca müşteri deneyimi açısından önemli olmakla kalmaz, aynı zamanda SEO sıralamanızı da etkiler. Hızlı e-ticaret siteleri = SERP’de daha yüksek sıralama.

Mağazanızın kişiselleştirilmiş alışveriş özellikleri kapasitesini geliştirin

Ağır tasarım öğelerine benzer şekilde, artırılmış gerçeklik, sanal deneme ve arka plan videosu gibi alışveriş özellikleri yalnızca performanslarını dengeleyebilen sitelerde mümkündür.

PWA teknolojisi ve sunucu tarafı oluşturma sayesinde güzellik mağazanız, yüksek çözünürlüklü öncesi ve sonrası görüntüler, mikro animasyonlar, özel kaydırma efektleri ve sayfaları otomatik olarak yeniden satma gibi bu kişiselleştirilmiş alışveriş özelliklerini ve daha fazlasını yavaşlama olmadan daha iyi destekleyebilir.

Cilt bakımı markası Dermalogica’nın yapay zekasını kullanan bu yüz haritalama aracı, mağazanız ileri teknoloji üzerine kurulduğunda mümkün olan etkileşim türünün harika bir örneğidir:

(Resim Kaynağı)

Bu durumda müşteriler, Dermalogica’dan kişiselleştirilmiş ürün önerileri almak için siteye yerleşik bir AI özelliğini kullanabilirler. Geleneksel olarak oluşturulmuş bir siteye bunun gibi bir araç eklemek, performansta potansiyel gecikmelere neden olabilir.

Teknoloji yığınınızı ve performans yaklaşımınızı geleceğe hazırlayın

Güzellik markanızın e-ticaret sitesini başsız, ilerici bir web uygulamasına dönüştürerek, sürdürülebilir başarınızla birlikte büyüyecek alışveriş deneyiminizi ve teknoloji yığınınızı geleceğe hazır hale getirirsiniz.

Markanız büyüdükçe, performansta herhangi bir kesinti olmadan etkinlik artışına (dönüşümler ve sayfa görüntülemeler gibi) dayanabilen ve aynı zamanda ekibinizin site güncellemeleri ve değişiklikleri konusunda çevik olmasına olanak tanıyan bir e-ticaret deneyimi istiyorsunuz.

Örneğin, bir ön uç platformuyla baş başa kaldığınızda, mağazanın tamamı sektör lideri React.js (Liquid’in aksine) üzerine kurulduğundan geçişinizin yıllarca alakalı olmasını sağlarsınız.

Teknik olmayan ekip üyelerinin geliri daha hızlı etkilemesini sağlayın

Başsız kaldığınızda ekibiniz genellikle içeriği tamamen yeni bir içerik yönetim sisteminde (CMS) yönetecektir. Shogun Frontend gibi satıcı odaklı platformlarda bu, hızlı, kodsuz güncellemelere sahip görsel deneyim yöneticisi anlamına gelir.

Daha eski, geleneksel güzellik sitenizin mağaza içeriği ve promosyonlarının gönderilmesi için altı gün (ve ekibinizin geliştiricilerine yedi rüşvet!) gerektirebileceği durumlarda, daha düşük kodlu bir platformla başıboş hareket ettiğinizde, teknik olmayan ekip üyeleri site genelinde reklam yapabilir hızlı değişir.

Bu, iş akışındaki darboğazları ortadan kaldırır ve geliştirme ekibiniz ile teknik olmayan ekibinizin markaya sadık kalarak birlikte çalışmasına olanak tanır. Gelir hedeflerinizi hızlı bir şekilde etkilemek için nihayet istediğiniz tasarımı hiçbir taviz vermeden makul bir zaman diliminde elde edebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Videoyla Kişisel Markanızı Oluşturmanın Başarı Formülü

Başsız güzellik e-ticaret mağazalarına örnekler

Pek çok önde gelen güzellik e-ticaret markası, etkileyici büyüme yörüngesini desteklemek için şimdiden başsız ticarete geçti.

Birkaç başarılı başsız güzellik markasına ve bu teknolojinin işletmeyi nasıl olumlu yönde etkilediğine bakalım:

TULA Cilt Bakımı

TULA’nın popülaritesi arttıkça (ve neredeyse kült benzeri bir takipçi kitlesi geliştikçe), hem büyümeye dayanabilecek hem de parlak itibarlarını yansıtan bir e-ticaret çözümü aradılar.

Başsız yolculuklarına başlamak için Shogun Frontend aracılığıyla başsız ticarete yöneldiler. TULA lansmanından bu yana harika sonuçlar elde etti; özellikle:

  • Site hızı yaklaşık %35 arttı
  • Sayfadan sayfaya tıklamalar artık beş kat daha hızlı

Dahası, TULA artık siteleri üzerinde tam bir yaratıcı kontrole sahip; bu da neyin en iyi sonuçları verdiğini (ve Shogun Frontend’in Deneyim Yöneticisi aracılığıyla geliştirici kaynaklarına daha az güvenerek) görmek için zengin görseller ve medyayla denemeler yapabilecekleri anlamına geliyor.

“Bu, yatırım getirinize ve paranızın karşılığını almanıza bağlı. Sunucu altyapısının ağır yükünü sizin için üstlenen ve hız için optimize edilmiş Shogun Frontend gibi birleşik bir platform seçmek, gidilecek yoldur.” — Ilan Levine, TULA Skincare Teknoloji ve Dijital Ürün Başkanı

#cta-visual-fe#TULA’nın baş döndürücü ticaret yolculuğu hakkında bilgi edininDaha fazla ayrıntı ister misiniz? Örnek olay çalışmasının tamamına göz atın. Devamını oku

Victoria Beckham’ın Güzelliği

Güzellik e-ticaret markası, müşterilere şık, uygulama benzeri bir alışveriş deneyimi sunmak için başsız bir kuruluma geçti.

(Resim Kaynağı)

Shopify arka uçları ve Contentful ve Amazon Cloudfront gibi araçlarla birlikte Victoria Beckham Beauty, müşterilere şık ama ışık hızında bir e-ticaret deneyimi sunuyor.

Lancome

Bir başka güzellik devi Lancôme, başsız teknolojinin faydalarını gördü ve geçiş yaptı. Lancôme’un Salesforce Commerce Cloud tarafından desteklenen ilerici web uygulaması yalnızca hızlı olmakla kalmaz, aynı zamanda büyük hacimli trafik ve etkinlikleri hatasız bir şekilde karşılayabilir.

(Resim Kaynağı)

Güzellik markası, PWA’yı piyasaya sürdükten sonra bazı avantajlar elde etti. önemli sonuçlar: Anında bildirimler aracılığıyla dönüşümlerde %17’lik bir artış, mobil oturumlarda %53’lük bir artış ve kurtarılan alışveriş sepetlerindeki dönüşüm oranlarında %8’lik bir artış (PWA’ların kullanabileceği bir özellik).

Tek Bıçak

Lüks tıraş markası OneBlade, yeni bir tıraş kadar pürüzsüz bir e-ticaret deneyimi istiyordu. Görsel bir marka olan OneBlade, şık arka plan videolarına, yüksek çözünürlüklü görüntülere ve zengin satışlara yer açmak için Shogun Frontend aracılığıyla başsız ticarete geçti.

(Resim Kaynağı)

Marka, Shogun Frontend destekli sitesini 2021’in başlarında kullanıma sundu ve o zamandan beri aşağıdaki gibi sonuçlar elde etti:

  • Aktif yeniden dolum aboneliklerinde %579 artış
  • Ortalama sipariş değerinde %30,1 artış
  • Ortalama sayfadan sayfaya yükleme süresinde %83 azalma
(Resim Kaynağı)

“Shogun Frontend’i uyguladıktan sonra satışlar, üst düzey tıraş makinelerimize doğru kaydı ve bu da artık yüksek dönüşüm sağlayan, üst düzey kullanıcı deneyimleri sunabildiğimizi doğruluyor. Ortalama siparişte yıldan yıla bir artış zaten görüyoruz. İşimizde yaptığımız başka hiçbir değişiklik, bu kadar kısa bir süre içinde bu tür bir etkinin yanına bile yaklaşmadı.” — Josh Nash, OneBlade Pazarlama Direktörü

#cta-visual-fe#OneBlade’in Shogun Frontend deneyimi hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?Örnek olayın tamamına göz atın. Devamını oku

Güzellik e-ticaret markanızı başsız bırakmanın yolları

Esnek bir ön uç çözümünün güzellik veya kozmetik markanızın bir sonraki büyüme aşamasına geçmesine yardımcı olabileceğini düşünüyorsanız bu harika! Peki nasıl başlayacaksınız?

Uygulama açısından esnek, başsız bir ön uç elde etmenin birçok yolu vardır.

Bu, tek bir mükemmel yol olmadığı için büyük ölçüde olumlu olsa da, markalar bazı yöntemlerin diğerlerinden daha zorlu olduğunun farkına varıyor.

Güzellik markalarının başsız kalmasının iki yaygın yoluna ve her ikisinin de artılarına ve eksilerine bakalım.

Yöntem 1: Özel oluşturulmuş başsız teknoloji yığını

Geleneksel olarak markalar, genellikle şekillendirilebilir ticaret (veya hatta Jamstack) olarak adlandırılan, özel yapım başsız bir teknoloji yığını oluşturarak mağazalarını başsız hale getiriyordu.

Bu rota, güzellik mağazanıza güç sağlamak için tercih ettiğiniz teknolojiyi seçmenize olanak tanır.

Gerçek bir başsız yığın oluşturmanın birkaç parçası vardır ve bu yöntemde siz seçersiniz: Her İçerik dağıtım ağınız (CDN), CMS, sunucu tarafı oluşturma (SSR) vb. gibi bileşenler. Bu, gerçek anlamda başsız bir mimaridir, ancak karmaşıktır ve yoğun bir geliştirici odağına sahiptir:

Tavsiye Edilen:  Yaşam Tarzı Odaklı Pazarlama: Markanızı Oluşturmak İçin Nasıl Kullanılır?

Netlify vs. Vercel veya React vs. Vue gibi konularda özellikle sabit fikirliyseniz bu ideal görünebilir. Ancak yıllık GMV’si 500 ABD Dolarından az olan veya altyapı kurulumu ve bakımı için büyük geliştirici ekipleri olmayan markalar için, siteniz için hangi belirli teknolojileri kullanacağınız konusunda fikir sahibi olamayabilirsiniz.

Çeşitli satıcı ilişkileriyle ve bunun gibi parça parça teknolojiyle hokkabazlık yapmak hızla karmaşıklaşabilir. Ayrıca, dahili e-ticaret ekibiniz, ön uçunuzun her parçasıyla ilgili büyük kararlar almak (ve bakımını yapmak!) ile görevlendirilecektir. Bu sizi hızla bir teknoloji şirketine dönüştürebilir (gelir odaklı bir güzellik markası yerine!)

Başsızlığa giden bu yol, esnek bir ön yüzün avantajlarını sunarken, hem zaman hem de bütçe açısından hızla artabilir.

Yöntem 2: Başsız bir ön uç platformu

Birinci yöntemde görüldüğü gibi, başsız ticaret uzun süredir geliştirici merkezli bir teknoloji olmuştur (çok fazla geliştirme gerektirmiştir ve bunu gerçekleştirmeye yönelik araçlar büyük ölçüde geliştiricilerin ilgisini çekmiştir).

Ancak bu günlerde Shogun Frontend gibi başsız ön uç platformları mümkün olanı değiştiriyor.

Başsız ön uç platformları satıcı odaklı, erişilebilir bir yaklaşım benimser; bu da teknik olmayan ekip üyelerinin veya daha hafif geliştirici kaynaklarına sahip markaların başsız olmanın avantajlarından yararlanabileceği anlamına gelir.

Hepsi bir arada bunun gibi platformlar, başsız bir yığının tamamını oluşturma ihtiyacını ortadan kaldırır (ki bu çok büyük bir girişim; çevik ekipler için bile). Bu şekilde güzellik markanız, web sitenizin teknolojisi hakkında endişelenmek yerine gelir artırıcı girişimlere odaklanabilir.

Shogun Frontend güzellik e-ticaret ekiplerine nasıl olanak sağlıyor:

E-ticaret ekibi üyeleriniz kontrol sizde

Esnek ve güvenilir bir CMS’nin herhangi bir e-ticaret markası için ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz, bu nedenle Shogun Frontend’e özgü kendi sistemimizi oluşturduk.

Yalnızca bu da değil, ekibiniz bir görsel deneyim yöneticisiyle mağaza içeriğini güvenle ve kolaylıkla oluşturup yayınlayabilir. Canlı önizlemeyle, oluştururken her şeyin nasıl göründüğünü görebilir, geniş ölçekte değişiklikler yapabilir ve ürün kataloğu güncellemelerini otomatikleştirebilirsiniz.

Shogun Frontend siteleri, yeniden kullanılabilen kodsuz içerik bölümleriyle oluşturulmuştur; bu, teknik olmayan ekibinizin, temel modülleriniz başlangıçta oluşturulduktan sonra sitede değişiklik ve güncellemeler yapabileceği ve geliştirici kaynaklarınızın diğer alanlara odaklanmasına olanak tanıyabileceği anlamına gelir.

Geliştirici dostu bir ortam

Başlangıç ​​Setimizde bulunan önceden oluşturulmuş şablonlar, bölümler ve yeniden kullanılabilir kod, derlemenize hızlı bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olur. Geliştiricileriniz, özel deneyimler, iş akışları ve daha fazlasını oluşturmalarına olanak tanıyan CMS verilerine doğrudan erişime sahip olacak.

Ayrıca Shogun Frontend, markanız ve e-ticaret ortamınız nasıl gelişirse gelişsin sitenizin hazır olmasını sağlamak için React.js ile oluşturulmuştur.

Güzellik e-ticaret markalarını ölçeklendirmek için başsız teknoloji

Bir güzellik e-ticaret ekibi olarak tabağınız dolu. Kafasız ticaret, ekibinizin şimdiki zamanda ve yarının büyümesinde geleceğe hazır bir şekilde gelişmesine olanak tanır.

Bir zamanlar bütçesi kısıtlı şirketler için kullanılan bir teknoloji, artık başsız ön uç platformları gibi yükselen markalar için de erişilebilir durumda. Markanız başsız ticareti düşünüyorsa ekibinizin yeteneklerini her başsız yöntemle karşılaştırdığınızdan emin olun.

#cta-visual-fe#Güzellik e-ticaret mağazanızı başsız bırakmaya hazır mısınız?Shogun Frontend ile nelerin mümkün olduğunu görün. Daha fazla bilgi edin