E-Ticaret İşlemlerinde Kullanılacak En İyi Ödeme Ağ Geçidi Nedir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: E-Ticaret İşlemlerinde Kullanılacak En İyi Ödeme Ağ Geçidi Nedir?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

E-Ticaret markaları için en popüler ödeme ağ geçidi Paypal’dır. 203 ülkede mevcuttur ve tüm tanınmış kredi kartlarını destekler: Visa, Mastercard, Citibank, American Express ve daha fazlası. Ayrıca çoğu çevrimiçi pazar yerinde mevcuttur.

Stoksuz satış yapmak istiyorsanız, bir Business Paypal hesabı açmanız gerekir. Sıradaki popülerlik, yalnızca 25 ülkeye hizmet veren, ancak WooCommerce ve Facebook Marketplace entegrasyonuna da sahip olan Stripe.

Diğer ödeme ağ geçitleri şunları içerir:

Bir ödeme ağ geçidinde nelere dikkat edilmelidir?

Ödeme ağ geçidinizi seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör aşağıda verilmiştir.

Platform entegrasyonu

Öncelikle, ödeme ağ geçidinin kullandığınız belirli e-ticaret platformuyla entegre olduğundan emin olun. Ayrıca, belirli ödeme ağ geçidinin satış yaptığınız ülkeye (ABD dışındaki satıcılar için) hizmet verdiğini kontrol edin. Shopify en çok yönlü olanlardan biridir, bu nedenle diğer tüm platformların toplamından daha fazla Shopify mağazası vardır.

ücretler

Hiçbir gizli ücret olmadığından ve sizin için en uygun ödeme ağ geçidini seçtiğinizden emin olun. Her birinin farklı bir komisyon yapısı ve ücret yapısı vardır, bu yüzden doğru olanı seçtiğinizden emin olun.

Güvenlik

Son olarak, seçtiğiniz ödeme ağ geçidinin müşterileriniz için güvenli olduğundan emin olun. Piyasadaki en popüler isimlerle bir sorununuz olmamalı, ancak daha az bilinen daha küçük bir ödeme yazılımı kullanıyorsanız, o zaman kesinlikle her şeyin yolunda olduğundan emin olun.

Faturalandırma

Her ödeme ağ geçidinin farklı ödeme ve faturalandırma uygulamaları vardır. Ödeme ağ geçidinizin bankanız ve belirli satıcı hesabınızla iyi entegre olduğundan emin olun.

Tavsiye Edilen:  İçerik Dağıtımı İçin Ödeme Yapmanız Gerekir mi?

Etkili işlemler sağlayın

Seçtiğiniz ödeme ağ geçidinin kullanıcı deneyimini etkilemediğinden emin olun. Optimize edildiğinden, otomatik olarak hem fatura hem de teslimat adresi istemediğinden ve kullanıcıdan gereksiz çemberlerin üzerinden atlamasını istemediğinden emin olun.

Farklı cihazları test edin

Ödeme ağ geçidinizin, tüketicilerinizin ürününüzü satın almak için kullandıkları tüm çeşitli cihazlarda çalıştığından emin olun. Shopify veya BigCommerce’in ödeme işlemleri gibi büyük bir ödeme ağ geçidi kullanıyorsanız sorun yok, ancak daha küçük adamlardan birini kullanıyorsanız, ne kadar mobil uyumlu olduklarını kesinlikle kontrol etmelisiniz.

[Add Banner Here]