E-Ticaret Mağazaları İçin En İyi 8 Sipariş Yönetim Sistemi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:E-Ticaret Mağazaları İçin En İyi 8 Sipariş Yönetim Sistemi

Günümüzün e-ticaret ortamında, iki günlük ve ertesi gün teslimat standart olarak giderek daha fazla beklenen.

Bu nedenle, çevrimiçi perakendeciler geniş bir yelpazede sipariş karşılama seçenekleri sunma baskısı altındadır ve müşteriler, siparişlerinin ilerleyişinden sürekli haberdar olmayı beklemektedir.

Ölçeklenen bir çevrimiçi markaysanız, gelişmiş bir sipariş yönetim sistemine (OMS) sahip olmak bir zorunluluktur.

Ancak piyasadaki bu kadar çok yazılım paketi varken (hepsi umut verici otomasyon, basit üçüncü taraf entegrasyonu ve en güncel gönderi bilgilerine erişim), neyi seçeceğinizi nasıl bileceksiniz?

Bugün, e-ticaret için mükemmel bir sipariş yönetimi sisteminin nelerden oluştuğuna, markanız için en iyisine nasıl karar vermeniz gerektiğine ve şu anda mevcut olan en iyi sipariş yönetimi sistemlerine bakacağız.

#cta-visual-pb#İstediğiniz kadar sayfa oluşturunHızla ölçeklenen e-ticaret markaları için sınır gökyüzüdür; daha fazla kullanıcı, daha fazla sayfa, daha fazla vitrin, daha az güçlük.Oluşturmaya başlayın ücretsiz

E-ticarette sipariş yönetim sistemi nedir?

Kredi bilgileri: Rosebox/Unsplash

Müşterinizin ‘hemen satın al’ butonuna bastığı andan, paketin elinize ulaştığı ana kadar karmaşık bir olaylar ve süreçler zinciri gerçekleşir.

Mallarınızın doğru zamanda ve doğru yere ulaşması için tüm bunları koordine etmek ve stoğunuzun yenilendiğinden emin olmak çok fazla çalışma gerektirir.

E-ticaretin yükselişiyle birlikte, büyük bir insan ekibinin bile onlara yardımcı olacak yazılım sistemleri olmadan üstesinden gelebileceğinden çok daha fazlası var.

Sipariş yönetim sistemleri (OMS), satın alma ve satış sürecinin tamamını kapsar—müşteri siparişlerinin depoya gönderilmesi, toplama ve paketleme, sevkıyat ve yerine getirme, malların yeniden sipariş edilmesi ve stok seviyelerinin izlenmesi.

Ölçeklendikçe sipariş yönetimiyle ilgili en yaygın zorluklar

Çevrimiçi işinizi ölçeklendirdikçe, daha geniş bir coğrafi alanda daha fazla müşteriye satış yapacaksınız.

Müşterilerinizin siparişlerini almaya devam etmesini ve stok seviyelerinizin dolu kalmasını sağlamak için artan karmaşıklığın üstesinden gelebilecek daha gelişmiş bir OMS’ye ihtiyacınız olacak.

Kredi bilgileri: FirmBee.com/Unsplash

Ölçekleme markaları genellikle aşağıdakilerle karşı karşıyadır: e-ticaret sipariş yönetimi zorlukları:

 • Teslimat sürelerinin azaltılması
 • Teslimat maliyetlerini düşük tutmak
 • Çeşitli kanallarda siparişleri ve envanteri yönetme
 • Karmaşık yerine getirme isteklerini kolaylaştırma
 • Geri dönüşleri kolaylaştırmak

#cta-visual-pb#Tüm ekibinizin oluşturmaya başlamasını sağlayınDaha büyük e-ticaret ekipleri için tasarlanan Shogun Page Builder Advanced, içerik oluşturma sürecinizi ölçeklendirmeniz için size benzersiz roller ve izinlerle 10’dan fazla kullanıcı koltuğu sunar çabalar.Ücretsiz tasarlamaya başlayın

E-ticaret sipariş yönetim sistemleri nasıl çalışır?

Her çevrimiçi markanın kendine özel gereksinimleri vardır ve ne tür ürünler sattığınız, sipariş yönetiminizi nasıl organize ettiğinizde büyük rol oynayacaktır.

Örneğin, üst düzey bir bilgisayar ve teknoloji perakendecisi, bir moda markasından çok farklı bir sipariş yaşam döngüsü yönetimi rejimine sahip olacaktır.

Ayrıca öncelik verdiğiniz kanallar müşteri siparişlerinizi yönetme şeklinizde fark yaratacaktır.

Ancak ister bir giyim markasını Etsy aracılığıyla yönetiyor olun, ister bir Shopify mağazası aracılığıyla ısmarlama tüketici teknolojisi perakende satışı yapıyor olun, temel e-ticaret sipariş yönetimi süreci aynı temel adımlardan oluşur:

 • Müşteri sipariş verir. Yolculuk müşterilerinizle başlar. Sitenize veya diğer satış kanalınıza sipariş verdiklerinde bu sipariş OMS’nize ulaşır ve stok seviyelerini buna göre ayarlayabilir.
 • Depo siparişi alır. Sipariş daha sonra deponuza yönlendirilir. Akıllı bir OMS, eğer daha hızlı veya daha ucuz bir seçenekse, mağazalarınızı sipariş karşılama merkezleri olarak kullanmanıza olanak tanıyabilir.
 • Gerçekleştirme—topla, paketle, gönder. Sipariş depoya ulaştığında alınır, paketlenir ve gönderilir. Sipariş karşılama merkezinizde 1.000’lerce ürün varsa ve büyük sipariş hacimlerini işliyorsanız, stok seviyelerini takip etmek, gönderi etiketlerini yazdırmak, bunları doğru paketlere eklemek ve siparişleri gönderildikçe takip etmek için iyi bir OMS hayati önem taşır.
 • İadeler. Müşterilerin güvenle çevrimiçi satın almalarını sağlayan en önemli faktörlerden biri, ürünleri sorunsuz bir şekilde iade edebilmektir. Perakendeye yönelik bir e-ticaret OMS’sinin hızlı ve uygun maliyetli e-ticaret iadelerini kolaylaştırması gerekir (diğer adıyla tersine lojistik; daha fazlası için aşağıya bakın).

Mükemmel bir sipariş yönetim sistemi küçük işletmeler için ne yapar?

OMS’nizi aramaya başlamadan önce potansiyel çözümlerinizi hangi kriterlere göre değerlendirmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir.

Son derece karmaşık lojistik zincirleriyle uğraşırken, tüm seçimleriniz son kullanıcıya, yani işinizi büyütmenize yardımcı olacak müşterilere hizmet etmelidir.

 • Envanter yönetimi. Ölçeklendikçe, satışlarınızı ve depolama kapasitenizi artırırken aynı zamanda stok gereksinimlerini doğru bir şekilde tahmin edebilmeniz (stokların önlenmesi), envanter konumunu ve seviyelerini takip edebilmeniz ve ürün kullanılabilirliğini yönetebilmeniz ve görüntüleyebilmeniz gerekir.
 • Sipariş izleme. Siparişleri yerine getirme süreci boyunca takip edebilmeniz gerekir. Ayrıca müşterilerinize siparişlerinin durumu hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi vermeniz gerekir, böylece çıkış yaptıktan sonra kendilerini karanlıkta hissetmezler.
 • Gelişmiş sipariş karşılama yetenekleri. Toplama, paketleme ve nakliye süreci, siparişlerinizi depoya ulaştıktan sonra mümkün olan en kısa sürede teslim edecek şekilde tasarlanmalıdır. Barkod tarayıcılar ve otomatik etiket yazdırma gibi teknolojiler bunu hızlandırabilir.
 • Envanter analitiği. Önemli miktarda ürün satıyorsanız, hangi ürünlerin iyi satıldığını, hangi kanalların en iyi performansı gösterdiğini, mevsimselliğin satışları nasıl etkilediğini vb. takip etmenin bir yoluna ihtiyacınız olacaktır. Envanter raporlaması ve analizleri, satışlarınızı görmenize olanak tanır. satış modelleri, güçlü ve zayıf yönler.
 • 3PL lojistiği. Birçok OMS sistemi 3PL lojistik hizmetleri sunmaktadır. Yani sizin adınıza envanter depolayabilen ve siparişleri yerine getirebilen üçüncü taraf depolama ve nakliye sağlayıcılarıyla ortaklık kurarlar. Markanızı ölçeklendiriyorsanız ancak bunun gerektirdiği depolama ve lojistik altyapısına büyük ölçekli yatırım yapmaya henüz hazır değilseniz bu iyi bir seçenek olabilir.
Tavsiye Edilen:  Daha Hızlı Başlangıç ​​Satış Döngüleri için Darboğazları Ortadan Kaldırmanın 4 Yolu
Kredi bilgileri: Eduardo Soares/Unsplash

Daha büyük markalar kurumsal sipariş yönetimini nasıl ele almalı?

Yüzlerce veya binlerce siparişi aynı anda karşılaması gereken daha büyük markalar için yukarıdaki yeteneklerin genişletilmesi gerekiyor.

Bu şirketlerden biriyseniz veya olmak istiyorsanız ekstra envanter yönetimi ve OMS kapasitesi sağlayabilecek ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) yazılımını düşünmeniz gerekir.

Bir ERP, çeşitli iş fonksiyonlarını tek bir çözümde bir araya getirir; böylece muhasebeden tedarik zinciri lojistiğine kadar her şeyi yönetebilir ve koordine edebilirsiniz.

Markanız ERP desteğine ihtiyaç duyacak kadar büyüdüğünde, bu mutlaka bağımsız OMS’nizden vazgeçebileceğiniz anlamına gelmez.

Bir ERP, bir OMS’ye benzer işlevleri yerine getirirken, özel bir OMS büyük olasılıkla büyük bir e-ticaret markasının ihtiyaç duyduğu sipariş yönetimi kapasitesinin genişliğini ve derinliğini sunacaktır.

Bununla birlikte, listemizdekilerden bazıları da dahil olmak üzere pek çok modern ERP, gelişmiş OMS yazılımıyla birlikte gelir ve ihtiyacınız olan her şeyi tek bir üründe size sunar.

ERP’nin en büyük avantajı iş süreçlerinizin çoğunu yönetebilmesidirEnvanterinizi, gönderiminizi, OMS’nizi ve diğer e-ticaret işlevlerinizi görüntülemek için uygun bir referans noktası sağlar.

ERP’nin dezavantajı, ham madde siparişinden müşteri satın alma alışkanlıklarını analiz etmeye kadar işinizi sürdürmek için gerçekleştirmeniz gereken görevlerin çoğunu kapsamayı amaçladığı için size ayrıntılı, ayrıntılı bilgiler sağlayamayacak kadar genel olabilmesidir. ihtiyacınız olan bilgiler.

E-ticaret markaları için sipariş yönetimi sistemlerinin temel özellikleri

Her iyi e-ticaret OMS’sinin kullanması gereken bazı temel özellikler vardır.

Tersine lojistik

Günümüzün e-ticaret müşterisi standart olarak sorunsuz bir iade politikası beklemektedir.

Bu hizmeti sunabilmeniz satışlarınızı artıracak ve müşteri ilişkilerinizi güçlendirecektir.

Ancak iadeleriniz verimli bir şekilde organize edilmezse aşırı pahalı hale gelir ve kar marjlarınızı tehdit eder.

Müşterinin konumuna göre iade edilecek siparişler için en verimli yeri belirleyebilecek ve müşteri tarafında otomatik yazdırma için iade gönderi etiketleri oluşturabilecek bir OMS arayın.

Entegrasyon

İyi entegrasyon yetenekleri bir OMS için çok önemlidir. Aşağıdakilerle entegre olabilmesi gerekir:

 • İş sistemlerinizin geri kalanı: CRM’niz, arka uç ticaret platformunuz vb.
 • Nakliye sağlayıcıları: Gönderim seçeneklerine karar verirken taşıyıcı masraflarını, gönderim tarifelerini, harçları ve vergileri görebilme olanağına sahip olmak maliyetleri düşürür ve teslimat sürelerini hızlandırır.
 • Pazar yerleri: Büyük çevrimiçi pazarlarla önceden oluşturulmuş entegrasyonlar size çok daha hızlı değer elde etme süresi sağlar.

Kanallar arası yetenekler

E-ticaret markaları için siparişleri takip edebilmek ve birden fazla kanaldaki envanteri aynı anda yönetebilmek önemlidir; bu nedenle çok kanallı özelliklere sahip bir OMS arayın.

Çok kanallı sipariş yönetimi, satış kanallarını kapsayan müşteri yolculuklarına olanak sağlamak anlamına gelir. Telefonlarından bir ürün sipariş edip mağazanızdan (BOPIS) teslim alabilirler veya ürünü evlerinin yakınındaki bir dolaba bırakabilirler.

Bu düzeyde kolaylık ve esneklik sunabilmek, çok kanallı sipariş karşılama kapasitesine sahip bir OMS’ye sahip olmanız gerektiği anlamına gelir.

Doğru yazılımla mağazalarınızı sipariş karşılama merkezlerine dönüştürebilir, müşteriyi en yakın konumdan otomatik olarak tespit edip sevk edebilir ve mevcut olmayan ürünleri hızlı bir şekilde tamamlamak için müşterilerin fiziksel bir mağazada sanal olarak alışveriş yaptığı sonsuz koridorlar oluşturabilirsiniz.

E-ticaret sipariş yönetim sisteminin faydaları

Tüm seçeneklerinizi tartmak zorlu bir mücadele gibi görünebilir, ancak bunu doğru yaparsanız OMS sisteminin birçok avantajı vardır.

Manuel süreçleri otomatikleştirin

Şaşırtıcı sayıda çevrimiçi işletme, siparişleri izlemek ve yönetmek için hâlâ manuel veri girişi, e-tablolar ve birbirinden farklı çevrimiçi ve çevrimdışı kaynaklar koleksiyonunu kullanıyor.

Modern bir OMS’ye yükseltme, bu görevlerin çoğunu otomatikleştirmenize olanak tanıyarak zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Otomatikleştirebileceğiniz alanlardan bazıları şunlardır:

 • Sipariş yönlendirme
 • Depo/karşılama merkezinde sipariş alma
 • Kanallar arası veri senkronizasyonu
 • Etiket yazdırma
 • Gönderileri takip etme
 • İade ve geri ödemeler

Otomatikleştirebilmek, veri girişini ve insan hatasını azaltarak sipariş doğruluğunu da artıracaktır.

Müşteri deneyimini geliştirin

Sağlam bir OMS, daha hızlı teslimat sürelerini kolaylaştırır ve müşterilere sipariş tamamlama sürecine ilişkin daha fazla görünürlük sağlar.

Stokun müşterinin konumuna göre nerede olduğunu ‘görebilen’ ve sipariş karşılama seçenekleri önerebilen tam otomatik bir OMS, müşterilerinizin daha fazla seçeneğe sahip olması anlamına gelir.

Siparişlerinin ne zaman teslim edilmesini istediklerine kendilerinin karar vermelerini sağlar ve eğer daha hızlı veya daha rahat teslimat için prim ödemeye istekliyseler.

Bunun sonucunda müşteri memnuniyeti artıyor.

İşletmenizi daha hızlı ölçeklendirin

Tam işlevli bir OMS ile birlikte gelen envanter seviyelerinin gelişmiş görünümü, artan sipariş karşılama kapasitesi ve sık süreçlerin otomasyonu, işinizi daha kolay ölçeklendirebileceğiniz anlamına gelir.

En iyi e-ticaret sipariş yönetim sistemi nasıl seçilir

Kredi bilgileri: Marcin Jozwiak/Unsplash

Buraya kadar okuduysanız e-ticaret için en iyi sipariş yönetim sistemini neyin oluşturduğuna dair iyi bir fikre sahip olmalısınız.

Peki bu genel özellikleri işletmeniz için doğru olanla nasıl eşleştirirsiniz? İşte temel adımlar:

1. Adım: İhtiyaçlarınızı değerlendirin

Her çevrimiçi işletme benzersizdir ve farklı ihtiyaçlara sahiptir, dolayısıyla Sipariş yönetimi açısından işletme olarak nerede olduğunuzu belirleyerek başlayın:

 • Birden fazla pazaryerinde mi yoksa çoğunlukla çevrimiçi mağazanızdan mı satış yapıyorsunuz?
 • Artan sipariş hacmini karşılayabilecek kapasiteye sahip misiniz?
 • Fiziksel mağazalarınız var mı? Tatmin merkezleri olarak ikiye katlanabilirler mi?

Markanızın seviyesini yükselttikçe ve işinizin yönünü değiştirdikçe bu şeylerin değişebileceğini unutmayın.

Adım 2: En çok zaman alan görevlerinizi listeleyin

İş akışlarınızı denetlemek, durumu değerlendirmenize olanak tanır ve size yardımcı olur. Otomatikleştirebileceğiniz süreçleri belirleyin.

Tavsiye Edilen:  Micro-Influencer'larla Çalışmanın En İyi 3 Faydası

Bunu yaptıktan sonra, ne tür bir OMS’nin en iyi yatırım getirisini sağlayacağını değerlendirme konusunda daha iyi bir konumda olursunuz.

3. Adım: Mevcut teknoloji yığınınızı denetleyin

Bir OMS’ye karar vermeden önce, bir Mevcut e-ticaret kurulumunuzun ayrıntılı haritası.

Yeni sistem halihazırda sahip olduğunuz sistemle nasıl uyum sağlayacak?

Birçok OMS sistemi, yan e-ticaret hizmetleri sunar; dolayısıyla bir kontrol listesine sahip olmak, işlevselliği ikiye katlamaktan sizi alıkoyacaktır.

4. Adım: Maliyeti değerlendirin

OMS sistemleri pazarı çok çeşitlidir ve sizin için en iyi yatırım getirisini ve en hızlı değer elde etme süresini sağlayan şey, özel ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır.

Aşağıdaki e-ticaret için en iyi sipariş yönetimi sistemleri listemiz bir dizi ürün sunmaktadır: Farklı büyüme aşamalarındaki çevrimiçi işletmeleri hedefleyen OMS sistemleri.

Adım 5: İşletmenizi geleceğe hazırlayın

Son olarak, sipariş yönetimi sisteminizin mevcut maliyetini ve uygunluğunu işletmenizin gelecekte ihtiyaç duyacağı şeylerle dengelemeniz gerekir.

Hızlı bir genişleme planlıyorsanız, bugün işinize yarayan şey birkaç ay içinde istenilen seviyeye gelmeyebilir.

İşletmenize göre ölçeklenebilecek bir OMS arayın Markanızı oluştururken modüller ve işlevler eklemenize olanak tanır.

Bu şekilde, yalnızca şu anda ihtiyacınız olan şey için ödeme yaparsınız ancak seçeneklerinizi geleceğe açık bırakırsınız.

E-ticaret için en iyi 8 sipariş yönetim sistemi

Markanız için en iyisinin ne olduğuna karar vermenize yardımcı olmak amacıyla en iyi OMS sistemlerinin bir listesini hazırladık.

Bu sistemleri sıraya göre sıralamadıkHer e-ticaret işinin farklı gereksinimleri olacağından, bir şirket için doğru olan, başkaları için işe yaramayacaktır.

Bunun yerine geniş bir sipariş yönetimi yazılımı yelpazesi seçtik her türlü çevrimiçi işin ihtiyaçlarına uyacak.

Tüm bu sipariş yönetimi sistemleri olağanüstü otomasyon, entegrasyon ve nakliye özelliklerine sahiptir.

Veeqo

Veeqo e-ticaret sitenizden çevrimiçi pazaryerlerinize, fiziksel mağazalarınıza ve depolarınıza kadar kanallar arasında siparişleri takip eden ve senkronize eden çok yönlü bir OMS sistemidir.

Veeqo artık Amazon tarafından satın alındı ​​ve e-ticaret deviyle sorunsuz bir şekilde bütünleşiyor.

Artıları:

 • Tek bir platformdan birden fazla kanal ekleyebilir ve bunların tamamındaki siparişleri takip edebilirsiniz.
 • Ayrıntılı, entegre müşteri içgörülerine sahiptir, böylece müşteri hizmetleri sorgularını hızlı bir şekilde görebilir ve ilerleyebilirsiniz.
 • Shopify ile kullanıma hazır entegrasyon
 • Kullanımı ücretsiz

Eksileri:

 • Veeqo ücretsiz olmasına rağmen ‘güç özellikleri’ için adil kullanım politikasına sahiptir ve bu, bazı büyük işletmeler için sınırlayıcı bir faktör olabilir.

İçin en iyisi: Markaları ölçeklendirme

Fiyat: Özgür

IBM Sterling Sipariş Yönetimi

IBM’in pazar lideri kurumsal OMS çözümlerinden birini sunmaktadır.

“Çok kanallı sipariş gerçekleştirme platformu” olarak faturalandırılan bu platform, ağınızdaki siparişlerin ve talebin gerçek zamanlı görünümünü sağlar.

Optimum sipariş karşılama kararlarını vermek için yapay zeka ve makine öğrenimini kullanır ve müşterilerinizin satın alma alışkanlıklarına göre envanter gereksinimlerini hesaplayan gelişmiş analitik yeteneklerine sahiptir.

Artıları:

 • Siparişleri geniş ölçekte izleyebilir ve karşılayabilir.
 • Birden fazla satış kanalına sahip büyük perakendeciler için mükemmeldir. Tek bir kontrol panelinden siparişlerinizin ve envanter seviyelerinizin canlı görüntüsünü sunar.
 • Esnek entegrasyon: IBM Sterling, mevcut teknoloji yığınınızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere şirket içinde veya bir bulut ya da hibrit bulut modeli olarak devreye alınabilir.

Eksileri:

 • Maliyet: Tam OMS ve envanter yönetimi işlevselliği istiyorsanız maliyetler artacaktır.

İçin en iyisi: Kurumsal düzeyde markalar

Fiyatlandırma: İstek üzerine. Daha ucuz bir ‘Essentials’ sürümü mevcut.

parlak inci

parlak inci bir ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) sistemidir.

Karmaşık yerine getirme ve envanter yönetimi gereksinimleri olan daha büyük ölçekli markalar için tasarlanmış ve üretilmiştir. Bu nedenle güçlü OMS yeteneklerine sahiptir ve bir CRM ile birlikte gelir.

Artıları:

 • Gelişmiş otomasyon özellikleri: Brightpearl, toplama, paketleme ve nakliye için kendi otomasyon kurallarınızı ayarlamanıza olanak tanıyan bir “otomasyon motoru” ile birlikte gelir.
 • Tüm büyük pazaryerlerinin yanı sıra Shopify, BigCommerce ve Adobe Commerce ile kullanıma hazır entegrasyonlar.
 • Hızlı bir şekilde özel entegrasyonlar oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü API kapsamı.

Eksileri:

 • Brightpearl bir ERP olduğundan OMS yeteneklerini yalnızca daha geniş kurumsal paketinin bir parçası olarak kullanabilirsiniz. Bu çan ve ıslık yazılımı, küçük markalar için ölçeklendirme yolculuğunun başlangıcında çok pahalı ve karmaşık olabilir.

İçin en iyisi: Kurumsal düzeyde markalar

Fiyatlandırma: Talep üzerine özel fiyatlandırma.

Sipariş kovanı

Sipariş kovanı ölçeklenen markaların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış bir OMS ve envanter yönetimi çözümüdür.

Daha küçük ölçekli OMS sistemlerinden (hatta manuel sipariş takibinden) geliyorsanız ve markanızı büyütürken bir sonraki adımı arıyorsanız, Orderhive uygun maliyetli ancak güçlü bir çözüm sunar.

Artıları:

 • Güçlü çok kanallı işlevsellik: Çevrimiçi markaların Orderhive’a geçiş yapmak için öne sürdüğü temel nedenlerden biri, birden fazla kanalda satış yapabilme ve envanter ile siparişleri tek bir yerden takip edebilme yeteneğidir.
 • Nispeten kolay kurulum: Orderhive’ın entegrasyon süreci basittir, dolayısıyla bu OMS’yi hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Kullanıma hazır çeşitli entegrasyonlar: Bu çözüm, FBA (Amazon Tarafından Gerçekleştirildi) dahil olmak üzere 300’den fazla önceden oluşturulmuş entegrasyonla birlikte gelir.

Eksileri:

 • Özelliklerin sayısı, özellikle daha az deneyimli ekipler veya daha basit bir OMS ile çalışmaya alışık olanlar için bunaltıcı olabilir.

İçin en iyisi: Markaları ölçeklendirme

Fiyatlandırma: Essentials: Aylık 125 Dolar, Pro: 225 Dolar, Pro Plus: 325 Dolar, Enterprise: Aylık 500 Dolardan başlıyor.

Quickbooks Kurumsal

Quickbooks birçok kişiye muhasebe yazılımı olarak tanıdık gelecektir.

Quickbooks Kurumsal perakendeciler de dahil olmak üzere çevrimiçi işletmelere OMS yetenekleri sunan bir ERP hizmeti sağlar.

Tavsiye Edilen:  Trafiği Artırmak İçin E-Ticaret SEO'su Nasıl Geliştirilir?

Hesaplarınızı yönetmek için zaten Quickbooks kullanıyorsanız, OMS’lerini kullanmak size mali durumunuz ve envanteriniz hakkında entegre bir görünüm sağlayacaktır.

Artıları:

 • Entegre bir muhasebe ve OMS çözümü sağlar.
 • Özellikle Quickbooks’u zaten kullanıyorsanız, başlamak kolaydır.
 • Makul bir fiyata giriş seviyesi işlevsellik sağlayan kademeli bir fiyatlandırma yapısına sahiptir.
 • Sipariş yönetimi yazılımına yeni başlayan markalar için iyi.

Eksileri:

 • Tek başına bir OMS değildir ve diğer Quickbooks ürünleriyle çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bunları kullanmıyorsanız bu sizin için OMS olmayabilir.
 • Kurumsal düzeydeki markalar için gelişmiş işlevsellik eksikliği.

İçin en iyisi: Daha küçük ve ölçeklenen markalar halihazırda Quickbooks kullanıyor

Fiyatlandırma:

 • Sadece bölgesel: Altın: Yıllık 1740$, Platin: 2140$, Elmas: 4200$ (aylık abonelik)
 • Bulut tabanlı: Altın: Aylık 199 Dolar, Platin: Aylık 232 Dolar, Elmas: Aylık 404 Dolar

NetSuite

NetSuite harika OMS yeteneklerine sahip başka bir ERP sistemidir.

Sipariş işleme sürecinizin büyük bölümlerini otomatikleştirmenize olanak tanır ve sipariş gerçekleştirmenin daha karmaşık yönleriyle başa çıkmak için gelişmiş özellikler sunar.

NetSuite’in bir özelliği var SuiteCommerce adı verilen ücretsiz arka uç e-ticaret platformuDolayısıyla, e-ticaret işlevselliğinizin diğer yönlerini yükseltmeyi veya değiştirmeyi düşünüyorsanız, “yerel olarak entegre” bir çözüme yönelmek mantıklı olabilir.

Artıları:

 • İlk sipariş işlemeden iade işlemlerine kadar her şeyi otomatikleştirin.
 • Tek bir platformdan birden fazla kanalı ekleyin ve yönetin.
 • Dropshipping ve bölünmüş gönderi yetenekleri.

Eksileri:

 • NetSuite’i kurmak için sağlam bir teknik ekibe ihtiyacınız olacak.
 • Daha küçük bir markaysanız NetSuite’in tüm ERP özellikleri biraz zorlayıcı olabilir ve yazılım paketi bütçenizi aşabilir.

İçin en iyisi: Ölçekleme ve kurumsal düzeyde markalar

Fiyatlandırma: Fiyat, eklediğiniz modül ve kullanıcı sayısına göre farklılık gösterir ancak OMS işlevselliği, yıllık lisansın temel maliyetine dahildir.

Shopify Plus

Shopify müşterileri yeni sürüme geçtiğinde Shopify PlusOMS yetenekleri de dahil olmak üzere hepsi bir arada bir e-ticaret çözümüne erişim elde ediyorlar.

Shopify’ın OMS’si, siparişleri görüntülemek ve takip etmek için basit bir kontrol paneli arayüzü sağlar.

Artıları:

 • Bir 3PL lojistik çözümü olan Shopify Fulfillment Network’e erişimi içerir.
 • Zaten bir Shopify mağazasındaysanız Shopify Plus’a yükseltmenin markaları ölçeklendirmeye yönelik başka birçok avantajı vardır; dolayısıyla OMS’lerinden yararlanmak bir kazan-kazan yöntemidir.

Eksileri:

 • Yalnızca Shopify Plus’ın bir parçası olarak kullanılabilir; dolayısıyla farklı bir e-ticaret platformunuz ve vitrin çözümünüz varsa bu sizin için OMS olmayacaktır.
 • Amaca yönelik bir OMS değildir: Shopify Plus, mevcut Shopify müşterilerinin faydalı bulacağı OMS özelliklerine sahiptir ancak tam ölçekli bir OMS’nin sunduğu kurumsal düzeyde işlevsellikten yoksundur.

İçin en iyisi: Küçük markalar zaten Shopify’ı kullanıyor

Fiyatlandırma: Aylık 2.000$’dan başlayan fiyatlarla

Zoho Envanteri

Zoho Envanteri OMS süreçlerinizi birden fazla kanalda birleştiren çevrimiçi bir platformdur.

Shopify, eBay, Etsy ve Amazon ile entegrasyonları vardır; böylece hangi kanalda veya kanalda satış yapıyor olursanız olun envanterinizi tek bir çevrimiçi kontrol panelinden birleştirebilir ve yönetebilirsiniz.

Artıları:

 • Çevrimiçi pazarlarda ve kendi mağazalarında satış yapan küçük markalar için kullanımı kolay bir çözüm.
 • Birden fazla nakliye şirketiyle önceden oluşturulmuş entegrasyonlara sahiptir, böylece Zoho arayüzünde gerçek zamanlı fiyatlandırma ve tarifeler alabilirsiniz.

Eksileri:

 • Daha büyük markalar veya iddialı ölçeklendirme planları olanlar için fazla hafif.

İçin en iyisi: Daha küçük ve ölçeklenen markalar

Fiyatlandırma: Standart: 59 Dolar, Profesyonel: 99 Dolar, Premium: 159 Dolar, Elit: 239 Dolar, Ultimate: 329 Dolar. Ayrıca temel ve ücretsiz bir sürümü de var.

OMS ile operasyonlarınızda uzmanlaştıktan sonra…

Kurumsal düzeyde OMS sistemlerini değerlendiren ölçeklenen bir markaysanız, muhtemelen site ziyaretçilerinde hızlı bir artış, çevrimiçi mağazanıza yönelik artan talepler ve gelişmiş bir müşteri deneyimi sağlama ihtiyacı yaşıyorsunuz.

Bu göz korkutucu görünebilir, ancak operasyonlarınız genişledikçe ve otomatikleştikçe, sahip olduğunuz e-ticaret kanalı deneyiminize daha fazla zaman ayırabileceğiniz alan oluşur.

Bu, dikkatinizi vitrininize çevirebileceğiniz ve daha yüksek site hızları, daha zengin içerik ve daha ilgi çekici müşteri yolculuklarıyla mükemmel müşteri deneyimini oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

Ölçeklendikçe, modern alışveriş yapanların beklentilerini aşacak ve genişleyen işletmenizin ihtiyaçlarını destekleyecek daha yüksek bir mağaza deneyimine sahip olduğunuzdan emin olun.

#cta-visual-pb#İçerik oluşturmayı birden fazla vitrinde ölçeklendirinDaha büyük markalar için tasarlanan Shogun Page Builder Advanced, ekibinizin alt markalarınız ve çeşitli vitrinleriniz genelinde içeriği kolaylıkla kopyalamasına ve klonlamasına olanak tanır .Ücretsiz olarak inşa etmeye başlayın