E-Ticaret Mağazalarını Ölçeklendirmek için En İyi 5 Ödeme Ağ Geçidi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:E-Ticaret Mağazalarını Ölçeklendirmek için En İyi 5 Ödeme Ağ Geçidi

Ödemeler bir e-ticaret mağazasının en teknik unsurlarından biridir. Aynı zamanda en önemlilerinden biridir. Ödemeleri işleyemiyor ve alamıyorsanız kâr elde edemezsiniz.

Ödeme ağ geçidi, müşterinin kredi kartı bilgilerini güvenli bir şekilde yakalayan ve şifreleyen teknolojidir.

Çevrimiçi satış yapmak için gereklidirler. Ancak tüm e-ticaret ödeme ağ geçitleri eşit şekilde oluşturulmamıştır.

Ödeme ağ geçitlerinin e-ticaret satıcıları için bu kadar zorlu bir konu olması nedeniyle, müşteri derecelendirmelerinden mevcut özelliklere kadar en önemli unsurları derinlemesine inceledik.

Göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz beş popüler seçeneğimiz var.

Şunları ele alacağız:

#cta-visual-pb#Dönüşümleri artıran bir mağaza oluşturunShopify ve BigCommerce için en iyi sayfa oluşturucuyu kullanarak ziyaretçileri müşterilere dönüştüren etkili mağaza sayfaları tasarlayın; kodlamaya gerek yok.Ücretsiz tasarlamaya başlayın

Ödeme ağ geçidi nedir?

Ödeme ağ geçidi, e-ticaret mağazalarının müşterilerinden ödeme bilgilerini güvenli bir şekilde toplamasına olanak tanıyan bir araçtır.

Bir müşterinin banka veya kredi kartı bilgilerini yakalamak ve satın alma onayı için bankasıyla iletişime geçmek ödeme ağ geçidinin görevidir.

Buradan bir ödeme işlemcisi, parayı işletmenizin satıcı hesabına aktarır.

Ödeme ağ geçidi nasıl çalışır?

Ödeme ağ geçidi, müşteri verilerinin güvenli bir şekilde toplanmasından ve iletilmesinden sorumludur.

Çevrimiçi ödemelerle ilgili adımlara ve ödeme ağ geçidinin nerede devreye girdiğine ilişkin kaba bir genel bakışı burada bulabilirsiniz:

 1. Bir müşteri e-ticaret mağazanızı ziyaret eder ve alışveriş sepetine bir ürün ekler.
 2. Ödeme işleminde kredi kartı numaralarını, CVV’lerini ve son kullanma tarihlerini girerler.
 3. Ödeme ağ geçidi bu verileri şifreler, onay alması gereken alıcı bankayı analiz eder ve verileri bir ödeme işlemcisine aktarır.
 4. Müşterinin amir bankası, işlemi onaylamak veya reddetmek için dolandırıcılık tespitini kullanır.
 5. Para satıcı hesabınıza aktarılır.

Çevrimiçi ödeme ağ geçidi kullanmanın faydaları

Ödeme ağ geçidi, görmezden gelmeyi göze alabileceğiniz aşırı teknik bir kavram gibi görünebilir.

Gerçekte: Bu, herhangi bir çevrimiçi mağazanın tartışılamaz bir unsurudur. Biri olmadan müşterilerinizden gelen ödemeleri güvenli bir şekilde işleyemezsiniz.

Ödeme ağ geçidi kullanmanın faydaları şunlardır:

 • İşlemleri daha hızlı işleyin. Müşterilerin istedikleri zaman, istedikleri cihazdan alışveriş yapabilmeleri sayesinde e-ticaret son yıllarda patlama yaşadı. İşlemleri anında gerçekleştiren bir ödeme ağ geçidiyle karşılaştırıldığında, ödemeleri manuel olarak alınan müşteriler, boşa harcamayı göze alamayacakları zaman harcarlar.
 • Daha güvenli bir ödeme ve ödeme deneyimi sağlayın. Bazı Alışveriş yapanların %18’i ödeme bilgileri konusunda web sitesine güvenmedikleri için çevrimiçi alışveriş sepetlerini terk ettiler. Stripe veya PayPal gibi popüler bir üçüncü taraf ağ geçidi halihazırda müşterilerin güvenini kazanmıştır.
 • Ödeme sürecini basitleştirin. Çevrimiçi sipariş verdiğinizde her seferinde aynı bilgileri girmekten bıktınız mı? Muhtemelen müşterileriniz de öyledir. Ödeme ağ geçidi, müşterilerin özellikle daha önce kullanmışlarsa ödeme ayrıntılarını kaydetmelerinin güvenli, kolay ve emniyetli bir yoludur.
 • Çeşitli ödeme yöntemlerini kabul edin. Çalışmalar, 2025 yılına kadar dijital cüzdanlar aracılığıyla mobil ödemelerin hesaba katılacağını öngörüyor yarıdan fazla tüm e-ticaret ödemelerinin. Bu dijital ödemeleri kabul eden bir ödeme ağ geçidini seçerek, e-ticaret işinizi geleceğe hazır hale getirecek ve yalnızca Apple Pay gibi uygulamalar aracılığıyla satın alma yapan müşteriler arasındaki dönüşüm oranlarını artıracaksınız.

E-ticarette kullanılabilen ödeme ağ geçidi türleri

Bir e-ticaret ödeme ağ geçidi aramaya başladığınızda her birinin aşağıdaki gruplardan birine kategorize edildiğini fark edeceksiniz:

 • Barındırılan ödeme ağ geçitleri. Bu tür ödeme ağ geçidi, müşterileri, müşteri kartı bilgilerini şifreleyen, ayrı olarak barındırılan bir sayfaya yönlendirir. Örneğin PayPal, çevrimiçi alışveriş yapanları ödeme ayrıntılarını girmeleri için PayPal tarafından barındırılan bir ödeme sayfasına yönlendirir.
 • Kendi kendine barındırılan ödeme ağ geçitleri. Bir ödeme ağ geçidi kendi kendine barındırıldığında müşteriler, ödemeleri işlenirken üçüncü taraf bir web sitesine yönlendirilmez. Bu seçenek genellikle barındırılan alternatiflere göre daha özelleştirilebilir ve kullanıcı dostudur. Bunun bir örneği, alışveriş yapanları satıcının sitesinden uzaklaştırmadan ödemeleri işleyen Stripe’tır.
 • API tarafından barındırılan ödeme ağ geçitleri. Ödeme süreçleri üzerinde tam kontrol isteyen e-ticaret operatörleri için tasarlanan API tarafından barındırılan bir ağ geçidi, verileri yerinde toplar. Çevrimiçi mağaza, SSL sertifikaları ve PCI uyumluluğu dahil olmak üzere ekstra güvenlikten sorumludur. Adyen, API tarafından barındırılan bir ağ geçidi sunan sağlayıcılardan biridir.
 • Yerel banka entegrasyon ağ geçidi. Müşteriler, yerel banka entegrasyonu ödeme ağ geçidini kullanarak bir web sitesinde satın alma işlemi başlattıklarında, kredi kartı ayrıntılarını girmeleri için bankalarının uygulamasına veya web sitesine yönlendirilirler. Modern tüccarlar için en sınırlayıcı seçenektir.

Seçtiğimiz seçeneklerden yalnızca birini seçmek zorunda değilsiniz.

Ödeme ağ geçitlerini istifleyerek veya katmanlayarak müşterilere daha fazla seçenek sunulur. Ayrıca risk de daha azdır; ağ geçitlerinden birinde sorun yaşansa çevrimiçi mağazanız hâlâ işletmeye açık olacaktır.

Ölçeklendirme mağazanız için en iyi ödeme ağ geçidini nasıl seçersiniz?

Artık ödeme ağ geçitlerinin tüm ayrıntılarını bildiğimize göre, farklı seçenekleri değerlendirirken aramanız gereken özellikleri inceleyelim.

Güvenlik

Müşteriler kişisel verileri konusunda korumacıdırlar ve haklı olarak da öyledirler. ABD’deki tüketiciler toplu olarak kaybediyor 756 milyar dolar her yıl ödeme sahtekarlığına maruz kalıyoruz.

Bir ödeme ağ geçidi seçerken, aktarılan hassas bilgileri korumak için kapsamlı güvenlik özelliklerine sahip olup olmadıklarını kontrol edin.

Tavsiye Edilen:  Yapay Zeka Pazarlamaya Geliyor: Alakalı Kalmak için Bilmeniz Gerekenler

Yapmak isteyeceğiniz son şey, ödeme ağ geçidiniz aracılığıyla meydana gelen bir veri ihlalinden veya ödeme dolandırıcılığından sorumlu olmaktır.

“E-ticaret için bir ödeme ağ geçidinin en önemli özelliği genellikle güvenliktir, çünkü müşterilerin işlemler sırasında kişisel ve finansal bilgilerinin korunduğuna güvenmeleri gerekir.”

—Anthony Bautistakurucusu Şimdi Saf CBD

Seçeneklerinizi değerlendirirken aşağıdaki özelliklere sahip bir e-ticaret ödeme ağ geçidi arayın:

 • PCI uyumluluğu. Tüm çevrimiçi perakendecilerin, kredi kartı ödemelerini işlerken Ödeme Kartı Endüstrisi Veri Güvenliği Standardını (PCI-DSS) karşılaması gerekir. Bu standartlar müşterilerin kart verilerini güvende tutar.
 • 3D güvenli kimlik doğrulama. 3D Secure, çevrimiçi ödeme verilerini şifrelemek için ek bir güvenlik katmanıdır. Bu ekstra kimlik doğrulama katmanı başarıyla doğrulanır ve ödeme işleme alınırsa, anlaşmazlıklara ve ters ibrazlara karşı bir sorumluluk değişimi.
 • Tokenizasyon. Bu özelliğe sahip ödeme ağ geçitleri, hassas verileri işe yaramaz tokenlara dönüştürür. Dolandırıcılar bu verileri yorumlayıp müşteri bilgilerini çalamazlar.
Dolandırıcılık kaybı, e-ticaret işletmeleri için milyon dolarlık bir sorundur. Kaynak: Statista

Ücretler

Bir ödeme ağ geçidi, her işlemden yüzde komisyon alarak para kazanır. Bu kredi kartı işlem ücretleri, bazen sabit bir aylık ücretin yanı sıra %1,4 ile %3,5 arasında değişmektedir.

Çevrimiçi mağazanız için ödeme ağ geçitlerini değerlendirirken kar marjlarınızı aklınızda bulundurun.

Ürünleri bir toptancıdan satın alıyorsanız ve çevrimiçi satış yaparken bunları %50 oranında fiyatlandırıyorsanız, bir ödeme ağ geçidinin işlem değerinin %3,5’ini talep etmesinin etkisini muhtemelen hissedeceksiniz. (Aynı zamanda depolama, lojistik veya pazarlama gibi genel giderler için de çok az hareket alanı bırakır.)

Benzer şekilde, ödeme ağ geçidinizin anında ödemeler için ek ücret talep edip etmediğini kontrol edin. Bazıları ödemeleri haftada yalnızca birkaç kez gerçekleştirir.

Paranızı daha erken çekmek veya nakit akışı üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak istiyorsanız, anında veya erken ödemeler için ek ücret talep etmeyen bir ödeme ağ geçidi arayın.

Piyasa itibarı

Marka itibarı onun yeri var Müşteri satın alma kararlarında. Mantıklı: Benzerlerimiz tarafından sevilen şirketler, satın alma öncesi kaygıyı hafifletiyor.

Aynı konsepti kısa listenizdeki e-ticaret ödeme ağ geçitlerine de uygulayın.

Diğer e-ticaret operatörlerinden deneyimlerini paylaşmalarını isteyin. DTC uzmanları için Slack topluluklarına bir çağrı yapın. Muhasebecilerden veya finans yöneticilerinden fikir vermelerini isteyin.

Marka adından bahsedilenleri Twitter’da arayın ve duyarlılığı analiz edin.

Unutmayın: İtibar kazanılmaz, kazanılır. Sağlam bir itibara sahip ödeme ağ geçitleri doğal olarak kısa listenizde daha üst sıralarda yer almalıdır.

Uluslararası ödemeler

E-ticaretin güzelliği küresel olmasıdır.

Araştırmalar öngörüyor 2025 yılına kadar dünya çapındaki e-ticaret satışlarının 7 trilyon doları aşacağı, dolayısıyla herhangi bir ölçeklendirme e-ticaret stratejisinin temel unsurunun uluslararası genişleme olması.

Ödemeler, özellikle ödeme ağ geçitlerinin sınır ötesi işlemleri gerçekleştirmeleri nedeniyle onları cezalandırması durumunda, markaların ölçeklendirilmesinde sıklıkla sürtüşmeye neden olur.

Mümkün olduğu kadar çok ülkedeki alışveriş yapanlardan finansal bilgi toplayabilen bir ödeme ağ geçidi seçin.

Bazıları birden fazla para biriminde işlem başlatabilir ve kendi yerel para biriminizde de ödeme yapabilir. Önemli pazarlarınızın kapsanıp kapsanmadığını ve dönüşümlerle ilişkili döviz kuru ücretlerinin olup olmadığını kontrol edin.

Analitik

Kararları yalnızca önsezilere dayalı kötü iş uygulamalarına dayandırmak değil, aynı zamanda risklidir.

Ödemeleriniz hakkında derinlemesine analizler sağlayan bir ödeme ağ geçidi seçin— abonelik kaybı, müşteri değeri veya ödeme eğilimleri gibi.

Örneğin, ağ geçidiniz mobil cüzdan işlemlerinde bir artış olduğunu gösteriyorsa, web sitenizin alt bilgisine Apple Pay veya Google Pay logoları ekleyerek gelecekteki müşterilerinize hitap edin.

CEO Wolfe Bowart için VIVIPİNLER“E-ticaret mağazam için ödeme ağ geçidini seçerken benim için en önemli özellik, gelişmiş analiz verilerine erişebilmektir.

“Bu bilgilerin sağladığı bilgilerle, mağazamı kimlerin ziyaret ettiği ve mağazamdan alışveriş yaptığı hakkında değerli iş bilgileri elde edebiliyorum ve ileriye yönelik stratejilerimizi nasıl ayarlamamız gerektiğine dair önemli bilgiler sağlayabiliyorum.”

Square’in ağ geçidi, her satış kanalındaki ödemelere ilişkin genel bir bakış sunar

Esneklik

Çevrimiçi bir mağazayı ölçeklendirmek, bilinmeyene adım atmak gibi bir duygu olabilir.

Kaç siparişi karşılayacağınızı, müşterilerinizin nerede bulunacağını ve ne kadar harcayacaklarını kim bilebilir?

İstediğiniz son şey, ağ geçitlerini değiştirirken kesintiye neden olmaktır çünkü başlangıçta seçtiğiniz ağ geçidi artık ihtiyaçlarınızı karşılamıyor.

Kurucusu Raine Gui Model Şıklığıbu nedenle esnek bir ödeme ağ geçidi sağlayıcısı seçmenizi öneriyor: “Teknolojik ilerlemeler muazzam olmasına rağmen sistemlerde sorunlar hala mümkün.

“Tüketici bir satın alma işlemi yapmak istediğinde güvendiği ödeme işlemcisi çökerse çevrimiçi mağazanıza ne olur? Bu, en az iki farklı ödeme seçeneği sunmanın önemini vurguluyor.”

Raine şunu ekliyor: “Birincil ödeme ağ geçidinizin teknik sorunlar yaşaması veya kullanılamaması durumunda, esnek bir ödeme platformu, bekleyen veya tamamlanmış işlemleri otomatik olarak yedek ödeme ağ geçidine yönlendirecektir.”

Kullanacağınız ödeme ağ geçidinin çeşitli ticaret platformlarıyla uyumlu olduğunu da değerlendirmekte fayda var. Çevrimiçi ve çevrimdışı için ayrı bir ağ geçidi yerine, her satış kanalı için tek bir ağ geçidi kullanmak daha kolay olacaktır.

#cta-visual-pb#Mağazanızın dönüşümlerini en üst düzeye çıkarınShopify ve BigCommerce için en iyi sayfa oluşturucuyla ziyaretçileri müşterilere dönüştüren yüksek dönüşüm sağlayan açılış sayfaları oluşturun; kodlamaya gerek yok.Ücretsiz tasarlamaya başlayın

Tavsiye Edilen:  Güçlü Bir Şirketin Sosyal Medya Varlığının Startuplar İçin Faydaları

E-ticaret mağazaları için en iyi 5 ödeme ağ geçidi

Hangi ödeme ağ geçidini seçeceğinizden hâlâ emin değil misiniz?

Aralarından seçim yapabileceğiniz bu kadar çok seçenek ve seçtiğiniz ağ geçidi üzerinden potansiyel olarak milyonlarca doların aktarılması, bunaltıcı gelebilir.

Beş popüler ödeme ağ geçidinin artılarını ve eksilerini, popüler e-ticaret platformlarıyla uyumluluklarının yanı sıra değerlendirdik.

Her birini parçalayalım.

1. Şerit

İçin en iyisi: American Express, Visa veya Mastercard gibi öncelikli olarak kredi veya banka kartlarını kabul eden e-ticaret mağazalarını ölçeklendirmek.

Stripe, çevrimiçi işletmeler için tasarlanmış hepsi bir arada ödeme ağ geçidi ve işlemcisidir.

Dünyada birden fazla kişi tarafından kullanılan en popüler ödeme çözümlerinden biridir. 3.5 milyon tüccarlar.

Casey Allen, CEO’su Barista Savaşçısı, şöyle diyor: “Ödeme ağ geçidimiz için Stripe’ı kullanıyoruz ve lider bir ödeme işleme yazılımı sağlayıcısı olduğu için onu seçtik. Ayrıca, onların İyi müşteri desteği ve süreçlerinin kurulumu ve anlaşılması kolaydır.

Casey, “İhtiyacımız olmadığı ve Stripe’tan çok memnun olduğumuz için henüz başka bir ağ geçidine geçmedik” diye ekliyor. “İşimiz büyüdükçe buna bağlı kalacağımızı tahmin ediyoruz.”

“Stripe’ı kullanarak onun kolayca entegre edildiğini, kart çalıştırma oranlarında en düşük oranlardan biri olduğunu ve en çılgın hayallerimizin ötesine geçmemize olanak sağladığını gördük. Kart radar özelliğinin hileli ödemelere izin vermesine neden olacak bir şey olmadığı sürece bir değişiklik beklemiyoruz.”

—Carl Andersonsahibi Cande Dükkanı

Stripe’ın ödeme ağ geçidinin artıları:

 • Tek yerel ödemeyle 135’ten fazla para birimini kabul eder
 • Bir e-ticaret ödeme platformu olarak güçlü pazar itibarı
 • Çevrimiçi mağazaları ölçeklendirmek için son derece özelleştirilebilir ödeme özellikleri
 • ACH transferleri ve dijital cüzdanlar gibi çeşitli ödeme yöntemlerini kabul eder
 • Sözleşme yok; Stripe’ı istediğiniz zaman kullanmaya başlayabilir (ve bitirebilirsiniz)
 • Ayrıntılı ödeme ve abonelik analizlerine erişin

Stripe’ın ödeme ağ geçidinin eksileri:

 • Stripe özelleştirilebilir olsa da dokümantasyonu oldukça tekniktir
 • Mağazada satış yapan işletmeler için en iyi ödeme ağ geçidi değil
 • Ücretsiz deneme veya ücretsiz premium plan mevcut değil

Shopify’la uyumlu mu? Evet.

BigCommerce ile uyumlu mu? Evet.

Anında ödemeler mi? Evet.

G2 derecesi: 5 yıldız üzerinden 4,3.

Fiyatlandırma: Başarılı kart ödemesi başına %2,9 artı 0,30 ABD doları. Aylık sabit ücret yok.

2. Adyen

İçin en iyisi: Çok kanallı satış yapan uluslararası e-ticaret mağazaları.

Adyen, Microsoft, McDonald’s ve eBay gibi şirketler tarafından kullanılan Hollandalı bir ödeme ağ geçidi ve hizmet sağlayıcısıdır.

Adyen kullanan e-ticaret mağazaları herhangi bir satış kanalından uluslararası ödemeler—çevrimiçi mağazanız, mobil uygulamanız ve sosyal medya vitrinleriniz dahildir.

Adyen’in Artıları:

 • Adyen, daha büyük e-ticaret mağazalarını korumak için tasarlanmış gelişmiş güvenlik araçlarına sahiptir
 • Soruları yanıtlayacak özel bir ticari hesap yöneticisi edinin
 • Salesforce, NetSuite ve Oracle ile entegrasyonlar
 • Çevrimiçi, yüz yüze ve mobil uygulamalar aracılığıyla satış yaparken kanallar arası öngörüleri görün
 • Anlaşmazlıkları önlemek ve tekrar eden suçluları engellemek için yerleşik dolandırıcılık koruması

Adyen’in Eksileri:

 • Adyen’in ödeme ağ geçidini kullanmadan önce perakendecilerin onaylanması gerekiyor
 • Fiyatlandırma sistemi kafa karıştırıcı olabilir
 • Sektöre ve işletmeye göre değişen minimum aylık fatura gereksinimi

Shopify’la uyumlu mu? Evet.

BigCommerce ile uyumlu mu? Evet.

Anında ödemeler mi? Evet.

G2 derecesi: 5 yıldız üzerinden 3,2.

Fiyatlandırma: Müşterinin kartını veren bankaya bağlıdır. Aylık sabit bir ücret yoktur ancak iptal etmek isterseniz iki aylık bir ihbar süresi vardır.

3. PayPal ile Ödeme Akışı

İçin en iyisi: E-ticaret mağazalarını dijital cüzdan kullanan bir müşteri tabanıyla ölçeklendirmek.

Övünmek 432 milyon kullanıcıPayPal, müşterilerin çevrimiçi ödeme yapmasının popüler bir yoludur.

E-ticaret mağazaları, kendi ödeme sayfalarını kullanarak dijital ödemeler almak için açık ödeme ağ geçidi Payflow’u kullanabilir.

VIVIPINS CEO’su Wolfe Bowart, ölçeklenebilirliği nedeniyle bu seçeneği tercih etti:

“BT Müşterilerin 100’den fazla para biriminde ödeme yapmasına ve işlemlerini güvende tutmasına olanak tanır coğrafi konumları ne olursa olsun. Bu, müşterilerin güvenli ve tutarlı bir alışveriş deneyimi yaşamasını sağlıyor ve bu da müşteri tabanımızda zaman içinde güven oluşturmamıza yardımcı oluyor.”

PayPal’ın ödeme ağ geçidinin artıları:

 • PayPal küresel bir markadır; Sınır ötesi alışveriş yapanların %35’i çevrimiçi alışveriş yaparken kullanın
 • 200’den fazla ülkede 25 para biriminde ödeme kabul edin
 • İptal ücreti veya aylık minimum tutar olmadan düşük fiyatlandırma
 • Verified By Visa ve MasterCard SecureCode ile alıcı kimlik doğrulamasını etkinleştirin
 • Ödeme ağ geçidinin yanı sıra bir satıcı hesabı edinin

PayPal’ın ödeme ağ geçidinin eksileri:

 • Müşteri desteği diğer ödeme sağlayıcıları kadar iyi değil
 • PayPal oldu bilinen sebepsiz yere ticari hesapların dondurulması
 • Yinelenen ödemeleri destekleyecek gelişmiş işlevselliğe sahip değildir

Shopify’la uyumlu mu? Evet.

BigCommerce ile uyumlu mu? Evet.

Anında ödemeler mi? Anında ödeme için 30 dakika içinde (ek ücret).

G2 derecesi: 5 yıldız üzerinden 4,4.

Fiyatlandırma: Temel Ödeme Akışı planı işlem başına 0,10 ABD dolarıdır. Ayda 25 ABD Doları karşılığında sınırsız ödeme özelleştirmesine sahip Payflow Pro’ya yükseltebilirsiniz.

4. Kare Ödemeler

İçin en iyisi: Şahsen satış da yapan e-ticaret işletmeleri.

Square, satış noktası (POS) sistemleriyle tanınır. Ancak satıcıların müşterinin kart verilerini alıp iletmesine olanak tanıyan bir ödeme ağ geçidine sahiptir.

Tavsiye Edilen:  Filmora X İnceleme 2023: Bu Video Düzenleyici Buna Değer mi?

Kurucusu ve CEO’su Ethan Pompeo Yeşil Vadi BeslenmesiSquare’i seçti çünkü “entegrasyonları onu ödeme almak ve müşteri verilerini e-posta pazarlama platformumuzla senkronize etmek kolaydır.

Ethan, “Satış temsilcilerinden oluşan geniş bir ekibi yönetirken, bu özellikler yeni potansiyel müşteriler yakalamamı, satış verilerini analiz etmemi ve çalışanlarıma ödeme göndermemi kolaylaştırıyor” diyor.

“Ayrıca perakende mağazalarında, ticari fuarlarda ve diğer yerel etkinliklerde gerçek zamanlı olarak ödeme almak için Square’in POS sistemlerini kullanabiliriz.”

Square’in ödeme ağ geçidinin artıları:

 • Kurulumu hızlı ve kolaydır; uygulama gerektirmez
 • Küçük işletmeler için uygun maliyetli
 • Square’in ücretsiz bir POS uygulaması ve şahsen ödemeleri işlemek için destekleyici donanımı var
 • Square’i kullanarak manuel ödemeleri (B2B siparişlerinde ortak) kabul edin
 • Clearpay gibi şimdi satın al, sonra öde hizmetleriyle entegre olun

Square’in ödeme ağ geçidinin eksileri:

 • Sınırlı özelleştirme seçenekleri
 • Belirli iş kategorileri kullanamıyorum Square’in ödeme hizmeti
 • Ödeme ağ geçidine erişmek için Square’in POS sistemlerini kullanmanız gerekir

Shopify’la uyumlu mu? Hayır ama Zapier gibi araçları kullanan geçici çözümler var.

BigCommerce ile uyumlu mu? Evet.

Anında ödemeler mi? Anında transferler için 20 dakika içinde (ek ücrete tabidir).

G2 derecesi: 5 yıldız üzerinden 4,6.

Fiyatlandırma: Müşterinin ödeme yöntemine bağlıdır. E-ticaret için bu, %2,6 artı işlem başına 0,30 ABD dolarıdır.

5. Dünya ödemesi

İçin en iyisi: E-ticaret mağazaları büyük miktarda uluslararası işlem gerçekleştiriyor.

Worldpay, ağ geçidi işlevine sahip eksiksiz bir ödeme platformudur.

Adından da anlaşılacağı gibi iyi bir seçenek uluslararası satış yapan e-ticaret mağazalarını ölçeklendirmek için. Yönettiği bildirilen bir fintech platformu olan FIS’e ait. dünya zenginliğinin yarısı.

“Worldpay ile müşteriler tercih ettikleri ödeme yöntemini seçebiliyor. Ve çok sayıda var. Örneğin, çevrimiçi ödemeler ve şahsen ödemeler mevcuttur. Üstelik son derece güvenilir bir ağ geçidi.”

— Aviad FaruzCEO’su Faruzo

Worldpay’in ödeme ağ geçidinin artıları:

 • Hızlı, kolay ve ücretsiz kayıt işlemi
 • Hiçbir ekstra ücret ödemeden 120’den fazla para biriminde ödeme kabul edin
 • Worldpay iQ aracılığıyla gelişmiş ödeme analitiği
 • Ödeme sayfanızın tasarımını özelleştirin

Eksileri Worldpay’in ödeme ağ geçidi:

 • Belirsiz fiyatlandırma
 • Bazı eleştirmenler rapor zayıf müşteri desteği
 • Fonlar banka hesabınıza haftada iki kez aktarılır (anında ödeme seçeneklerine sahip alternatiflerin aksine)

Shopify’la uyumlu mu? Evet.

BigCommerce ile uyumlu mu? Evet.

Anında ödemeler mi? Hayır. WorldPay, siparişin onaylanmasından sonraki birkaç gün içinde paranın aktarılacağını söylüyor.

G2 derecesi: 5 yıldız üzerinden 3,3.

Fiyatlandırma: Kamuya açık değildir. Özel bir fiyat teklifi için satış ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir.

Ödeme ağ geçidi SSS’leri

Mağazam için bir ödeme ağ geçidine ihtiyacım var mı?

Her e-ticaret mağazasının bir ödeme ağ geçidine ihtiyacı vardır. Çevrimiçi ödemeleri güvenli ve emniyetli bir şekilde almanızı sağlayan, işletmenizin ödeme sahtekarlığını önleyen teknolojidir.

Ödeme ağ geçitleri ile işlemciler arasındaki fark nedir?

Ödeme ağ geçidi, müşterinin ödeme verilerini güvenli bir şekilde toplar.

Bu bilgiler, ödemeyi müşterinin bankasından alıp sizin bankanıza aktarmakla sorumlu olan teknoloji olan ödeme işlemcisine aktarılır.

Bazı araçlar hem ödeme ağ geçitlerini hem de işlemcileri tek bir platformda sunar.

Çok para biriminde ödeme ağ geçidi nedir?

Çok para birimli ödeme ağ geçidi, uluslararası alışveriş yapanlardan güvenli bir şekilde çevrimiçi ödeme almanıza olanak tanır.

Worldpay buna bir örnektir. Ödeme ağ geçidi sayesinde çevrimiçi mağazalar müşterilerden 126 para biriminde ödeme alabilir.

En iyi ödeme ağ geçidi nedir?

Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli e-ticaret ödeme ağ geçitleri vardır ancak en iyi seçenek mağazanıza bağlıdır. Küçük bir işletmeyseniz PayPal’ın Ödeme Akışını düşünün.

Daha fazla esneklik arayan daha büyük bir çevrimiçi mağazaysanız Stripe’ı düşünün.

Ölçeklendirme mağazanız için doğru ödeme ağ geçidini seçin

Ödeme ağ geçitleri herhangi bir e-ticaret işi için kritik öneme sahiptir.

Bunlardan biriyle, ödeme işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecek, müşterilerinizin mali verilerini koruyabilecek ve ödeme sahtekarlığını önleyebileceksiniz.

Potansiyel e-ticaret ödeme ağ geçitlerini kısa listeye almak için burada listelediğimiz kriterleri kullanın.

Güvenlik, işlem ücretleri, itibar ve esneklik, para söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken önemli faktörlerdir.

#cta-visual-pb#Daha iyi bir Shopify mağazası oluşturunShopify için en iyi sayfa oluşturucuyla özelleştirerek mağazanızın markanız kadar benzersiz görünmesini ve hissetmesini sağlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın