E-Ticaret Mağazam için Tedarikçiler Nasıl Bulunur?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: E-Ticaret Mağazam için Tedarikçiler Nasıl Bulunur?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Tedarikçi bulmanın en kolay yolu, Alibaba. Markaların ürün sipariş etmesi ve tedarikçilerle uzun vadeli ilişkiler kurması için en büyük B2B pazar yeridir.

Ürünlerini nereden tedarik ettiklerini öğrenmek istediğiniz belirli bir rakibiniz varsa, o zaman şu adrese gidebilirsiniz: ImportGenius ve bu bilgiyi bulun.

Diğer platformlar şunları içerir:

Yerel mağazalardan ürün tedarik etmek istiyorsanız yerel ticaret odanıza veya bölgenizdeki google tedarikçilerine ulaşabilirsiniz. Yerel tedarikçilerin çoğu durumda daha pahalı olabileceğini ve çok daha sınırlı envantere sahip olabileceğini unutmayın. Ancak, çabuk bozulan bir şey (bitkiler gibi) satıyorsanız, o zaman yerel tedarikçiler gitmenin yoludur.

E-Ticaret tedarikçisi nedir?

Bir e-Ticaret tedarikçisi, ürünü satıcıya (veya e-Ticaret mağazasına) sağlayan bir üretici veya satıcıdır, böylece kârla yeniden satabilirler. Bir e-ticaret mağazası, ürünü depoya veya mağaza konumuna gönderen özel bir tedarikçiyle veya ürünü doğrudan tüketiciye gönderen bir stoksuz satış aracıyla çalışabilir.

Bir stoksuz satış tedarikçisini nasıl bulurum?

Stoksuz satış tedarikçileri, ürününüzü doğrudan tüketiciye gönderen üreticilerdir. Bu süreçte markanızı ve paketlemenizi kullanabilir veya kullanmayabilirler.

Stoksuz satış tedarikçisi kullanmanın faydaları nelerdir?

Stoksuz satış tedarikçilerini kullanmanın ana yararı, nakliye ve envanter maliyetlerini düşürmesidir. Diğer avantajlar arasında daha yüksek kar marjları, bir işletmeyi çok daha hızlı kurma ve çalıştırma yeteneği ve çok daha geniş bir ürün yelpazesini satma yeteneği yer alır.

Dropshipper kullanmanın en büyük dezavantajı, tüccarın müşteri deneyimi üzerinde çok daha az kontrole sahip olması ve müşteriyle o kadar fazla bir ilişki geliştirememesidir. Tutma, sadakat ve tekrar satın almaların tümü, stoksuz satış yapanın elinde olan gerçekleştirme deneyimine bağlıdır.

Tavsiye Edilen:  Lemon8: Nasıl Katılır & En Yeni Sosyal Medya Uygulamasını Kullanın

Tedarikçi görüşmeleri sırasında sorulacak yaygın sorular

Potansiyel bir tedarikçiyle pazarlık yaparken sormanız gereken en yaygın sorulardan bazıları şunlardır:

 • Hangi ülkede bulunuyorsunuz?
 • Kendi ülkenizden ticareti etkileyen özel bir tarife var mı?
 • Hangi ürünler mevcut?
 • Elinizde ne kadar stok var?
 • Minimum sipariş miktarı nedir?
 • Bir satınalma siparişi aldıktan sonra tipik bir geri dönüş süresi nedir?
 • İade veya üretim hatası politikanız nedir?
 • Ödeme gereksinimleriniz nelerdir?
 • Teslimat süreleriniz ne kadar?
 • Net 30-60-90 ödeme koşulları sunuyor musunuz?
 • Yeni bir ürün geliştirmek ne kadar sürer?

Her zaman fiyat teklifi ve ürün numunesi isteyin

Her zaman yapmanız gereken en önemli şeylerden biri, pazarlık yaptığınız tedarikçilerden fiyat teklifi ve ürün numunesi istemektir. Bir ürünün kalitesini asla bir resimden varsaymayın.

Bir numune sipariş edin ve orijinalliğini ve kalitesini doğrulamak için ürünü elinizde tutun. Bazı tedarikçiler yüksek bir minimum sipariş gereksinimi sergileyebilir, ancak yine de bir veya birkaç üründen oluşan numune siparişlerini kabul edebilirler.

Onlarla çalışmayı seçerseniz, işletmenizin boyutunu ve ayda/çeyrek/yılda ne kadar ürün sipariş edeceğinizi açıkça belirtin. Bu, onları daha fazlasını yapmaya ve işletmeniz için gerçekten yüksek kaliteli ürünler yaratmaya motive edecektir.

[Add Banner Here]