E-Ticaret Siteniz İçin Özel Şarap Etiketleri Nasıl Oluşturulur?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: E-Ticaret Siteniz İçin Özel Şarap Etiketleri Nasıl Oluşturulur?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

İlk adımınız, sizin için etiket basabilecek bir şirket bulmaktır. Ardından, sunmak istediğiniz özel şarap etiketi türlerini görüntüleyin ve fiyatlarınızı ekleyin.

Ardından, kullanıcı teslim aldığında, yazdırılmasını istediği resmi ve etikete eklemek istediği metni sağlamasını isteyin. Ardından metni ve resmi matbaa şirketinize gönderin veya şirket içinde yazdırın ve işte! Kendinize özel bir şarap etiketiniz var.

Bu tür özelleştirme Etsy’de birçok satıcı tarafından sunulmaktadır, bu nedenle ürünlerinizi hem kendi e-Ticaret sitenizde hem de Etsy’de (ve diğer pazaryerlerinde) sunmanız daha iyi bir fikir olabilir.

Bir şarap etiketi tasarımının maliyeti nedir?

Profesyonel bir şarap etiketi tasarımı, 1.000 ila 30.000 ABD Doları arasında bir maliyete sahip olabilir. Buna odak grupları veya baskı ücretleri dahil değildir. Yaptığınız şarabın türüne ve operasyonunuzun boyutuna bağlıdır. Ayrıca 500 ila 1.000 ABD Doları arasında değişen çok daha ucuz ve daha temel bir tasarım elde edebilirsiniz.

Bir şarap etiketinde ne gereklidir?

Bir şarap etiketinde hangi bilgilerin gösterilmesi gerektiğine dair katı yasalar vardır. Gereksinimler şunlardır:

  • Marka adı – bu şirketin, şarap imalathanesinin veya bağın adı olabilir.
  • Şarap türü – bu, “sofra şarabı”, “çöl şarabı” veya “köpüklü şarap” gibi terimleri içerebilir. Aynı zamanda ‘pinot noir’ veya ‘chardonnay’ gibi sınıflandırmaları da içerebilir.
  • Alkol içeriği – bu, %14 ABV’nin üzerindeki şaraplar için etikette açıkça belirtilmelidir. %14’ten daha az ABV’ye sahip şaraplar için, belirli alkol içeriği veya jenerik sınıflandırma (‘çöl şarabı’ gibi) ile etiketlenebilir.
  • Üretici veya şişeleyicinin adı ve adresi – oldukça açıklayıcı. Tüketiciler üzümlerin nereden geldiğini veya nerede şişelendiklerini bilmek istiyor.
  • Hacim – sıvı ons (fl.oz), litre (l) veya mililitre (ml) cinsinden olmalıdır
  • sülfit beyanı – bu, milyonda 10 parçadan fazla kükürt dioksit içeren tüm şaraplar için bir gerekliliktir. ‘Organik’ olarak etiketlenen şaraplar, yapay olarak eklenen herhangi bir sülfit içermemelidir.
  • Hükümet sağlık uyarıları – ABD’de satılan tüm alkollü içecekler için gereklidir. Satış yaptığınız eyalete göre değişiklik gösterebilir.
Tavsiye Edilen:  Kanada'daki Seo Şirketi Web Sitenize Gelen Trafiği Artırmaya Nasıl Yardımcı Olabilir?

[Add Banner Here]