E-Ticaret siteniz için özel ürün etiketlerini nasıl oluşturursunuz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: E-Ticaret siteniz için özel ürün etiketlerini nasıl oluşturursunuz?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Çoğu e-ticaret platformunda, kendi özel gönderi etiketlerinizi oluşturmanıza izin veren bir özellik bulunur. Uluslararası gönderi yapıyorsanız, paketinize ayrı bir gümrük beyannamesi formu eklemeniz gerektiğini unutmayın. ShipBob veya ShipStation gibi sipariş karşılama yazılımı kullanıyorsanız, etiketi e-Ticaret platformunuzda değil, doğrudan bu araçlarda yazdırırsınız.

Ana e-ticaret platformları için özel gönderi etiketleri oluşturma ve yazdırma işlemleri şunlardır:

İşte süreç Shopify, Büyük Ticaret, magentoVe WooCommerce.

Profesyonel ürün etiketleri tasarlamak için 7 ipucu

İşte kendi ürün etiketlerinizi tasarlamak için bazı araçlar.

  1. Tutarlı marka logoları ve renkleri kullanın
  2. En önemli tüm bilgileri dahil edin
  3. Her şeyin okunabilir olduğundan emin olun
  4. Akıllı bir yazı tipi kombinasyonu kullanın
  5. En az bir dekoratif unsur ekleyin
  6. Sektörünüzdeki diğer ürün etiketlerine bakın
  7. Etiketin farklı kaplarda ve ambalajlarda nasıl görüneceğini düşünün

Ürün etiketlerinizi nasıl öne çıkarırsınız?

E-Ticaret ürününüz için kendi DIY etiketlerinizi yapmak oldukça zor bir iştir. İşte etiketlerinizi öne çıkarmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu.

Okunabilirlik

Özel etiketinizin her bölümünün okunabilir olduğundan emin olun. Yazı tiplerinizin boyutlarına, renklerine, karşıtlığına ve aralığına bakın. Bunların hepsi etiketinizin okunabilirliği etkileyen önemli unsurlarıdır.

Beyaz boşluk

Beyaz boşluk çok önemlidir. Çoğu zaman e-Ticaret sahipleri, etiketlerine olabildiğince fazla bilgi, metin ve resim sıkıştırmak ister, bu da onu çok sıkışık ve meşgul hale getirir. Beyaz boşluk eklemek aslında tasarımınızı yükseltebilir ve etiketin okunmasını kolaylaştırabilir.

Renkler

Markanızın renklerini erkenden seçtiğinizden ve onlara bağlı kaldığınızdan emin olun. Renk spektrumunda her zaman aynı rengin farklı tonlarını seçebilirsiniz. Renklerin tasarımınızla uyumlu olduğundan ve metnin önüne geçmediğinden emin olun.

Tavsiye Edilen:  10 najlepszych tłumaczy stron internetowych zapewniających dokładne treści

Görüntüler

Sektörünüze ve ürününüzün boyutuna bağlı olarak görseller çok önemli olabilir. Tavan gevreği iseniz, resim ve illüstrasyon eklemek için bir ton alanınız var demektir. Öte yandan, bira işiyle uğraşıyorsanız, muhtemelen yalnızca logonuz ve bir resim için alanınız vardır.

İyi bir etiket tasarımı yapan nedir?

Özetle, iyi bir etiket akılda kalıcıdır, göz alıcıdır ve ürünün değerini iyi iletir. Son kısım çok önemlidir. Tasarımın muhteşem görünmesini sağlayabilirsiniz, ancak ürününüzün değerini iletmiyorsa veya hangi ürün olduğunu açıkça göstermiyorsa, bu yalnızca tüketicinin kafasını karıştırır ve dönüşüm oranınızı düşürür.

Netlik, iyi bir ürün etiketi tasarımının önemli bir unsurudur.

[Add Banner Here]