E-Ticaret Sitesi Hızı ve UX (Neden Artık Bir Ödünleşme Değil)

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:E-Ticaret Sitesi Hızı ve UX (Neden Artık Bir Ödünleşme Değil)

Tasarım ekibinizin çevrimiçi mağazanız için sunduğu rüya gibi yeni “dene” sanal gerçeklik etkileşimi mi?

Sen Bilmek dönüşüm oranınızı artırabilir…

Ancak bunun gibi bir etkileşimin veya ekibin öne sürdüğü paralaks kaydırma, incelikli animasyonlar ve arka plan videoları gibi diğer harika tasarım fikirlerinin büyük bir bedeli olduğunu da biliyorsunuz. site hızınız gibi.

Ya: hızlı yüklenen bir e-ticaret mağazanız olsun veya Çarpıcı bir şey, değil mi? İkiside değil. (Takımın geliştiricileri bunu yapabileceğinizi garanti eder) Asla her ikisi de olun).

Ancak site performansı bir engel olmasaydı hayallerinizdeki e-ticaret mağazası neye benzerdi? Peki ya size her şeyin mümkün olduğunu söylesek?

Bugün, yenilikçi perakendecilerin e-ticaret sitelerini tam olarak hayal ettikleri görünüm ve hisle nasıl tasarlayıp kullanıma sunduklarını paylaşıyoruz olmadan hızdan ödün vermek.

Bu yapılabilir ve genellikle büyümenizi ölçeklendirmenin bir sonraki aşamasıdır.

Markalar neden kullanıcı deneyimi veya site performansından ödün veremiyor?

Uzun zamandır hızlı bir e-ticaret sitesi ile tüm UX özelliklerine sahip bir e-ticaret sitesi arasında seçim yapmak zorundaydınız.

Görüntülerin eklemeli mi, yoksa kesinlikle gerekli mi olduğunu sorgulamakta haklıydınız.

Ve hızın bir nedeni var Ve yaratıcılık, e-ticaret ekipleri için en önemli iki husustur.

Birincisi, hız dönüşümlerle ilişkilidir

Ve büyümeye kapıları açıyor:

Doğrudan dönüşümlerin yanı sıra, hızlı site performansı da etkiler Markanızın organik aramada görünüp görünmeyeceği. Ücretli reklamcılık artık çok pahalı hale geldiğinden bu durum özellikle kritik.

Ancak, yükleme süresinin kritik olmasına rağmen, kötü veya güncel olmayan tasarım (öznel!), alışveriş yapanlarınızın ayrılmasının bir diğer önemli nedenidir.

Tasarım ekibiniz dinamik alışveriş özelliklerine ve etkileşimlerine öncelik vermekte haklıdır

Bu öğeler, alışveriş yapanlarınızın gelişen beklentilerini destekler:

Bu rakamlar bize tasarımın bir markanın e-ticaret deneyiminin kritik bir parçası olduğunu gösteriyor; İlk izlenimler önemlidir!

Tıpkı sayfa yüklemesini yeterince hızlı görmeyen bir ziyaretçiyi dönüştüremeyeceğiniz gibi, edinilmesi pahalı olan bir ziyaretçinin sizi anında eski bir görünüm için silmesi durumunda ikinci bir şansınız olmaz.

Tasarım, marka deneyiminizi ve marka değerinizi oluşturmanın önemli bir yoludur.

Soru: hız ve tasarımı ödün vermeden nasıl dengelersiniz?

#cta-visual-fe#Olağanüstü e-ticaret ilhamınız burada.En iyi 35 DTC markasının nasıl üstün alışveriş deneyimleri oluşturduğunu görün. Kılavuzu edinin

Günümüzün markaları nasıl inanılmaz bir hızla ortaya çıkıyor? Ve yaratıcı e-ticaret deneyimleri

Hız ve yaratıcılık, e-ticaret markaları için uzun süredir “ya o, ya da” senaryosu olmuştur.

Çerez kesici sitelerle yetinmek veya pahalı özel tema geliştirmeye başvurmak norm haline geldi çünkü daha fazlası site performansını düşürebilirdi; ancak artık durum böyle değil.

Artık daha fazla ölçeklendirme markası, tasarım ve işlevsellikten ödün vermeden site hızını artırmak için ilerici web uygulamaları (PWA’lar) aracılığıyla başsız ticarete yöneliyor.

Tavsiye Edilen:  Bir işletme olarak Instagram'da en iyi ilk gönderi nasıl yapılır?

Başsız kalmanın (özellikle PWA çıkışıyla) tavizleri nasıl ortadan kaldırdığına bakalım:

Başsız PWA’lar içerik sunar seçici olarak (geleneksel bir çevrimiçi mağazadan farklı)

Zengin medya veya dinamik alışveriş özellikleri (şimdi satın al, sonra öde özelliği veya sanal denemeler gibi) eklediğinizde geleneksel mağazalar gecikir çünkü bunlar, sitenin arka ucunun neleri kaldırabileceğine bağlıdır.

Monolitik mimari (sitenin ön ve arka uçları birbirine bağlandığında), yükseltilmiş tasarımı kusursuz bir şekilde yürütmek için gerekenleri destekleyemez; ancak PWA teknolojisini kullanan başsız siteler bunu yapabilir.

Örneğin, geleneksel Shopify mağazanıza yeni bir koleksiyon indirimini desteklemek için çok sayıda zengin görsel eklediğinizi varsayalım. Bir müşteri yeni bir sayfayı her tıkladığında siteniz tamamen yeniden yükleme talebinde bulunduğundan, bu durum performansta gecikmelere neden olur ve ziyaretçinin sabrını sınar.

Geleneksel bir e-ticaret mağazasının aksine, ziyaretçiler bir PWA’ya ulaştığında, tamamen yalnızca bir kez yüklenir ve sonraki her tıklamayla sayfanın değişmesi gereken bölümlerinin yerini değiştirir. Bu, sayfadan sayfaya tıklamaların neredeyse anında gerçekleşmesini sağlar.

Sonuçta hem hızlı hem de hızlı bir e-ticaret mağazasına sahip olabilirsiniz. Ve PWA’ların içerik sunma şekli nedeniyle yaratıcı açıdan dinamik (yani, seçici olarak—sayfanın tamamını yenilemek yerine).

Bir PWA ile, o parlak kaydırma efektini veya arka plan videosunu, oluşturulup oluşturulmayacağı (veya sitenizi yavaşlatacağı) konusunda endişelenmeden ekleyebilirsiniz. Farklı şekilde servis ediliyor.

PWA’ların kilidini aç iş akışı faydaları da

Müthiş hızın yanı sıra, Shogun Frontend gibi birleşik bir ön uç platformuyla kafanızı karıştırırsanız, site içeriğinde yaratıcı olmak istediğinizde tekerleği yeniden icat etmenize gerek kalmaz.

Örneğin ev dekorasyonu markası, Stikwoodhız avantajlarının yanı sıra tam bir yaratıcı kontrol ve verimlilik elde etmek için mağazalarını başsız bıraktı.

Yeni aşamalı web uygulaması (PWA) ile Stikwood, artırılmış gerçeklik “alanınızda deneyin” araçları eklemek gibi, istedikleri kadar tasarım odaklı olabilirler. Stikwood’un Pazarlama Direktörü Steve Worth’un söylediği gibi:

“Korkulukların içinde kalmak istiyorsanız Shopify harika, ancak biz korkuluklarımızı kontrol etmek istedik…Kendi sayfa bölümlerimizi tasarlama, istediğimiz gibi görünmelerini sağlama ve siteyi müşterilerin öğrenebileceği bir yere dönüştürme yeteneği, headless’a yatırım yapmamızın büyük bir nedeniydi.”

#cta-mini-fe#Stikwood’un başsız yolculuğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Örnek olay incelemesini okuyun

Başsız siteler trafik artışlarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır

Markaların başsız ticarete yönelmesinin büyük bir nedeni, bu mimarinin yüksek trafik yüklerini destekleyebilmesi ve performansını koruyabilmesidir. Başsız siteler bunu yapabilir çünkü sitenin Javascript çerçeveleri ve donanımı, sitenin bu ani artışlarla başa çıkabilmesini sağlamak için birlikte çalışır.

Örneğin, Shogun Frontend destekli site desteği Statik site oluşturma (SSG)Yani Shogun’un sunucuları yükleme yolunda değil. Bu, güvenliklerini artırır ve içerik dağıtım ağlarında (CDN’ler) yaşamalarına olanak tanıyarak trafikteki ani artışlara yer açar.

Tavsiye Edilen:  ChatGPT ve Gıda Endüstrisi: Tarif Üretimini İyileştirme

Buna karşılık, geleneksel yekpare bir mağazanın ön ve arka uçları birbirine bağlı olduğundan, trafikte bir artış olması durumunda performansta gecikmelere karşı duyarlı hale gelirler. Ağır arka uç işlevleri sitenizin müşteriye dönük tarafıyla iç içe olduğundan yavaşlamalara neden olur.

Teorik olarak, tüm başsız çözümlerin yüksek trafik yüklerini destekleyebilmesi gerekir ancak durum her zaman böyle değildir. Çünkü bir siteyi başsız olarak almanın birkaç yolu vardır. en iyi teknoloji, performans artışı görüp görmeyeceğiniz konusunda kritik bir parçadır.

#cta-paragraph-fe#Shogun Ön Uç destekli siteler, statik site oluşturma olarak Next.js’yi ve Fastly CDN’yi kullanır; bu, sitenizin trafiğin yoğun olduğu dönemlerde bile performansta kesinti olmadan süper performanslı ve sonsuz ölçeklenebilir olmasını sağlar. Hepsinden iyisi, bu yazılım Shogun Frontend’de yerleşiktir, böylece türünün en iyisini kullandığınızı bilirsiniz.

#cta-visual-fe#Markanızı başsız bırakmak mı istiyorsunuz?Shogun Frontend’in baş ağrısı olmadan harekete geçmenize nasıl yardımcı olabileceğini görün. Daha fazla bilgi edin

Başsız siteler ödün vermeden zengin satışları karşılayabilir

Markalar başsız kaldığında, artık sitelerine zengin görseller eklerken yekpare bir e-ticaret platformunun yapabilecekleriyle sınırlı değiller. Bir sayfanın yüklenmesinin çok uzun sürmesi korkusu olmadan, istediğiniz kadar yüksek çözünürlüklü görüntü, animasyon, video vb. ekleyebilirsiniz.

Örneğin, müşteriler Nomad.com’daki bir ürün sayfasını ziyaret ettiğinde; iPhone 13 Pro Max vaka sayfası—ve “rustik kahverengi” rengine tıklayın, bu sayfanın alt kısmının altındaki tüm içerik bu ürün rengine bağlıdır.

Diğer renkleri seçtiğinizde ekranın alt kısmındaki içerik buna göre değişir. Farklı renkler seçtiğinizde URL değişikliğine dikkat edin. Burada Nomad.com, sitenin varyantları değiştiriyormuş gibi görünmesini sağlamak için “varyant” UX’i kullanıyor, ancak gerçekte sayfa son derece hızlı yükleniyor (ve alışveriş yapanlar kesintisiz değişimi fark etmiyor). Oldukça havalı!

Temel teknolojinin bir sonucu olarak Nomad, bu başsız özellikli esneklik sayesinde zengin satışla istediği kadar yaratıcı olabilir.

Artık güzellik ve hız arasında taviz vermeyen markalardan örnekler

Başarılı markalar, site hızı ile yaratıcı potansiyel arasındaki her zaman önemli olan dengeyi sağlamak için başsız ticarete her zamankinden daha fazla yöneliyor. Birkaç örneğe bakalım:

TULA Cilt Bakımı

TULA, ürünlerinin kalitesini yansıtmak için canlı görüntülere güveniyor. Onlarınki rüya gibi bir mağaza!

Prestijli cilt bakım markası TULA Skincare, başsız PWA’sıyla, ayrıntılı ürün yakın çekimleri ve marka görselleri gibi performans gecikmeleri konusunda endişelenmeden sitelerine tonlarca zengin medya ekleyebilir.

Aslında bu sitedeki tüm çarpıcı görüntülere rağmen, TULA, site hızında %35’lik bir artış ve sayfadan sayfaya hızda 5 kat artış gördüTeknoloji ve Dijital Ürün Müdürü Ilan Levine, bunun marka için gerçekten önemli olduğunu söylüyor:

“Daha önce üçüncü taraflardan teknoloji borcu alan, uygulamalar ve temalar eklenmiş standart bir sitemiz vardı. Özetle şuydu: ‘Yeni bir başlangıç ​​ve yeni bir temayla mı gidiyoruz? Yoksa ilerici bir web uygulamasıyla bunu bir sonraki seviyeye mi taşıyacağız?’ Ve Progresif bir web uygulaması sunucusuz bir ortamda olduğundan istediğimiz hıza sahiptir. Rakipsizdir.”

(Resim Kaynağı)

TULA’nın başsız sitesi, web ekibine tonlarca geliştirici desteğine ihtiyaç duymadan oluşturma, yineleme ve deneme yapma gücü veriyor.

Tavsiye Edilen:  Instruct GPT nasıl indirilir?

Dahası, TULA.com artık uluslararası genişlemeye ve bunun sonucunda site etkinliğindeki artışa hazırlanıyor.

#cta-paragraph-fe#TULA’nın Shogun Ön Uç destekli başsız PWA’sıyla güzellik ve hızı dengeleme yeteneği hakkında daha fazla bilgi edinin

Göçebe

TULA gibi lüks yaşam tarzı ürünleri markası Nomad da görsel bir markadır. Marka hikayelerini anlatmak için çarpıcı görüntülere (kaydırmayı durduran arka plan videoları ve yüksek çözünürlüklü ürün çekimlerini düşünün) bakıyorlar.

(Resim Kaynağı)

Nomad, Shogun Frontend destekli sitesiyle bu zengin görselleri performansta gecikme olmadan eklemekle kalmıyor, aynı zamanda ek geliştirici kaynaklarına ihtiyaç duymadan alışveriş özellikleri, sayfa düzenleri ve diğer değişkenlerle denemeler yapabiliyor. Daha fazla nakliye, daha az iş akışı darboğazları.

Shogun ile başsız bir PWA’ya geçişten bu yana elde edilen sonuçlar? Nomad, e-ticaret dönüşüm oranında %25’lik bir artış ve oturum başına gelirde %25’lik bir artış gördü (ve sayfadan sayfaya hızlı yükleme süresinin bu sorunsuz alışverişle bir ilgisi olduğundan şüpheleniyoruz!). Etkileyici!

#cta-mini-fe#Nomad’ın başsız kalma deneyimi hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Örnek olay incelemesini okuyun

Yaratıcılığın kilidini açın Ve Shogun Frontend ile site performansı

Hem tasarım hem de performans açısından birbirlerinden ödün vermeden e-ticaret deneyimleriyle daha fazlasını yapmak isteyen markaların çok uzağa bakmalarına gerek yok.

Başsız ticaretle ( kolay yolu) ve Shogun’un temel PWA teknolojisi sayesinde, sonunda “evet!” diyebilirsiniz. büyümenizde ve gelirinizde fark yaratacağını bildiğiniz tüm etkileşimlere ve kullanıcı deneyimi deneylerine.

Ve birleşik bir ön uç çözümüyle müşteri deneyimine odaklanabilirsiniz (teknik giderlere veya tüm parçaların bakımına değil).

#cta-visual-fe#Ödün vermeden hızlı, dinamik bir site edinin.Markanızın başsız, kolay yoldan nasıl yararlanabileceğini görün. Daha fazla bilgi edin