E-Ticaret Sitesi Taşımayla İlgili İlk 10 Efsane

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:E-Ticaret Sitesi Taşımayla İlgili İlk 10 Efsane

E-ticaret sitesi geçişi bazen araba sigortasını değiştirmek gibi gelebilir.

Ölçeklendirdikçe şunları yapabilirsiniz: Bilmek bunu yapmanız gerekir, ancak seçeneklerin ve göz önünde bulundurulması gereken farklı faktörlerin şaşırtıcı çeşitliliği başınızı döndürür ve sonunda o kadar bunalırsınız ki, onu sürekli ertelersiniz veya daha da kötüsü, hiç yapmazsınız.

Ancak geçiş sürecini kolaylaştırmanın birçok yolu varDışarıdan uzman yardımı almaktan, her şeyi daha az zorlaştıracak birkaç basit püf noktasına ve ipucuna kadar.

Aşağıda, yeni, daha hızlı, daha ilgi çekici bir e-ticaret sitesine yolculuğunuza yardımcı olmak için e-ticaret sitesi geçişiyle ilgili en önemli efsaneleri ve bunların ardındaki gerçekleri bir araya getirdik.

O halde hemen konuya girelim.

Efsane 1: Geçiş ve yeniden platform oluşturma aynı şeylerdir

Bu efsane ya da yanlış anlama yaygındır çünkü iki kelime sıklıkla birbirinin yerine kullanılır. Bu karışıklık anlaşılabilir bir durumdur; e-ticaret sitenizi yeni bir platforma taşıdığınızda verilerinizi de bu platforma taşımanız gerekecektir.

Ancak farkı anlamak önemlidir:

 • Yeniden platform oluşturma sürecidir arka uç e-ticaret platformunuzu değiştirme. Genellikle markalar, mevcut ticaret platformunuzun yeteneklerini aştığınız veya platformun güncelliğini yitirdiği için yeniden platform oluşturma yaklaşımına yönelir. veya sağlayıcınız eski sürüm için destek sağlamayı bırakacak. Yeniden platform oluşturma, mağazanızı destekleyen arka uç ticaret hizmetlerini yeni bir ticaret platformuna geçirmeyi içerir.
 • Göç sürecidir tüm verilerinizi taşıma—müşteri bilgileri, ürün ve katalog ayrıntıları vb. yeni bir yere. Yeniden platform oluşturuyorsanız, tüm verilerinizi yeni platformunuza da taşımanız gerekecektir; belki de karışıklığın ortaya çıktığı yer burasıdır, ancak taşımanın başka nedenleri de vardır. Örneğin verilerinizin şirket içi yerine bulut depolama alanında saklanmasını istediğinize karar verebilirsiniz.

Yeniden platform oluşturmanın gerektirmesi nedeniyle kafa karışıklığı daha da artıyor site geçişiOlumsuz Sadece veri göçü.

Dolayısıyla, sitenizi bir arka uç sağlayıcıdan diğerine taşıyorsanız, şunları yapacaksınız: göç Ve yeniden platform oluşturma. Kılları ayırmanız gibi görünebilir, ancak bu farklılıkları anlamak önemlidir: E-ticaret sitenizi taşırken net aşamalar ve ortak bir dil içeren uygulanabilir bir plan geliştirmenize yardımcı olacaktır.

#cta-visual-fe#Yakında yeniden platform oluşturulacak mı? Mağazanızı başsız hale getirmek için de harika bir zaman olabilir.Shogun Frontend başsız esnekliğe ulaşmanıza yardımcı olabilir kolay yol. Daha fazla bilgi edin

Efsane 2: Site geçişi çok uzun sürüyor ve satışlara mal oluyor

Bu belki de çevrimiçi markaların site dışına geçişini engelleyen en güçlü efsanedir. Ve bu anlaşılabilir bir endişe.

Yeni bir platforma geçtiğinizde, bu yalnızca URL’nizi yeni bir sağlayıcıya geçirmekten ibaret değildir. İlgili tüm katalog, ürün ve müşteri verilerinizi, yeni taşınan siteniz tarafından yorumlanabilecek şekilde taşımanız veya yeniden düzenlemeniz gerekir.

Bahsedilen, bu sürecin sonsuza kadar sürmesine gerek yok.

Araştırmanızı düzgün bir şekilde yaparsanız ve takip ederseniz, sitenizi, kodlayıcı ordularının katılımı olmadan, site hızınızı, müşteri deneyiminizi ve kullanılabilirliğinizi büyük ölçüde artıracak araçlara erişim sağlayarak, işe uygun olmayan eski bir platformdan taşıyabilirsiniz. iyice düşünülmüş bir plan.

Ayrıntılı bir kılavuz için e-ticaretin yeniden platform haline getirilmesiyle ilgili kapsamlı yayınımıza göz atın.

Ancak kısacası, site geçişinin alacağı sürenin uzunluğundan endişeleniyorsanız, müşteriler için kesintiyi en aza indirin ve gelir kaybını önleyin çoğu zaman en iyi seçenek şudur:

 • Uzmanlardan oluşan bir ekiple ortak olun ihtiyaçlarınızı anlayan ve müşterileriniz üzerinde olumsuz bir etki yaratmadan geçişin gerçekleşmesini sağlama konusunda deneyimli.
 • Site geçişinizin her aşamasında mümkün olduğunca test edin. Site geçişi sizin açınızdan çok büyük bir çaba gerektirmese de, hem lansman öncesi hem de lansman sonrası her aşamada dikkatli planlama gerektirir.

Uygun bir test rejimi uygularsanız, sorunları daha büyümeden tespit edip ortadan kaldırabilirsiniz. Müşterilerinizin hataları sosyal medya aracılığıyla size bildirmesindense, test ekiplerinizin bir şeylerin ters gittiğini tespit etmesi çok daha iyidir!

Efsane 3: Veri taşıma çok büyük bir girişimdir ve sonsuza kadar sürer

İlgili bir endişe de, potansiyel gelir ve satış fırsatı maliyetinin yanı sıra, taşıma sırasında verilerinize erişiminizi geçici veya kalıcı olarak kaybedeceğinizdir.

Tavsiye Edilen:  Web sitesi trafiğini artırmada web sitesi içerik pazarlamasının rolü

Büyük miktarda müşteri verisine sahip büyük veya ölçeklenen bir markaysanız, geçiş süreci sırasında bu verilere erişemeyeceğinizden anlaşılır bir şekilde endişeleneceksiniz.

Ancak bulut depolamanın ortaya çıkışıyla ve SaaS veri çözümleri, Taşıma işlemi sırasında verilerinizi parmaklarınızın ucunda tutmanın birkaç yolu vardır. Veri taşımanın tüm ayrıntılarına daha ayrıntılı bir bakış için e-ticaret yeniden platform oluşturma kılavuzumuza göz atın.

Verilerinizi taşımanın iki yolu vardır:

 • Parçalar halinde hareket ettirin, yalnızca taşınan parçaların etkileneceği ve hatta ihtiyaç duyduğunuzda bu parçalara erişilebileceği anlamına gelir; bu sadece öncelikle veri taşıma ekibinizle iletişime geçmeyi gerektirebilir.
 • Veri taşıma uzmanlarının yardımını alın Verilerinizi eski platformdan yenisine tek bir ‘büyük patlama’ ile aktarabilecek olan kişi, bu da geçiş süreci sırasında verilerinizin nerede durduğu konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

#cta-paragraf-fe#Not: Shogun Frontend ile uygulama ekibi, taşınan başsız site deneyiminizin beklentilerinizi karşıladığından ve lansman gününden itibaren ve sonrasında doğru taşınan verilerle çalıştığınızdan emin olmak için her adımda sizinle birlikte çalışır.

Efsane 4: Site geçişi, düzenlerinizi, tasarımınızı ve hiyerarşilerinizi kaybedeceğiniz anlamına gelir

Sitenizi taşıdığınızda yeniden tasarlamanıza gerek yoktur.

Elbette, daha gelişmiş e-ticaret özelliklerine erişim sağlamak için yeni bir platforma geçiyorsanız, sitenizi bu avantajlardan tam olarak yararlanabilmek için yeniden tasarlamak isteyeceksiniz.

Ancak sitenin yeniden tasarlanması ve site geçişi iki farklı şeydir. Ayrı tutulabilirler.

Mevcut sitenizin müşterilerinizin bildiği ve sevdiği düzen ve tasarım öğelerini korumak istiyorsanız bu tamamen mümkündür.

Sorun bazen, sitenizi barındırmak için site tasarım araçlarını kullanmanızı gerektiren bir arka uç platformuna geçtiğinizde ortaya çıkar. Bu, daha fazla e-ticaret işlevselliğine ihtiyaç duyan ancak mağazalarını yeniden platform ve geçişle aynı anda yeniden tasarlamak istemeyen markalar için gerçek bir baş ağrısı olabilir.

Eğer bunu tercih edersen mağazanı başsız al Aynı zamanda yeniden platform olarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Yani sitenizin ön uç veya sunum katmanı aynı kalabilir çünkü ayrıştırma sayesinde arka uç platformunuzdan tamamen ayrı bir katman olacaktır. Başsız kalarak, tasarım ve ön uç müşteri deneyimleri söz konusu olduğunda herhangi bir ticaret platformunun mantığına bağlı kalmazsınız.

Bununla birlikte, yeniden platform oluşturma konusunda istekliyseniz sitenizi başsız bırakın, Ve sitenin tamamını tek seferde yeniden tasarlayın, bu da tamamen mümkün!

#cta-paragraph-fe#Birçok marka aynı anda hem yeniden platform oluşturmayı hem de esneklik için başsız kalmayı seçebilir. Daha sonraBaşsız olmanın sağladığı esnekliği kazandıktan sonra, üzerinde çalıştıkları yeniden tasarımı veya görsel kimliği uygulayacaklar. Cesur Yiyecekler sitenin yeniden tasarımını uygulamayı yalnızca 11 günde başardı örneğin başsız kaldıktan sonra.

Başsız olmak, geçiş seçenekleriniz konusunda daha esnek olmanızı da sağlar. Başsız teknolojinin doğasında bulunan işlevsellik ayrımı, ne zaman, nereye ve nasıl geçiş yapacağınız konusunda daha fazla seçeneğe sahip olduğunuz anlamına gelir.

#cta-visual-fe#Yakında yeniden platform oluşturulacak mı? Mağazanızı başsız hale getirmek için de harika bir zaman olabilir.Shogun Frontend başsız esnekliğe ulaşmanıza yardımcı olabilir kolay yol. Daha fazla bilgi edin

Efsane 5: Mevcut sitemizin tam bir kopyasını oluşturabilirsiniz

Sitenizi tamamen yeniden tasarlamanıza gerek kalmadan geçiş yapabilirsiniz. var bazı yapmanız gereken değişiklikler. Yeni bir arka uç platformu, ödemeleri işlemenin, katalogları saklamanın ve düzenlemenin yeni yolları anlamına gelir ve bazı URL değişiklikleri içerebilir.

Ancak bunlar benimsemeniz gereken değişikliklerdir. Geçiş yaptığınız yeni platform, tüm bu alanlarda gelişmiş işlevsellik sunacak, böylece müşteri deneyiminiz ve (büyük olasılıkla) dönüşüm oranınız da gelişecektir.

Bir kez daha, zorlukla kazandığınız site münzevilerinizin aksamasını en aza indirmenin anahtarı dikkatli planlamadır.

Malısın:

 • İçeriğinizin, göründüğü sayfaların ve nasıl bağlantı verildiğinin haritasını çıkarın. Site haritasının tamamını öğrenin ve buna göre geçiş planını yapın.
 • Yeni platform sağlayıcınızla hizmetlerinin nasıl çalıştığı ve teknik gereksinimlerinin neler olduğu hakkında konuşun.
 • Bu gereksinimleri karşılamak için ayarlanması gereken alanlara dikkat edin.
 • Sitenizin yeni bölümlerinin aynı kalmasını istediğiniz bölümlerle nasıl bütünleşeceğinin planını yapın.
 • Platform sağlayıcınız, pazarlama ekipleriniz ve teknik personeliniz arasında açık bir diyalog sürdürün.
 • Bir ajans geçiş ortağı düşünün. Bu uzman şirketler, sitenizin harika çalışan kısımlarını korumanın ve güncellenmesi gereken kısımları iyileştirmenin en iyi yolu konusunda size tavsiyelerde bulunabilecek ve rehberlik edebilecektir.
Tavsiye Edilen:  Doğrudan Tüketiciye (DTC) Pazarlama Kılavuzu

Efsane 6: Organik trafiğinizi kaybedersiniz ve SEO’nuz zarar görür

Site taşımaya yönelik itirazlardan biri, zorlukla kazandığınız trafiğinizin tamamının kaybedilmesi ve sıfırdan başlamanız gerekmesidir.

Ancak dikkatli ve metodik bir şekilde yapıldığında, URL’leri ve trafiği çok az veya hiç sıralama ve otorite kaybı olmadan yönlendirebilirsiniz.

Aslında uzun vadede, daha fazla müşteri deneyimi kapasitesine sahip, daha hızlı bir arka uç platformuna geçiş yapmak, arama motoru sıralamalarınızda önemli bir artış sağlayacaktır. Site içeriğiniz ve müşteri deneyiminiz sonuçta ne kadar iyi bir sıralamaya sahip olacağınızı belirleyecektir.

Ama detayları Nasıl Geçişten sonra trafiği yeniden yönlendirmeniz doğru bir şekilde yapılması önemlidir. Ayrıca site geçişinin teknik özellikleri konusunda pek bilgili olmayan pazarlamacılar ve iş ekipleri için sıklıkla kafa karışıklığı kaynağı olabilirler.

Sıralama otoritesini olumsuz etkileyen en önemli şey URL değişiklikleridir.

A URL yönlendirmesi, Site ziyaretçilerini sayfanızın daha önce bulunduğu adresten yeni bir adrese göndermeniz, o sayfaya otorite sitelerden gelen geri bağlantıları kaybetmeniz anlamına gelebilir.

Ancak site geçişi, tüm URL’lerinizi yeniden yönlendirmeniz gerektiği anlamına gelmez. Aslında, ne kadar az yönlendirme yapmanız gerekiyorsa sıralamanız o kadar iyi olur.

#cta-paragraph-fe#Bazı sayfaları yeniden yönlendirmeniz gerektiğini fark ederseniz, bunları 301 yönlendirmeleri olarak ayarladığınızdan emin olun. Bu tür bir yönlendirme, web sayfanızı, ilgili tüm geri bağlantıları ve sıralama otoritesiyle birlikte yeni bir adrese taşır. Bir müşteri eski adresini ziyaret etmeye çalışırsa hemen yeni adrese yönlendirilecektir.

Orijinal sayfanın sıralama yeteneğini koruduğunuz için 301, trafiği yeniden yönlendirmenin en iyi yoludur ve yönlendirme süreci o kadar hızlı ve sorunsuzdur ki müşterileriniz farkı fark etmeyecektir.

Sayfa URL’lerinizden bazılarını yeniden yönlendiriyorsanız, bazılarını gerçekleştirmelisiniz. A/B testi yeni sitenizi başlatmadan önce. Bunun amacı geçişten önceki ve sonraki tüm etkileri daha iyi anlamaktır.

Efsane 7: Sitenizi taşımadan güncelleyebilirsiniz

Geçici uzantılar, manuel düzeltmeler ve dikkatli denetimlerle web sitenizin hızını, işlevselliğini ve müşteri deneyimini iyileştirmenin birçok yolu vardır.

Ancak siteniz, rakiplerinize ayak uydurmak için ihtiyaç duyduğunuz şeyleri size sağlamayan bir platformda barındırılıyorsa, bir noktada performansınız düşmeye başlayacaktır.

Farklı performans artırıcıları ve uzantıları bir araya getirerek buna ayak uydurmaya çalışırsanız, uzman ekiplerin önemli ölçüde gözetimini gerektiren hantal bir teknoloji yığınına hızla sahip olursunuz.

Site geçişi kolay bir iş olmasa da, modern e-ticaret çağında modası geçmiş bir sistemi çalışır hale getirmeye çalışmak kötü bir alternatiftir.

Site geçişini, durumu değerlendirme ve çevrimiçi mağazanızdan ne istediğinizi yeniden değerlendirme fırsatı olarak düşünün. Site geçişini düşünüyorsanız bunun nedeni mevcut kurulumunuzda bir şeylerin yolunda gitmemesidir ve mevcut platformunuzda kalmanız durumunda ölçeklendirme yeteneğiniz açısından muhtemelen bir fırsat maliyeti söz konusudur.

Efsane 8: Geçiş yapmak, üçüncü taraf entegrasyonlarınızı kaybetmeniz anlamına gelir

Üçüncü taraf hizmetlerini mağazanıza entegre etmek için çok çaba harcadıysanız, kurulması yıllar sürmüş olabilecek bir sistemin sıfırdan yeniden kurulması gerekeceğinden endişe duyabilirsiniz.

Ancak çoğu ticaret platformu sağlayıcısının hazır entegrasyonlar için önemli üçüncü taraf hizmetleri.

Aynı anda bir başsız çözümü taşıyor ve uyguluyorsanız hizmetlerinizi entegre etme süreci çok daha basit olmalıdır. Her zaman olduğu gibi, her şeyin sorunsuz ilerlediğinden emin olmak için dikkatli bir planlama yapılması gerekecek, ancak sürecin sonunda yönetilmesi muhtemelen çok daha kolay bir teknoloji yığınına sahip olacaksınız.

Efsane 9: Dahili uzmanlığa sahip değiliz; dolayısıyla geçiş yapmamızın hiçbir yolu yok

Site geçişi kesinlikle uzmanlık bilgisi gerektiren bir süreç olsa da şirket içi uzmanlık eksikliğinin sizi engellemesine izin vermenize gerek yok.

Tavsiye Edilen:  E-ticaret Web Tasarımına Yatırım Yapmak: En Çok Sorulan Sorular ve Trendler

En popüler ticaret platformları, süreç boyunca size yardımcı olmak için uzman desteği ve rehberlik sağlar. Site geçişi bu şirketlerin her gün yaptığı bir şeydir; siz geçiş yaparken elinizi tutmak onların işidir.

Öte yandan, muhteşem bir geliştirici ekibiyle kurulum yaptıysanız, geçişinizin zamanlamasına ve aşamalarına kendiniz karar vererek daha müdahalesiz bir yaklaşımı tercih edebilirsiniz.

E-ticaret platformları her şekil ve boyuttaki markalarla çalışmaya alışkındır ve ihtiyacınız olan desteği her düzeyde karşılayabilecektir.

Efsane 10: İlgili maliyetler çok yüksek

Geçişle ilgili teknik engellerin yanı sıra, belki de markaları oyalayan ana faktör algılanan maliyettir.

Ve burada incelediğimiz çoğu efsane gibi, bunun da bir parça doğruluk payı olabilir.

E-ticaret platformları, geçiş uzmanları ve veri ekipleri maliyetli olabilir. Geçişinizi gerçekleştirmek için bu hizmetlerin bir kombinasyonunu kullanıyorsanız, bu maliyetlerin nasıl biriktiğini dikkatlice düşünmeniz ve bunları bazı görevleri şirket içinde yapma olasılığıyla karşılaştırmanız gerekir.

Ana maliyetler şunlardır:

 • Veri göçü – Dışarıdan yardım alıyorsanız nelerin dahil olduğunu bilmeniz gerekir. Katalog geçişi de sunuyorlar mı yoksa bu ekstra bir maliyet mi doğuracak?
 • SEO bakımı – Mağaza sıralamanızı yüksek tutmanıza yardımcı olabilecek çok sayıda teknik SEO ajansı var, ancak bu, kendi ekiplerinizin uzmanlığından yararlanabileceğiniz ve bu süreçte sitenizin sıralamasına neyin yardımcı olduğuna dair daha kapsamlı bir resim elde edebileceğiniz bir alan mı?
 • Bakım maliyetleri – Bu maliyetler taşıma sonrasında da devam edecektir; dolayısıyla bunları anladığınızdan emin olun. Sitenin bakım maliyetini hesaplayın ve ihtiyaç duyabileceğiniz üçüncü taraf entegrasyonlarını da dikkate alın.

Ancak taşınmıyor ihtiyaç duyduğunuzda arka ucunuz da çok pahalı olabilir.

Daha eski bir platformla çalışıyorsanız veya verileriniz erişilemeyen sunucularda saklanıyorsa, devam eden bakım maliyetleri muhtemelen zaten yüksektir ve zaman geçtikçe artacaktır.

Mevcut sitenizi korumanın maliyetinin ne olduğunu ve bu giderlerin önümüzdeki birkaç yıl içinde artıp artmayacağını hesaplayın.

E-ticaret sitesi geçişinin işletmeniz üzerinde büyük bir yük oluşturması gerekmiyor

Bahsettiğimiz gibi, birçok site geçişiyle ilgili efsaneler. Burada ana olanları inceledik, ancak başka yanlış anlamalar ve endişeler de var; bunların çoğu, geçişle karşı karşıya olan bir marka olarak kendinizi içinde bulduğunuz duruma özgü olacak.

Ancak doğru şekilde yapıldığında, e-ticaret sitesi geçişi, işinizi geliştirmek için harika bir fırsat olabilir. Yeniden platform oluşturmayla aynı anda başsız bir çözüme geçmeyi planlıyorsanız, Shogun Frontend, başa çıkabileceğiniz tüm zengin satışlarla birlikte, saniyeden kısa yükleme süreleriyle inanılmaz derecede hızlı siteler sağlayan başsız bir ön uç platformu sağlar.

Kendi başınıza başsız bir teknoloji yığını oluşturma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan, istediğiniz müşteri deneyimlerini sezgisel olarak oluşturma yeteneği sağlar; bu, bir site geçişini planlamanın ortasındaysanız kaçınmak isteyeceğiniz ekstra bir baş ağrısıdır.

#cta-visual-fe#Yakında yeniden platform oluşturulacak mı? Mağazanızı başsız hale getirmek için de harika bir zaman olabilir.Shogun Frontend başsız esnekliğe ulaşmanıza yardımcı olabilir kolay yol. Daha fazla bilgi edin