E-Ticaret Web Sitenizi Çevrimiçi Pazar Yerlerine Nasıl Entegre Edersiniz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: E-Ticaret Web Sitenizi Çevrimiçi Pazar Yerlerine Nasıl Entegre Edersiniz?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

E-Ticaret pazar yeri entegrasyonu nedir?

E-ticaret pazar yeri entegrasyonu, e-Ticaret web sitenizi çevrimiçi bir pazar yerine (Amazon, eBay veya Walmart gibi) bağlayan bir araçtır. Fiyatlandırma, envanter miktarları ve nakliye politikaları gibi ürün verilerinizi alır ve bunları belirli bir pazar yeri ile senkronize eder.

Bazen bu, gelecekteki tüm düzenlemeleri doğrudan pazarda yaptığınız tek seferlik bir senkronizasyondur ve bazen de devam eder ve birden çok pazar yeri için araçtaki bilgileri düzenleyebilirsiniz.

En iyi e-Ticaret platformlarından birini (BigCommerce, Shopify, Magento veya WooCommerce) kullanıyorsanız, sitenizi çeşitli pazarlara ve pazarlama kanallarına bağlayan yüzlerce eklentiye ve uzantıya sahipsiniz demektir. Sitenizi üçüncü taraf bir pazaryerine entegre etmek için atmanız gereken adımlar şunlardır:

1. Uzantı veya eklenti deposuna gidin (ShopifyBüyük TicaretWooCommerceMagento)
2. Bağlanmak istediğiniz belirli pazar yerini arayın
3. Uygulamayı yükleyin
4. O pazaryerinde bir hesap oluşturun
5. Satıcı/tüccar olmak için başvurun
6. Onaylandıktan sonra o uygulamada hesabınızla giriş yapın
7. Ürünlerinizi, fiyatlarınızı ve nakliye politikalarınızı senkronize edin
8. Listelerinizi başlatın

Profesyonel ipucu: Shopify kullanıyorsanız, kapsamlı bir pazar yerleri ve pazarlama kanalları listesi bulabilirsiniz. Shopify’ın satış kanalları koleksiyonu altında.

Hangi pazar yerlerinde ve Amazon rakiplerinde satış yapmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Çevrimiçi Pazar Yerleri Rehberimizi okuyun.

eTicaret API’si nedir?

Bazen bir API entegrasyonu aracılığıyla e-Ticaret sitenizi doğrudan pazara entegre edebilirsiniz. Favorilerimizden biri gibi birçok API entegrasyon sağlayıcısı var – Ced Ticaret. API aracılığıyla Walmart, NewEgg, Sears, Jet ve Amazon gibi pazarlara entegre olan birçok uygulama geliştirdiler.

Tavsiye Edilen:  Dijital Pazarlamamı Nasıl Organize Ederim?

Bir pazarda lansman yapmak için neyi entegre etmeniz gerekiyor?

Bir pazarda lansman yapmak için entegre etmeniz gereken e-Ticaret mağazanızın birkaç unsuru vardır. Kullandığınız uygulamaya bağlı olarak şunları yapabilirsiniz:

Kargo POLİTİKALARI

Sahip olduğunuz çeşitli nakliye politikalarını entegre edin. Bunlar fiyatı, nakliye türünü ve tahmini teslimat sürelerini içermelidir.

İade politikasi

Sonraki, iade politikanızdır. Bu genellikle entegrasyondaki bir alana kolayca girebileceğiniz bir paragraftır.

Envanter

Entegrasyonun en zorlu kısmı envanterdir. Her bir ürün alanını doğru bir şekilde senkronize etmeniz ve her bir pazar yerindeki her şeyi kategorilere ve alt kategorilere göre doğru bir şekilde sınıflandırmanız gerekir.

Ürün görselleri / videoları

İşlemi otomatikleştirmek için bir uygulama kullanıyor olsanız bile, genellikle resimlerinizi ve videolarınızı her listeye manuel olarak yüklemeniz gerekir. Çoğu entegrasyon için en büyük zaman sıkıntısı budur.

[Add Banner Here]