E-Ticaret Web Sitenizi Yeniden Başlatmak için Nihai Kontrol Listesi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:E-Ticaret Web Sitenizi Yeniden Başlatmak için Nihai Kontrol Listesi

E-ticaret web sitenizi yeniden başlatmak (çoğunlukla marka değişikliğinin ardından veya marka değişikliği dahil) Gordion düğümünü çözmek gibi gelebilir.

E-ticaret siteleri bütçe belirsizlikleri, karmaşık özellikler, mevcut tıkla-kur entegrasyonları ve site geliştirme zorluklarıyla dolu olabilir; ancak tüm dönüşümü olabildiğince sorunsuz hale getirmenin yolları da vardır.

Bunun için bir web sitesi yeniden tasarımı kontrol listesine sahip olmak kullanışlıdır.

Bir e-ticaret web sitesi kontrol listesi, web deneyiminizi fikir aşamasından nihai uygulamaya kadar yükseltme sürecini basitleştirir.

Uzmanlarla yapılan bazı görüşmelere ve Shogun Frontend müşterilerimizden birçoğunda gördüklerimize dayanarak, e-ticaret mağazanızın yeniden başlatılması/yeniden tasarlanması öncesinde görevleri organize etmenize ve planlamanıza yardımcı olacak bir kontrol listesi oluşturduk.

#cta-paragraph-fe#Shopify mağaza deneyiminizi başsız ticaretle geliştirmek ister misiniz? Jargon içermeyen sahne arkası incelememizde tüm bunların neyle ilgili olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

1. Web sitenizin yeniden tasarımı için birincil hedef belirleyin

Yeniden tasarımınız için yalnızca tek bir birincil hedef belirleyin (dönüşümleri veya site performansını (hızı) artırmak gibi) böylece ekibinizin çabaları birleşir. Bir web sitesinin yeniden tasarımının bazı yönleri kolayca kapsam dışı kalabilir ve bir hedef size, her özelliğin gerekliliğini ölçebileceğiniz bir standart verir.

Olası web sitesi özelliklerini ve entegrasyonlarını düşünürken kendinize şu soruyu sorun: “Bu, hedefimize ulaşmamıza yardımcı olacak mı?” Cevap evet ise kalabilir. Hayır ise hurdaya çıkarılır.

Pixel Union baş tasarımcısı Catherine McLachlan, web sitenizi yeniden tasarlama hedefinizin gelecek için akıllı ve ölçeklenebilir olması gerektiğini söylüyor. Hedefinize nasıl karar vereceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Mevcut web sitenizdeki sorunları belirleyin

Öncelikle mevcut web sitenizdeki en acil sorunları bilmeniz gerekir. Bu sorunları tanımlamak için şunları yapmalısınız:

Kullanıcı anketleri yapın

Müşterileriniz, web sitenizden alışveriş yaparken karşılaştıkları farklı sorunlar ve sıkıntılı noktalar hakkında ilk elden geri bildirim sağlama konusunda en iyi konumdadır. Yavaş web sitesi yanıt süresi, karmaşık ödeme süreci veya zayıf mobil yanıt süresi gibi sorunları ortaya çıkarabilirler.

Teknik denetim yapmak

Google Lighthouse gibi araçlarla veya Hotjar gibi bir yolculuk haritalama aracıyla teknik denetimler yapmak, dönüşüm sızıntı noktaları, erişilebilirlik sorunları ve zayıf site performansı dahil olmak üzere sitenizin genel yapısındaki zayıf noktaları size gösterecektir.

Sorunları belirledikten sonra bunları bir tercih ölçeğine göre düzenleyin. çözüldüğünde hangilerinin siteniz üzerinde en fazla etkiye sahip olacağına karar verin. Önerilen etki için gereken çabayı belirleyin ve yeni alışveriş deneyimi için birinci ve ikinci aşamanın olmazsa olmazları ve olması güzel olanlarından bazı seçimler yapın.

#cta-visual-fe#Olağanüstü e-ticaret örneklerine bakınBaşarı için tekrarlayabileceğiniz en iyi etkileşimlerden bazılarını bir araya getirdik. Kılavuzu indirin‍

Rakipleri veya istek uyandıran e-ticaret sitelerini analiz edin

Diğer e-ticaret deneyimlerine bakarak, yeniden markalanan/yeniden başlatılan web sitenizde deneyebileceğiniz en yeni özellikleri, tasarım trendlerini ve ince ayarları keşfedeceksiniz. Rakiplerin alışveriş deneyimleri, web sitenizin yeniden tasarımında neye öncelik vermeniz gerektiği konusunda yön duygusu verebilir. Sen çoğu kişi gibi (hepimiz belirli bir deneyimin nasıl olduğunun son derece farkında olan alışveriş yapanlarız) hissediyor).

Bu analizi yapmanın birkaç yolu vardır. Öncelikle site denetimleri gerçekleştirerek ve müşteri incelemelerini okuyarak başlayın. Fikir almak için bu en iyi e-ticaret web sitelerine de göz atabilirsiniz.

2. Gerçekçi bir bütçe oluşturun

Başlangıçta kaynaklarınızla neler başarabileceğinizi bilmek için gerçekçi bir bütçeye ihtiyacınız var. Ayrıca, sitenizin temel özellikleri ve entegrasyonları pahasına aşırı harcama yapmaktan veya son dakikada kesinti yapmaktan kaçınmanıza da yardımcı olur.

Tavsiye Edilen:  Etsy'de Nasıl Satış Yapılır: Mağaza Kurmak İçin İpuçları

Bütçeniz, süreç boyunca meydana gelebilecek değişikliklere uyum sağlayacak şekilde esnek olmalıdır. Web sitenizin yeniden tasarım hedeflerini karşılayan esnek ve gerçekçi bir bütçe oluşturmak için şunları yapmalısınız:

Sahip olmanız gereken özellikleri ve entegrasyonlarınızı listeleyin

Örneğin, kafasız bir Shopify sitesi başlatmayı planlıyorsanız bu özellikle önemlidir. Yeni sitenize hangi entegrasyonları eklemeniz gerektiğini bilmeniz gerekir (Shopify temasını kullanmayı bıraktığınızda bazı uygulamalarınız çalışmayı durduracağı gibi). Bu adımda mutlaka sahip olmanız gereken özellikleri ve entegrasyonları listeleyerek bu özelliklerin maliyetini bütçenize ayırın. Liste, alışveriş yapanlarınız için oluşturmak istediğiniz deneyim türüne bağlı olacaktır.

Örneğin, en üst düzeyde yaratıcı esneklik ve benzersiz site performansı istediğinizi varsayalım. Mevcut arka uç işlevlerinize bağlı olmayan bir şey. Durum buysa, vitrininizi başsız almayı düşünüyor olabilirsiniz.

Bunun için bütçeyi ve gereken teknik yükü büyük ölçüde azaltacak birleşik bir platform yaklaşımını düşünebilirsiniz. Sorunsuz bir mağaza yeniden lansmanı için temel web sitesi entegrasyonlarını ve bunların nasıl çalışacağını planlamanız gerekir.

E-ticaret ajanslarıyla standart web sitesi tasarımı fiyatlarını araştırın

Yeniden markalama veya site lansmanı konusunda yardımcı olması için bir ajansa başvurmadan önce bütçenizi kabul edilebilir standartlarla uyumlu hale getirmeniz gerekir.

Ortalama olarak web tasarım ajanslar ücret alıyor 3.000 ila 100.000 ABD Doları arasında herhangi bir yerde Projeyi bekleyen hizmetleri için. Yeni bir sitenin altyapısını oluşturmak istiyorsanız bunun ne anlama geldiğini bir web geliştirme ajansıyla araştırmanız gerekir.

Bir web geliştirme ajansıyla çalışmanın maliyetinin, örneğin ayrı bir içerik yönetim sistemine ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gibi, e-ticaret sitenizin yeniden başlatılması için farklı teknoloji bileşenlerini içerebileceğini veya içermeyebileceğini unutmayın. Tek başına bir CMS birkaç bin dolara kadar çıkabilir. Ancak Shogun Frontend ile yeniden markalaşırsanız, bu ek maliyetlere maruz kalmadan CMS içeren birleşik veya paket bir çözüm elde edersiniz.

Sektör raporlarını, müşteri inceleme sitelerini ve niş tabanlı toplulukları kullanarak ihtiyaç duyacağınız e-ticaret deneyimi türü hakkında araştırmanıza başlayın, ardından araştırmanızı belirli ajans web sitelerine kadar daraltın. Eşleşebileceğiniz çoğu tasarım ve geliştirme ajansının web sitelerinde ücret listeleri bulunur.

Bütçe beklentileri konusunda iç paydaşlara danışmak

Paydaşların bir proje için başlangıçta planladıklarından daha fazla kaynak harcaması nadir görülen bir durumdur, bu nedenle bütçenizi önceden ayarlamak en iyisidir. Ayrıca paydaşları erkenden ve sıklıkla sürece dahil eden şirketlerin projeyi zamanında ve bütçe dahilinde tamamlama olasılıkları daha yüksektir.

Projenin ilk aşamasında, kilit paydaşlara e-ticaret hedeflerinizi hızlandırın ve bütçe beklentilerini anlayın. Projenin kapsamına ve projelendirdiğiniz yatırım getirisine bağlı olarak bütçenin nasıl esnek olabileceğine ilişkin duyarlılığı ölçebilirsiniz.

3. Ortak olacağınız bir ajans bulun

E-ticaret odaklı ajanslar, web sitesi hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak en iyi içerik, geliştirme ve tasarım kaynaklarına erişebilir. Catherine McLachlan, baş tasarımcı Piksel Birliği, şöyle diyor: “Ajans sizin şimdiki ve gelecekteki ortağınızdır. Serbest çalışan veya dahili bir ekiple elde edemediğiniz diğer güvenilir ortakları sağlıyoruz.”

Bir web sitesi tasarım ajansı, yenilikçi teknolojinin ön saflarında yer alır ve aşağıdaki gibi sorularda size yardımcı olabilir:

1. E-ticaret sitemizi başsız mı bırakmalıyız?

2. Birleşik bir ön uç platformu yoluna mı gitmemiz gerekiyor, yoksa şekillendirilebilir ticaret markalarımızın büyüklüğüne uygun mu?

3. Hangi özelleştirme seçeneklerini keşfedebiliriz?

Tecrübeli e-ticaret ajansları, standart e-ticaret platformlarının sınırlarının ötesine genişlerken ihtiyaç duymanız halinde entegrasyonlarınız ve analiz kurulumunuz konusunda da size yardımcı olabilecektir.

Tavsiye Edilen:  İşletmeniz İçin Çevrimiçi Akademi Nasıl Oluşturulur?

ABD’de 79.882 web tasarım hizmetleri işletmesi varpeki birlikte çalışabileceğiniz en iyi kişiyi nasıl bulacaksınız?

Tavsiye isteyin

Tavsiye istemek, güvenebileceğiniz bir uzman bulmanın en hızlı yoludur. Genel olarak, insanlar yalnızca olumlu deneyim yaşadıkları işletmeleri tavsiye ediyoryani iyi bir anlaşma yakalayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Niş Reddit toplulukları, Slack kanalları ve sosyal medya platformları yönlendirme istemek için en iyi yerlerdir.

#cta-paragraph-fe#E-ticaret web sitesi yeniden tasarım projeleri için sıklıkla önerdiğimiz ajanslardan bazılarına göz atın.

Portföyleri ve oranları inceleyin

İstediğiniz iş kalitesini sunabilmek için bütçenize uygun çalışabilecek bir ajans bulmanız gerekiyor. Çoğu ajans ücret listelerini ve portföylerini web sitelerinde sağlar.

Portföy incelemesi sırasında ajansın müşterilerini inceleyin; e-ticaret sektörünüzde büyük isimlerle çalışmışlar mı? Ayrıca geçmişte yürüttükleri proje türleri hakkında fikir sahibi olmak için örnek olay incelemelerini okuyun ve e-ticaret mağazaları oluşturma konusundaki deneyimlerini ölçün (özellikle başsız ticareti düşünüyorsanız).

#cta-visual-fe#Shogun Frontend Sertifikalı Ajans Sonuçlarını GörünYeni bir marka veya site mi başlatıyorsunuz? Bu Shogun sertifikalı ajansların nasıl inanılmaz deneyimler sunduğunu görün. Uygulamaları görün

Markanızın beklentilerini iletin ancak uzmanlıklarına saygı gösterin

İşbirliğini geliştirmek ve ajansın sizin için en iyi çalışmayı sunmasına yardımcı olmak için marka değişikliği/sitenin yeniden başlatılmasına ilişkin beklentilerinizi iletmelisiniz. Proje başlamadan önce web sitesi hedeflerinizi ajansla tartışmak için bir başlangıç ​​toplantısı ayarlayın.

Hedeflerinizi ve beklentilerinizi ortaya koyarken aynı zamanda ajansın uzmanlığına da saygı duymalısınız. Onları stratejik bir ortak olarak görün ve web sitesinin yaratıcı yönüne liderlik etmelerine izin verin.

4. Oluşturmayı/yeniden tasarlamayı başlatın

Gerçek site yeniden tasarım süreci genellikle üç aşamadan oluşur: içerik aşaması, tasarım aşaması ve geliştirme aşaması. İşte her birinde olanlar.

İçerik Aşaması

İçerik aşaması, web sitesi için aşağıdakiler de dahil olmak üzere gerekli içerik varlıklarını ajansınıza sağladığınız aşamadır:

 • Ürün görselleri
 • Web sitesi kopyası
 • Logo ve marka görselleri
 • Marka stili kılavuzu

Zaten bir web siteniz olduğundan, ajans, yeniden tasarımınızı bir sonraki seviyeye taşımak için nelerin yeniden kullanılabileceğini ve hangilerinin değiştirilmesi gerektiğini görmek için mevcut varlıkları inceleyecektir. Örneğin marka stil rehberinizi yenileyebilir veya gerektiğinde yeni ürün görselleri oluşturabilirler.

Tasarım aşaması

Tasarım aşamasında ekip, web sitesinin tel çerçeve ve prototip oluşturulmasını gerektiren bilgi mimarisini geliştirir. Tel çerçeve, web sitesi için basit bir çerçevedir. Sitenin işlevselliğini haritalandırır ve iyi tanımlanmış bir kullanıcı arayüzü yönü verir.

Tel çerçeveyi oluşturduktan sonraki adım onu ​​prototipe dönüştürmektir. Prototip, web sitenizin geliştirme sonrasındaki “görünüm ve hissinin” etkileşimli bir temsilidir. Tel çerçeveden farklı olarak prototipte sitenin kullanıcı deneyimini test etmenize yardımcı olacak renk, gezinme öğeleri ve diğer tasarım ayrıntıları bulunur.

Geliştirme aşaması

Tipik bir yeniden markalama veya e-ticaret sitesinin yeniden başlatılmasında, geliştirme aşaması, ajans oluşturma ekibinin bir web sitesi prototipini hayata geçirdiği yerdir. Ajans ortağınız genellikle minimum uygulanabilir ürün (MVP) oluşturmak için tasarım ve kodu bir araya getirir. Minimum düzeyde uygulanabilir bir ürünü piyasaya sürmek, pazarı test etmenin ve gelecekte çevrimiçi mağazanızı geliştirmek için geri bildirim toplamanın en iyi yoludur.

#cta-paragraph-fe#Not: Shogun Frontend ve bir ajans uygulama ortağıyla bir e-ticaret sitesi (ve hatta belki yeniden markalama) başlatıyorsanız, geliştirme aşaması yazılımımızda gerçekleşir. Bu aşamada, ortak ajanslarımız sitenizi ve gelecekte kod kullanmadan kullanabileceğiniz bir dizi yeniden kullanılabilir, özelleştirilmiş bölümler oluşturacaktır. Daring Foods’un alışveriş deneyimini yalnızca üç ayda dönüştürmesine nasıl yardımcı olduğumuzu inceleyin!

5. Yeniden Başlat ve İncele

Yayınla tuşuna basmadan iş bitmemiş demektir! Şimdi sitenizin olması gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Ajansınız tipik olarak tam bir QA süreci boyunca size rehberlik edecektir, ancak burada başarılı bir web sitesi yeniden lansmanı yaptığınızdan emin olmak için yapmanız gereken birkaç şey var.

Tavsiye Edilen:  Beyaz etiketli mobil uygulamalar nelerdir? İşte bilmeniz gereken her şey

İşlevselliği Kontrol Edin

Amaçlandığı gibi çalıştıklarından emin olmak için web sitesi özelliklerini kontrol edin ve çalıştırın.

 1. Formları doğrulayın. İster satın alma ister iletişim formu olsun, her formu, işletmenizle bağlantılı olmayan bilgileri (ikincil e-posta adresi gibi) kullanarak, amacını yerine getirdiğinden emin olun.
 2. Tüm bağlantıları tıklayın. Bağlantıların doğru sayfalara ve bilgilere yönlendirildiğinden ve bu sayfalardan hiçbirinin bozuk olmadığından emin olun.
 3. Açılır menüleri, düğmeleri ve onay kutularını test edin tasarlandıkları gibi çalıştıklarından emin olmak için.

Test Performansı

Optimum performans düzeyinde olduğundan emin olmak için sitenizin genel işleyişini kontrol edin.

 1. Sayfa yükleme hızını test edin. Kullanmak Google Deniz Feneri Yükleme hızınızın beklendiği yerde olup olmadığını kontrol etmek için.
 2. Eşzamanlılığı test edin. Kullanmak YükNinja birden fazla kullanıcı oturum açtığında web sitesinin nasıl performans gösterdiğini kontrol etmek için.
 3. Test hacmi. Kullanmak HammerDb Web sitenizin büyük miktarda veriyi nasıl işlediğini kontrol etmek için.
 4. Test stabilitesi. Web sitesinin uzun bir süre boyunca nasıl çalıştığını kontrol edin.

Test Uyumluluğu

Sitenizin farklı cihazlar, tarayıcılar ve işletim sistemleriyle uyumlu olup olmadığını kontrol edin.

 1. Web sitesi görsellerinin görünümünü birden fazla cihazda kontrol edin.
 2. Mobil duyarlılığı test edin Google Resizer gibi araçlarla.
 3. Resim aralığını kontrol edin daha küçük ekranlarda.

İçeriği İnceleyin

İçerik testi, sitenizin içeriğinin iyi optimize edildiğinden emin olmayı gerektirir. Gerektirir:

 1. Sahte metinleri kaldırın.
 2. Resim boyutlarını ve yerleşimlerini kontrol edin.
 3. Marka renklerini ve yazı tipi boyutlarını kontrol edin.
 4. Alt etiketlerle görselleri optimize edin.

Herhangi bir sorun yoksa ajans web sitesini teslim edecek ve siz de lansman için planlama yapmaya başlayabilirsiniz.

Ziyaretçilerden kullanıcı geri bildirimi toplayın

Ziyaretçilerden gelen kullanıcı geri bildirimleri, iyileştirilmesi gereken alanları keşfetmenize yardımcı olur. Örneğin ziyaretçiler, basit bir açılır müşteri anketi veya web sitesinin canlı sohbeti yoluyla geri bildirimde bulunabilirler.

Shogun Frontend ile benzersiz özelleştirme ve site hızına ulaşın

Web sitenizi yeniden başlatmak, e-ticaret işinizin performansını artırmanın ilk adımıdır. Ancak genel anlamda büyüme elde etmek için, sosyal medyadaki varlığınız da dahil olmak üzere çevrimiçi markanızın tamamında benzer değişiklikleri uygulamanız gerekir.

E-ticaret işletmeleri en çılgın hayallerindeki web sitelerini Shogun Frontend ile başlatabilirler. Performans söz konusu olduğunda sınırsız derecede yaratıcı ve benzersiz bir vitrinle modern ticaretin sınırlarını aşın.