E-ticaret Web Tasarımına Yatırım Yapmak: En Çok Sorulan Sorular ve Trendler

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:E-ticaret Web Tasarımına Yatırım Yapmak: En Çok Sorulan Sorular ve Trendler

Daha az saniyenin onda ikisi-birazdan fazla göz açıp kapayıncaya kadar—potansiyel bir müşteri, markanızın internetteki varlığına ilişkin ilk izlenimi oluşturur.

Ancak, dönüşümler için tasarlanmış göz alıcı bir e-ticaret web sitesi olmadığında, zorlukla kazandığınız ziyaretçileriniz hemen hemen hemen şu adreslerden birine gidebilir: binlerce oradaki diğer mağazalardan.

Bu yazıda, markanızı büyütmeye çalışırken modern e-ticaret web tasarımına ilişkin bazı bilgileri paylaşacağız.

Burada şunları ele alacağız:

  • Özellikle yüksek performanslı bir e-ticaret sitesinin tasarlanmasına dahil olan bazı faktörler
  • Tasarımın dönüşümler üzerindeki etkisi ne olabilir ve
  • Markanızın bugün siteniz için değerlendirebileceği dört tasarım trendi.

#cta-visual-fe#Tam İstediğiniz Mağaza Görünümünü Elde Edin (Eşsiz Site Hızıyla)Shogun Frontend ile baş döndürücü bir şekilde e-ticaret sitenizin her yönünü özelleştirin. Daha fazla bilgi edin

E-ticaret web tasarım sürecini hangi faktörler etkiler?

E-ticaret web tasarım süreci, ödeme deneyimi, site performansı, mobil optimizasyon, yardıma erişim yeteneği, müşteri incelemeleri ve diğer birçok faktöre dikkat eden web ekiplerini, satıcıları, geliştiricileri ve (çoğunlukla) dijital ajansları veya dönüşüm optimizasyon uzmanlarını içerir. daha fazla.

Bu unsurlardan birkaçına kısaca değinelim:

Ödeme deneyimi

Her şeyden önce, site ziyaretçilerinizin sorunsuz bir satın alma hunisi veya ödeme deneyimi yaşaması gerekir. Aslında şu tespit edildi: Müşterilerin %65’i kullanımı kolay ödeme tasarımıyla satın almaya yönlendirilebilir.

Ödeme site tasarımının çok büyük bir parçası çünkü Müşterilerin %76’sı sadece arabalarını terk ediyorlar, ve trafiğinizin mümkün olduğunca çoğunu dönüştürmek istiyorsunuz.

Dijital ajansın kurucusu John Surdakowski olarak Avex kasıtlı ödemelerin tasarlanması hakkında şunları söylüyor:

John’un ödemelerle ilgili son ipucu? Müşterileri çok fazla alanla bunaltmayın. Ödeme süreci mümkün olduğunca sorunsuz olmalıdır, bu nedenle her aşamayı daha küçük adımlara bölün.

Tavsiye Edilen:  Müşteri kazanmak için ücretsiz bir demo sunmanın faydaları

Hızlı müşteri hizmetleri için yerleşik seçenekler

Amerikalıların %26’sı Müşteri hizmetlerine kolayca ulaşabilselerdi bir e-ticaret mağazasından alışveriş yapma olasılıklarının daha yüksek olacağını bildirdiler. Bu nedenle, ölçeklendirme mağazanızın web tasarımının, müşteri yardımının fark edilmesini nasıl kolaylaştıracağınızı dikkatlice düşünmesi gerekir.

Chris Lavoie olarak Gorgias paylaşımlar:

Mağazanızın tasarımını hızlı bir şekilde değiştirebilme yeteneği

Konu tasarım olduğunda giderek daha fazla markanın göz önünde bulundurduğu konu, e-ticaret ekibinin promosyonlar yürütmesinin ve sitenin ön yüzünde değişiklik yapmasının ne kadar kolay olduğudur. Ölçeklendirme yapıyorsanız, pazara hızlı bir şekilde tepki verebildiğinizden ve yeni promosyonları bağımsız olarak (kodlamaya gerek kalmadan) yürütebildiğinizden emin olmak istersiniz.

Dijital ajanstan Duncan Fairley rolünde Form Fabrikası site tasarımınızı özellikle hızlı bir şekilde değiştirebilme yeteneğinden bahsediyor:

#cta-visual-fe#Tam İstediğiniz Mağaza Görünümünü Elde Edin (Eşsiz Site Hızıyla)Shogun Frontend ile baş döndürücü bir şekilde e-ticaret sitenizin her yönünü özelleştirin. Daha fazla bilgi edin

Sosyal kanıt

Sosyal kanıtı sergilemek, müşterilere güvenilebileceğinizi göstermenin bir yoludur. Aslında, Aylık çevrimiçi alışveriş yapanların %54’ü satın almadan önce yorumları okuyun. Ziyaretçilerin size güvenmesini istiyorsanız, göstermek Mevcut ve geçmiş müşterilerin yardımıyla onlara güvenilirsiniz.

Bunun üzerine Lindsay Kolinsky Okendo Karar vermeyi kolaylaştırmak ve satışları artırmak için mağazanıza incelemeler, fotoğraflar ve videolar eklemenizi tavsiye eder. Ürün ayrıntı sayfaları, ana sayfanız, kategori sayfalarınız, sepetiniz ve daha fazlası hakkındaki incelemelerin ötesinde şunları tavsiye ediyor:

Mağazanızın geri kalanında bağımsız yıldız parçacıklarını kullanabilirsiniz Site genelinde ürünle ilgili herhangi bir bahsin yanında yıldız derecelendirmesini göstermek için. İncelemeler ve medya karuselleri, ana sayfanızdaki veya diğer açılış sayfalarınızdaki en yüksek puan alan incelemelerinizden UGC’yi öne çıkarmanın da harika yollarıdır.”

Web tasarımının e-ticaret üzerindeki etkisi nedir?

Web sitesi tasarımının e-ticaret mağazanızı nasıl etkileyebileceğini tam olarak ölçmek zor olabilir, ancak kesin olan bir şey var ki, müşteri deneyimi ve sonraki dönüşümler için kasıtlı olarak tasarım yapmak çok önemlidir!

Anlaşıldığı üzere, muazzam bir Alışveriş yapanların %50’si bir kez sevdikleri markaları terk edecek tek bir kötü e-ticaret deneyiminden dolayı. Bu kötü deneyimler, takip edilmesi zor ödeme işlemleri, özellikle sinir bozucu açılır pencereler veya bulunması zor müşteri hizmetleri seçenekleri gibi şeyler olabilir.

Tavsiye Edilen:  HubSpot'ta Çalıştırılan En Hızlı Web Siteleri

Kasıtlı alışveriş etkileşimlerinizi incelemeye zaman ayırırsanız, trafiğinizin yarısının sitenizde istediğiniz gibi gezinmesini sağlamada büyük bir fark yaratabilirsiniz.

Privy’nin Ajans Ortaklıkları Müdürü Jake Silverman’ın söylediği gibi:

Dikkate alınması gereken 4 web tasarım trendi

Web tasarımındaki dramatik değişiklikler, e-ticaret mağazalarının yaratıcı olması için fırsatlar yarattı. Aşağıda, dikkat çeken, yüksek dönüşüm sağlayan bir web sitesine ilham vermeye yardımcı olacak bazı e-ticaret web tasarım trendlerini derledik.

1) 3D web siteleri dinamik mağazacılık sağlayabilir

Araştırmamızda bunu harika bulduk 3D web sitesi. Üzerinde odayı gezebilir ve onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için öğelere tıklayabilirsiniz. Başlangıçta gazeteciler için geliştirilmiş olsa da bu teknoloji, benzersiz deneyimler yaratmak isteyen e-ticaret mağazaları tarafından kullanılabilir.

Örneğin, bir mobilya markası, ürünlerini site ziyaretçilerinin her açıdan görebileceği bir evde sergileyebilir. Başka bir yaratıcı seçenek şu olabilir: Markanızın fiziksel pop-up mağazasını çevrimiçi olarak sergileyin ve alışveriş yapanların sanki şahsen geziniyormuş gibi göz atmalarına olanak tanıyın.

Hız ve site performansındaki düşüş nedeniyle markaların genellikle sitelerine zengin medya ekleme konusunda iki kez düşünmesi gerekse de Shogun Frontend ile zengin medya ekleyebilir ve istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. olmadan performanstan ödün verilmesi.

Bunun nedeni, Shogun Frontend ile e-ticaret sitenizin aşamalı web uygulaması (PWA) teknolojisini kullanması, dolayısıyla sayfa içeriğinin tamamını yeniden yüklememesidir. Bu, özellikle akılda kalıcı alışveriş etkileşimlerini mümkün kılmaya yardımcı olur ve yükleme sürelerinin bir saniyenin altında olmasını sağlar.

2) Karanlık mod işlevselliği daha iyi sergileyebilir

Giderek daha popüler hale gelen ‘karanlık mod’, bir web sitesinin arka plan için siyah (veya daha koyu renkler) ve metin için beyaz (veya daha açık renkler) kullanması anlamına gelir.

Karanlık modlu web siteleri doğru şekilde tasarlandığında hem dikkat çekici hem de kullanımı kolaydır. Ürün veya bilgi olarak ürünlerin geleneksel (beyaz arka planlı) web sitelerinden daha fazla öne çıkmasını sağlarlar patlar beyazdan çok siyah üzerine. Bu kontrast, müşterilerinizin sitede gezinmesini kolaylaştırabilir.

Tavsiye Edilen:  Sosyal Medya Hedef Kitlenizi Nasıl Tanımlar ve Ulaşırsınız?

Karanlık modun iş başında bir örneği

Bu web sitesi tasarımı trendinin pek çok savunucusu, bunun yapılabileceğini düşünüyor lüks vitrin veya beyaz tabanlı web sitelerinden daha kaliteli. Marka yönergeleriniz koyu arka planlar içeriyorsa, bu trendi potansiyel olarak mağaza rakiplerinden farklı bir web sitesi oluşturmak için kullanabilirsiniz.

3) Boş alan, özellikle çarpıcı web siteleri oluşturmanıza yardımcı olabilir

Minimalizm, web sitelerindeki boş alanlar şeklinde internete girmiştir. Bu genellikle daha az resim, video ve GIF kullanmak anlamına gelir. Boş alan gezinmeyi kolaylaştırır, marka tutarlılığı yaratabilir ve çok fazla büyük, ağır görsele güvenmediğiniz için istemeden de olsa site hızına yardımcı olur.

Sitede genel olarak daha az şey olduğundan geriye kalanlar çarpıcı bir marka deneyimi yaratmak için öne çıkıyor.

Boş alanı iyi kullanan bir site Soymak. Bu marka, ürünlerinin önemli özelliklerine (kasıtlı yaşamaya olan inançları, iki ana ürünü ve indirim alma) dikkat çekmek için minimalizm ve boş alan kullanıyor.

Peel’in nasıl geniş kenar boşluklarına sahip olduğuna ve metin ve resim kullanımını nasıl sınırladığına dikkat edin.

Minimalist bir trendi benimsemek isteyen markalar, görsellerinin, ürünlerinin kullanım bağlamını tam olarak yansıtmasını sağlamalıdır. Bir görselin azalmasıyla kurtulabilirseniz, mağaza ziyaretçisinin geçebileceği daha az şey kalır. Öte yandan, eğer bir videoya ihtiyacınız varsa, boş alan olsun diye onu bırakmayın, aksi takdirde dönüşümleriniz zarar görebilir.

4) Elle çizilmiş ikonografi yaratıcı markalaşma yaratabilir

Elle çizilmiş simgeler ve resimler, aşırı cilalı grafiklere güvenmenize karşı genellikle öne çıkmanıza yardımcı olabilir. Eğlenceli e-ticaret işletmeleri için yaratıcı markalama fırsatları sunuyorlar ve belki de kişilik için daha fazla alan sunuyorlar.

Bu konuda Elisabetta Calabritto şunları söyledi: 99 tasarım:

“Gelecek yılın büyük trendi elle çizilmiş ikonlar olacak. Daha duygusallar ama olumlu bir durumdalar. Bu eğilim, günü aydınlatabilecek daha olumlu şeylere ihtiyacımız olduğu gerçeğiyle bağlantılı.”

Hendrick’in Cin’iweb sitesi elle çizilmiş markalamanın en iyi örneğidir. Sitenin tasarımı boyunca elle çizilmiş ayrıntılar ve zaman zaman tam ekran boyutunda grafikler göreceksiniz. Bu tarzın kullanılması markaya eğlence katar, ona kişilik kazandırır ve görünümüyle onları diğerlerinden ayırır.

Hendrick’s Gin’in eğlenceli ve neşeli çizimler etrafında bir marka yaratmasını seviyoruz.

#cta-paragraf-fe#Hatırlamak: Bunun gibi trendleri uygulamaya çalışırken marka sesinizi aklınızda bulundurun. Mağazanızda aradığınız genel havaya uyuyorsa yeni trendlere uyum sağlayın ve onları takip edin.

Başsız ticaret yoluyla en iyi e-ticaret web tasarımlarınızı ortaya çıkarın

E-ticaret web sitenizin tasarımında yapacağınız küçük değişiklikler, dönüşümleri olumlu yönde etkileyebilir. Mağazanızı ölçeklendirdikçe geleneksel e-ticaret platformunuzun uygulayabilecekleriniz açısından sınırlayıcı olduğunu görebilirsiniz.

Pek çok satıcı, toplam yaratıcılığın kilidini açmanın bir yolu olarak sitelerinin ön ucunu güçlendirmek için farklı teknolojiler kullanarak arka uç teknolojilerini kullanarak başsız ticarete yöneliyor. Arka uç işlevlerinizi tamamen sağlam tutarken, vizyonunuza göre uyarlanmış, yüksek dönüşüm sağlayan bir e-ticaret web sitesi tasarımı oluşturmak için paketlenmiş ön uç platformumuz Shogun Frontend’i nasıl kullanabileceğinize göz atın.

#cta-visual-fe#E-ticaret Web Tasarımınızı MükemmelleştirinShogun Frontend ile markanıza özel olarak tasarlanmış bir çevrimiçi mağaza oluşturun.Daha fazla bilgi edinin