E-ticaretin Geleceğine Hoş Geldiniz: Shogun Frontend

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:E-ticaretin Geleceğine Hoş Geldiniz: Shogun Frontend

Mobil e-ticaret büyük bir iştir.

Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde mobil perakende gelirlerinin neredeyse 340 milyar dolar Bu yıl, yalnızca iki yıl önceki 207,15 milyar dolardan bu yana bir artış yaşandı.

Ve COVID-19’un, evde kalma emirlerinin ve fiziksel mağazaların kapanmasının ortasında, ABD e-ticaretinin %18 büyümesi bekleniyor 2019’da bu kanaldaki %14,9’luk büyümenin ardından 2020’de dijitale daha büyük bir geçişin sinyalini veriyor.

Pandemi bir yana, satın alma alışkanlıkları yıllardır mobil ve e-ticarete yöneliyordu. Bu talebi karşılamak için ön uç teknolojisine yönelik başsız ticaret ve ilerici web uygulamaları gibi daha yeni yaklaşımlar ortaya çıkıyor ve popülerliği artıyordu.

Kurucu ortağım Nick Raushenbush ve ben, Shogun Sayfa Oluşturucu uygulamamızı oluşturma deneyimimizden, daha büyük e-ticaret işletmelerine hizmet verecek lüks bir yazılım ürününe ihtiyaç olduğunu biliyorduk.

Dünyanın dört bir yanındaki e-ticaret şirketlerinin (ve ajanslarının) daha iyi kullanıcı deneyimleri oluşturmak, çevrimiçi vitrinlerinin performansını iyileştirmek ve dönüşümlerini artırmak için kullanabileceği yeni nesil teknoloji oluşturma fırsatını gördük.

Bu ürün Şogun Ön Ucu.

Burada teknolojiye genel bir bakış, Shogun Frontend’in arkasındaki hikaye ve özellikleri ile size ve mağazanıza nasıl fayda sağlayabileceği anlatılmaktadır.

#cta-visual-fe#Esnek bir CMS ile sayfaların bir saniyeden kısa sürede yüklenmesini sağlayınShogun Frontend, e-ticaret için en iyi mağaza tasarım aracıdır.Daha fazla bilgi edinin

Başsız ticaret nedir?

Başsız ticaret, web sitenizin ön ucunun arka ucundan ayrılmasıdır. Ön uç, sitenizden alışveriş yapanların gördüğü ve etkileşimde bulunduğu kısımdır; arka uç ise çevrimiçi mağazanızın perde arkası idari işlevlerini (sipariş ve envanter yönetimi, müşteri bilgilerinin depolanması, analizler vb.) barındırır.

Başsız ticarette, ön uç için e-ticaret platformundan ayrı, özel bir teknoloji kullanıyorsunuz.

Tavsiye Edilen:  Başsız E-ticaretin En Önemli 7 Faydası

Şirketler genellikle dört temel nedenden dolayı başsız ticarete yöneliyor:

1. Performans

E-ticaret platformları, bir e-ticaret mağazasının performansını, özellikle de hızını engelleyecek şekilde oluşturulmuştur. Bir e-ticaret platformunun çıktısı, doğrudan platformun arka ucuna bağlı standart bir HTML vitrinidir.

Bu, belirli dosyaların yüklenmesi veya envanter verilerinin hesaplanması gibi arka uçta işlenmesi gereken herhangi bir şeyin, birisi mağazanızın sitesini her yüklediğinde gerçekleştiği anlamına gelir.

Başsız çözümler ise ön ve arka uç süreçlerini ayırır. PWA teknolojisiyle, başsız vitrinler önceden statik olarak işlenir; bu, mümkün olan en hızlı İlk Bayta Giden Süre ve sonsuz ölçeklenebilirlik anlamına gelir.

2. Kararlılık

Başsız çözümler, pazarlama ekiplerinin, sunucunun çökmesi veya isteklerini mühendislik yoluyla yönlendirmek zorunda kalma endişesi duymadan mağazalarının ön yüzünde değişiklik yapmalarına olanak tanır.

Aynı zamanda mühendisler, ön uçtaki hiçbir şeyi etkilemeden arka uçta değişiklikler yapabilirler.

3. Uluslararasılaşma

Müşteriler, faaliyet gösterdikleri her ülke için hem içerik hem de para birimi gösterimi açısından farklı bir site deneyimi yaşamak istiyor.

Örneğin, bir sitenin içeriği İngilizce dilinde ve fiyatları ABD’deki ziyaretçiler için Amerikan doları, İspanya’daki kullanıcılar için İspanyolca ve euro cinsinden dinamik olarak görüntülemesini istiyorlar.

E-ticaret platformları, birden fazla vitrin için içerik yönetiminin getirdiği karmaşıklıkları yönetmek konusunda oldukça yetersizdir ve bu da başsız kalmayı büyük bir etken haline getirir.

4. Eşsiz Deneyim

E-ticaret platformları aracılığıyla oluşturulan sitelerin çoğu, temalar veya sayfa oluşturucular kullanılarak oluşturulur.

Bu seçenekler, genellikle JavaScript gerektiren yaratıcılığı ve etkileşimi gerçekten sınırlar.

Özel site etkileşimi veya tasarımıyla benzersiz bir teklif istiyorsanız, özel koda ihtiyacınız olacak, bu da başsız kalmayı ciddi bir düşünce haline getiriyor.

Başsız ticaret teknolojisini daha da derinlemesine inceleyerek ilerici web uygulamalarına bir göz atalım.

Tavsiye Edilen:  Girişiminizde Tedarikçiler ve Ortaklarla Güçlü İlişkiler Kurma

#cta-mini-fe#Mağazanızın kontrolsüz ticarete uygun olup olmadığını öğrenin. Testi yapın

Aşamalı web uygulamaları (PWA’lar) nedir?

PWA’lar daha çok mobil uygulamalara benzeyecek ve davranacak şekilde yapılandırılabilir. PWA’yı telefonunuza yükleyeceğiniz bir mobil uygulama olarak düşünün; tek farkı, onu bir uygulama mağazasından indirmenize gerek yoktur; doğrudan tarayıcıda mevcuttur.

Aşamalı bir web uygulaması veya PWA, HTML, CSS ve JavaScript ile oluşturulmuş bir uygulama yazılımıdır.

O anda ihtiyaç duyulandan daha fazla ekran ve içeriğin önceden getirilmesi de dahil olmak üzere, geleneksel bir web sitesinden daha çok yazılım gibi davranan bir web sitesi veya web sayfası türüdür.

PWA’lar düşük bağlantı durumlarında (hatta bazı durumlarda çevrimdışı) çalışabilir ve yerel uygulamalara benzer şekilde anında bildirimler gibi işlevler de kullanabilir.

Aşamalı web uygulamaları, geleneksel web sitelerinden çok daha hızlı çalışan yeni nesil teknolojidir.

Bu, e-ticaret şirketleri için güçlüdür çünkü sayfa yükleme süresi ile dönüşüm oranı arasında doğrudan bir ilişki vardır. Ve ilerici web uygulamaları çok daha yüksek dönüşüm oranlarına sahiptir geleneksel mobil web sitelerine kıyasla.

Sayfa hızının ve dönüşüm oranınızın önemi

Başsız ticaretin ve PWA’ların güzelliği, yalnızca bir vitrin oluşturmanız ve bu vitrine mobil ve masaüstü bilgisayarlardan dijital reklam panolarına ve video oyun konsollarına kadar, tüketicilerin alışveriş yapabileceği aklınıza gelebilecek her cihazdan erişilebilir olmasıdır.

E-ticaret mağazaları, bu teknolojinin en büyük faydasını mobilde iki nedenden dolayı görüyor: Mobil alışveriş yapanlar için baskın kanal haline geliyor ve satıcılar genellikle bu ortamda sayfa yükleme sürelerini düşük tutmakta zorlanıyor.

Vakit nakittir. Ve kelimenin tam anlamıyla, e-ticarette her saniye önemlidir.

2018’de Google, mobil sayfa hızına ve bunun hemen çıkma oranıyla nasıl ilişkili olduğuna ilişkin verileri yayınladı. Bir sayfanın yüklenmesi bir ila üç saniye sürerse kullanıcının sayfadan çıkma olasılığı %32 arttı.

Tavsiye Edilen:  Blog Yazılarınızda Görsel Hikaye Anlatmanın Faydaları

Tahmin edilebileceği gibi, hemen çıkma oranı artıyor — fazla ne kadar yüksekse sitenizin yüklenmesi o kadar uzun sürer.

Resim kaynağı: Google ile Düşünün

Bir saniyelik bir gecikme bile şu anlama gelebilir: Dönüşümlerde %7 azalma. Neil Patel’den bir örnek almak gerekirse: E-ticaret siteniz günde 100.000 ABD Doları kazanıyorsa, her bir saniyelik sayfa yükleme gecikmesi size yılda 2,5 milyon ABD Doları satış kaybına mal olabilir.

Daniel An, Google Küresel Ürün Lideri, Mobil Web, en iyisini kendisi söyledi: “Kısacası hız eşittir gelir.”

#cta-visual-fe#Esnek bir CMS ile sayfaların bir saniyeden kısa sürede yüklenmesini sağlayınShogun Frontend, e-ticaret için en iyi mağaza tasarım aracıdır.Daha fazla bilgi edinin

“Nedenimiz”: Başsız teknolojinin olanaklarını keşfetmek

Nick ve ben PWA’yı ilk kez Haziran 2019’da bir arkadaşımızın telefonunda gördük.

Bu başsız yapı tarzını gördüğümüzde çok şaşırdık. Geliştirmenin ne kadar karmaşık olduğunu öğrendikten sonra heyecanlandık; yeni bir alana girmeli ve onu tüccarlar ve acenteler için daha erişilebilir hale getirmek için teknolojide yenilik yapmalıydık.

Shogun Page Builder’la olan deneyimimiz sayesinde bu tür bir sonraki seviye teknolojiye ihtiyaç olduğunu biliyorduk. Hepsi bir arada bir ürün, yüksek performanslı bir vitrin oluşturma fırsatını gördük.

Shopify veya BigCommerce teması yazmak kadar PWA oluşturmayı da kolaylaştırmak istedik. Ancak Shopify için Liquid gibi HTML tabanlı bir şablonlama dili kullanmak yerine geliştiriciler JSX’i kullanır.

Amacımız markaların PWA oluşturmasını kolaylaştırırken geliştiricilerin de bunu uygulamasını kolaylaştırmaktı. Bu ürün, bir vitrin oluşturmaya temelde farklı bir yaklaşım getirecektir. PWA 2.0’ı düşünün.

İşte bu yüzden ortaya çıktık Şogun Ön Ucu: Daha küçük markaların aynı tür teknolojiye sahip olmasına olanak tanırken süreci basitleştirmek.

Shogun Ön Uç nedir?

Shogun Frontend, özellikle mobil cihazlarda bir saniyenin altında bir vitrin oluşturmak için ilerici web uygulaması teknolojisini kullanan, hepsi bir arada bir Ön Uç Platformudur.

Bir Ön Uç Platformu olarak, güçlü bir deneyim yöneticisi ve sağlam bir CMS ile pazarlamacılara ve satıcılara görsel olarak sayfa oluşturma ve site genelinde içerik değişikliklerini hızlı bir şekilde yapma yetkisi verir.

Shogun Frontend’in üç temel özelliği vardır:

  1. Deneyim Yöneticisi: Önceden oluşturulmuş sayfa bölümleri ekleyerek görsel olarak sayfalar oluşturmanıza olanak tanıyan bir içerik yönetimi çözümü; metin, resim ve video içeriğini düzenleyin; ve içerik bölümlerini kod yazmadan yeniden düzenleyin. Sayfanın nasıl görüneceğine dair gerçekçi bir görsel önizleme sağlar.
  2. İçerik Yönetim Sistemi (CMS): Ekiplerin, deneyim yöneticisine gitmeden tek bir konumdan site genelinde kapsamlı içerik değişiklikleri yapmasına olanak tanıyan bir sistem.
  3. Kod Düzenleyici (IDE): Geliştiricilerin özel içerik sayfası bölümlerini kodladığı ve metin, resim ve video için alanlar belirleyerek bunları kodsuz ve yeniden kullanılabilir hale getirdiği bir kod düzenleyici. Önceden hazırlanmış şablonların veya temaların aksine, sınırsız özelleştirme seçenekleriniz vardır.

Genellikle bir PWA oluşturduğunuzda üçüncü taraf uygulamalardan (örn. incelemeler, formlar, abonelik uygulamaları vb.), görsel düzenleme araçlarından, güzel bir kullanıcı arayüzünden ve kapsamlı bir sistemden vazgeçmiş olursunuz.

Shogun Frontend’de değil.

Shogun Frontend ile, mağazanızın tamamının karmaşıklık olmadan, anında yüklenmesini sağlayan, kullanıma hazır bir çözüme sahip olursunuz.

Çevrimiçi vitrinlerin geleceği

Dünya giderek daha mobil hale geliyor.

Aslında 2019’da, dünya çapındaki tüm trafiğin yarısından fazlası cep telefonlarından geldi. Artan satın alma gücüyle genç nesillerin de mobile daha fazla yöneldiğinden bahsetmiyorum bile.

Hedef kitlenizle bulundukları yerde tanışın Şogun Ön Ucu.

E-ticaret şirketleri için özel olarak tasarlanan Shogun Frontend, hızlı, kullanıcı odaklı mobil deneyimler sunmak için önde gelen e-ticaret platformlarıyla sorunsuz bir şekilde çalışan, başsız bir ticaret çözümüdür.

Oyunu değiştiriyoruz: Shogun Frontend demosuna bugün kaydolun ve e-ticaret mağazasının geleceğini deneyimleyin.

#cta-visual-fe#Esnek bir CMS ile sayfaların bir saniyeden kısa sürede yüklenmesini sağlayınShogun Frontend, e-ticaret için en iyi mağaza tasarım aracıdır.Daha fazla bilgi edinin