E-ticarette 2023 Çıkarımları: Shogun’dan 9 Ders

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:E-ticarette 2022 Çıkarımları: Shogun’dan 9 Ders

Vay be! Bir yıl daha (neredeyse) kitaplarda.

Yapılacaklar listelerinde, kampanya lansmanlarında ve yatırım getirisi takibinde (özellikle EOY planlama modunda) gözlerinizin önündeyken, ne kadar büyüdüğünüzü, adapte olduğunuzu ve değiştiğinizi görmek ve takdir etmek zordur.

Ancak yansıtma, gelişmenin anahtarıdır.

Ekibimiz, e-ticaret markanızı ölçeklendirirken en çok önem verdiğiniz konuları ele almak için tüm yıl boyunca yoğun bir şekilde çalıştı.

2022 içerik günlüğümüzü incelediğimizde, ister işinizi kurmaya bir veya iki yıldır devam ediyor olun ister seviyenizi yükseltmek için gelişmiş e-ticaret uygulamaları arıyor olun, gelecek yıl markanıza uygulayabileceğiniz birkaç ders öne çıktı.

Tatil içeceğinizi alın ve yılın en büyük derslerini açalım. ☕

Veya sizi en çok ilgilendiren çıkarımlara geçebilirsiniz:

Müşteri araştırması: Daha iyi alışveriş deneyimleri oluşturmak için hedef kitlenizi tanıma

Etkileyici çevrimiçi alışveriş deneyimleri yaratmak için müşterilerinizin kim olduğu ve neleri sevdiklerinin kökenine inmeniz gerekir.

Ancak o zaman bu öğrendiklerinizi müşterinizin yolculuğundaki (kesinlikle haritalandırmanız gereken) her temas noktasına uygulayabileceksiniz.

Müşteri yorumları, içgörülerimin elde edildiği harika bir yerdir müşterileriniz ve kendi işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için.

Bir değerlendirme sisteminiz yoksa Shopify’a nasıl yorum ekleyeceğinizi ve bunları sitenizdeki herhangi bir sayfaya (yalnızca ürün sayfalarına değil) nasıl ekleyebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Potansiyel müşterileriniz hakkında daha dolaylı yollardan da bilgi edinebilirsiniz.

Etkileyici pazarlamadan yararlanma Hedef kitleniz hakkında bilgi edinmenin ve güvendikleri biriyle dolaylı olarak onlarla bağlantı kurmanın mükemmel bir yoludur.

İster öncelikli olarak Instagram’da ister başka bir sosyal medya platformunda etkileyicilerle çalışıyor olun, alışveriş yapanların güvenini bu şekilde oluşturmak, sonuçlarınızda derin sonuçlar doğurabilir.

Son olarak, müşteri araştırmasının bir diğer önemli ayağı arama motoru optimizasyonu (SEO).

Akıllı SEO taktikleriyle, hedef kitlenizin ürünleri çevrimiçi olarak nasıl aradığını ve keşfettiğini öğrenebilir, ardından onlara gösterilecek alakalı içerik oluşturabilirsiniz.

Seviyenizi yükseltme hakkında daha fazla bilgi edinin Hangi e-ticaret platformunu kullanırsanız kullanın SEO:

Tüm bu müşteri araştırmaları aynı zamanda şu amaçlar için de kritiktir: Etkili e-ticaret reklam kampanyaları oluşturma ve etkili SEO odaklı içerik pazarlaması.

En popüler e-ticaret kanallarından bazılarında reklamlardan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz konusunda birkaç ayrıntılı gönderi hazırladık:

Elinizdeki tüm bu harika müşteri araştırmalarıyla (ve umarız mükemmel bir e-posta listesiyle), inanılmaz e-posta pazarlama kampanyalarını uygulamak için iyi bir konumda olacaksınız.

Bu da bizi bir sonraki noktaya getiriyor…

E-posta pazarlaması: Değer dolu, gelir getiren e-postalar gönderme

E-postayla pazarlamanın sonu hakkındaki fısıltıların ve uğultuların aksine, e-posta pazarlaması her zamankinden daha güçlü.

Aslında, e-posta pazarlama gelirinin artması bekleniyor 2023’te yaklaşık %13 artışve bunun iyi bir nedeni var. E-posta pazarlamasının yatırım getirisi dikkate alınacak bir şey değildir; ortalama bir marka yapar Harcanan her 1$ için 42$ (bu %4.200’lük bir yatırım getirisidir)!

Ancak bu ultra yüksek yatırım getirisi, elbette yalnızca müşterilerin e-postalarınızı açmasıyla elde edilebilir. Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz?

Bu makale, kişiselleştirmeden harika konu satırlarına kadar her şeyi kapsayan, açılma oranlarınızı artırmaya yönelik uygulanabilir 10 ipucu içermektedir.

Konu satırlarını yazmak zor olabilirancak bir sonraki kampanyanıza ilham verecek (ve bu açılışları artıracak) 74 ilgi çekici e-posta konu satırı örneğiyle size yardımcı olacağız.

Bir kez temelinizi attığınızda, harika e-posta şablonları ve dizileri müşterilerinizin gelen kutularında tutarlı bir şekilde görünmenin kullanışlı bir yoludur. Başlamanıza yardımcı olacak ücretsiz e-ticaret e-posta şablonlarıyla dolu bir e-kitabımız var.

Eğer ihtiyacın varsa Ne tür e-postaların gönderileceği konusunda biraz ilham Gelecek yılı planlarken listenize eklemek için 10 güçlü e-ticaret e-posta örneğiyle dolu gönderimizi kaçırmayın.

Son olarak, e-posta pazarlama stratejinizi geliştirmenin yollarını arıyorsanız, e-posta pazarlamanın en iyi uygulamaları hakkındaki yazımız işinize yarayacaktır.

Artık e-posta deneyimlerini güçlü kılmak için çok değerli zaman harcadığınıza göre, onları tıklamaya değer bir web sitesine gönderdiğinizden emin olmak isteyeceksiniz.

O halde gelelim e-ticaret mağazası tasarımına…

E-ticaret tasarımı: İdeal alışveriş deneyiminizi oluşturmanıza yardımcı olacak ilham verici çevrimiçi mağazalar

Bir sonraki dönüşüm sağlayan site tasarımınız için ilham kaynağı, çevrimiçi olarak her yerde bulunabilir.

İster bir giyim markası, ister mücevher kıyafeti, denenmiş ve gerçek bir tişört mağazası olun, ister CPG marka kategorisine dahil olun, mağazanızın tasarımını yükseltmenin her zaman yolları vardır.

Hangi e-ticaret platformunu kullanırsanız kullanın, kullanıcıları müşterilere dönüştüren etkileyici alışveriş deneyimleri oluşturabilirsiniz.

Bu yıl BigCommerce mağazalarında (hem monolitik hem de başsız), Adobe Commerce mağazalarında ve Shopify mağazalarında markaların DTC mağazalarının tasarımıyla ne kadar yaratıcı sonuçlar elde ettiğini gördük.

Düşünün: ilgi çekici Hakkımızda sayfaları, büyüleyici arka plan videoları, cesur görseller, sadece satmaktan ziyade eğitici ürün sayfaları ve ürünlerinizi karşı konulmaz kılan açılış sayfaları.

Tavsiye Edilen:  Ağırlama Sosyal Medyası - Kullanmanız İçin 9 Neden

Ancak web sitenizdeki daha az seksi sayfaları da unutamayız.

İnanılmaz SSS sayfası örneklerine ve ilham verici misyon bildirimi örneklerine ilişkin gönderilerimiz, ekstra çabaya ihtiyacınız varsa bu sayfaları ilgi çekici hale getirme engelini aşmanıza yardımcı olacaktır.

Başsız ticaret dünyasında, Bulabildiğimiz en iyi başsız siteleri tek bir çarpıcı gönderide topladık. Gelecek yıl başsız bir çözüm keşfetmeyi düşünüyorsanız bunu işaretlemeyi unutmayın.

Artık mağazanız harika göründüğüne göre, dikkatinizi ürünlerinizin bu güzel sayfalarda nasıl temsil edildiğine çevirmek istiyorsunuz. Gelin satışın gücünden bahsedelim…

Mağazacılık: Özel ürün ve görsel gösterimlerle site deneyiminizi farklılaştırın

Estetik açıdan hoş ve yüksek dönüşüm sağlayan bir çevrimiçi alışveriş deneyimi tasarlamak oyunun adıdır.

Ama aralarında öne çıkan 12 milyondan fazla e-ticaret mağazası dışarıda uzun bir düzen var.

Görsel mağazacılık, müşterilerin geri gelmesini sağlayacak kalıcı bir izlenim yaratırken markanızın kendisini farklılaştırmasına yardımcı olur.

Ticari satış aynı zamanda, ister sınırlı süreli flaş satışlar, ister site çapında teklifler, ister başka tür promosyonlar olsun, pazarlama kampanyalarınızı güçlendirmenize yardımcı olur.

Nereden başlayacağınızı veya hangi e-ticaret mağazacılık uygulamalarına odaklanmanız gerektiğini bilmek göz korkutucu olabilir. üç ana yönteme bakalım:

Göz alıcı ürün fotoğrafları ekleyin

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (para kazanılabilen!), ürün fotoğrafları ve videoların dengesi de dahil olmak üzere sitenizdeki görselleri düşündüğünüzde ilgi çekici bir alışveriş deneyimi yaratın.

Ürün fotoğrafçılığında, bir kamerayı doğrultup çekmekten çok daha fazlası var.

Bir çekim listesine, doğru araçlara ve kuruluma (arka plan gibi) ve yüksek kaliteli bir kameraya sahip olmak, göz alıcı fotoğraflar çekmenize yardımcı olabilir.

Sitenize ekleme yaparken görsellerinizin boyutunun doğru olduğundan emin olun; bu, SEO’nuzu ve genel müşteri deneyiminizi etkileyebilir.

İlgi çekici ürün videolarını öne çıkarın

Video, markanızın, ürün keşfi ve marka bilinirliği gibi diğer birçok avantajın arasında öne çıkmasına yardımcı olur.

Ancak fotoğraflara benzer şekilde şunları yapmak isteyeceksiniz: videolarınızın birinci sınıf kalitede düzenlendiğinden emin olun.

Pikselleştirilmiş görüntüler veya dalgalı video, markanız üzerinde ters, olumsuz bir etki yaratabilir.

Ürün sayfalarınızı ayrıntılar ve kişiselleştirmeyle zenginleştirin

Ürün sayfalarınızı optimize ederken uygulayabileceğiniz birçok yaklaşım vardır.

Birinci, ürün açıklamalarınızı tekrar ziyaret edin netlik, ayrıntı ve fayda açısından nerede geliştirilebileceğini görmek için.

Yaratmak kişiselleştirilmiş e-ticaret deneyimi Müşterileriniz için, ister alışveriş yapanların tercihlerini (konum veya boyutlar gibi) kaydederek, ister tarama geçmişine dayalı olarak sayfaya ilgili ürünler bölümünü ekleyerek, farklılaşmanın başka bir mükemmel yoludur.

Kişiselleştirme ayrıca AOV’yi ve ürün keşfini artırmaya yardımcı olan üst satış ve çapraz satışa da yardımcı olur.

Nihayet, Tüketicilerin %91’i “Tanıyan, hatırlayan ve ilgili teklif ve önerileri sunan” markalardan alışveriş yapma olasılıkları daha yüksektir.

Gelecek yılın kampanyalarını planlarken daha da fazla ilham almak için, Favorilerinize eklemeniz için en iyi ürün sayfası tasarımı örneklerini topladık.

Son olarak, Nomad’ın kreatif direktörünün bu gönderisi, gelecek yıl ve sonrasında ürün satışına öncelik vermeniz konusunda size ilham verebilir. İşte bir tat:

“Müşterilerimizin Nomad markasıyla olan her temas noktasının mümkün olan en iyi olmasını istiyoruz çünkü markaların bu temas noktalarına gösterdiği özenin kalitenin sinyalini verdiğini biliyoruz. Bunu, taviz vermeden düşünceli tasarımla yapıyoruz. Bu, tüm mikro anların içine yerleştirilmiştir.”

—Nick WaldenKreatif Direktör, Nomad

Artık ateşle yemek pişiriyorsun. Mağazacılık oyununuz tam yerinde, mağazanız harika görünüyor, müşterileriniz hakkında çok şey öğrendiniz ve onlar e-postalarınızı seviyorlar.

Sıradaki ne? Bu doğru; sayfa hızı.

#cta-visual-pb#Tüm ekibinizin oluşturmaya başlamasını sağlayınDaha büyük e-ticaret ekipleri için tasarlanan Shogun Page Builder Advanced, içerik oluşturma sürecinizi ölçeklendirmeniz için size benzersiz roller ve izinlerle 10’dan fazla kullanıcı koltuğu sunar çabalar.Daha fazlasını öğrenin

Site performansı: Satışları artırmak için hızınızı ve kullanıcı deneyiminizi iyileştirme

Site performansı zor bir şey olabilir.

Sitenizde görselleri değiştirmek, video eklemek, yeni bir kampanya yayınlamak, uygulamaları yüklemek gibi değişiklikler yaptığınızda site hızınız da dalgalanır.

Sitenizin performansını korumak 0-2 saniye hızlı ve gecikmenin minimum düzeyde olması, alışveriş yapanların sitenizde kalacağı ve dönüşüm sağlamasını umduğu anlamına gelir.

Google’ın Lighthouse aracı ve PageSpeed ​​Insights gibi sayfa hızı ölçüm araçları, sitenizin simüle edilmiş bir müşteri ortamında nasıl performans gösterdiğini ölçmenize yardımcı olabilir.

Bu araçlar, sitenizi güncellerken ve örneğin yeni bir arka plan videosu veya yüksek çözünürlüklü ürün görselleri eklemenin etkisini ölçerken en iyi şekilde kullanılır.

Sayfa hızı araçları, sitenizin SEO çukurlarında nasıl performans gösterdiğini anlamak açısından da önemlidir.

Site hızı bir arama sıralama faktörüdürve Lighthouse gibi araçlar sitenizin SERP’deki sıralamanızı yükseltmek için geliştirebileceğiniz alanlarını belirleyecektir.

Tavsiye Edilen:  5 Influencer Başarısız - Ders Çıkarabileceğiniz Pazarlama Hataları

Özellikle BigCommerce satıcıları için, site hızınızı artırmanıza ve müşterileriniz için hızlı bir alışveriş deneyimi sürdürmenize yardımcı olacak özel bir gönderimiz var.

Sitenizin hâlâ istediğinizden daha yavaş çalıştığını fark ederseniz, Gelişmiş sayfa hızı düzeltmeleriyle ilgili bu makale, sitenizin sorunlarını teşhis etmenize ve düzeltmenize yardımcı olacaktır.

Belli bir noktada markaların mükemmel kullanıcı deneyimini ve hızı dengeleyen bir e-ticaret çözümüne ihtiyacı var. Başsız ticaret (bununla ilgili daha fazlası aşağıda!) Hız ödünleri vermeden hayal ettiğiniz dinamik, ilgi çekici siteyi oluşturun.

Harika ve hızlı çevrimiçi deneyimler sunmak harika. Müşteriler sizi seviyor ve siparişlerini veriyorlar; artık sizin de ürünlerini hızlı bir şekilde teslim etmeniz gerekiyor. Lojistik konuşalım.

Sipariş karşılama ve lojistik: Hızlı gönderimi iki katına çıkarma ve satın alma sonrası olumlu deneyim

Son birkaç yıl, e-ticaret işletmelerinin nakliye ve lojistik kolları için oldukça yorucu geçti.

Sonsuz gibi görünen gecikmelerden, malzeme kıtlığından ve aradaki her şeyden, Tedarik zinciri sıcaklığı hissediyor. Ve buna bağlı olarak e-ticaret markaları da var.

Markalar kaliteli tedarikçiler bulmak ve kar marjlarını artırmak için toptancı pazarları gibi kaynak bulma kanallarına yöneliyor.

Envanter sorunlarını tamamen hafifletmek isteyen markalar için, Birçok toptancı tedarikçi dropshipping sunuyor (ürünler doğrudan müşterilere üçüncü taraf bir depodan gönderilir).

Tedarikçi araştırmanızı yaptığınızdan emin olun; Envanter kontrolünden vazgeçerek nihai ürünün eşit olmasını ve söz verildiği gibi teslim edilmesini sağlamak istersiniz.

Alternatif olarak, Markalar kendi esnek e-ticaret gerçekleştirme stratejilerini nasıl oluşturur? ölçeklenmeye devam ettikçe?

Çok kanallı sipariş karşılamaya genişlemek veya siparişleri birbirine bağlı birçok kanalda yerine getirmek, artan karmaşıklığı yönetebildiğiniz sürece ayakta kalmanıza yardımcı olabilir.

E-ticaret işlemlerinizin dış kaynak kullanımı (kendin yapmak yerine) markanız için de akıllıca bir hareket olabilir ve ürünlerinizi müşterilerinize daha hızlı ulaştırabilirsiniz.

Ayrıca, iade politikalarınızın (ve gönderim politikanızın) yeniden gözden geçirilmesi gerekebilir yeni yılda.

Örneğin, siparişinizin karşılanması için dış kaynak kullanmaya karar verirseniz, müşteriler için farklı bir iade ve gönderim sürecine sahip olabilirler. Hem sizin hem de müşterileriniz için sorunsuz bir geçiş sağlamak amacıyla politika sayfanızı güncelleyin ve belki de ana sayfanızdaki destek çubuğunu kullanarak herhangi bir güncellemeyi iyi bir önlem olarak duyurabilirsiniz.

Şimdi iadelerin maliyetini konuşalım. Birçok marka için iadeler pahalı hale geliyor.

İadelere yaklaşımınızı ayarlamak, genel maliyetlerinizde büyük bir düşüş anlamına gelebilir, ancak dikkatli olun; Müşterileri korkutup kaçırmak istemezsiniz.

Kaynak bulma, nakliye ve ters lojistiği ustaca yönetebilirseniz müşterilerinizi etkileyecek ve onların sadakatini (ve tekrar satın almalarını) kazanacaksınız.

Ancak bu başarıyı birbirine bağlı birden fazla kanalda yönetebilir misiniz? Bu, çok kanallı ticaretin bir sonraki aşaması olan müşteri odaklı mücadelesidir.

Çok kanallı satış: Erişiminizi artırmak için birden fazla satış kanalına genişleme

Değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu söylüyorlar. Bu söz e-ticaret dünyası için kesinlikle geçerli; özellikle de son birkaç yıldan sonra.

COVID salgını bir dizi yeni alışveriş davranışına yol açtı ve canlı alışverişe geçiş ve mobil ticaretin büyümesinde artış gibi satış kanalları.

Canlı alışverişin benimsenmesi ve mobil kullanımın artması, Instagram Alışveriş, Facebook Mağazaları ve unutmayalım TikTok gibi sosyal medya aracılığıyla satın alma gibi davranışları güçlendirdi.

E-ticaret markaları da çevrimiçi pazar yerlerine yöneldi– Amazon, Walmart ve diğer çevrimiçi satış siteleri dahil olmak üzere – sahip oldukları çevrimiçi mağazalara eşlik edecek alternatif satış kanalları olarak.

Büyümesinde belli bir seviyeye ulaşmış markalar için, Çok kanallı ticaret birçok kişinin radarına girdi. Çok kanallı ticaret, bir markanın alışveriş ve pazarlama kanallarını birbirine bağlayarak müşterilere çevrimdışı veya çevrimiçi olmalarından bağımsız olarak birleşik bir deneyim sunabilmelerini sağlar.

Hem lojistik, hem perakende hem de pazarlama açısından çeşitli kanalları kusursuz bir deneyime dönüştürmek zor olabilir.

Neyse ki üçü hakkında da ayrıntılı makaleler yazdık: Çok Kanallı Gerçekleştirme, Çok Kanallı Perakende ve Çok Kanallı Pazarlama.

Omnichannel sıklıkla çok kanallı ticaretle karıştırılıyorfarklı kanallarda ayrı deneyimler sunan (tabii ki marka tutarlılığını korurken).

Multichannel, markanızın müşterilerinizle bulundukları yerde buluşmasını sağlar ve o kanala özgü değer sağlar.

İster çok kanallı ister çok kanallı olun, birçok şeyi bir arada yürütmeye yönelik tekrarlanan (ve başarılı) çaba, operasyonlarınızı ölçeklendirme yolunda olduğunuz anlamına gelir.

Markanızı ölçeklendirdikçe birden fazla kanalın ötesinde birden fazla ülkeye doğru büyümeniz muhtemeldir. Bu benim uluslararasılaşmaya geçiş sürecim…

#cta-visual-pb#İçerik oluşturmayı birden fazla vitrinde ölçeklendirinDaha büyük markalar için tasarlanan Shogun Page Builder Advanced, ekibinizin alt markalarınız ve çeşitli vitrinleriniz genelinde içeriği kolaylıkla kopyalamasına ve klonlamasına olanak tanır .Daha fazla bilgi edin

Uluslararasılaşma: Farklı e-ticaret pazarlarına genişleme

Tavsiye Edilen:  ChatGPT'nin yükselişi: Sohbete dayalı yapay zekanın çıkarımları ve uygulamaları

Markanız büyüdükçe kendi ülkeniz dışındaki farklı e-ticaret pazarlarına adım atmak isteyebilirsiniz.

Keşke küresel genişlemenin CAD’yi EUR’ya dönüştürmek kadar kolay olduğunu söyleyebilseydik, ancak bundan çok daha fazlası var.

Uyumluluk, yerelleştirme ve platform özellikleri; aman Tanrım!

Shopify markaları için sitenizde çoklu mağaza kurmak, farklı pazarlara genişlemenize veya farklı mağaza örnekleriyle alt markaları yönetmenize olanak tanır.

Markanız uluslararası alanda genişlemek istiyorsa henüz yapmadıysanız Shopify Plus’a geçmeyi düşünebilirsiniz.

Bonus: Eğer Sayfa Oluşturucu İleri Düzey kullanıcısıysanız, içerik senkronizasyonuna erişiminiz vardır; bu, ilk mağazanızdaki herhangi bir sayfayı, oradan yönettiğiniz ve özelleştirdiğiniz başka bir mağazayla senkronize edebileceğiniz anlamına gelir.

Uluslararasılaşmayla ilgilenen birçok ölçekleme markası, geleneksel e-ticaret platformlarının sınırlamalarını görmeye başlıyoralternatif e-ticaret çözümleri etrafında tartışmaları ateşliyor.

Başsız ticaret yoluyla çoklu mağaza işlevselliğine ulaşmak, markaların içerik, para birimi, yerelleştirme ve daha fazlası konusunda artan esneklikle yeni pazarlara açılabileceği anlamına gelir.

Büyüyen markalar genellikle kendilerini e-ticaret teknolojilerini aşarken bulurlar. Birden fazla mağazaya ve ülkeye ölçeklendirmek daha karmaşık ve dayanıklı sistemler gerektirir.

Operasyonlarınızı geleceğe hazır hale getirmenin bir yolu, markanızı başsız hale getirerek birçok kanalınızda ve mağazanızda daha hızlı ve daha zengin alışveriş deneyimleri sağlamaktır. Öyleyse başsız ticarete geçelim.

#cta-mini-fe#Uluslararası genişleme hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Ücretsiz e-kitabımızı indirin

Başsız ticaret: Geliri artırmak için vitrin deneyimine yatırım yapmak

E-ticarette bir yıl daha, başsız ticaret bir yıl daha, daha fazla pazarlamacının bu teknolojiyle nelerin mümkün olduğunu keşfetmesiyle dalga yaratmaya devam etti.

Ayrıca Shopify’ın Hydrogen ile başsız sohbete girmesi, başsız ticaretin e-ticaretin geleceğindeki rolü hakkında çok şey anlatıyor.

Geleneksel olarak, monolitik site mimarisini kullanan sitelere sahip markalar, şık tasarım özellikleri ve inanılmaz yüksek site hızı arasında seçim yapın. Kurumsal düzeydeki markaları ölçeklendirmek, monolitik site altyapısıyla hızla sorunlarla karşılaşıyor.

Ancak başsız teknolojiyle artık ikisi arasında hiçbir ödünleşim yok.

Konuyla ilgili gönderimiz, markaların hem tasarım hem de performans açısından hayal ettikleri site deneyimini başsız ticaretle neden elde edebileceklerini açıklıyor.

Başsız ticaret uzun zamandır jargonla dolu geliştirici merkezli bir teknoloji olmuştur.

Jargondan kurtulmak için başsız mimarinin teknik dünyasını (yani markaların inanılmaz derecede hızlı, akılda kalıcı alışveriş deneyimlerini nasıl oluşturabileceğini) açıklayan bir makale yazdık.

Belki de kafasız ticaretin en büyük iki ucu keskin kılıcı şudur: siteniz için başsızlığa ulaşmanın tek bir yolu yok. Bu karmaşık ve her şey size kalmış.

Genellikle şekillendirilebilir ticaret olarak adlandırılan daha geleneksel rota, başsız kalmanın popüler bir yöntemidir.

Özetle, CMS ve CDN’den SSR ve ara yazılımlara kadar mağazanızın ön ucunu güçlendirmek için kullanılan her teknolojiyi tek tek seçeceğiniz (ve ardından yöneteceğiniz) yer burasıdır.

Ancak şekillendirilebilir ticaret birçok marka için en iyi yol değil.

Şirketinizin büyüklüğüne, geliştirici/teknoloji kaynaklarına ve bütçenize bağlı olarak Shogun Frontend gibi hepsi bir arada e-ticaret Frontend Platformu gibi başsızlığa alternatif bir yol daha mantıklı olabilir.

Gelecek yıl e-ticarette bizi neler bekliyor?

2022, pek çok yüz yüze alışverişi geri getirdi ancak bu, dijital deneyimlerin gelişmesini engellemedi. E-ticaret büyümeye devam ediyor.

Gelecek yıl, mağaza içi ve çevrimiçi alışveriş arasındaki çizgiler daha da bulanıklaşacak ve markaların her ikisini de nasıl en üst düzeye çıkaracaklarını bulmaları daha da önemli hale gelecek.

Potansiyel müşterilerin karşısına çıkmak ve mevcut müşterilerinizi elinizde tutmak için kullandığınız stratejiler, önümüzdeki belirsiz dönemleri nasıl atlatacağınıza karar verecektir.

E-ticaret yolculuğunuzun neresinde olursanız olun, başarıya ulaşmak için uygulayabileceğiniz değerli bilgiler vardır.

Bir sonraki yılı planlamak için bu yılın derslerini nasıl kullanacaksınız?

#cta-visual-pb#Yeni yıla dönüşüm sağlayan bir mağaza vitriniyle girinGelecek yıl unutulmaz, performanslı alışveriş deneyimleri oluşturmakla geçecek. Shogun Page Builder Advanced ile bunu nasıl yapabileceğinizi görün. Daha fazla bilgi edin