EasyBib nedir? O nasıl çalışır?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: EasyBib nedir? O nasıl çalışır?

Araştırma makaleleriniz için alıntılar oluşturmaktan bıktınız mı? Tüm kaynaklarınızı takip etmekte ve bunları uygun şekilde alıntılamakta zorlanıyor musunuz? Alıntı oluşturmak için nihai çevrimiçi araç olan EasyBib’den başkasına bakmayın.

EasyBib nedir?

EasyBib çevrimiçi bir alıntı oluşturucudur MLA, APA ve Chicago/Turabian stillerinde alıntılar oluşturmanıza yardımcı olur. EasyBib ile eserlerden alıntı listesi ve parantez içi (metin içi) alıntılar oluşturabilirsiniz. Kitaplar, web siteleri, dergi makaleleri vb. gibi çeşitli kaynakları tanır ve autocite kullanarak otomatik olarak alıntılar oluşturabilir. Ayrıca, EasyBib’in projeniz için notlar almanıza, notları düzenlemenize ve bunları alıntılara bağlamanıza izin veren bir not defteri aracı vardır.

EasyBib nasıl çalışır?

EasyBib, alıntı oluşturmayı çocuk oyuncağı haline getirir. Yalnızca birkaç tıklamayla bir eser alıntı listesi ve parantez içi (metin içi) alıntı oluşturabilirsiniz. Çoğu durumda EasyBib, bir kitap, web sitesi veya dergi makalesi gibi bir kaynağı tanıdığı takdirde otomatik olarak bir alıntı oluşturabilir (autocite). EasyBib ayrıca, projeniz için notlar almanıza, bunları düzenlemenize ve alıntılara bağlamanıza izin veren bir not defteri aracı gibi başka özelliklere de sahiptir.

EasyBib’e nasıl erişilir?

EasyBib’e erişmek kolaydır. Kitaplığınızın ana sayfasından sağ taraftaki EasyBib simgesine tıklayın. Kampüs dışındaysanız, öğrenci kimlik numaranız ve eServices şifreniz ile giriş yapmanız gerekecektir. EasyBib sitesine girdikten sonra, bir hesap için kaydolabilir veya EasyBib hesabınız, Facebook, Yahoo, Google, AOL veya OpenID ile giriş yapabilirsiniz.

EasyBib’te bir Hesap nasıl kaydedilir?

EasyBib’te bir hesap oluşturmanın çeşitli avantajları vardır. Birden çok projeyi veya bibliyografyayı kaydedebilir, başkalarıyla paylaşabilir, not defteri aracını kullanabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Bir EasyBib hesabı oluşturmak basittir veya Facebook, Yahoo, Google, AOL veya OpenID hesabınızla oturum açmayı seçebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Herhangi Bir Çevrimiçi İşe Para Olmadan Nasıl Başlanır

EasyBib’te Alıntılar nasıl oluşturulur?

EasyBib ile alıntılar oluşturmak çocuk oyuncağıdır. Sadece şu basit adımları izleyin:

  1. Kütüphanenin web sitesine gidin ve EasyBib simgesine tıklayın.
  2. Palomar ID numaranız ve eServices şifreniz ile giriş yapın.
  3. EasyBib’te oturum açın (veya henüz yapmadıysanız bir EasyBib hesabı oluşturun).
  4. İhtiyacınız olan alıntı stilini seçin – MLA, APA veya Chicago/Turabian.
  5. Alıntı yaptığınız kaynağın türü için sekmeye tıklayın – web sitesi, kitap, gazete, dergi veya veritabanı. DVD, blog, röportaj gibi farklı türde bir kaynaktan alıntı yapıyorsanız, “58 seçeneğin tümü” sekmesine tıklayın.
  6. Arama kutusuna, web sitesi adresi, anahtar sözcükler, başlık veya DOI (Dijital Nesne Tanımlayıcı – bazı çevrimiçi dergi makalelerinde bulunur) gibi EasyBib’in sizden istediği bilgileri yazın.
  7. “Bunu Alıntıla”ya tıklayın. EasyBib kaynağı tanırsa, sizin için bir alıntı oluşturur. Aksi halde sizden yayın bilgilerini veya web adresini manuel olarak girmenizi isteyecektir.

Çözüm

Özetle, EasyBib, akademik makaleler için alıntılar oluşturması gereken herkes için önemli bir araçtır. Sezgisel arayüzü ve güçlü özellikleri sayesinde, birkaç dakika içinde kolayca doğru ve biçimlendirilmiş alıntılar oluşturabilirsiniz. Bu nedenle, bir dahaki sefere bir araştırma ödevi üzerinde çalıştığınızda, zahmetten kurtulun ve EasyBib’i kullanın.