Einstein AI Neden Salesforce Commerce Cloud’u Kullanmayı Düşündürmeli?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Einstein AI Neden Salesforce Commerce Cloud’u Kullanmayı Düşündürmeli?

Salesforce Commerce Cloud (SFCC), özellikle kurumsal düzeydeki şirketler arasında en popüler e-ticaret platformlarından biridir. Binlerce çevrimiçi mağaza SFCC tarafından desteklenmektedir ve bu, internetteki trafiğe göre en iyi 10.000 sitenin 186’sını içermektedir. Adidas ve Ashley Mobilya.

SFCC’nin bu kadar popüler olmasının en büyük nedenlerinden biri Einstein yapay zeka (AI) asistanıdır.

Çevrimiçi mağazanızın kârlılığını artırmak için Einstein’ı kullanmanın birçok yolu vardır. Örneğin, arama sonuçlarınızı ve ürün önerilerinizi daha kişisel hale getirerek daha fazla satışı teşvik etmenize yardımcı olabilir (ve bu, buzdağının yalnızca görünen kısmıdır).

Aşağıda Einstein’ın nasıl çalıştığını ve onunla tam olarak neler yapabileceğinizi ele alacağız.

Salesforce Commerce Cloud’un (SFCC) Einstein’ı Nasıl Çalışır?

Salesforce, Einstein ürününü şu şekilde tanımlıyor: “CRM (müşteri ilişkileri yönetimi) için ilk kapsamlı yapay zeka.”

Yapay zeka, akıl yürütme, öğrenme ve dili anlama gibi bir zamanlar insanların yalnızca insan zihni tarafından gerçekleştirilebileceğini düşündüğü görevleri yerine getirebilen yazılımı tanımlıyor. SFCC’nin Einstein araçları iki farklı yapay zeka teknolojisiyle mümkün kılınıyor:

  • Makine öğrenme: Veri bilimcileri, yapay zekayı bilinen girdi ve çıktı verileri üzerinde eğiten bir model tasarlayacak ve ardından yapay zeka, yeni girdi verilerine dayanarak gelecekteki çıktı verilerini nasıl tahmin edeceğini “öğrenebilecek”. Bu, diğer tüm yapay zeka teknolojisi türlerinin temel konseptidir.
  • Doğal Dil İşleme: Bu tür yapay zeka teknolojisi, insan dilinin karmaşık dilbilgisi kurallarını anlayabiliyor ve büyük metin veri kümelerindeki kalıpları tanıyabiliyor.

SFCC Einstein’ın Özellikleri

Einstein yalnızca bir özellik değil, yapay zeka destekli bir dizi farklı araçtan oluşuyor. Erişiminiz olan belirli Einstein araçları, kullandığınız Salesforce sürümüne bağlı olacaktır.

Tavsiye Edilen:  Yapay Zeka Pazarlama Araçları Sosyal Medya Stratejiniz İçin Neden Gerekli?

Aşağıdaki Einstein araçları hepsinde mevcut Salesforce B2C Ticaret planları (Ayrıca her aracın çalışması için en az 30 günlük veri gerektirdiğini de unutmayın):

  • Arama Önerileri: Einstein, kullanıcının geçmiş davranışlarına dayalı olarak otomatik tamamlama önerileri sunan Google benzeri bir ön arama motorunu etkinleştirir. Örneğin, birisi mağazanızın arama çubuğuna “s” harfini yazarsa, satın aldığı ürünlere ve daha önce ziyaret ettiği ürün sayfalarına bağlı olarak öneri, bir kullanıcı için “spor ayakkabı”, bir diğeri için “sandalet” olabilir. . Bu araç, ziyaretçileri büyük olasılıkla satışa yol açacak yöne yönlendirecektir.
  • Ticaret Analizleri: Bu analiz panosu müşterilerinizi anlamanızı çok daha kolay hale getirir. Bir ürün seçip bu ürünle aynı sepette en sık hangi ürünlerin satın alındığını görebilir, satış performansını inceleyebilir ve seçilen veri aralığına dayalı olarak belirli ürünlerle ilgili ayrıntılı verileri inceleyebilirsiniz.
  • Tahmine Dayalı Sıralama: Arama sonuçlarında ve kategori sayfalarında listelenen ürünlerin sırası, kullanıcının önceki gezinme alışkanlıklarına ve satın alma işlemlerine göre kişiselleştirilecektir. Bu, mobil ziyaretçileriniz için özellikle yararlı bir araçtır; yaklaşık yarısı toplam ziyaretçileriniz arasında. Mobil ekranlar sayfa başına daha az liste gösterme eğilimindedir ve kullanıcılar genellikle birçok sayfayı çevirecek sabra sahip değildir.
  • Arama Dizinleri: Bir ziyaretçi bir terimi aradığında ve sıfır sonuç aldığında genellikle geri adım atar ve başka bir mağazayı dener. Ancak bu durumda, arama motorunuz biraz daha akıllı olsaydı satışı gerçekleştirebilirdiniz. Örneğin, birisi “bordo gömlek” terimini girerse ve arama eli boş çıkarsa, onun mutlu olacağı kırmızı bir gömlek mevcut olabilir. Arama Dizinleri aracı bu ilişkileri tespit edecek ve anahtar kelime listenizi kullanıcı davranışına göre nasıl genişleteceğinizi size gösterecektir.
  • Ürün Önerileri: Bu araç, müşterinin alışveriş yolculuğu sırasında en alakalı ürün önerilerini önermek için makine öğrenimini kullanır (hem misafirler hem de oturum açmış kullanıcılar için işe yarar). Müşteri bir satın alma işlemi yapmasa bile mağazanızın ilgi duyduğu birçok ürünü sunduğu izlenimini edinecek ve bu da onu gelecekte tekrar gelmeye teşvik edecektir. Ayrıca gerektiğinde bu önerilere girebilir ve manuel olarak düzenleyebilirsiniz.
Tavsiye Edilen:  PrivateGPT nedir? Nasıl Çalışır, Faydaları & Kullanmak

Eylemdeki Einstein Örnekleri

Einstein’ın mağazanız için neler yapabileceğine dair daha iyi bir fikir edinmek için diğer bazı mağazaların bu araçlarla neler başarabildiğine bakmak faydalı olacaktır:

Buzkıran

Resim kaynağı: Buzkıran

Başarılı bir e-ticaret sitesi işletmesinin yanı sıra ürünlerini 50 ülkede 5.000’den fazla mağazaya tedarik eden Yeni Zelanda merkezli spor giyim markası Icebreaker, SFCC ile ilgilenmeden önce zaten bir ürün önerileri çözümüne sahipti. Ancak şirket daha iyisini yapabileceğini hissetti ve bu yüzden A/B testi oluşturma bu çözümü Einstein Ürün Önerileri aracıyla karşılaştırmak.

Sonuçlar açıktı: Einstein, müşterilerin ürün önerileri bölümündeki bir öğeye %40 daha sık tıklamasını sağladı ve ortalama sipariş değerinde %11’lik bir artışla birlikte %28 daha fazla gelir elde etti. Bundan sonra, Icebreaker Global E-ticaret Başkanı sadece SFCC’ye geçiş yapmaya karar vermekle kalmadı, aynı zamanda platformu sektördeki meslektaşlarına da tavsiye etmeye başladı.

Taş Duvar Mutfak

Resim kaynağı: Taş Duvar Mutfak

Özel gıda mağazası Stonewall Kitchen, Einstein’ın Ürün Önerileri aracının gücüne bir başka örnek sunuyor.

Kişiselleştirme, daha pahalı olmasına rağmen yetiştirilen yaban mersini yerine yabani yaban mersini kullanmak gibi olağanüstü kaliteye ve ince ayrıntılara odaklanan bu marka için özellikle önemliydi. Ve Stonewall’un SFCC ve Einstein ile elde ettiği şey kişiselleştirmeydi; tavsiye sunulan müşterilerin %78’i ürünü sepetlerine ekledi ve %41’i satın alma işlemini gerçekleştirdi.

Einstein’ın ötesinde

Yukarıda bahsedilen Einstein araçları Salesforce B2C Commerce planlarına ücretsiz olarak dahil edilirken, mağazanızın işlevselliğini genişletmek ve müşteri deneyimini daha da geliştirmek için SFCC eklentilerini de kullanabilirsiniz. En kullanışlı eklentilerden bazıları şunlardır:

  1. Beyin Ağacı: Birisi ödeme yapmak üzereyken tercih ettiği ödeme seçeneğinin mevcut olmadığını görürse, satın alma işlemini hiç yapmayabilir. Aslında, mağazanızda ne kadar çok ödeme yöntemi varsa, o kadar çok satış yapabilirsiniz. Braintree, PayPal, Venmo, Apple Pay, Google Pay ve çoğu kredi/banka kartından ödeme kabul etmenize olanak tanıyan, hepsi bir arada, PCI uyumlu bir çözümdür.
  2. nokta dijital: Bu pazarlama platformu, müşterilerinizden topladığınız verileri pazarlama kampanyalarınızın performansını artırmak için kullanmanıza olanak tanır. Müşterilere e-posta, metin, sosyal medya ve diğer temas noktaları üzerinden ulaşmanıza yardımcı olacak ve aynı zamanda yeni abonelere hoş geldiniz e-postaları göndermek gibi yaygın pazarlama görevlerini otomatikleştirme özelliğine de sahip.
  3. PowerReviews: Çevrimiçi mağazalarla ilgili bir sorun, fiziksel mağazalardan farklı olarak müşterilerin, bir ürünü satın almadan önce nasıl bir şey olduğunu şahsen görme şansına sahip olmamasıdır. Bu genellikle, normalde satın alacakları bir ürünü (eğer eklemişlerse) sepetlerinde bırakmalarına yol açar. Ancak önceki müşterilerden gelen olumlu yorumları sergileyerek bu etkiyi ortadan kaldırabilirsiniz; bu, yeni müşterilere ürünü görmeden satın alma konusunda ihtiyaç duydukları güveni verecektir. PowerReviews, müşterilerin tek bir formla birden fazla inceleme bırakmasına olanak tanıyarak tahsilat oranlarını %300 artırıyor.

Mağazanız için Einstein Yapay Zekasını Düşünün

Gittikçe daha fazla e-ticaret mağazası yapay zekayı operasyonlarına dahil ediyor. Einstein AI ve bunun gibi uzantıların birleşimiyle SFCC, mağazanızın başarılı olması için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar.