Ekibimiz Her Yıl İş Rollerini Değiştirerek Ne Öğrenir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Ekibimiz Her Yıl İş Rollerini Değiştirerek Ne Öğrenir?

Ebeveyn Tuzağı’nı daha önce izlediyseniz, muhtemelen yer değiştirmenin karmaşık olabileceğinin ve genellikle saç kesimi, kulak delme ve gizli bir el sıkışmada ustalaşmayı gerektirebileceğinin farkındasınızdır. Go Fish’te ekibimiz, ekip üyelerimiz için bir egzersiz olarak bu konsepti uygulamaya koydu ve bazı harika sonuçlar aldı (Lindsay Lohan’ın yaptığı tüm maskaralıklardan geçmek zorunda kalmadan!)

Dijital PR ajansımızda iki rol vardır: araştırma ve tanıtım. Araştırma ekibi verilerle fikirler geliştirir, sayıları hesaplar ve hikayeler oluşturur. Promosyon ekibi bu hikayeleri gazetecilere sunar. Her iki ekip birlikte çalışır ve ekip üyeleri yaratıcı fikirler, müşteriler için en iyi sonuçları üretecek çözümler ve ara sıra sorun giderme oturumları için birbirlerine güvenirler. Ancak ekibin her iki tarafı da çok farklı bir bakış açısıyla bağlantılar kurma nihai hedefimize ulaşıyor. Bu bakış açılarını birleştirmek harika sonuçlar veriyor, ancak ekibimiz oraya ulaşmak için karşılıklı anlayışa güveniyor.

Böylece, bir anahtar çekmeye karar verdik.

Rollerimizde Neleri Değiştirdik?

Yılda bir kampanya için, iki ekip üyesi bir kampanya için sorumlulukları değiştirir. Yani, araştırma üyesi bir kampanyanın tanıtımını yapacak ve tanıtım üyesi araştırma sorumluluklarını üstlenecektir. Her iki ekip üyesi de hiçbir şeyin kaçırılmadığından emin olmak için yakın işbirliği yapacaktı, ancak her ekip üyesi nihayetinde diğerinin görevlerini bağımsız olarak yerine getirecekti.

Bu, projenin diğer tarafını etkili bir şekilde görmemizi ve projenin başarılı olması için gereken görevlerle ilgili biraz deneyim kazanmamızı sağladı.

Tanıtım Ekibi Araştırma Yaparak Ne Öğrendi?

Tanıtım ekibi, gazetecileri cezbetmek ve manşetlerini oluşturmak için güvenilir bilgi kaynakları bulma görevine getirildiğinde, onlar için düzinelerce yeni kampanya fikri sunan yeni bir dizi kaynakla tanıştırıldılar. Ayrıca, ekibimizin yürütebileceği anket türleri, makul bir şekilde elimize geçmesini bekleyebileceğimiz veri türleri ve araştırma ekibinin reddettiği bazı fikirlerin arkasındaki mantık da dahil olmak üzere, farklı veri toplama yöntemlerinin bazı sınırlamalarını öğrendiler. yürütemedi.

Tavsiye Edilen:  İş Başarısı İçin Görmezden Gelemeyeceğiniz İçerik Yazmanın 7 Faydası

Araştırma Ekibi Tanıtım Yaparak Ne Öğrendi?

Araştırma yaparken, tünel vizyonu elde etmek ve gazetecilerin görmek istediklerinden çok neler yapabileceğimize bakmak kolaydır. Araştırma ekibi, projenin promosyon tarafına katılarak, gazetecilerin aradıkları manşet ve bilgi türlerini, verilerle etkili bir şekilde anlatmak için ne tür hikayelere ihtiyaç duyduklarını ve gazetecilerin temel içgörüleriyle nasıl etkileşim kuracaklarını daha iyi anladı. Ayrıca tanıtım ekibinin gazetecilerin ilgisi temelinde belirli fikirleri neden reddettiğini ve gazetecilere ilişkin bu anlayışı araştırma süreçlerine nasıl taşıyabileceklerini daha derinden anladılar.

Sonuç

Bu alıştırmanın bir sonucu olarak, her ekip üyesi aşağıdakilerle ayrıldı:

  • Rollerine içgörü katacak yeni bir bakış açısı
  • Diğer takımın karşılaştığı acı noktaları ve bunların nasıl ele alınacağını anlamak
  • Her ekip üyesinin ortaya koyduğu iş hakkında daha kapsamlı bir anlayış
  • Yaratıcı fikirler için yeni kaynaklar

Ayrıca bu projelerde her zamankinden daha yüksek bir işbirliği deneyimi yaşadık. Genel olarak ekibimiz, sınırlarımızı zorlamak ve rutinimizi yaratıcı bir şekilde bozacak yeni bir bakış açısı sağlamak için bu uygulamayı yıllık iş yüklerimize dahil etme kararı aldı.

Bu nedenle, ekibinize meydan okumanın ve tekdüzelikten kurtulmanın bir yolunu arıyorsanız, rol değiştirmeyi düşünün! Lindsay Lohan’ınki kadar eğlenceli olmayabilir, ama yaratıcı bir alıştırma olarak yenilemez.