En Çok Paylaşılan İçerik Nedir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:En Çok Paylaşılan İçerik Nedir?

Henüz öyle değilse bile, sosyal medya modern iş pazarlamasında hızla bir zorunluluk haline geliyor. İnsanlar sosyal medyada bağlantılar kuruyor, ipuçları paylaşıyor, iş yaptıkları ve yapmadıkları şirketler hakkında konuşuyorlar.

İnternet erişimi olan üç milyardan fazla insan var ve bu rakamın çok büyük bir kısmı iki milyar en az bir sosyal medya hesabına sahip olanlardır. HootSuite’e göre “Her gün 500 milyonun üzerinde tweet, Facebook’ta 4,5 milyar beğeni ve Instagram’a 95 milyon fotoğraf ve video yükleniyor.”

Bunun gibi rakamlarla günümüz şirketlerinin bu konuşmaların bir parçası olmak için sosyal medya üzerinden etkileşime girmesi gerekiyor. Ancak işletmenizin sosyal medyanın kararsız dünyasında başarıyı görmesi için bir hesap oluşturmaktan daha fazlası gerekir.

Konu işletmenizin çevrimiçi pazarlama stratejisine geldiğinde belki de her zamankinden daha fazla içerik hâlâ kraldır.

Paylaşımlara Göre Beğeniler

Sosyal medyadaki bir gönderiyi beğenmek, okuyucunun oraya koyduğunuz şeyi beğendiğini veya onun duygularına sempati duyduğunu gösterir. Ancak hisseler çok daha değerlidir. Paylaşımlar, gönderilerinizin erişimini katlanarak artırır ve bunları elde etmek zordur.

Sosyal medya uzmanı Brian Carter şöyle açıklıyor: “Paylaş’a tıkladığımızda, açıkça ‘Bunu o kadar beğendim ki, keşke kendim yaratsaydım’ diyoruz. Facebook’ta bağlantı kurduğum herkesin bunu görmesini istiyorum. Ailemin, iş arkadaşlarımın, amirimlerin, patronlarımın ve arkadaş olduğum diğer herkesin bundan hoşlandığımı bilmesinden memnunum.”

Peki müşterilerinizin içeriğinizi paylaşmasını nasıl sağlarsınız?

Sosyal Medyada Genel Eğilimler

Sosyal medyada en çok paylaşılanlara baktığınızda bazı trendleri fark etmiş olabilirsiniz. Mesela insanlar paylaşmayı sever olumlu haber Düşük uyarılma yerine olumsuz ve yüksek uyarılma gönderileri. Başka bir deyişle, sizi mutlu eden, kızdıran ya da şaşırmış (herhangi bir yoğun duygu) okuyucuyu üzen bir şeyden daha etkilidir.

Tavsiye Edilen:  Yazılım Testi Nedir?

İnsanlar ayrıca kim olduklarını tanımlamaya yarayan içerikleri paylaşmayı da severler. Kabaca yüzde 68 İnsanların bir kısmı, sahip oldukları bir görüşe veya davaya uygun olduğu için bir şeyi paylaşıyor. Yüksek değerli içerik de gerçekten önemlidir.

Ağlar Arasındaki Farklar

Paylaşılabilir içerik üretmek yalnızca mümkün olan en yüksek değeri veya en heyecan verici içeriği yaratmakla ilgili değildir. Açıkçası bu yardımcı olur, ancak denklemin başka bir kısmı daha var: içerik türü. Videolardan alıntılara, fotoğraflardan makalelere kadar belirli içerik türlerinin diğerlerinden daha fazla paylaşıldığı bir gerçektir ve bu eğilim sosyal ağlara göre değişiklik göstermektedir.

İşte bilmen gereken:

Facebook

Facebook çok görsel. Kissmetrics’e göre, sosyal medya devinde en çok paylaşılan gönderiler arasında komik memlerden ilham verici fotoğraflara kadar çeşitli içeriklerin yanı sıra “Kendimi bununla özdeşleştiriyorum!” ifadesine sahip gönderiler yer alıyor. zihniyet olarak hepsinin ortak bir yanı var: görsel bir şeyle başlıyorlar. Ancak bir resimden daha fazlasına ihtiyacınız var. Genellikle Facebook’ta en çok paylaşılan içerik, üzerinde kelimeler bulunan bir fotoğraf veya grafik biçimini alır.

heyecan

Twitter’daki insanlar da görselleri tercih etme eğilimindedir. Videolar, etkileyici bir kullanıcı tarafından bir fotoğraf veya grafikten daha çok favorilere eklenme eğilimindeyken yüzde 49, görseller videoya göre yüzde 128 daha fazla retweetleniyor. Görüntü türünde de belirgin bir eğilim var. Neil Patel’e göre Twitter’da en çok paylaşılan görsellerin yaklaşık yüzde 62’si komik. Bunu yüzde 9 ile yemek fotoğrafları ve yüzde 7 ile seyahat fotoğrafları takip ediyor. Başka bir deyişle, takipçilerinizi güldürün, onlara iştah açıcı yemek resimleri gösterin ve fotoğraflarınızla dolaylı olarak yaşamalarını sağlayın.

instagram

Instagram bir fotoğraf paylaşım sitesi olarak başladı ve hala fotoğraf paylaşımı için en iyi platform, ancak video giderek yaygınlaşıyor. Uygulamada içeriği tam olarak paylaşamasanız da, içeriği “yeniden programlamak” için bir üçüncü taraf hizmetine ihtiyacınız olacaktır, ancak video etkileşiminin yüksek olduğu açık olan bir şeydir. Buna göre İçerik olarak2014’ün ilk çeyreğinden 2015’in ilk çeyreğine kadar Instagram videolarının toplam etkileşimi yüzde 622 arttı. Moda gibi görselliği yüksek bir sektördeyseniz, işletmeniz için Instagram’ı kullanmayı ciddi olarak düşünmelisiniz.

Tavsiye Edilen:  Fazladan Nakit İçin Haftalık Ödeme Yapan 21 Kârlı Yan Husts 17 Nis/İş/12 dk. okuma

Bu işletmeniz için ne anlama geliyor?

Dolayısıyla, büyük soru ve büyük olasılıkla sizi bu makaleye getiren soru, işletmenizi tanıtmak için sosyal medyayı en etkili şekilde nasıl kullanabileceğinizdir.

Bütçe

Belirlemeniz gereken ilk şey, sosyal medyada ne kadar harcayabileceğinizdir. İşletme sahiplerinin ve pazarlamacıların sosyal medyaya bütçe ayırırken yaptıkları en büyük hata, kendi sosyal medyalarını yönetmeyi düşük maliyetli veya ücretsiz bir şeyle eşdeğer tutmaktır.

Zamanınıza ne kadar değer vermeniz gerektiğini belirlemeniz gerekir. Profesyonel hizmet sektöründe çalışanlar için, büyük olasılıkla saat bazında fatura kestiğiniz göz önüne alındığında, bunun hesaplanması oldukça kolay olmalıdır. Herkes için, sosyal medya çalışması saat başına “kendinizi ücretlendirmek” için gerçekçi bir dolar tutarı belirlemeye çalışın.

Sosyal medyanızı yönetmek için haftada en az 2,5 saat harcamayı planlayın. Bu günde sadece yarım saat demek. Saatlik ücretiniz 25$ ise aylık sosyal medya bütçeniz 250$ olur. Saatlik ücretiniz 100$ ise aylık sosyal medya bütçeniz 1000$ civarında olmalıdır.

Bunu, sosyal medya pazarlamanızı sizin için yönetecek bir şirketi işe almanın maliyetiyle karşılaştırın. Paranızın uzmanların eline geçebileceğini görebilirsiniz.

platformu

Bulmacanın bir sonraki parçası işletmeniz için hangi sosyal platformun doğru olduğunu belirlemektir. Her platformda en başarılı olan içerik türlerini tekrar düşünün.

Avukatsanız Instagram muhtemelen en uygun seçenek değildir. Bunun yerine, odak alanınıza bağlı olarak Facebook veya LinkedIn’deki potansiyel müşterilerin ilgisini çekme olasılığınız yüksektir. Ancak, eğer şehrinizdeki en popüler yeni fırına sahipseniz, her gün yarattığınız ağız sulandıran görseller göz önüne alındığında, Instagram sizin biletinizdir.

Nişanlanmak

Aklınızda bir bütçe belirledikten ve sizin için başarılı olma olasılığı en yüksek olan platformları seçtikten sonra çalışmaya başlamanın zamanı geldi.

Etkileşim, işletmelerin sosyal medya dünyasında başarılı olduğu ve başarısız olduğu yerdir. Unutmayın, içerik kraldır. Maksimum etkiyi elde etmek için ilgi çekici içeriği mümkün olduğunca sık yayınlamanız gerekir.

Tavsiye Edilen:  Web Siteniz İçin En İyi 20 İçerik Pazarlama Fikri

Gönderilerin sıklığı söz konusu olduğunda sihirli bir sayı yoktur. Gönderinizde tutarlı ve yaratıcı olmanız daha önemlidir. Bir hafta boyunca günde üç kez paylaşım yapmayın ve ardından hesaplarınızın üç ay boyunca hiç paylaşım yapmadan durmasına izin verin. Haftada bir kez paylaşım yapıyorsanız bu programa uymaya çalışın.

İşletmenizin sosyal medya hesaplarında ne kadar sık ​​yaratıcı, düşünceli, uygun ve ilgi çekici gönderiler paylaşırsanız, çabalarınızın karşılığını o kadar fazla alırsınız. İçerik oluşturma çabalarınızda yardım almak için pazarlama ajanslarına ulaşmaktan korkmayın. WIX’a bugün ulaşın Hedef kitlenizin seveceği içerikler oluşturarak karınızı artırmanıza nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi için.