En İyi 10 BigCommerce Sadakat Programı Uygulaması

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:En İyi 10 BigCommerce Sadakat Programı Uygulaması

Amazon Prime’ın 2005’te piyasaya sürülmesinden bu yana The Home Depot da piyasaya sürüldü Profesyonel EkstraHedef başlatıldı Hedef Çemberi ve Walmart az önce tanıttı Walmart+.

Görünüşe göre her büyük e-ticaret şirketi bu noktada kendine ait bir sadakat programı başlatmış durumda. Verilere baktığınızda bu şirketlerin neden bunu yaptığını anlamak kolaydır.

İşletmeniz için yeni müşteriler bulmak kesinlikle önemli olsa da, mevcut müşterilerinizi elde tutmak daha da önemlidir; sitenizi daha önce ziyaret eden ziyaretçiler, beş kat daha muhtemel ilk kez gelen ziyaretçilerden daha fazla satın alma işlemi yapmak.

İndirimler ve ücretsiz kargo gibi avantajlar sunan bir sadakat programı kullanarak, alışveriş yapma olasılığı en yüksek olan kişileri daha fazlasını almak için geri gelmeye motive edebilirsiniz.

Ancak herhangi bir sadakat programına sahip olmak yeterli değildir. Sadece yaklaşık yarısı Bağlılık programı hesaplarının yüzde 100’ünün aktif olması, programınızın etkili olabilmesi için özellikle iyi tasarlanmış ve kullanımı kolay olması gerektiği anlamına gelir.

Bu kılavuzda, herkesin BigCommerce mağazası için son derece etkili bir sadakat programı oluşturmasına olanak tanıyan en iyi 10 BigCommerce uygulamasını inceleyeceğiz.

En İyi 10 BigCommerce Sadakat Programı Uygulaması

Aşağıdaki BigCommerce eklentilerinin her biri, bir sadakat programı oluşturmak için mükemmel bir seçenek olarak öne çıkıyor. Bütçenize ve özel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak bazı eklentiler (tıpkı mağaza temaları gibi) sizin için diğerlerinden daha uygun olacaktır.

İşte ilk 10’umuzun listesi:

1. Smile.io

Smile.io’nun sadakat programı uygulaması üç ana özelliğe odaklanmıştır: puanlar, yönlendirmeler ve VIP.

Puan özelliği, ziyaretçilere hesap oluşturma, ürün satın alma veya gönderilerinizden birini sosyal medyada paylaşma gibi eylemleri gerçekleştirmeleri için puan vermenizi sağlar. Ayrıca yüzdesel indirimler, dolar indirimleri, ücretsiz ürünler ve ücretsiz gönderim gibi ödül seçenekleriyle müşterilerinizin puanlarını neyle değiştirebileceklerine karar vermenize de olanak tanır.

Tavsiye Edilen:  Instagram AD 2023'deki En İyi Evcil Hayvan Etkileyenleri

Tavsiye özelliği sayesinde, müşterilerinize işletmenize tavsiyede bulunarak puan kazanmak yerine aynı türde ödüller sunabilirsiniz.

Ve VIP özelliği, müşterilerinizi size bağlı kalmaya ikna etmek için yarışmalara katılım ve özel etkinliklere davet gibi ek yollar sağlar. Ancak bu özellik muhtemelen daha küçük mağazalarda kullanılamayacak çünkü yalnızca aylık 599 dolardan başlayan planlarla geliyor.

Fiyatlandırmadan bahsetmişken Smile.io aşağıdaki planları sunuyor:

 • Özgür: Puanlara ve yönlendirme özelliklerine hiçbir ücret ödemeden erişebilirsiniz.
 • Başlangıç: Ayda 49 dolar. Ekstra özellikler arasında program markalama ve özel ödül e-postaları yer alır.
 • Büyüme: Aylık 199 dolar. Ekstra özellikler arasında dürtmeler (sepet sayfanızda müşterilerin ödüllerini kullanmalarını isteyen hatırlatıcılar), puanların geçerlilik süresinin sona ermesi ve bir analiz panosu yer alır.
 • Profesyonel: Aylık 599 dolar. Bu planla VIP program özelliğine sahip olursunuz.
 • Girişim: Aylık 1000 dolardan başlıyor. Ekstra özellikler arasında API erişimi, özel HTML ödül programı e-postaları ve özel raporlar yer alır.

Resim kaynağı: Büyük Ticaret

2. Yotpo Sadakat ve Tavsiyeler

Ödüller için bu uygulama, önceden oluşturulmuş kampanya seçenekleri, özel markalama ve seviyeye dayalı programlar gibi özellikler sunar. Ayrıca sadakat programı üyelerinizin faaliyetlerini takip etmek ve yatırım getirisini ölçmek için bir kontrol paneli de sağlar.

Yönlendirmeler için, üyelerinizin daha fazla yönlendirme yaptıkça daha iyi ödüller için değer depolamasına olanak tanıyarak tekrar yönlendirmeleri teşvik eden bir araç vardır. Diğer özellikler arasında yönlendirmeleri teşvik etmeye yönelik akıllı pop-up’lar ve e-posta kampanyalarının yanı sıra bir yönlendirme analitiği kontrol paneli yer alır.

Ne yazık ki, bu uygulamanın fiyatlandırma bilgileri kamuya açık değildir. Yotpo Sadakat ve Yönlendirmelerin maliyeti iş ihtiyaçlarınıza bağlıdır; fiyat teklifi için onlarla iletişime geçmeniz gerekir.

Resim kaynağı: Büyük Ticaret

3. Sadakat

Bütçeniz kısıtlıysa S Loyalty mükemmel bir seçimdir. Bu uygulamanın ücretsiz sürümüne ek olarak, son derece uygun fiyatlı ve yine de çeşitli kullanışlı özellikler sunan çeşitli düşük maliyetli planlar vardır.

Özellikle, aralarından seçim yapabileceğiniz aşağıdaki özellik kümelerini ve fiyat noktalarını sağlarlar:

 • Özgür: Hiçbir ücret ödemeden bu uygulama, 100 aylık siparişe kadar çalışır ve sabit tutarda üç ödül türü, doğum günü bonusu ve müşteri bildirimleri içerir.
 • Temel: Aylık 19,99 ABD doları, 50 adede kadar aylık sipariş için çalışır. Gelişmiş durum ayarları, gelişmiş puan kazanma seçenekleri, hoş geldin bonusu ve puanların geçerlilik süresinin sona ermesiyle birlikte beş ödül içerir.
 • Standart: Ayda 39,99 ABD doları, 200’e kadar aylık sipariş için çalışır. Gelişmiş durum ayarlarına sahip 10 ödül içerir ve yerleşik bir widget olarak kurulabilir.
 • Profesyonel: Aylık 69,99 ABD doları, 350’ye kadar aylık sipariş için çalışır. Gelişmiş durum ayarları, geçmiş siparişler için puanlar ve müşteri hariç tutma ile 15 ödül içerir.
 • Ödül: Aylık 119,99 ABD doları, 600’e kadar aylık sipariş için çalışır. Gelişmiş durum ayarları, öncelikli e-posta desteği ile 20 ödül içerir ve S Loyalty markalama öğelerini kaldırmanıza olanak tanır.
 • Daha Yüksek Hacim: Aylık 600’den fazla siparişiniz varsa, aylık 199,99 dolardan başlayan Yüksek Hacim planını kullanmanız gerekir.

Resim kaynağı: Büyük Ticaret

4. SadakatAslan

LoyaltyLion uygulaması, üye faaliyetlerini takip etmek ve sadakat programınızın performansını ölçmek için birçok özellik sunduğundan, analizle ilgilenen satıcılar için mükemmel bir seçimdir.

Ancak diğer seçeneklerinize göre biraz pahalı. Fiyatlandırma planları şunları içerir:

 • Küçük iş: Aylık 159 ABD doları, 800’e kadar aylık sipariş için çalışır. Özellikler arasında saha etkinliklerine yönelik puanlar, manuel olarak puan ekleme/kaldırma yeteneği, yerleşik bir analitik kontrol paneli, müşteri etkinliği raporlaması, elde tutma/ROI analitiği ve yönlendirme analitiği yer alır.
 • Klasik: Aylık 399 ABD doları, 2.000’e kadar aylık sipariş için işe yarar. Ekstra özellikler arasında puanların geçerlilik süresi, e-ticaret bilgileri ve müşteri değeri anlık görüntüleri yer alır.
 • Gelişmiş: Aylık 699 ABD doları, 4.000’e kadar aylık sipariş için çalışır. Bu planla, mağazanızın kodunda oluşturulan ödül programınız için markalı, etkileşimli bir sayfa olan entegre bir sadakat programı oluşturabilirsiniz.

Resim kaynağı: SadakatAslan

5. Zinrelo

Zinrelo, kullanıcılarının bu uygulamayı kullanarak tekrar satışlarda %80 artış, kârlılıkta %50 iyileşme ve müşteri başına gelirde %240 artış gördüğünü bildiriyor.

İki plan mevcuttur: KOBİ ve Kurumsal.

 • KOBİ planı önceden yapılandırılmış ödül etkinliklerini, bir yönlendirme programını, hediye kuponu kullanımlarını, e-posta etkileşimi iş akışlarını ve sadakat programı raporlarını içerir.
 • Ve elde edeceğiniz ekstra özellikler Girişim plan, özel ödül etkinliklerini, gelişmiş bir iş kuralları motorunu, sadakat katmanlarını, veri analizini ve gelişmiş raporları içerir.

Fiyatlandırma konusunda fiyat teklifi almak üzere Zinrelo ile iletişime geçmeniz gerekir.

Resim kaynağı: Büyük Ticaret

6. Memnuniyet

Sadakat ve yönlendirme programlarına ek olarak Memnuniyet, çeşitli farklı yarışmalar, çekilişler ve hediyelerle ziyaretçilerinizin ilgisini çekmenize de olanak tanır.

Bu uygulama 100’e kadar sadakat üyesi için ücretsizdir. Bundan sonra fiyatlar 500 sadakat üyesi için aylık 19,95 ABD Doları ile sınırsız sadakat üyeleri için aylık 399 ABD Doları arasında değişmektedir. Gratisfaction’ın markasını e-postalardan ve pop-up’lardan kaldıran “beyaz etiket” sürümü için de aylık 19,95 ABD doları ücret alınmaktadır.

Resim kaynağı: Büyük Ticaret

7. Ödül Kampı

Reward Camp ile kullanıcıları için sonuç üretebildiği kanıtlanmış bir uygulamaya sahip olursunuz. Bir örnek olay çalışması, bir mağazanın 200.000 doların üzerinde sadece bu eklentiyi kullanarak.

Gerçekten de Ödül Kampı, kendi sadakat programlarınızı oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sağlar ve aşağıdaki fiyatlandırma planlarını sunar:

 • Gümüş: Ayda 59 ABD doları, 500’e kadar aylık sipariş için çalışır. Özellikler arasında kademeli bir sadakat programı, aylık büyüme raporu ve e-posta desteği yer alır.
 • Altın: Ayda 79 ABD doları, 1000’e kadar aylık sipariş için çalışır. Ekstra özellikler arasında kaybedilen müşteriyi yeniden etkinleştirme, özel markalama ve telefon desteği yer alır.
 • Platin: Ayda 139 ABD doları, 2.000’e kadar aylık sipariş için işe yarar. Ekstra özellikler arasında ürün hariç tutma ve müşteri grubu hariç tutma yer alır.

Resim kaynağı: Büyük Ticaret

8. Ek Müşteri Bağlılığı Bulutu

Annex Müşteri Sadakat Bulutu, özelleştirilebilir ödüller (üçüncü taraf hediye kartları bile sunabilirsiniz), entegre sosyal etkileşimler ve ödeme sırasında entegre puan kullanımı dahil olmak üzere bir dizi yararlı özellik sunar.

Bu uygulama aynı zamanda satın alma geçmişi veri analizi ve kapsamlı bir raporlama panosu gibi analitik araçlarla programınızın performansını ölçmenizi de kolaylaştırır.

Ancak Annex Cloud’un fiyatlandırması her müşterinin ihtiyaçlarına göre ayarlandığından fiyat teklifi almak için onlarla iletişime geçmeniz gerekir.

Resim kaynağı: Büyük Ticaret

9. Yağmacı bir şekilde

Paranın satın alabileceği en iyi sadakat programı uygulaması için fazladan ödeme yapmaya hazırsanız Lootly’yi seçmeyi kesinlikle düşünmelisiniz. Bu uygulama, API erişimi ve özel hesap yöneticisi gibi diğer seçeneklerinizin çoğunda bulunmayan premium özellikler sunar.

Lootly’nin planları biraz pahalı olsa da hepsinin sınırsız sipariş ve sınırsız müşteri için çalıştığını hesaba katmalısınız:

 • Büyüme: Ayda 79 dolar. Özellikleri arasında gelişmiş ödül koşulları, yönlendirme programı ve Lootly markalama öğelerini kaldırma yeteneği yer alıyor.
 • Nihai: Ayda 249 dolar. Ekstra özellikler arasında VIP programı, müşteri segmentasyonu, puanların geçerlilik süresi, uyarılar ve analiz panosu yer alır.
 • Girişim: Aylık 599 dolar. Ekstra özellikler arasında gelişmiş bir yönlendirme paketi, promosyon e-posta kampanyaları, özelleştirilmiş hedef kitle hedefleme, API erişimi ve özel bir hesap yöneticisi bulunur.

Resim kaynağı: Büyük Ticaret

10. Sadık2

Loyal2, yeni ve küçük mağazalar için mükemmel bir seçenektir çünkü uygulama, özelliklerinin çoğunu ücretsiz olarak sunar. 500’den az üyeniz varsa sadakat kontrol paneline, üye veritabanına, işlem veritabanına, puan kaydına, promosyon motoruna, yönlendirme motoruna ve çok daha fazlasına ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

500’den fazla üyeniz varsa, metin pazarlaması ve Loyal2’yi mağazanıza yerleştirme yeteneği gibi ekstra özellikleri içeren Gümüş planına (ayda 29 ABD doları) veya Altın planına (ayda 49 ABD doları) yükseltmeniz gerekir. bir widget olarak.

Resim kaynağı: Büyük Ticaret

Herkes İçin Bir Sadakat Programı Uygulaması

Sadakat programları, müşterilerinizi mağazanıza dönmeye teşvik etmenin harika bir yoludur. Sonuçta dışarıda çok fazla rekabet var ve tüketiciler, sadakatlerini ödüllendiren perakendecileri takdir ediyor.

Programınızın temel unsurlarını anladıktan sonra, onu çalıştırmanıza yardımcı olacak doğru araçlara yatırım yapmanız faydalı olacaktır. Loyal2 ve S Loyalty gibi son derece uygun fiyatlı eklentilerden, LoyaltyLion ve Lootly gibi yüksek trafiğe sahip mağazalara yönelik güçlü programlara kadar her BigCommerce mağazası için bir şeyler vardır.