En İyi 12 E-Ticaret Ajansı + Mükemmeli Bulmak İçin İpuçları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: En İyi 12 E-Ticaret Ajansı + Mükemmeli Bulmak İçin İpuçları

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

E-Ticaret ajansı nedir?

Bir e-Ticaret pazarlama ajansı, e-Ticaret şirketlerinin iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan bir B2B işletmesidir. Şirket içi bir ekip kiralamak zorunda kalmadan işinizi kurmanıza, yönetmenize ve büyütmenize yardımcı olabilecek harici bir ekiptir. Dijital pazarlamadan özel tasarıma, web sitesi ve mobil uygulama geliştirmeye kadar her şeyi yapabilir.

E-ticaret ajansları genellikle arama motoru optimizasyonu (SEO), dönüşüm oranı optimizasyonu, kullanıcı deneyimi optimizasyonu ve dijital pazarlama stratejisi dahil olmak üzere çeşitli dijital pazarlama hizmetleri sunar.

Bir e-Ticaret ajansı ne yapar?

Tipik bir e-ticaret ajansının sunduğu bir dizi hizmet vardır. İşte ana olanlar.

e-ticaret pazarlaması

Bir e-Ticaret ajansı genellikle dönüşüm optimizasyonu, sosyal medya pazarlaması, bağlı kuruluş pazarlaması, arama pazarlaması, sosyal reklamcılık, görüntülü reklamcılık, içerik stratejisi, etkileyici pazarlama ve PPC yönetimi dahil olmak üzere çok çeşitli dijital pazarlama hizmetleri sunar.

Amaç, bir e-Ticaret işletmesinin çevrimiçi varlığını oluşturmaya ve büyütmeye yardımcı olmak ve ardından kullanılan birçok pazarlama kanalında dijital deneyimleri yönetmektir.

Web geliştirme ve grafik tasarım

Çoğu tam hizmet e-Ticaret ajansı pazarlama yapar, ancak bazıları web ve mobil geliştirme gibi başka şeyler de yapar. Bir markanın Shopify veya Shopify Plus’ta bir mağaza açıp onu bir gün arayabileceğini düşünebilirsiniz, ancak genellikle, özellikle orta-büyük operasyonlar için birçok özel geliştirme söz konusudur.

Bir e-Ticaret tasarım ajansı, hem çevrimiçi mağazanın oluşturulmasını hem de onunla birlikte gelen değişiklikleri destekleyebilecek eksiksiz bir tasarımcı ve web geliştirici ekibine sahip olacaktır.

Tavsiye Edilen:  Shopify Neden e-Ticaret ve Küçük İşletmeler İçin En İyisidir?

Kullandığınız e-Ticaret platformuna bağlı olarak, en yüksek kalitede geliştirme hizmetleri almak için BigCommerce İş Ortağı veya Shopify Plus iş ortağı olan bir ajans aramalısınız. Aynı zamanda açık fikirli olun çünkü bazıları Shopify ajansları bu niteliklere sahip değiller ama yine de iyi iş çıkarıyorlar.

Operasyonlar ve yerine getirme

Üçüncü tip e-Ticaret ajansı, işin operasyon tarafında yardımcı olan ajanstır. E-Ticaret mağazasının yeni pazarlara doğru genişlemesine ve yeni pazarlama ve yerine getirme araçlarını entegre etmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, üçüncü taraf sipariş karşılama veya nakliye hizmeti sunabilir ve sizin adınıza satıcılarla doğrudan pazarlık yapabilir.

Mevcut geniş hizmet yelpazesi ile birlikte çalışılacak en iyi ajansı nasıl buluyorsunuz?

Bir e-ticaret ajansıyla çalışmanın avantajı nedir?

E-Ticaret pazarlama ve geliştirme faaliyetlerinizde dış kaynak kullanımının çeşitli avantajları vardır. İşte göz önünde bulundurmanız gereken ana olanlar.

Spesifik uzmanlık

Diyelim ki yeni bir pazarlama kanalına genişliyorsunuz veya mevcut kampanyalarınızı optimize etmek istiyorsunuz ve ekip konusunda yeterli uzmanlığa sahip değilsiniz. Tam zamanlı personeliniz meşgul ve başka bir şirket içi çalışanı işe alacak kaynağınız yok. 3-6 ay yatırım yapmadan önce kanalı doğrulamak istiyorsunuz. Bu, bir e-Ticaret ajansının ona bir göz atmasını sağlamak için harika bir neden. Size bir danışmanlık verebilir ve deneyimlerine dayanarak neler yapabileceklerini söyleyebilirler.

Daha fazla esneklik

Bu bizi 2 numaralı avantaja götürüyor – çalışan ajanslarla birlikte gelen esneklik. Genellikle sözleşme yoktur, aydan aya değişir ve yeni bir kanalı test edebilir veya bir veya iki ay içinde ajansın pazarlama çabalarının işe yarayıp yaramadığını görebilirsiniz. Daha sonra kurum içi bir uzman kiralamak ister misiniz? Veya başka bir e-ticaret ajansıyla mı çalışıyorsunuz? Sorun değil, istediğiniz zaman geçiş yapabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Duyarlı Web Tasarımı En İyi Uygulamalarını Anlamak

Daha hızlı büyüme

Daha fazla uzmanlık, daha hızlı yineleme ve artan esneklik, tümü daha hızlı büyümeye yol açar. E-ticaret işletmelerinin hokkabazlık yapacak pek çok farklı şeyi vardır ve herhangi bir pazarlama kanalında ne kadar hızlı kazanırlarsa, alandaki zorlu rekabette hayatta kalma şansları o kadar artar. Bir dijital ajansla çalışmak genellikle bu kazanımları elde etmenin en iyi yoludur.

Büyüme mi arıyorsunuz? listemize göz atın Facebook Reklam ajansları, Google Ads ajanslarıVe TikTok ajansları.

Neden bir e-Ticaret ajansı kiralamalısınız?

Bir e-ticaret ajansı kiralamanız için birkaç neden var. Birincisi, belirli bir kanalı yönetecek kaynaklara veya deneyime sahip olmamanızdır. İşte o zaman deneyimli bir ekibe ve kanıtlanmış sonuçlara sahip bir ajans tutmanız gerekir.

Ayrıca belirli bir kanalda veya dijital stratejide belirli bir deneyim arıyor olabilirsiniz. Örneğin, e-posta ile pazarlama kampanyalarınızı iyileştirmeye veya işletmeniz için daha iyi bir SEO stratejisi geliştirmeye yardımcı olması için bir dijital pazarlama uzmanıyla çalışmak isteyebilirsiniz.

Bir e-ticaret ajansı ne kadar ücret alır?

Tipik bir e-Ticaret ajansı, proje başına 1.000 ila 10.000 ABD Doları arasında bir maliyete sahip olabilir. E-ticaret geliştirme ajansları, bir e-Ticaret web sitesinin tamamen yeniden tasarımı üzerinde çalışıyorlarsa daha fazla (50.000 ABD Dolarına kadar) ücret alabilirler.

Bir e-ticaret ajansında nelere dikkat etmeliyim?

İyi bir e-ticaret ajansı bulmak için aramanız gereken en önemli şeyler şunlardır:

  • Markanızı anlamak istiyorlar
  • Büyüme zihniyetine sahipler, iş hedeflerinizi aşmak istiyorlar
  • Nişinizde benzer markalarla çalışarak kanıtlanmış deneyime ve sonuçlara sahipler
  • E-Ticaret markaları için benzer projeleri yönetme konusunda geniş deneyime sahiptirler.
  • Müşteri hizmetleri noktasında, tüm sorularınızı yanıtlamak için yukarıda ve öteye gidiyorlar ve ulaşılabilir ve duyarlı olmaya devam ediyorlar.
  • İşinizi yolunda tutmak için doğru süreçlere ve araçlara sahipler
  • Hesabınız üzerinde kimin çalıştığı ve ne yapıldığı konusunda tam şeffaflığa sahiptirler.
  • Benzer markalar için reklam kampanyaları yürütme deneyimine sahipler
Tavsiye Edilen:  Daha fazla etkileşim için trend olan TikTok sesleri nasıl kullanılır?

Bir e-Ticaret ajansı tutmalı mıyım?

Bu, işinizin aşamasına ve kendi iç kaynaklarınıza bağlıdır. Yapmanız gereken ilk şey, bir e-Ticaret uzmanına danışmak ve geliştirmeniz gereken alanlar, iyi yaptığınız yerler ve ekipte eksik olduğunuz uzmanlık türü hakkında fikir edinmektir.

En büyük fırsatlarınızın nerede olduğunu öğrendikten sonra, bu kanalları geliştirmek için bir e-Ticaret ajansı tutmalısınız.