En İyi 20 Etik Hackleme Aracı [2023 Updated]

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:En İyi 20 Etik Hackleme Aracı [2023 Updated]

Dijital bilgisayar korsanlığı, saldırıların birçok aşamasını ve kategorisini içerir; bu nedenle, bilgisayar korsanlığı yazılımının kullanım amacına bağlı olarak işlevinin değiştiğini hatırlamak akıllıca olacaktır. Aşağıda, yardımcı olabilecek bilgisayar korsanlığı programlarından bir seçki bulunmaktadır.

İşte kullanım kolaylıkları ve etkilerine göre listeye dahil edilen en iyi 20 Etik Hacking aracı:

 1. keşif
 2. Nmap
 3. NetBIOS
 4. Nessus
 5. L0phtCrack
 6. njRAT
 7. Tel Köpekbalığı
 8. AYARLAMAK
 9. HOİK
 10. ZAP
 11. sqlmap
 12. Aircrack-ng
 13. Kiuwan
 14. ağ kıvılcımı
 15. Nikto
 16. Geğirme Süiti
 17. Karındeşen John
 18. Kızgın IP Tarayıcı
 19. metasploit
 20. Eter kapağı

Ethical Hacking’e giriş yapmak için Wix’ın bu bilgilendirici videosunu izleyin:

2023’te kullanılabilecek en iyi Etik Hacking araçları ve yazılımları listemizle başlayalım!

1. Keşif

Ayak izi ve keşif, herhangi bir bilgisayar korsanlığı rutininin ilk aşamasıdır. Bu aşamada, hedef ağ veya sistem hakkında ilgili bilgiler toplanır.

Recon-ng, Python ile yazılmış bir çerçevedir. Bu çerçeve, bağımsız modüller, veritabanı etkileşim yardımcı programları, yerleşik kolaylık işlevleri, etkileşimli yardım menüleri ve komut tamamlama yardımcı programları dahil olmak üzere tüm ilgili özelliklerle donatılmıştır. Bilgisayar korsanları ve siber güvenlik uzmanları, Recon-ng’yi hızlı ve verimli web tabanlı keşif için güçlü bir araç olarak kullanır.

Bu ücretsiz bilgisayar korsanlığı aracının kullanımını öğrenmesi oldukça kolaydır ve Metasploit çerçevesine çok benzer. Recon-ng açık kaynaklı bir çerçevedir ve en yeni Python geliştiricileri için bile kaynak koduna katkıda bulunmak kolaydır. Çerçeveyi eklemek veya geliştirmek isteyen kodlayıcılar için kapsamlı bir geliştirme kılavuzu da bulunmaktadır.

Önde gelen Etik Hacking araçlarıyla pratik uzmanlık kazanmak için, Ethical Hacking kursumuza şimdi kaydolma fırsatını yakalayın ve sürükleyici bir öğrenme yolculuğuna çıkın!

2. Nmap

Tarama, bilgisayar korsanlığının ikinci aşamasıdır ve hedef sistemlerin ve cihazların özellikleri hakkında ilgili bilgileri almanın yanı sıra ağın topolojisini haritalandırmayı ifade eder.

Network Mapper veya Nmap, bilgisayar ağlarını taramak için kullanılan ücretsiz, açık kaynaklı bir teknolojidir; en sık kullanılan Ethical Hacking araçlarından biridir. Nmap ile mümkün olan işlevler, ana bilgisayar keşfi, hizmet keşfi ve işletim sistemi algılamayı içerir. Bir cihazın IP ile ilgili ayrıntılarını, açık bağlantı noktalarını ve işletim sistemini bilmek, o cihaza özel bir hack oluşturmak için çok önemlidir. Bu özellikler, gelişmiş hizmet algılamasına izin vermek veya hedef ağa bir giriş noktası aracılığıyla erişiminiz olduğunda genel olarak süreci hızlandırmak için komut dosyalarında da uygulanabilir.

Nmap, bilgisayar korsanları tarafından savunmasız giriş noktaları için ağı kapsamak ve olası saldırılar hakkında fikir edinmek için kullanılır. Ayrıca güvenlik uzmanları tarafından bir adım önde olmak ve yukarıda belirtilen güvenlik açıklarını bir bilgisayar korsanı bunu yapamadan tespit etmek için kullanılır. Nmap, saldırılara açık açık bağlantı noktalarını bulmak ve cihazlar hakkında herhangi bir gizli bilginin görünür olup olmadığını kontrol etmek için rutin güvenlik taramaları yapmak için sıklıkla kullanılan bir araçtır. Nmap, ağda herhangi bir yetkisiz cihaz olup olmadığını görmek için de kullanılabilir.

3. Net BIOS

Ağ taramasıyla karıştırılmaması gereken ağ numaralandırması, bir ağa bağlı bilgisayarların grupları ve hizmetleri hakkında kullanıcı adlarını ve bilgileri toplama sürecini ifade eder. Ağ numaralandırmasında, uzak bir ana bilgisayarın işlevini belirlemek için bağlantı noktası taramasıyla birlikte ilgili verileri elde etmek için ICMP ve SNMP gibi keşif protokolleri kullanılır.

Bunu başarmak için NetBIOS’u kullanabilirsiniz. NetBIOS, cihazlardaki uygulamaların bir yerel alan ağı (LAN) üzerinden birbirleriyle iletişim kurabilmelerini sağlayan, yönlendirilemez bir OSI Oturum Katmanı 5 Protokolü veya hizmetidir. Aktif kullanımda değilken bile Windows sistemlerinde çalışır. NetBIOS numaralandırma, bilgisayar korsanlarının uzaktaki bir sistemi okumasına veya bu sisteme yazmasına (kaç paylaşım olduğuna bağlı olarak) veya bir hizmet reddi (DoS) saldırısı başlatmasına olanak tanır.

Tavsiye Edilen:  Czy ludzie NAPRAWDĘ czytają długie reklamy na Facebooku?

4. Nessus

Güvenlik açığı değerlendirmesi, bir sistem veya ağdaki güvenlik açıklarını veya istismarları kontrol altında tutmak için siber güvenlik uzmanları tarafından takip edilen rutin bir prosedürdür. Bunu yapmak çok önemlidir, çünkü genellikle güncelleme yamaları, yazılım yüklemeleri veya manuel hatalar nedeniyle günlük olarak yeni güvenlik açıkları oluşturulabilir ve bu da bilgisayar korsanlarının bunları kötüye kullanmasını ve ele geçirmesini kolaylaştırır. korunan sistemlere yasa dışı erişim.

Tüm dünyadaki kuruluşlar tarafından güvenilen Nessus, en popüler güvenlik açığı değerlendirme araçlarından ve Ethical Hacking yazılımlarından biridir. Etik korsanlar Nessus ile bulut altyapılarını denetleyebilir, temel ağ taramaları gerçekleştirebilir, ağda bulunan ana bilgisayarların kimliğini doğrulayabilir, kötü amaçlı yazılım taramaları gerçekleştirebilir, politika uyumluluklarını doğrulayabilir, fidye yazılımlarını tespit edebilir ve diğer birçok işlevi gerçekleştirebilir.

Nessus’un temel sürümünü denemek ücretsizdir, ancak kuruluşlar daha fazla özelliğe erişmek ve daha gelişmiş taramalar yapmak için premium sürüme de yükseltebilirler.

5. L0phtCrack

Neredeyse her kurumsal ağda parola korumalı sistemler bulacaksınız. Yetkisiz hiç kimsenin ağa erişmemesini sağlamak için bunlara sahip olmak önemlidir. Bazen bu parolalar doğası gereği zayıf olabilir ve üçüncü taraf yazılımlar tarafından kolayca kırılabilir.

L0phtCrack, sözlük saldırıları, kaba kuvvet saldırıları, hibrit saldırılar ve gökkuşağı tablolarını içeren çok sayıda algoritmanın yardımıyla hedef sistemin şifresini çıkarmak için kullanılan böyle bir yardımcı programdır. Bu bilgisayar korsanlığı aracı, parola karmalarını kullanır ve doğru parolayı tersine mühendislik yapmak için farklı parola kombinasyonlarını eşleştirir. Bununla, güvenlik uzmanları etki alanlarında zayıf parolalara sahip herhangi bir hesap olup olmadığını öğrenebilirler. “123”, “şifre” veya “admin” gibi yaygın olarak kullanılan şifreler, uygun bir algoritma ile anında kırılabilir. İlgili makam herhangi bir parolayı zayıf görürse, yalnızca parolayı değiştirebilir veya güvenlik açığı bulunan cihazın operatöründen parolayı değiştirmesini isteyebilir. Bu, ağ yoluyla herhangi bir işletim sistemi hesabı ihlalini önlemek ve yetkisiz personelin bir iş istasyonuna fiziksel erişimini engellemek için inanılmaz derecede önemlidir.

Ethical Hacking’e sıfırdan başlamak için Wix’ın bu harika videosunu izleyin:

6. njRAT

Bir sisteme zarar vermek, bozmak veya yetkisiz erişim elde etmek için tasarlanmış yazılımlara kötü amaçlı yazılım denir. Kötü amaçlı yazılım, can sıkıcı reklam yazılımlarından son derece tehlikeli Truva atlarına veya fidye yazılımlarına kadar değişebilir. Truva atları, kötü niyetli kimliklerini gizledikleri için doğası gereği zararsız görünen uygulamalardır. Bu uygulamalar genellikle dosyalara veya masum görünen yazılım yükleme paketlerine gömülür.

njRAT, Uzaktan Erişim Truva Atı veya RAT örneğidir ve en tehlikeli bilgisayar korsanlığı uygulamalarından biridir. Bu saldırıda, Trojan saldırganı veya göndereni kurbanın dosya sistemine okuma veya yazma erişimi, görev yöneticisi, web kamerası ve daha birçok hizmetle uzaktan erişim elde eder. RAT oluştururken, ağdaki IP adresinizi belirtmeniz ve gerekli gelen ve giden portların açık olduğundan emin olmanız yeterlidir.

7. Tel Köpekbalığı

Ağ koklama veya paket izleme, başarılı bir koklama saldırısı gerçekleştirmek için bir saldırganın yanı sıra bir güvenlik uzmanının bakış açısından önemlidir. Ağ izlemede, aktarılmakta olan paketlerin içeriğini değerlendirmek, ağ üzerinde casusluk yapmak veya ağ içindeki şüpheli paketleri tespit etmek için anahtardır.

Wireshark, paket analizi için kullanılan ücretsiz, açık kaynaklı bir yazılımdır. Kullanışlı bir kullanıcı arayüzü ile donatılmış olan Wireshark, ağ izleme için kullanımı en kolay araçlardan biridir. Renk kodlama özellikleri, kullanıcıların dolaşan paketlerin doğasını kolayca tanımlamasına yardımcı olur.

8. AYARLA

Sosyal mühendislik, yazılım teknolojileri aracılığıyla bir kişi veya kuruluşun bilgi, veri veya oturum açma kimlik bilgilerini elde etme sürecidir. Süreçteki yöntemler genellikle gizli bilgileri ifşa etmeleri için insanları psikolojik olarak manipüle etmeyi veya kandırmayı içerir.

Tavsiye Edilen:  Ücretsiz Deneyebileceğiniz En İyi 5 Instagram Video İndirici Uygulaması

Bilgisayar korsanlığı programlarında, Social Engineering Toolkit veya SET, sosyal mühendislik kapsamındaki etkinlikleri gerçekleştirmek için bir araç ve yardımcı program koleksiyonudur. Örneğin SET, diğer birçok seçeneğin yanı sıra bir kimlik avı aracı sağlar. Kimlik avı, kimlik bilgilerini şifreleme olmadan düz metin biçiminde girerek bir kişiyi sahte bir web sitesinde oturum açması için kandırmayı içerir. Saldırgan oturum açma kimliğine ve parolaya eriştiğinde, herhangi bir şüpheye yer bırakmamak için kurban asıl web sitesine yönlendirilir. Bu saldırı özellikle bankacılık web siteleri, güvenli veri havuzları veya özel sosyal medya hesapları söz konusu olduğunda tehlikelidir.

9. HOİK

Hizmet reddi, hedef web sitesinin aynı anda çok sayıda istekle tıkandığı ve sunucunun aşırı yüklendiği bir siber saldırı kategorisidir. Bu nedenle, sunucunun kaynakları yetersiz hale gelir ve sunucu performansının ciddi şekilde yavaşlamasına veya neredeyse durma noktasına gelmesine neden olur. Örneğin, bu bir e-ticaret sitesinin başına gelirse, DoS saldırısı kullanıcıların siteye giriş yapmasını veya siteyle iş yapmasını engelleyecektir. Çökme veya yeniden başlatma nedeniyle hizmetlerin bu uygunsuz yavaşlaması veya durması, kullanıcıların hizmet reddi almasına eşdeğer olduğundan, bu özel saldırıya hizmet reddi saldırısı denir.

HOIC, açık kaynaklı bir ağ stres testi veya hizmet reddi uygulaması olan High Orbit Ion Cannon’ın kısaltmasıdır. Aynı anda 256 URL’ye kadar saldırı gerçekleştirebilir. GUI aracılığıyla bir tıklama ile bu uygulama, hedef sistemi HTTP POST ve GET istekleriyle doldurur.

,

10. ZAP

Oturum ele geçirme, yetkisiz yollarla bir başkasının çevrimiçi oturumunu kendiniz için çalma veya üstlenme eylemidir. Örneğin, birisi çevrimiçi olarak banka hesabına giriş yaptığında, o oturum için oturum belirteçleri ve anahtarları oluşturulur. Bir saldırgan bu benzersiz oturum kimlik doğrulayıcılarına erişirse, banka hesabına da erişebilir ve kurbanın çevrimiçi oturumunu etkili bir şekilde ele geçirebilir.

OWASP ZAP veya Zed Attack Proxy, dağıtılan veya dağıtılması gereken web uygulamalarının güvenli olup olmadığını test etmek için kullanılan açık kaynaklı bir web uygulaması güvenlik tarayıcısıdır. Güvenlik endüstrisinde çok popüler bir penetrasyon testi aracıdır. OWASP ZAP, içinden geçen tüm trafiği manipüle etme yeteneği ile bir proxy sunucusu olarak hareket edebilir. Otomatik tarayıcı, pasif tarayıcı ve Fuzzer için yardımcı programlar, zorunlu tarama, WebSocket desteği, komut dosyası dilleri ve Plug-n-Hack desteği ile birlikte Ajax veya geleneksel web tarayıcısını içeren yerleşik özelliklere sahiptir.

11. sqlmap

SQL enjeksiyonu, bir web uygulamasının SQL veritabanını, değerlerini ortaya çıkarmak veya değiştirmek için manipüle etme işlemidir. Bu kısmen mümkündür çünkü SQL veritabanlarından değerleri ayıklamak için tablolarda sorgular çalıştırmanız gerekir. Buna karşı alınan herhangi bir önlem yoksa, saldırganın veritabanınıza kötü amaçlı sorgular enjekte etmesi oldukça kolay hale gelir.

sqlmap, SQL enjeksiyon saldırılarını gerçekleştirmeye yardımcı olan böyle bir araçtır. SQL enjeksiyon saldırılarına yönelik güvenlik açıklarının varlığını tespit etmek için kullanılan açık kaynaklı bir sızma testi aracıdır. Ayrıca, çok çeşitli SQL tabanlı veritabanlarını da destekler. Sözlük saldırıları yoluyla parola karmalarının yapısökümünü destekler.

12. Aircrack-ng

Wi-Fi ağları genellikle şifrelerle korunur. Bunun amacı, bilinmeyen hiçbir aygıtın doğru anahtar tümceciği girmeden ağa bağlanamamasıdır. Bu şifreler WPA, WPA-2, WEP gibi çeşitli algoritmalar kullanılarak şifrelenmektedir.

Aircrack-ng, bir Wi-Fi ağının güvenliğini sağlamak için kullanılan parolaların güvenlik açıklarını değerlendirerek ağ güvenliğini değerlendirmeyi amaçlayan bir şifre çözme yazılımıdır. Düşük ila orta karmaşıklığa sahip parolalar, bu yazılım veya Linux yardımcı programı aracılığıyla kolayca kırılabilir.

Tavsiye Edilen:  Başarılı Bir Web Seminerinin 7 Anahtarı

kayıt olun Siber Güvenlik Kursu ve şirketler için farklı bilgi güvenliği yapıları kurarak değerli beceriler ve yetkinlikler kazanın.

13. Kiuwan

Kiuwan, yazılım geliştirmede en çok kullanılan Etik Hacking araçları arasındadır. Bu en iyi bilgisayar korsanlığı yazılımı, bir uygulamanın kaynak kodundaki güvenlik açıklarını dağıtımdan önce veya güncelleme aşamasında bulur. Kodun, yazılımı pratikte potansiyel olarak güvensiz hale getirebilecek kısımlarını bulduktan sonra, geliştirme ekibi bunun için geçici çözümler veya alternatifler bulduktan sonra yama yapabilir.

14. Ağ kıvılcımı

Netsparker, web uygulamalarında ve API’lerde SQL enjeksiyon güvenlik açıkları ve siteler arası komut dosyası çalıştırma gibi güvenlik kusurlarını tespit eder. Netsparker’ın ana avantajı, sonuçlarının yüzde 100 doğru olması ve yanlış pozitif olasılığını ortadan kaldırmasıdır. Güvenlik değerlendirmeleri sırasında bu, bir test uzmanının bu kusurların gerçekten var olup olmadığını doğrulamak için vakaları manuel olarak test etmekten kaçınmasına yardımcı olur.

15. Nikto

Nikto, güvenlik açıklarını tespit etmek için web sunucularını taramak için kullanılan açık kaynaklı bir araçtır. Tehlikeli dosyaları, süresi geçmiş sunucu bileşenlerini vb. algılar ve tam HTTP proxy desteğine sahiptir. Nikto öncelikle bir penetrasyon testi aracı olarak kullanılır.

16. Geğirme Süiti

Burp Suite, Community (ücretsiz), Enterprise ve Professional olmak üzere üç sürümü olan gelişmiş bir web güvenlik açığı tarayıcısıdır. Manuel araçlara yalnızca Community sürümüyle erişebilirsiniz, ancak ücretli sürümlerle daha fazla sayıda özelliğe erişebilirsiniz.

17. Karındeşen John

John the Ripper, piyasadaki en iyi şifre kırma araçlarından biridir. Kırma işi için kullanmak istediğiniz yaklaşıma göre size tonlarca özelleştirme seçeneği sunar. John the Ripper’ın birincil işi, şifrelenmiş bir parolanın gücünü test etmektir. Ana avantajı, şifreleri kırma hızıdır.

Wix tarafından Ethical Hacking ile ilgili bu kursun tamamına göz atın:

18. Kızgın IP Tarayıcı

Angry IP Scanner, belirli bir aralıktaki açık portları ve IP’leri tespit etmek için kullanılır; Nmap’e oldukça benzer. Angry IP Scanner, Nmap gibi Windows, Linux ve Mac gibi birden çok işletim sisteminde de desteklenir.

19. Metasploit

Metasploit, başarılarını ve güçlerini doğrulamak için komut dosyalarınızı ve hack’lerinizi test edebileceğiniz uzak bir makine sağlar. Çerçeve, bilgisayar korsanlarına, yürütmeyi sağlamak için bilgisayar korsanlığı yazılımını nasıl değiştirecekleri veya yükseltecekleri konusunda bir fikir verir. Platformlar arası destek nedeniyle çeşitli sistemlerin güvenlik açıklarını anlamalarına yardımcı olur. Bu çerçeve, güvenlik araçlarının ve yardımcı programların geliştirilmesinde oldukça tercih edilmektedir.

20. Kapak

Ettercap API ile, SSL korumalı HTTP etkinliklerini koklamak için hedef sistemlere kurulabilen özel eklentiler kolayca oluşturulabilir. Ettercap’in platformlar arası desteği vardır, bu nedenle hedef sistemlerin işletim sistemleri, koklama sürecinde bir faktör değildir. Bir ağ yöneticisi olarak bu eklentiler, içerik filtreleme ve ağ veya ana bilgisayar analizi sağlamak için de kullanılabilir.

2023’ün En İyi Bilgisayar Korsanlığı Araçları hakkındaki blogumuzu umarız keyifle okumuşsunuzdur ve size çeşitli araçlar ve programlar hakkında birçok değerli fikir vermiştir.