En İyi 3 Bize Ulaşın Sayfası İçeriği Örnekleri [w/ Contact Page SEO Tips!]

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:En İyi 3 Bize Ulaşın Sayfası İçeriği Örnekleri [w/ Contact Page SEO Tips!]

İletişim sayfası son derece önemlidir çünkü bir ziyaretçi bu sayfadaysa sizinle konuşmaya veya bazı kritik sorular sormaya çalışıyordur. Bu iş ilişkiniz için bir dönüm noktası olabilir. Her iki tarafın da faydalanabilmesi için bunları doğru kişiye veya departmana yönlendirdiğinizden emin olun.

Bize Ulaşın Sayfası İçeriği

Etkili bir web sitesi iletişim sayfası aşağıdaki temel özelliklere sahip olmalıdır:

  • Firma Adı
  • Adresler
  • Telefon numaraları
  • E-mail adresleri
  • İletişim Formu

Bize Ulaşın sayfanız, birden fazla konum veya departman gibi kafa karıştırıcı olabilecek bilgileri de netleştirmelidir.

Bize Ulaşın Sayfa Mesajı

İletişim sayfanız, potansiyel bir müşterinin sizi internette aradıktan sonra tıkladığı ilk sayfa olabilir. Bu nedenle, kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı da içerecek şekilde işinizin kısa bir özetini bulundurmak iyi bir uygulamadır.

İletişim bilgileri

Ziyaretçilerin farklı ihtiyaçları ve tercihleri ​​olabilir; genel olarak işletmeler, arama yerine e-postayı tercih etme ihtimaline karşı mümkün olduğunca fazla iletişim bilgisi eklemeye çalışmalıdır. Elbette bu şirketinizin durumunda işe yaramayabilir, bu nedenle özel önceliklerinizi aklınızda bulundurun.

Telefon Numaraları Ne Zaman Eklenmeli?

İletişim sayfanızda kolayca görülebilecek bir yerde genel bir ofis numarasının görüntülenmesi her zaman gereklidir. Ancak, belirli konularla ilgili olarak iletişime geçebileceğiniz birden fazla departmanınız veya belirli kişiler varsa, onların numaralarını da eklemek isteyebilirsiniz.

Telefon numaralarının arkasındaki kişilere 7/24 ulaşılamıyorsa, mümkünse ofis veya iletişim saatlerini de eklemek iyi bir fikirdir.

Harita Ne Zaman Eklenmeli?

Bir harita her zaman gerekli değildir ancak işletmeniz kafa karıştırıcı bir noktada bulunuyorsa veya sık ziyaretçileri varsa, nerede olduğunuzu vurgulayacak bir harita sağlamanız yararlı olabilir. Ayrıca, insanların belirli konumlardan bireysel yol tarifleri alabilmeleri için web sitenize etkileşimli haritalar yerleştirmenize olanak tanıyan çeşitli araçlar da vardır.

Tavsiye Edilen:  AI, Blog Yazmayı Nasıl Bozabilir ve Daha İyi Yazmanıza Nasıl Yardımcı Olabilir?

Bize Ulaşın Form İçeriği

Telefon numaraları veya e-postalar gibi bilgiler vermiş olsanız bile, bir iletişim formu müşterinin işletmenizle ilgili bir sonraki adımı atmasını son derece kolaylaştırır. Her iletişim formunda web sitesi kullanıcılarının doldurması için kutular bulunmalıdır:

  • İsim
  • İletişim bilgileri
  • İşletmenize mesaj gönderme nedeni

İsterseniz daha spesifik olabilirsiniz. Örneğin, onlardan şirket adını bırakmalarını istemeniz veya araştırdıkları potansiyel projenin parametrelerini almalarını istemeniz mantıklı olabilir.

Bize Ulaşın Sayfa SEO

Bir iletişim sayfası web sitenizin SEO’suna yardımcı olabilir; bu nedenle genellikle gözden kaçan bu küçük öğelerden yararlanın.

Austin veya Houston’da SEO’ya ihtiyacınız varsa, bugün ücretsiz danışmanlık randevusu almak için WIX ile iletişime geçin!

Site Gezinme Öğesi Şeması

SiteNavigationElement şema işaretlemesi, arama motorlarının web sitenizin düzeniyle ilgili, işletmenizin arama sonuçlarını etkileyebilecek alakalı bilgileri anlamasına olanak tanır.

Searchmetrics tarafından yapılan bir araştırmaya göre, şema işaretlemesi olan web siteleri, olmayan web sitelerinden ortalama 4 konum daha iyi sıralanıyor, ancak şunu unutmamak önemlidir: bu doğrudan, nedensel bir ilişki olmayabilir.

İletişim sayfaları sayesinde Schema ve SEO dostu bir web tasarımı, ziyaretçilerin arama sonuçlarından doğrudan web sayfasına tıklamasını kolaylaştırarak ihtiyaç duydukları iletişim bilgilerini hızlı bir şekilde bulmalarını sağlayabilir.

Bize Ulaşın Sayfa Meta Açıklaması

Bir meta açıklama, web sitesinden bir parça çeker, ancak bunu web sitenizin CMS’sinde de beğeninize göre değiştirebilirsiniz (özellikle siteniz bir WordPress web tasarımı kullanıyorsa).

Açıklamayı 160 karakter civarında tutmaya çalışın ve doğrudan ve konuya yönelik olması için alakalı anahtar kelimeler kullanın. Bir iletişim sayfasında, ziyaretçilere aradıklarını bulduklarını bildiren kısa bir açıklamanın olması yardımcı olur.

Bir Web Sitesi İçin Bize Ulaşın Sayfası Nasıl Yazılır?

Bir iletişim sayfası yazarken her şeyin doğrudan ve basit olmasını istersiniz. Telefon numaraları, e-posta adresleri, fiziksel konumlar vb. gibi tüm temel bilgilere sahip olduğunuzdan emin olun.

Tavsiye Edilen:  Serbest çalışan içerik işinizi yönetmek için en iyi araçlar

Sayfadan çıkmak veya arama yapmak istemeyenler için iletişim formu, yeni potansiyel müşteriler oluşturmanın harika bir yoludur. Daha da ötesine geçmek istiyorsanız, hangi şehirde (veya şehirlerde) faaliyet gösterdiğinizi ve sunduğunuz hizmetleri listeleyen ek kopya yazabilir, böylece yeni ziyaretçilerin şirketinizin neler yaptığını hemen görmesini sağlayabilirsiniz.

İletişim Sayfası Örnekleri

Son zamanlarda gördüğümüz en iyi bize ulaşın sayfası örneklerine bakın:

1. Taze Kitaplar

Kaynak: Taze Kitaplar

FreshBooks’ta adres, telefon numaraları ve iletişim formu gibi tüm temel bilgiler bulunur. Bunun da ötesinde, bu temiz, basit ama yenilikçi bir iletişim sayfasına güzel bir örnektir. İlgili tüm telefon numaraları basit bir şekilde görüntülenir, böylece özel ihtiyaçlarınız için doğru numarayı bulmanız kolaydır.

Ayrıca çalışma saatlerini de listeliyorlar ve altlarında bulundukları yerde saatin kaç olduğunu size bildiren kullanışlı, canlı bir bildirime sahipler. Sağ tarafta, arayabileceğiniz diğer olası departmanlar ve web sayfaları listelenmiştir.

2. Spor Kıyafetlerini Protesto Edin

Kaynak: Protesto Spor Giyim

Bu iletişim sayfası oldukça basit ama yine de bakması keyifli. Sosyal medya profillerini takip etmek için adreslerini, telefon numaralarını, e-posta adreslerini, çalışma saatlerini, iletişim formunu ve düğmelerini listelerler. Ayrıca iletişim sayfasının tasarımının bir parçası olarak konumlarının bir resmini haritaya eklediler. Bu sayfa etkilidir çünkü bilmeniz gereken her şeyi size açık ve doğrudan bir şekilde gösterir.

3. Wendy’nin

Kaynak: Wendy’nin

Wendy’nin iletişim sayfası, iletişim sayfanızın dikkatinizi kritik bilgilerden uzaklaştırmadan markanızın geri kalanıyla uyumlu olmasını sağlamanın iyi bir örneğidir. Sıradan bir mesajları ve üzerinde şişirilmiş bir telefon numarasının olduğu esprili bir kopyası var, böylece onu kaçırmazsınız. Eğer elektronik bir “kağıt izi” de tercih ediyorsanız, altında basit bir iletişim formu bulunmaktadır.

Tavsiye Edilen:  Śledzenie 7 ważnych wskaźników SEO i ich wzmacnianie

Houston’da grafik tasarımınızı geliştirmek istiyorsanız, ücretsiz tasarım danışmanlığı için bugün WIX ile iletişime geçin.

WIX’un Web Sitenizi ve Aramadaki Varlığınızı Geliştirmesine İzin Verin

İletişim sayfanızın kopyasını optimize etmek, web sitenizin SEO’sunu artırmaya yardımcı olmanın harika bir yoludur, ancak yanınızda deneyimli bir Houston pazarlama ajansı olmadan ne yaptığınızı bilmek zor olabilir. Web sitenizin aramadaki varlığını ve kullanıcı deneyimini geliştirmek istiyorsanız WIX size yardımcı olabilir.

Bugün çevrimiçi olarak bizimle iletişime geçin Uzman ekibimizin nasıl yardımcı olabileceğini görmek için!