En İyi 7 E-Ticaret Web Sitesi (Ve Ortak Noktaları)

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:En İyi 7 E-Ticaret Web Sitesi (Ve Ortak Noktaları)

Ürününüzün muhteşem olduğunu ancak diğerlerinden farklı olduğunu biliyorsunuz 12 ila 24 milyon e-ticaret mağazaları dışarıda alır fazla harika bir üründen daha fazlası; olağanüstü alışveriş deneyimi.

Harika bir site oluşturmak için hem mikro hem de makro ayrıntılara önem vermeniz gerekir; tipik bir mağazanın ötesine geçiyor. En iyi e-ticaret mağazalarının en sık sahip olduğunu gördüğümüz özelliklere dayanarak mağazanızın aşağıdaki özelliklere sahip olması gerektiğini biliyoruz:

  1. Fonksiyonel
  2. Dinamik (zengin mağazacılıkla)
  3. Kişiselleştirilmiş
  4. Performansçı ve
  5. Görsel olarak tutarlı

Bu beş konuyu ele alırsanız, piyasadaki en iyi e-ticaret sitesi deneyimlerinden birine sahip olursunuz.

Bu bileşenleri göz önünde bulundurarak tonlarca çevrimiçi mağazayı analiz ettik ve her birinin özellikle iyi bir şekilde dahil edildiğine inandığımız yedi önemli örneği topladık. Bu markaların kendi alışveriş deneyiminiz için ilham kaynağı olarak neler yaptıklarına bir göz atın.

1) Groove Life: Canlı tam görünümde kişiselleştirme

Groove ÖmrüBir spor giyim aksesuarları markası olan , aktif bir yaşam tarzına sahip olanlar için silikon yüzükler ve kemerler üretmektedir. Başsız Shopify mağazalarında harika bir etki yaratmak için kullandıkları özelliklerden biri, tam görünüm özelleştirmesi veya özel bir satın alma işlemini herhangi bir açıdan görüntüleme yeteneğidir.

İşte yüzüklerinden biri için bu şöyle görünüyor:

Ziyaretçiler sitede özel yüzüklerinin nasıl görüneceğini gerçek zamanlı olarak görebiliyor.

Doğrudan mağazanın sitesine yerleştirilmiş olan bu yüzük kişiselleştirme özelliği, ziyaretçilerin kendi beğenilerine göre özelleştirilmiş sonsuz çeşitlilikte yüzükleri görmesine olanak tanıyor. Alışveriş yapanlar ekranın sağ tarafında ürünün şeklinde, renginde ve hatta metninde veya monogramında gerçek zamanlı değişiklikler yapabiliyor.

Sol taraftaki yansıtma seçimlerinde ürün değişir.

Groove Life’ın kişiselleştirilmesi ayrıca ziyaretçinin basit bir tıklama ve sürükleme işlemiyle yüzüğü herhangi bir yönden görmesine olanak tanır. Kendi e-ticaret markanızı ve site deneyiminizi farklılaştırmak için sitenizin görünümüne ve tarzına uyan bunun gibi gerçek zamanlı bir kişiselleştirme deneyimini birleştirmeyi deneyin.

2) Allbirds: Uyumlu, yüksek kaliteli ürün fotoğrafları

Bütün kuşlar sürdürülebilirliğe odaklanan Yeni Zelanda merkezli bir giyim mağazasıdır. Burada harika bir deneyime katkıda bulunan web tasarım seçimi, hepsi bir arada gösterilen, uyumlu, ayrıntılı ürün fotoğraflarıdır.

Bir ürün sayfasında bu şöyle görünür:

Allbirds’in ürün sayfaları, ürünün birbiriyle uyumlu ve eksiksiz dört ayrıntılı fotoğrafını içerir.

Ziyaretçi, dört adet yüksek kaliteli marka fotoğrafı göstererek dört kez şunları yapma olanağına sahip olur: az Satın almaları için ihtiyaç duydukları tüm ayrıntıları görmek için tıklayın. Tamamlayıcı ve markaya uygun fotoğrafları sergilemeleri de aynı derecede önemlidir. Allbirds, her fotoğrafı ürünün hikayesinin bir parçası haline getirerek hiçbir karenin boşa gitmemesini sağlar.

Burada bir ürünü, birçok ürünü, rengini, dokusunu ve kullanım bağlamındaki ürünü sergiliyorlar. Bu, potansiyel müşterilerin bir satın alma işlemine karar vermek için ihtiyaç duydukları her şeye sorunsuz bir şekilde sahip olmalarına yardımcı olmanın en kolay yoludur.

Markanız bu gibi görsellerle kaliteyi aktarmaya yönelik adımlar attığında, müşterilerinize anında sizin ve ürünlerinizin meşru olduğunun sinyalini vermiş olur.

3) Brevitē: Ürün özelliği GIF’leri aracılığıyla zengin satış

Brevitē New York merkezli, kamera çantalarıyla ünlü, doğrudan tüketiciye yönelik bir sırt çantası tasarım markasıdır. Özel bir şeyleri olduğunu görmek için sitelerine bir kez göz atmak yeterlidir. Ve üst düzey bir hissi nasıl elde ettiklerine dair önemli bir faktörü izole ettik. Bu onların zengin mağazacılık kullanımıdır.

Zengin satış, paralaks kaydırma, ince animasyonlar ve arka plan videoları gibi özellikleri ifade eder. E-ticaret web sitenize yapılan bu eklemeler, müşteriler için özellikle yüksek bir deneyim yaratabilir.

Örneğin, “The Jumper” ürün sayfasına giderseniz Brevitē’nin, sırt çantasının özelliklerini sergilemek için özel ürün GIF’leri kullandığını görürsünüz:

Mağazanıza zengin ürünler eklemek istediğinizde, müşterinizin yüksek kaliteli görseller, incelikli animasyonlar, etkileşimler ve video aracılığıyla ürününüzün görünüşünü, hissini ve kullanımını anlayabileceği bir alan yaratmaya odaklandığınızdan emin olun.

#cta-paragraph-fe#Editörün notu: Brevitē, şu anda bu 360 derecelik görünümü Shopify sitelerine eklemeyi kolaylaştıran Sayfa Oluşturucu ürünümüzü kullanan bir Shogun müşterisidir.

4) NOMAD: İşlevsel yapışkan menü tarzı ürün bilgisi

Göçebe yüksek kaliteli deri ürünler sunan bir teknoloji aksesuar markasıdır. Olağanüstü olarak öne çıkan mağazalara baktığımızda, bu e-ticaret web sitesinin yapışkan bir menüde ürün satışına odaklanmasını sevdik.

Bir site derken ne kast ettiğimizin örnek bir örneği olarak fonksiyonelçarpıcı tasarımı ve alışverişi kolay kullanıcı deneyimini bir araya getiren bir site oluşturmaya yöneldiler.

Örnek olarak, sitelerinin her sayfasında, siz kaydırdıkça ekranın üst kısmında kalan yapışkan bir menü bulacaksınız. Ancak, bir ürün sayfasına gittiğinizde yapışkan menüde artık ürün, fiyat ve seçilen ürün rengi de yer alıyor; bu da tüm özellikleri bir bakışta görmenize yardımcı oluyor.

Ürünü sayfanın yarısında satın almayı seçerseniz, önce yukarıya kaydırmak yerine hemen ‘sepete ekle’yi tıklayabilirsiniz.

Ziyaretçileri kaydırdıkça takip eden, Nomad’ın ürün bilgileriyle birlikte kullandığı yapışkan başlığa göz atın.

Markanızdan sapmadan alışveriş deneyimini kolaylaştıran özellikler ekleyerek müşteri yolculuğunda bir sonraki adıma geçmeyi kolaylaştırırsınız.

Nomad, site hızı veya performanstan ödün vermeden bu sınırsız özelleştirme için sitelerinin ön ucunu Shogun ile oluşturdu.

#cta-visual-fe#Güzel ve işlevsel web siteleri oluşturunShogun Frontend ile başınızı döndürerek markanız göz önünde bulundurularak tasarlanmış olağanüstü web siteleri oluşturun.Daha fazla bilgi edinin‍

5) Pipcorn: Oldukça işlevsel/markaya özel açılır menü

mısır yadigâr mısır ve GDO’suz içeriklere odaklanan bir B-Corporation atıştırmalık markasıdır. Web sitelerinin güzel bir şekilde işlevsel olmasını seviyoruz.

Web siteleri Pipcorn’un benzersiz markasını sergileyen küçük dokunuşlarla dolu ve menü de farklı değil.

“Mağaza”nın üzerine geldiğinizde atıştırmalıklar akordeon gibi aşağıya doğru akıyor, hem markaya özel hem de gezinmesi kolay kolay göz atma için türe göre sıralanıyor:

Pipcorn’un menüsü, atıştırmalık türüne göre genişler, markalarını sergiler ve istediğinizi bulmayı kolaylaştırır.

E-ticaret web sitenizde daha iyi bir deneyim yaratmak için markalamayı bunun gibi işlevlerle nasıl birleştirebileceğinizi düşünün. Baştan sona küçük marka dokunuşları eklemek, tüm deneyiminizin daha iyi hissetmesini sağlayabilir. Ayrıca tüketiciye mikro ayrıntılara önem verdiğinizi hatırlatır; bu, rekabetten farklı olmanızın önemli bir yoludur.

6) Briogeo: Kişiselleştirilmiş öneriler

Briogeo, en kaliteli ürünlerle son derece kişiselleştirilmiş bir deneyim yaratmaya odaklanmış bir saç bakım markasıdır. Gerçek Zamanlı Kişiselleştirme sütununun yaratıcı kullanımına aşık olduk.

Onların durumunda, ana menünün hemen önünde saç tipi testiyle başlıyorlar.

Ancak gerçek zamanlı kişiselleştirme kullanımının bittiği yer burası değil. Site genelinde sadece ürünü değil, yaşadığınız sorunu da seçmenize olanak tanıyorlar.

Örneğin ana menüden “tümünü al” seçeneğini seçerseniz türe veya saç problemine göre ürünlere bakabilirsiniz. Ayrıca ana sayfayı aşağı kaydırdığınızda kıvırcık saçlar, kuru saçlar ve daha fazlasına yönelik tedavileri görüntüleme seçeneklerini göreceksiniz.

Briogeo’nun saç testi şeklinde kişiselleştirilmiş öneriler sunmak için menüsünü nasıl kullandığına bir göz atın.

Potansiyel müşterilere, sorunlu noktalarını giderme konusunda endişe duyduğunuzu göstermek için markanızın sitesinde (yerleşik etkileşimlerle veya bu tür ürün sınıflandırması aracılığıyla) gerçek zamanlı kişiselleştirme sunmayı düşünün. Bu, insanlara kendilerinin yalnızca bir satış veya fatura numarası değil, yardım etmek istediğiniz bir kişi olduklarını bilmelerini sağlar.

7) Zinus: Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik aracılığıyla marka görselleri

Zinus dünya çapındaki müşterilerine yatak, baza, kanepe ve daha fazlasını sunan bir markadır. Ana sayfaları, tutarlı, yüksek kaliteli marka görsellerine sahip olmanın ne anlama geldiği konusunda net bir anlayış sergiliyor. Bunu daha da ileri götürdüler ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği dahil ederek bir yenilik daha eklediler.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (UGC), bir işi geliştirmek için kullanılabilecek güçlü bir araçtır.

SEMrush’a göre, UGC fotoğrafları (örneğin, Instagram’da müşteri tarafından oluşturulan fotoğraflar gibi) dönüşüm oranlarını %25’in üzerinde artırabilir. Zinus, #zinus markalı etiketini kullanarak bu UGC’yi yakalamanın bir yöntemini gösteriyor.

Zinus, müşterilerin çektiği bu fotoğrafları doğrudan ana sayfasına ekleyerek topluluğu gösterirken aynı zamanda ürünleri gerçek evlerde de sergiliyor. Bu, ürünlerin ölçeği hakkında fikir verir ve sitenizdeki özenle seçilmiş fotoğrafların ötesine geçerek müşterilerinizin size güvenmesine yardımcı olur.

Zinus’un ana sayfasında, #zinus markalı hashtag’i içeren, fotoğraf biçiminde kullanıcı tarafından oluşturulan içerik bulunmaktadır.

Oluşturduğunuz topluluğu markalı görsellerinize çekmek ve dönüşümleri artırmak için web sitenize bunun gibi kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği eklemeyi düşünün.

#cta-paragraph-fe#Shogun Frontend başsız ticaret müşterisi olarak Zinus, hız veya performanstan asla ödün vermeden sitesini istediği veya ihtiyaç duyduğu kadar özelleştirebilir.

Rekabet avantajı kazanmak için bu taktikleri tekrarlayın

Bir e-ticaret mağazası işletmek, bazı kazançlar elde etmek için bir fırsattır. 4,5 trilyon dolarlık satış bu yıl çevrimiçi olarak gelmesi bekleniyor.

Pazar payınızı kazanmak için hızlı ve gezinmesi kolay olağanüstü bir deneyim sunun. Müşteriler için istediğiniz markaya uygun mağaza vitrinini tasarlarken bu yedi örneği göz önünde bulundurun. Ardından, esnek bir ön ucun veya Shogun Frontend gibi başsız bir sunum katmanının, aradığınız büyümeyi elde etmenize yardımcı olup olmayacağını keşfedin.

#cta-visual-fe#Shogun Frontend ile benzersiz bir özelleştirme elde edinMağazanızı başsız hale getirerek markanız için mükemmel siteyi oluşturun.Daha fazla bilgi edinin

Tavsiye Edilen:  WordPress için En İyi ChatGPT Eklentileri: Yapay Zeka Gücüyle Web Sitenizi Geliştirin