En İyi 8 E-Ticaret Video Reklamı ve Neden Harikalar?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:En İyi 8 E-Ticaret Video Reklamı ve Neden Harikalar?

Günümüz ortamında, pazarlama kaynaklarının etkili bir şekilde tahsis edilmesi, hedef kitlenizle tutarlı bir şekilde etkileşim kurmak için hayati öneme sahiptir.

Müşteriler artık her zamankinden daha fazla bilgi sahibi ve ilgilerini çekmek için rekabet etmek kolay değil. Neyse ki, e-ticaret video reklamlarının devreye girdiği yer burasıdır.

Öne çıkan, izleyiciler üzerinde etki bırakan ve en önemlisi çevrimiçi mağazalarınıza trafik ve dönüşüm sağlayan ilgi çekici içerikler oluşturmanıza olanak tanır.

Ancak her türlü medya reklamında olduğu gibi, hedef kitlenizin dikkatini çeken ve istediğiniz sonuçları veren bir şey yapmak ile çoğu izleyicinin gözünde gereksiz ve hatta rahatsız edici görünen bir şey yapmak arasında ince bir çizgi vardır.

İçeriğinizi ilk kampta sağlam bir şekilde tutmak için, nasıl yapılacağına daha yakından bakacağız. deneyimli video ajansları e-ticaret video reklamlarını ele alacağız ve her birinden hangi dersleri alabileceğimizi görmek için bazı birinci sınıf örnekleri inceleyeceğiz.

#cta-visual-pb#Doğru açılış sayfasıyla satışları artırınZiyaretçilerinizin dikkatini çeken ve dönüşümleri artıran mükemmel açılış sayfasını tasarlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Ücretli reklamlar için video kullanmanın 4 temel avantajı

Belirli bir hedef kitleye ulaşmanıza yardımcı olma yeteneklerinin ötesinde, e-ticaret video reklamlarının üstün olduğu dört temel pazarlama alanı vardır.

Örnekleri parçalara ayırmaya başlamadan önce, bu videoların neden bu şekilde çalıştığını daha iyi anlamak için bu alanlardan bazılarını anlamak faydalı olacaktır.

Resim: IconScout

Hedef kitlenizin güvenini kazanmak

Günümüzde, özellikle hedefleme yaparken insanların markanıza güvenmesini sağlamak için çok çalışmalısınız. genç izleyiciler.

Sonuçta, çok sayıda ürün yalnızca bir tıklama mesafesiyle sizinkinin yerini alabiliyorken, sadık müşterileri kazanmak her zamankinden daha zor.

Bunu önlemek için hedef kitlenizle bir bağlantı kurmanız gerekir ve e-ticaret videoları buna diğer içerik türlerinin yapamayacağı şekilde yardımcı olabilir.

Video reklamlar, ürünleriniz hakkında bilgi okumak veya fotoğraflar arasında gezinmek yerine izleyicilerin markanız ve ürünlerinizle yaratıcı ve ilginç şekillerde etkileşime geçmesine olanak tanır.

Mağaza benzeri bir deneyimi simüle etmekten markanızın arkasındaki insani tarafı göstermeye kadar bu videolar müşterilerinizin size güvenmesini kolaylaştırır.

Bunu başardığınızda onların sadakatini kazanmak doğal olarak gelecektir 😉.

Katılımın teşvik edilmesi

Günümüzde uzun ürün açıklamaları yazmak artık etkili değil.

Kullanıcıların bombardımanına uğradığı sürekli bilgi uyarısı nedeniyle, ortalama çevrimiçi kullanıcının dikkat süresi giderek kısaldı.

Kullanıcıların belirli içeriklerle etkileşime geçmesini sağlamak da zorlaştı.

Bu ortamda video içerikleri, insanların izledikten sonra dikkatini çekmesini ve takip etmesini sağlamanın en güvenilir yollarından biri olarak öne çıkıyor.

Facebook’taki 777 milyon gönderiyi analiz eden bir araştırma, videoların yönetildiğini ortaya çıkardı %59 daha fazla etkileşim diğer yazı türlerine göre. Video kullanan sosyal medya reklamları açıkça önemli bir etkileşim sağlıyor.

Harika video reklamlar, hedef kitlenin dikkatini çekme ve ilgilerini çekme konusunda diğer içerik türlerinden daha iyidir; bu da onları güçlü ve etkili bir pazarlama aracı haline getirir.

Dönüşüm oluşturma

E-ticaret reklamları, oluşturulma biçimleri sayesinde aynı zamanda güçlü bir dönüşüm aracıdır. Bu reklamlar, izleyicinin sıkıntılı noktalarına diğer içerik türlerinden daha hızlı yanıt verir.

Üstelik video reklamlar çoğu sosyal medya platformunda otomatik olarak oynatılmaya başladığından izleyicileri harekete geçirmek için ideal bir ortam sunar.

İzleyiciler bir reklam izlediklerini zaten biliyorlar.

Yine de e-ticaret video reklamları, hikaye anlatımı ve yaratıcı görseller kullanarak, diğer içerik türlerinin aksine izleyicilerin izleme sonrasında ilgisini çekmeye devam ediyor.

Sınırlı kaynaklardan en iyi şekilde yararlanmak

Google veya Meta gibi reklamcılık için kullandığımız çoğu platform, içeriğinizin algılanmasına ve etkililiğine bağlı olarak sizden reklamlar için ücret alır.

İzleyicilerin ilgisini çekmiyorsa muhtemelen size daha pahalıya mal olacaktır.Platformun reklamlarınızı daha az kişiye göstererek erişiminizi önemli ölçüde azaltacağını söylemeye bile gerek yok.

Şans eseri senin için izleyiciler video içeriğini genel olarak tercih ediyor.

Bu gerçek, e-ticaret video reklamlarınızın yatırım getirisini, infografikler ve akış şemaları gibi diğer içerik biçimlerine kıyasla sonuçta artırabilir.

Tavsiye Edilen:  OXG Medya Öğrencilere E-Ticaret Gelirlerini 10 Katına Nasıl Katıyor?

Video reklamlar ayrıca daha büyük gösterim paylarına ve dolayısıyla daha ucuz bir TBM’ye sahip olma eğilimindedir.

Dolayısıyla, etkili bir video oluşturmak için bütçenizden biraz daha fazla harcamanız gerekse bile, yatırım getirisi çoğu zaman harcadığınız zamana değecektir.

#cta-paragraph-pb#Meta, video reklamlar için güçlü bir platformdur. Her şeyi altüst eden Facebook reklamları ve Instagram reklamlarının örneklerini görün.

#cta-visual-pb#Stratejik açılış sayfalarıyla işletmenizi büyütünZiyaretçileriniz için ideal deneyimi yaratın ve maksimum dönüşüm için açılış sayfalarınızı optimize edin.Ücretsiz tasarlamaya başlayın

Öğrenebileceğiniz 8 muhteşem e-ticaret video reklamı

E-ticaret reklamları harika bir pazarlama aracı olabilir ancak tüm videolar eşit şekilde oluşturulmaz.

Sonuç veren bir içerik istiyorsanız, gerçekten etkili olması için izleyicileri cezbeden, eğlendiren ve bilgilendiren bir şeye ihtiyacınız vardır; bu kombinasyon her zaman kolay değildir!

Öyleyse, bu formülü tam olarak uygulayan birkaç yüksek kaliteli e-ticaret video reklamını inceleyelim ve içeriğinizi ileriye taşımak için hangi önemli analizleri ve çıkarımları öğrenebileceğimizi görelim.

Beyaz Şirket: Duygulardan yararlanın

Karşı konulamaz video reklamlar oluşturmanın sırrı, bilgiyi etkili bir şekilde sunmaktan daha fazlasını yapmaktır: izleyicinin duygularını kışkırtmalısınız.

Müşteriler nadiren tamamen rasyonel düşünürler; bir satın alma işlemi yapmadan önce, Duygu karar verme sürecini büyük ölçüde etkilerve etkili e-ticaret reklamları bu gerçeği kullanır.

Örnek olarak bu The White Company reklamını ele alalım.

Bu, tatil günlerinde bir aileyi konu alan sezonluk bir video. Sahneler titrek bir kamera efektiyle çekilmiş, bu da reklama “ev yapımı” bir hava katıyor.

Reklam, izleyiciye her şeyi anlatan bir seslendirmeye ihtiyaç duymadan, Noel döneminde herhangi bir ailenin hayatındaki tipik bir günü, sezonun duygusunu uyandıran karakterleri kullanarak ve tesadüfen şirketin temel hedef kitlesini tasvir ederek sergiliyor.

Reklamın belirli bir ürünü veya etkinliği tanıtmadığına, ancak bir yaşam tarzını ve paylaşılan deneyimleri sergileyerek hedef kitleyle duygusal bir bağ kurmaya odaklandığına dikkat edin. sadece ürünlerinin çoğunu içeriyor kullanımda veya arka planda.

E-ticaret video reklamlarınızda duygulara ön planda yer vererek ve incelikli bir şekilde arka planda pazarlama yaparak, izleyicileriniz üzerinde olumlu ve kalıcı bir izlenim bırakırken aynı zamanda gelecekte satın alma kararlarını etkilemeye devam edebilirsiniz.

Etsy: İnsanların mağazanızda neler olduğunu bilmesini sağlayın

Lafı bir kenara bırakırsak, işletmeniz müşterilere yardımcı olmak için aralıksız çalışabilir, benzersiz avantajlar, süreli indirimler sunabilir ve genel satın alma deneyiminizi geliştirebilir.

Ancak potansiyel müşterilerin bunu hiç duymaması durumunda tüm bu çalışmalar boşa gider.

Neyse ki, e-ticaret video reklamları, markanızın çabalarını müşterilere iletmek için ideal bir araç olabilir ve insanları harekete geçiren, zamana duyarlı tekliflerden ve promosyonlardan nasıl yararlanabileceklerini onlara bildirin.

Örneğin, Siber Hafta için hazırlanan bu Etsy videosu indirimlerinizi nasıl tanıtacağınızı gösteriyor.

İzleyiciye, mağazalarında bulabilecekleri birçok e-ticaret ürünü türünden bir “örnekleyici plaka” vererek başlıyorlar; izleyicilerin bir aile toplantısının gerçekleştiğini bilmesini sağlayan ancak kullanılan birçok güzel ürüne odaklanmayı sağlayan dinamik bir kamera kullanıyorlar.

Ancak bu sadece amaca ulaşmak için bir araçtır; reklamın gerçek sınırı, kısa parçanın sonunda tüm bu güzel ürünler için zamanlanmış indirimin duyurulmasıdır.

E-ticaret video reklamları, insanların çevrimiçi mağazanıza göz atmaya ve web sitenize trafik çekmeye ilgi duymasını sağlama konusunda mükemmeldir.

Doğru yapıldığında Shogun Sayfa Oluşturucu gibi platformları kullanabilirsiniz. reklamlarınız ve açılış sayfalarınız arasında güçlü sinerjiler yaratın (veya ürün sayfaları) kampanyalarınız için görüntüleyenleri dönüşüm oranlarınızı değiştirecek işlemler yapmaya yönlendirir.

Sainsbury’s: Kişiliğinizi gösterin

Günümüzde müşteriler her gün çok sayıda marka ve çevrimiçi mağazayla etkileşime giriyor, bu nedenle e-ticaret video reklamlarınızın bir şansa sahip olması için sürünün arasında öne çıkması gerekiyor.

Bunu başarmak için paylaştığınız her içeriğin unutulmaz olacak şekilde tasarlandığından ve markanızın kimliğiyle aşılandığından emin olmalısınız.

Tıpkı bu Sainsbury’nin e-ticaret video reklamındaki gibi.

Neşeli müzik, çarpıcı yazı tipleri, mutlu insanlar ve sergilenen kıyafet ve aksesuarların tarzı, şirketin insanların markasıyla ilişkilendirmesini istediği neşeli ve enerjik imajı yansıtmak için bir arada çalışıyor.

Her öğe, bu duygunun iletilmesinde rol oynuyor ve her biri, şirketin temel mantrası olan herkes için renkli ve şık kıyafetler takip edilerek, şirketin ideal alıcı kişiliklerine hitap edecek şekilde özenle seçildi.

Tavsiye Edilen:  E-Ticaret, Google Ads Kampanyalarını Sıfırdan Nasıl Başlatmalı?

Daha geniş anlamda, e-ticaret video reklamlarının sunduğunuz ürün ve hizmetlerin mükemmel dijital katalogları olarak nasıl ikiye katlanabileceğine dikkat edin.

Doğru şekilde kullanıldığında—Kısa tutmak, önemli ürünleri baskıcı hissetmeden sergilemek, doğru CTA’ları kullanmak—izleyicilere neler sunabileceğinize dair kısa ama akılda kalıcı bir deneyim sunabilir ve onları, izlemeyi bitirdikten sonra elinizdekiler hakkında daha fazla bilgi edinmeye davet edebilirsiniz.

Dollar Shave Club: İzleyicilerinizi eğitin ama eğlenceli hale getirin!

Düşündüğünüzün aksine, video reklamlar yalnızca belirli bir şeyin tanıtımını yapmakla ilgili değildir.

Marka imajınızı yenilemek, müşterilerinizle bilgi paylaşmak veya belirli bir ürünün nasıl kullanılacağını anlatmak için videoları kullanabilirsiniz.

Bazen onları sadece izleyicilerinizi gülümsetmek için kullanabilirsiniz 😊

Potansiyel müşterilerin olumlu duyguları markanızla ilişkilendirmesini sağlamak için mizah kullanmanın gücünü asla küçümsemeyin.

İzleyicilere ürünlerinden birini kullanma konusunda “talimat veren” bu Dollar Shave Club reklamını ele alalım; tabii ki sağlıklı bir mizah dozuyla.

Videoya rahatlatıcı bir atmosfer uyandıran arka plan müziği eklemeye karar verdiğinizde (yumuşak, komik ve kasıtlı olarak alaycı seslendirmeyle yoğun bir sinerji oluşturarak), parça, kendilerini fazla ciddiye alan benzer video reklamların bir parodisi gibi hissettiriyor.

Hedef kitlenizi eğitmek için, onları eğlendirmenin bir yolunu bulmalısınız.

Mizah, önemli bilgileri aktarırken izleyicinizin dikkatini çekmenin harika bir yolu olabilir, ancak izleyicinize olumlu, hatta kendinin farkında bir tonla yaklaşmaya açık olmak, izleyicilere markanıza ilişkin daha insani ve ilişkilendirilebilir bir imaj kazandırmanıza yardımcı olabilir.

Samsung: Ürününüzün özelliklerine odaklanın

Her ne kadar etkili video içeriğinin her zaman yalnızca bir şeyin tanıtımını yapmakla ilgili olmadığını göstermek istesek de, Ürünlerinize dikkat çekmek, işletmenizin etkili bir şekilde reklamını yapmanın çok önemli bir parçası olmaya devam ediyor ve sonuçta dönüşümler oluşturuyoruz.

Söylemeye gerek yok, e-ticaret video reklamları sattığınız ürüne ilgi çekmenize ve ilgiyi ve eylemi teşvik etmenize yardımcı olma konusunda da mükemmel olabilir.

Bu Samsung YouTube reklam örneği, ürünlerinin temel değer önermelerinden biri etrafında dönüyor: günün saati veya ışık ne olursa olsun telefonun nasıl etkili bir şekilde fotoğraf çekebileceği.

Etkili ürün videolarından bir sayfa alan bu reklam, bu mobil cihazı farklı kılan belirli bir özelliği hızlı bir şekilde vurguluyor.

Ancak en önemlisi, bu özelliğin potansiyel müşterilerinin hayatları üzerinde yaratacağı olumlu etkiyi güçlendirir; bu, hemen göze çarpan faydalardan daha fazla fayda sağlar.

Günümüzde çoğu müşteri bir ürünü çevrimiçi araştırıyor, fiyatları ve özellikleri karşılaştırıyor ve teklifler arıyor.

E-ticaret video reklamlarınızı ürün videolarınız ve genel pazarlama stratejinizin diğer unsurlarıyla sinerji oluşturarak, tekliflerinizi potansiyel alıcılar için karşı konulamaz hale getiren bir içerik dokusu oluşturabilirsiniz.

DICK’S Sporting Goods: Misyonunuzu aktarın

E-ticaret reklamlarınızın hedef kitlenizle bağlantı kurmasını sağlamanın bir diğer etkili yolu, markanızı kolektif olarak ulaşmaya çalıştığınız bir misyon veya hedefle ilişkilendirmektir.

Bunu doğru yaparsanız şirketinizin toplumun önemli yönlerine önem verdiğini ve ürünlerinizin arkasında daha büyük bir anlam olduğunu göstereceksiniz; bunların tümü potansiyel müşterileriniz üzerinde güçlü, ilgi çekici bir etkiye sahip olabilir.

Tıpkı Dick’s Sporting Goods’un bu reklamda yaptığı gibi.

Videoda, şirketin spor ürünlerini kullanan birkaç genç sporcunun ve aile üyelerinin seslendirmeleriyle, sporun hayatlarını nasıl değiştirdiğini ve daha iyi insanlar olmalarına nasıl yardımcı olduğunu hatırlatan görüntüler yer alıyor.

Tıpkı Samsung’un reklamının ürün videolarından bazı ipuçları alması gibi, bu reklam da aynısını, mevcut veya eski müşterilerin ürününüzü nasıl kullandıkları ve bundan elde ettikleri faydalar hakkında konuştuğu referans videolarından alıyor.

Referansları etkili kılan şey, işletmenizin vaatlerini nasıl yerine getirdiğine dair sosyal kanıt sağlamalarıdır ve bu, reklamlarınızda da büyük etki yaratacak şekilde yararlanabileceğiniz bir prensiptir.

Markanızın belirli bir harekete veya gruba ne kadar bağlı olduğunu ve bunların beslenmesine nasıl katkıda bulunduğunu göstermek için e-ticaret reklamlarınızda kullanabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Ana sayfanızı SEO için optimize etmeli misiniz?

İyi yapıldığında, yalnızca hedef kitlenizin sizinle ve sunduğunuz ürünlerle bağlantı kurmasını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda hem sizin hem de müşterilerinizin ilgilendiği önemli konulara ışık tutarsınız.

Pinduoduo: Etkileşimli çevrimiçi alışveriş

Bazen izleyicilerinize çok sayıda hayati bilgi aktaran bir reklama ihtiyaç duyarsınız.

Bu durumlarda genellikle iki temel zorlukla uğraşmak zorunda kalırsınız: reklamınızı kısa tutmak etkili bir video pazarlama parçası olarak işe yarar ve izleyicileri meşgul edecek kadar ilgi çekici hale getiriyor tüm yol boyunca.

Bunlar tam olarak açıklayıcı video stilinin ele almak üzere tasarlandığı iki zorluktur.

Devasa çevrimiçi perakendeci Pinduoduo’dan alınan bu örnekte, mesajlarını ileten ve hedef kitlenin ihtiyaç ve isteklerine hitap eden bir anlatı oluşturmak için animasyonlu video açıklayıcının gücünü kullandıklarını görüyoruz.

Bunun da ötesinde, platformlarının benzersiz değer önerilerini rekor sürede sunuyor.

Geçişleri ve anlatıyı izleyicilerinizin en karmaşık konuları bile görselleştirmesine ve anlamasına yardımcı olacak şekilde kullanmak için animasyonlu hikaye anlatımının gücünden nasıl yararlanabileceğinizin mükemmel bir örneğidir.

Reklamınızı izlemeyi bitirdikten sonra onları daha fazla keşfetmeye davet ederken çözümünüzün neler yapabileceğini vurgulayabilirsiniz.

Üstelik bunların hepsi birkaç dakikadan kısa sürede gerçekleşir ve reklamınızın çoğu kişi için alakalı ve ilgi çekici kalmasını sağlar.

Kitap Deposu: UGC’den yararlanın

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (veya UGC), müşteriler tarafından bir marka veya ürünleri hakkında oluşturulan ve internette paylaşılan herhangi bir parçayı ifade eder.

Bunlar genellikle bir ürün veya hizmeti satın alıp onaylayan kişilerin yorumları veya görüşleriyle ilgilidir.

Burada Kitap Deposu kısa bir video reklamı oluşturmak için UGC’yi kullanıyor.

Bu videolara “kutu açma” adı verilir ve bir müşterinin satın aldığı bir ürünün ambalajını açması gösterilir.

İzleyiciler bu videoları beğeniyor çünkü bir hediyeyi açma hissini aktarıyorlar ve ürününüzü satın alırken neler alabileceklerine yakından ve filtresiz bir bakış sağlıyorlar.

E-ticaret video reklamlarınızda UGC’yi kullanmak, izleyicilere ürünlerinizin çekici, gerçek hayattan bir görünümünü göstermeniz için ilgi çekici bir yol sunar ve genellikle sizden daha önce satın almış olan diğer kişilerin memnuniyetini gösterir.

İçerik oluşturucuların çoğu mağazanız hakkında hizmet kalitesinden, nakliyenin nasıl olduğundan, ürünün güvenli bir şekilde ulaşıp ulaşmadığına vb. bahsederek mağazanız hakkında kapsamlı incelemeler yapma eğilimindedir. Bunları, marka savunucuları ve sosyal kanıt beyanları olarak reklamlarınızda kullanabilirsiniz.

Örneğin, yaratıcı burada kitapların sadece sekiz gün sonra mükemmel durumda ulaştığını belirtiyor.

E-ticaret siteleri, fiziksel bir vitrinin olmaması nedeniyle her zaman yeni müşterilerin güvenini kazanmakta zorlanmıştır.

Ve İzleyiciler reklamlara karşı daha şüpheci hale geldikçe içeriğinizde UGC kullanmak harika bir strateji olabilir izleyicilerin ürününüzün kalitesini doğrulamasına olanak tanıyarak markanızın daha güvenilir ve özgün görünmesine yardımcı olur.

Kampanyalarınıza yönelik sonuçları artırmak için video reklamlardan yararlanın

Video reklamcılığın ne olduğunu ve e-ticaret için en iyi video reklam örneklerinden bazılarını inceledik.

İzleyicilere hitap etmek için UGC’yi kullanmak veya rakipleriniz arasında öne çıkmak için markanızın kişiliğini sergilemek olsun, bunları iş ihtiyaçlarınıza kolayca uyarlayabilirsiniz.

Ve bu dersleri takip ederek hedef kitlenizi eğlendiren ve onlara hitap eden etkili parçalar yaratabilirsiniz.

E-ticaret video reklamları, çevrimiçi mağazaların her gün karşılaştığı aşırı rekabetçi ve sürekli değişen ortamda markanızın sağlam bir temel oluşturmak için aradığı yardım olabilir.

#cta-visual-pb#Yüksek dönüşüm sağlayan sayfaları kolaylıkla oluşturunÇekici, etkili sayfaları her zamankinden daha hızlı tasarlayın. Hedeflenen açılış sayfalarıyla web sitenizin tüm potansiyelini ortaya çıkarın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın