En İyi Akıllı Telefon İşletim Sistemi – Android veya Apple iOS – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:En İyi Akıllı Telefon İşletim Sistemi – Android veya Apple iOS – Showeblogin

En iyi Akıllı Telefon İşletim Sisteminin özelliklerini ve dünya çapındaki talebini ve piyasa fiyatını öğrenin ve günlük yaşam aktiviteleriniz için en iyi cep telefonunu seçin.

Günümüzün dijital dünyasında, herkes için en iyi cep telefonunu/akıllı telefonu seçmek çok zordur, çünkü cep telefonu şirketleri her gün pek çok yeni özelliğe sahip yeni telefonlarını mümkün olan en düşük fiyata piyasaya sürüyor. Mobil üreticiler tarafından kullanılan Akıllı Telefon İşletim Sisteminin en son trendlerini ve küresel talebi tartışalım.

Günümüz Pazarında Hangi Mobil İşletim Sistemi Lider?

En iyisi olmak için birbiriyle yarışan başlıca iki akıllı telefon işletim sistemi vardır, yani. Google Android veya Apple iOS. Aşağıdakiler, dünyadaki en iyi Cep Telefonları İşletim Sistemleridir:

Google Android:

Bugüne kadar Android, mobil cihazlar için en yaygın kullanılan işletim sistemidir. Android Ekim 2003’te kuruldu ve Temmuz 2005’te Google Inc. tarafından satın alındı. Biliyor muydunuz? 22 Ekim 2008’de HTC Dream, Android çalıştıran ilk akıllı telefon olarak piyasaya sürüldü.

En son Android sürümü, popüler olarak Lollipop olarak bilinen 5.0’dır. Diğer Android sürümleri Android 4.4 KitKat, Android 4.1 Jelly Bean, Android 4.0 Ice Cream Sandwich, Android 3.0 Honeycomb, Android 2.3 Gingerbread, Android 2.2 Froyo, Android 2.0 Éclair ve Android 1.6 Donut’tur. Android uygulamalarının satın alınması ve satılması için önde gelen bir pazar yeri olan Google Play’den aylık olarak 1,5 milyardan fazla Android uygulaması indiriliyor.

Hemen hemen tüm markalar, yeni cep telefonlarını/Akıllı Telefonlarını üretmek için Android işletim sistemini kullanıyor. Ancak Hindistan pazarındaki ilk 5 üretici Samsung, Micromax, Intex, Lava ve Lenovo’dur.

Tavsiye Edilen:  Android Uygulama Geliştirme Zaman Çizelgesini Etkileyen En Önemli 4 Faktör

Elma iOS:

İkinci en büyük akıllı telefon işletim sistemi, 29 Haziran 2007’de Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) piyasaya sürülen bir Apple Inc. ürünü olan iOS’tur. Tarih itibariyle Apple, son sekiz yılda iPhone’lar için iOS’un 8 ana sürümünü yayınladı. Şimdi, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6 plus cihazlarınız için çok yakında çıkacak olan iOS 9’a hazır olun.

Apple’ın henüz başka hiçbir üreticinin işletim sistemini kullanmasına izin vermediğini, yani tüm iOS cihazlarının şu anda Apple’ın kendisi tarafından geliştirildiğini unutmayın.

Windows Telefon:

Yukarıda tartışıldığı gibi, Android ve iOS’un ardından üçüncü en büyük yüklü akıllı telefon akıllı telefon işletim sistemidir. Windows Phone İşletim Sistemi, Microsoft tarafından Windows Mobile’ın halefi olarak geliştirilmiştir.

Şubat 2011’de, iki şirket Microsoft ve Nokia arasında duyurulan büyük bir iş ortaklığı, Nokia tarafından gelecekteki akıllı telefonlarda hem Symbian hem de MeeGo’nun yerini alacak birincil platform olarak Windows Phone’un benimsenmesiyle sonuçlandı. Ayrıca Microsoft, 25 Nisan 2014’te Nokia’nın cep telefonu işini satın aldı.

21 Ocak’ta Microsoft, akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve Xbox için ortak bir platform olan Windows 10 mobil işletim sistemini duyurdu. Buna göre Microsoft, tüm cihazlarda “Windows 10” markasını kullanarak Windows Phone markasını aşamalı olarak kaldırmaya başladı.

Böğürtlen:

En iyi kurumsal e-posta desteğiyle tanınan BlackBerry OS, BlackBerry Ltd. tarafından geliştirilmiştir. Son zamanlarda, BlackBerry 10 işletim sistemi, BlackBerry tarafından yalnızca akıllı telefonlarında satılan güncel sürümdür.

Diğerleri: Geri kalan akıllı telefon işletim sistemleri Java ME, Symbian, Kindle, Samsung, Bada, LG ve BREW’dir.