En İyi Amazon Pazarlama AjanslarıAmazon varlığınızı büyütmek mi istiyorsunuz? Bir Amazon reklam uzmanı tutmanız mı gerekiyor? İşte çalışmanız gereken en iyi Amazon ajansları.Rakefet Yacoby From· dk. okuma·Güncelleme 23 Mart 2023

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: En İyi Amazon Pazarlama AjanslarıAmazon varlığınızı büyütmek mi istiyorsunuz? Bir Amazon reklam uzmanı tutmanız mı gerekiyor? İşte çalışmanız gereken en iyi Amazon ajansları.Rakefet Yacoby From· dk. okuma·Güncelleme 23 Mart 2023

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Amazon pazarlama ajansı nedir?

Bir Amazon pazarlama ajansı, Amazon satıcılarının Amazon reklamları, liste oluşturma ve optimize etme, müşteri hizmetleri, e-Ticaret SEO’su ve bazı durumlarda Amazon’un sipariş karşılama ve geri ödeme departmanıyla ilgilenme gibi çeşitli pazarlama stratejileri aracılığıyla satışlarını artırmasına yardımcı olur.

Bir Amazon ajansı ne yapar?

Bir Amazon pazarlama ajansının ana görevi, markaların Amazon’daki satışlarını artırmasına yardımcı olmaktır. Bu, birkaç farklı dijital pazarlama hizmetine bölünebilir.

Reklam oluşturma ve kampanya yönetimi

Amazon PPC ile ilgilenen ve marka için çeşitli reklam kampanyalarını (sponsorlu ürünler veya sponsorlu marka kampanyaları) yöneten ajanslar var. Bu Amazon şirketleri, reklam harcamalarınızı yönetecek, reklam performansınızı bir pano aracılığıyla takip edecek ve bütçenizin verimli bir şekilde harcandığından emin olacaktır. Reklamlarınızı izler ve beklediğiniz sonuçları sağladıklarından emin olurlar.

Denetim ve Optimizasyon

Hesabı denetleyen ve markanın mağaza sayfasında dönüşüm optimizasyonuna yardımcı olan bazı ajanslar var. Bazı ajanslar, organik arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak için ürün listelerini optimize etmeye yardımcı olan Amazon SEO olarak bilinen şeyle ilgilenir. Ne de olsa Amazon dev bir arama motorudur ve ürünlerinizin ürün aramasında görünmesini sağlamak için kendi arama motoru optimizasyon stratejileri seti ile birlikte gelir.

Hesap Yönetimi

Bazı ajanslar, e-Ticaret yöneticileri gibi hareket eder ve kanalı yönetir. Yerine getirme ve müşteri hizmetleri ile ilgilenirler, müşterilerin Amazon destek ekibine ürün incelemeleri ve açık biletler bırakmasını sağlarlar.

Tavsiye Edilen:  2023'ün En İyi 5 WordPress Google İşletme İncelemesi Eklentisi (Live Sync)

Raporlama ve Analitik

Verilerinizi takip etmek ve her bir taktiğin ne kadar iyi çalıştığını görmek de gerçekten önemlidir. Özel raporlar oluşturabilir veya tıklama oranınız ve her bir pazarlama kampanyasının dönüşüm oranı gibi içgörüleri görüntüleyebilirsiniz. Gerçekten iyi bir Amazon reklam ajansı, verilerdeki sorunları yakalar ve ürün reklamlarınızı buna göre optimize eder.

Neden bir Amazon pazarlama ajansı kullanmalısınız?

Amazon, aylık 197 milyondan fazla ziyaretçisi, 6,3 milyon satıcısı ve toplamda 310 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile dünyanın en büyük pazarlarından biridir. Kendi başına bir dünya. E-ticaret markalarının platformdaki müşteri tabanlarını gerçekten büyütmek için ustalaşması gereken birçok dijital pazarlama stratejisi ve taktiği vardır.

Ve bir marka zaten Google Alışveriş, sosyal medya reklamcılığı veya Google’da görüntülü reklamlar yayınlamak gibi bir dizi başka kanalı kullanıyor olabilir ve Amazon’daki pazarlama çabalarını gerçekten optimize edecek kaynaklara veya deneyime sahip olmayabilir. Şirket içi ekipleri, diğer pazarlama kanalları üzerinde çalışmakla meşgul.

Bir markanın platformda uzmanlaşmış ve doğru reklamcılık hizmetlerini ve amazon satıcı merkezi yönetimini sunabilen bir Amazon ajansına ulaşması ve bulması gereken yer burasıdır. Doğru stratejik yaklaşım, Amazon’a çok fazla ek gelir getirebilir, sadece ne yaptığınızı bilmeniz gerekir. Bu yüzden size yol gösterecek uzman bir ajansa ihtiyacınız var.

Amazon acentenize sorulacak sorular

 • Nişimizde başka markalarla çalıştınız mı? Sonuçlarınız nelerdi?
 • Hangi hizmetleri sunuyorsunuz? Reklam yönetimi? Ürün optimizasyonları?
 • İş hedeflerimize göre hangi stratejileri önerirsiniz?
 • Benzer reklam bütçeleriyle çalıştınız mı?
 • Teklif optimizasyonuna yaklaşımınız nedir?
 • Bizi satın alma kutusuna götürmedeki başarı yüzdeniz nedir?
 • Bizim için Amazon gönderileri oluşturur musunuz?
 • Şirket içi bir yaratıcı ekibiniz var mı? Yoksa ürün resimleri oluşturmak için bir tasarımcıya mı ihtiyacınız var?
 • Ekibinizde her bir ürün açıklamasını optimize edecek içerik yazarları var mı yoksa şirket içi bir yazara mı ihtiyacımız var?
 • Platformdaki birleşik deneyiminiz nedir?
 • Hangi temel performans göstergelerini (KPI’lar) takip ediyor olurdunuz?
 • Sonuçlarınızı ne sıklıkla bildirirsiniz? Ve ne sıklıkla toplantı yapardık?
Tavsiye Edilen:  İşletmeniz İçin Web Sitesi Bakımının Önemi

Mayple ile mükemmel Amazon pazarlama ajansını işe alın

Kiralamak için doğru ajansı mı arıyorsunuz? Başka yerde arama. Başarılı bir sicile sahip 600’den fazla deneyimli pazarlama uzmanımız ve ajansımız var. Her sektörde düzenli olarak standartların üzerinde sonuçlar elde ederler ve Amazon hesabınızı yeni zirvelere taşımanıza yardımcı olabilirler. Bu çok basit bir işlem.

Sizi çeşitli kriterlere göre en iyi markayla eşleştiriyoruz, onlar da işletmeniz için detaylı bir pazarlama stratejisi yazıyor ve uygulamaya başlıyorlar. Ayrıca tüm verileri içeren bir kontrol paneli ve strateji belirlemenize ve yeni kanallar başlatmanıza yardımcı olacak özel bir Mayple temsilcisi sağlıyoruz. Ne için bekliyorsun? Bu gün başlayacağım!