En İyi Başsız Ticaret Platformları: En Çok Tercih Edilenlerimiz

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:En İyi Başsız Ticaret Platformları: En Çok Tercih Edilenlerimiz

Bir e-ticaret işini ölçeklendiriyorsanız muhtemelen başsız ticaretin faydalarını duymuşsunuzdur. Başarınızı Shopify, BigCommerce veya Magento (şimdiki adı Adobe Commerce) gibi klasik bir arka uç ticaret platformu kullanarak oluşturduysanız, artık başsız kalma zamanının gelip gelmediğini veya esneklik için çabaya değip değmeyeceğini merak ediyor olabilirsiniz.Belki En iyi başsız ticaret platformlarını keşfetmeye yeni başlıyorsunuz veya belki de ihtiyacınız olan tamamen özelleştirilmiş e-ticaret sitesini nihayet elde etmek için toplam sahip olma maliyetini değerlendiriyorsunuz.

Yolculuğun neresinde olursanız olun, bu yazıda geleneksel ticaret platformlarının nasıl başsız çözümlere dönüştüğüne ve genellikle ilişkilendirildiği teknik karmaşıklık ve yazılımın çoğalması olmadan mağazanızı nasıl başsız hale getireceğinize bir göz atacağız.

Aşağıda şunları ele alacağız:

Başsız ticaret nedir?

Özetle, başsız ticaret e-ticaret mağazanızın ön uç sunum katmanını arka uç ticaret işlevleri için kullandığınız teknolojiden ayırmayı ifade eder. Burada her biri için ayrı teknoloji kullanırsınız.

Örnek olarak, e-ticaret arka ofis ihtiyaçlarınız (uyumluluk, envanter, ödeme vb.) için Shopify Plus’ı kullanabilir ve sitenin nasıl göründüğü ve performansı üzerinde tam kontrol sahibi olmak için farklı bir “baş” veya ön uç sunum katmanı kullanabilirsiniz.

Bugün konuya daha yakından bakıyoruz. arka uç genel konsepte aşina olduğunuzu varsayacağız.

Ayrıntılı bir başlangıç ​​bilgisine ihtiyacınız varsa, kontrolsüz ticarete ilişkin kapsamlı kılavuzumuza göz atın.

Peki, başsız ticaret platformu nedir?

Başsız bir ticaret platformu, ön uç sunum katmanının ‘ayrıldığı’ veya ayrılabildiği bir ticaret platformudur.

‘Baş’, e-ticaret platformu ‘gövdesinden’ kaldırıldı.

Peki bunu neden yapmak istiyorsunuz? Avantajları nelerdir?

Cevap vermek için e-ticaretin nasıl geliştiğine bakmamız gerekiyor.

Geleneksel ticaret platformları, çevrimiçi perakendecilere e-ticaret hizmetleri ve işlevsellik sunan yazılımlardır. Bu platformlar, çevrimiçi perakendeye yönelik eksiksiz, ‘yekpare’ çözümler olarak başladı.

Yani, ürünleri çevrimiçi satmak istiyorsanız, kutudan çıktığı gibi bunu yapmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sağlayacak bir ticaret platformu sağlayıcısı seçersiniz. Tek bir platform, müşterilerinizin eriştiği ön uç katmandan ödeme işlemine ve ödeme sırasında PCI uyumluluğuna kadar her şeyi sağladı.

Günümüzde bu model monolitik ticaret olarak adlandırılıyor ve bazı perakendeciler için mantıklı olsa da, e-ticaretin son on yılda değişmesi, ölçeklendirme yapan tüccarların genellikle daha fazla esnekliğe ihtiyaç duyması ve ayrıştırmayı veya ‘başsız kalmayı’ seçmesi anlamına geliyor.

Günümüzde rekabetçi, çevrimiçi öncelikli markaların şunları yaratabilmesi gerekiyor:

Tüm bunları kanallar ve cihazlar arasında çalışırken sunmanız gerekir. Bu da farklı programlama dilleri ve çerçeveleriyle çalışırken aynı zamanda hızlı, kapsayıcı ve tutarlı müşteri deneyimleri sunmak anlamına geliyor. Bu zor bir emir.

Ve bu, yekpare ticaret platformları için bir sınırlamadır.

Monolitik platformların müşteriye dönük parçalarla tasarlanma şekli ile bağlantılı arka ofis ticaret fonksiyonlarının (yani iki tarafın tamamen birbirine bağımlı olması) iki önemli dezavantajı vardır:

 • Yeni veya farklı yazılım sistemlerini entegre etmek çok zordur: Paketin tamamı aynı programlama mantığını takip ettiğinden, dışarıdan teknolojinin getirilmesi büyük bir zorluktur. Arka ucu yöneten kod aynı zamanda ön ucu da yönetir; dolayısıyla değişiklik yapmak (örneğin, ticaret platformunuzu yeni bir mobil siteye veya uygulamaya bağlamak) önemli miktarda kod ve geliştirme çalışması gerektirir.
 • Monolitik siteler genellikle yavaş yükleniyor: Ziyaretçilerin sitenizdeyken yaptıkları isteklerin yanıt verilebilmesi için arka uçtan yönlendirilmesi gerekir. Bu, gecikmeyi artırır ve mağazanızın performansını gerçekten olumsuz etkileyebilir. Deneyebileceğiniz manuel düzeltmelere rağmen birçok geleneksel ticaret platformu hız veya yükleme süresi açısından ideal değildir.

Çok kanallılık ve anında erişim arzusu müşteri beklentilerinin önemli bir parçası olduğundan, bunlar ölümcül kusurlara dönüşebilir.

Ancak ticaret platformlarının sağladığı tüm harika şeyler (araba, menü sistemleri, satış yetenekleri vb.) hâlâ mevcut. Ön ve arka uçların bir araya getirilmesiyle ilgili zorlukların üstesinden gelmek için, birçok satıcı e-ticaret platformlarını oluşturdu başsız etkin.

Bu klasik platformlar artık size yeniden bağlanmak için API çağrılarını kullanarak ön taraftaki ‘başlığı’ arka uç ‘gövdesinden’ ayırma seçeneği sunuyor. Sundukları tüm araçları hâlâ kullanabilirsiniz, ancak kullanamazsınız. zorunda ön uç yeteneklerini kullanın.

Daha sonra ele alacağımız gibi, bu size ön uç operasyonlarınız üzerinde çok daha fazla kontrol sağlar. Ayrıldıktan sonra yepyeni bir ön uç olasılıkları dünyası açılır ve arka uç platformunun yerleşik ön ucuna bağlı kalmazsınız.

Bunu yapmanın çeşitli faydaları vardır; en önemlisi, başlıksız etkin bir arka ucu ayrı, esnek bir ön uç katmanıyla birlikte kullanarak şunları yapabilirsiniz:

 • Kesin olanı teslim edin, Zengin deneyim siz tasarlıyorsunuz/hayal ediyorsunuz
 • E-ticaret sitenizi güçlendirin hız,
 • Kazanmak çok kanallı yetenekler daha kolay ve
 • Elde etmek geliştirilmiş entegrasyon yetenekleri.

#cta-visual-fe#Sahip olduğunuz arka uç; artık seveceğiniz bir ön uçlaShogun Frontend’in başsız ticarete kökten farklı bir yaklaşım benimsemenize nasıl yardımcı olduğunu görün.Daha fazla bilgi edin

Hangi en iyi e-ticaret platformları başsız etkindir?

Pazar liderleri de dahil olmak üzere, başsız özellikli birçok arka uç var. Bunlardan birindeyseniz, yeniden platform oluşturmanıza gerek kalmaz; içerik dağıtım çözümünüzü, tedarik edildikten/hazır hale geldikten sonra ayrı bir ön uç katmanına geçirebilir ve tüm arka uç hizmetlerini çalışır durumda tutarak kesintiyi en aza indirebilirsiniz.

En iyi başsız ticaret platformları şunlardır:

Ancak aşağıdakiler de dahil olmak üzere başınızı ağrıtmadan kullanabileceğiniz başka arka uç platformları da var:

 • Fıskiye
 • OroCommerce
 • Kibo Ticaret
Tavsiye Edilen:  New York'taki En İyi 10 SEO Şirketi

Kurumsal düzeyde bir e-ticaret platformu nedir?

Kurumsal düzeyde terimini duymuş olabilirsiniz veya kurumsal düzeyde ticaret platformu. Genellikle küçük ve orta ölçekli çevrimiçi işletmeler için gereken işlevsellik ile daha karmaşık, daha büyük ölçekli ihtiyaçları olan daha büyük markalar için neyin uygun olduğunu ayırt etmek için kullanılır.

Hızlı ve verimli e-ticaret hizmetleri sunma yeteneği dışında, kurumsal ticaret platformunu tanımlayan kesin ve hızlı bir dizi özellik yoktur. Ölçekte.

Genel olarak kurumsal düzeyde bir ticaret platformu aşağıdaki kriterlere sahip olacaktır:

 • Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) sistemleriyle entegrasyon – Hatta dahili ERP yeteneklerine de sahip olabilirsiniz. Büyük perakendecilerin muhasebe ve sipariş yönetimi gibi alanlara hızlı bir şekilde erişebilmeleri gerekiyor. İşletmelerinin durumunu canlı olarak tek bir yerden görebilmeleri gerekiyor. Bunu bir ticaret platformu içinden yapabilmek, büyük miktarda zaman tasarrufu sağlar ve stokların tükenmesi gibi itibara zarar veren sorunların riskini azaltır.
 • Çoklu saha yönetimi – Aynı anda birden fazla siteyi yönetmek istiyorsanız, bunu tek bir yerden yapmak yalnızca zamandan ve kaynaklardan tasarruf etmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda örneğin sitenizin farklı uluslararası yerel ayarları arasında marka tutarlılığı da sağlar. Arka uçta ayrıca sipariş yönetimi ve kaynak planlama yetenekleri varsa stoklarınızı farklı sitelerde yönetebilirsiniz.
 • Gelişmiş analitik– Her büyüklükteki çevrimiçi bir marka olarak, muhtemelen ticaret platformunuzdan bağımsız olarak analiz yazılımı kullanıyorsunuz. Ancak çoklu destek hizmetleriyle arka uç platformu, müşteriler hakkındaki ham verilere en yakın platformdur ve alışveriş yapanların nasıl davrandığına dair zengin bilgiler sağlayabilir. İyi bir kurumsal düzeyde arka uç paketi, bu verileri yorumlayabilecek araçlar sağlayacaktır.
 • Müşteri segmentasyonu ve testi – Verilerden içgörü elde edemezseniz tek başına veriler pek işe yaramaz. Kurumsal bir ticaret platformu, müşterileri yeni/geri dönen müşteri, konum, sitenize nasıl ulaştıkları gibi kategorilere göre bölümlere ayırabilmeli ve ardından dönüşümleri artırmak için hangi mesajların görüntüleneceği konusunda akıllı seçimler yapabilmelidir.

Başsız bir e-ticaret platformunun faydaları

Bahsettiğimiz gibi, ticaret platformunuzu başsız hale getirmek, özelleştirmeler yapma ve entegrasyon ekleme konusunda size daha fazla esneklik sağlar ve hızınızı artırır.

Ancak başsız kalmanın başka faydaları da var:

 • Ön uç özgürlüğü/kontrol – Başsız kalmanın temel nedenlerinden biri de bu zaten. E-ticaret platformu satıcınızdan standart olarak gelen ön uca bağlı kalmanıza gerek yok. Teknoloji yığınınıza başsız bir ön uç katmanı eklemek, zengin içeriğe ve ışık hızında yükleme sürelerine sahip olağanüstü web siteleri oluşturmak için size genişletilmiş seçenekler sunar.
 • Çok kanallı özgürlük – Ticaret platformunuza entegre ettiğiniz kanalların çeşitliliği, arka uç ticaret platformunun işletim gereksinimleriyle sınırlı olmadığında, müşterilerinize çok daha eksiksiz bir omnichannel deneyimi sağlayabilirsiniz.
 • Benzersiz müşteri deneyimleri – Headless, kanal veya cihazdan bağımsız olarak benzersiz müşteri deneyimleri oluşturma olanağı sağlar. Ekipleriniz ön uç ortamından deneyimler oluşturabilir ve bunları hız veya performans kaybı olmadan kanallar arasında sunabilir. Arka ucunuz bu müşterileri destekleyebilir, ödemeleri işleyebilir ve katalogları organize edebilir; ön ucunuz ise gelişmiş müşteri deneyimleriyle onların gözlerini kamaştırır.
 • Az kodlu veya hiç kodsuz bir ortam – İçeriğinizde yaptığınız değişiklikler artık arka uç sisteminizdeki kodlama değişikliklerine bağlı olmadığından, genellikle pazarlama ve iş ekipleriniz, başsız gitmek için kullandığınız satıcıya ve güncelleme için kullanılan Deneyim Yöneticisine bağlı olarak kodsuz bir ortamda çalışabilir. içerik. Metinde, resimlerde ve hatta web sayfalarının tamamında değişiklikler, arka uç gereksinimlerine bağlı kalmadan yapılabilir.
 • Daha yüksek yaşam boyu değer/daha düşük satın alma maliyetleri – Ön uç tasarım yetenekleriyle oluşturduğunuz olağanüstü müşteri deneyimiyle, müşterileri organik olarak çekmek ve elde tutmak çok daha kolaydır. Reklama daha az harcama yapılması ve marka bağlılığının artması anlamına gelir.

En iyi 5 başsız e-ticaret platformu

Umarız, bir arka uç başsız e-ticaret platformunun neyin işe yaradığına biraz ışık tutmuşuzdur; şimdi pazarın sunabileceği en iyi şeylere (veya piyasadaki en iyi başsız ticaret platformlarına) ve bunların güçlü ve zayıf yönlerine bakalım.

Belirli bir sırada değil:

Shopify Plus

Shopify, popüler mağazalardan Netflix gibi küresel markalara kadar milyonlarca sitenin hizmetlerini kullandığı, en tanınmış ticaret platformudur.

Shopify’ın Storefront API’si ile Shopify mağazanızı başsız bırakabilirsiniz.

Artıları:

 • Shopify çok büyük bir platformdur – Piyasadaki en iyi kurumsal e-ticaret platformlarından biri! Bu, mağazanızı başsız hale getirmek için pek çok desteğin mevcut olduğu anlamına gelir. Pek çok marka bu yolculuğu sizden önce yaptı; dolayısıyla yararlanabileceğiniz zengin bir deneyim ve uzmanlık var.
 • Mükemmel belgeler – Shopify’da var kapsamlı API belgeleribaşsızlığa giden yolu kolaylaştırır.
 • Farklı bir CMS kullanabilirsiniz – Shopify harika bir arka uç platformudur ancak dahili CMS’leri, siz markanızı ölçeklendirirken içeriğinizin taleplerini karşılamakta zorlanabilir. Başsız geçiş, üçüncü taraf başsız bir CMS ile veya Hizmet Olarak Ön Uç (FEaaS) katmanı içinde deneyimler oluşturarak içerik yönetimine daha şekillendirilebilir bir yaklaşım benimsemenize olanak tanır.

Eksileri:

 • Tıkla ve yükle bazı uygulamalar veya üçüncü taraf uygulamalar çalışmayı durduracak – Shopify, teklifinin bir parçası olarak çok sayıda uygulama sağlar. Başsız duruma geçiş yaptığınızda bunlardan bazıları çalışmaz ve başlangıçta bazı işlevleri kaybedersiniz. Yeniden entegrasyon veya geçici çözümler bulmak genellikle mümkündür, ancak bu zaman alabilir. Ayrılırken performansa yönelik entegrasyon yönetimini sağlamak için bir uygulama ortağıyla yapabileceğiniz çok şey var.
 • Shopify API öncelikli değil – Shopify çok yönlü bir ticaret paketi olarak başladığından ve hala tekliflerinin bu yönüne büyük ölçüde odaklandığından, Shopify’ı başsız hale getirmek diğer bazı yeni platformlarda olduğu kadar kolay değildir. Ancak bu yalnızca Jamstack yapısını kullanacaksanız gerçekten bir sorundur. Shopify ile baş başa kalmak için birleşik bir ön uç platformu kullanıyorsanız bu platformlar sizin için altyapının temelini oluşturmuştur.
Tavsiye Edilen:  Ulaşım Yönetim Sistemleri: En İyi Tedarikçiler

Shopify başsız ticaret örnekleri:

Stikwood

Bu çevrimiçi ev dekorasyonu markası, gerçek dünyadaki yapı mağazalarına rakip olacak bir dijital alışveriş deneyimi oluşturmak için web sitelerine güveniyor.

Shogun tarafından sağlanan hepsi bir arada ön uç katmanına sahip başsız yapıları, artırılmış gerçeklik ve diğer etkileşimli araçları eklemelerine ve bunları görsel olarak büyüleyici bir çevrimiçi DIY merkezine dahil etmelerine olanak tanıdı.

1 kredi

Yoga yapan kız

Yoga tutkunlarından oluşan bir çevrimiçi mağaza topluluğu olan Yoga Girl, markalarının tüm yönlerini sitelerinde barındırmak için başsız bir Shopify yapısına yöneldi.

Kredi bilgileri: Yoga Kızı

#cta-visual-fe#Sahip olduğunuz arka uç; artık seveceğiniz bir ön uçlaShogun Frontend’in başsız ticarete kökten farklı bir yaklaşım benimsemenize nasıl yardımcı olduğunu görün. Daha fazla bilgi edin

Büyük Ticaret

Başsız e-ticaret platformu alanında çok köklü bir oyuncu olan BigCommerce, işlerini ölçeklendirmek isteyen markalar için mükemmel bir seçenektir.

Artıları:

 • Kapsamlı API kapsamı – BigCommerce, ticaret hizmetlerinin %92’sini API istekleri aracılığıyla kullanılabilir hale getirdi. GraphQL ve REST API’lerini destekleyerek başsız geçişlerde size daha fazla esneklik sağlarlar.
 • Daha iyi test ve segmentasyon – BigCommerce’in entegre platformu müşteri segmentlerini test etmeyi zorlaştırıyor. Mağazanızın müşteriye yönelik kısmı arka uç hizmetlerinize bağlı olduğunda gerekli değişiklikleri yapmak ve anlamlı A/B testleri yapmak çok daha zordur. Ancak BigCommerce ile başıboş hareket etmek, müşteri testlerinizi ve analizlerinizi ön uçta yapabileceğiniz anlamına gelir.
 • Birden fazla siteyi optimize edin – BigCommerce, size tek bir envanter ve stok görünümü sunan harika çoklu site yönetim özelliklerine sahiptir. Başsız kalarak tüm kanallarınız ve siteleriniz için hızlı, zengin ve tutarlı içerik oluşturarak bu avantajı en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Eksileri:

 • Analitiklerinizi yeniden oluşturmanız gerekecek – BigCommerce ile başıboş kalmak, analiz araçlarına erişiminizi kaybetmeniz anlamına gelir. Başsız bir yapının parçası olarak (Jamstack veya platform yaklaşımı), bunları yeniden tasarlamanız ve entegre etmeniz gerekecektir.
 • Ödeme formu – Başsız kalsanız bile BigCommerce ödeme formunu yönetmeye devam eder. Sizin için PCI uyumluluğuyla ilgilendikleri için bu mutlaka kötü bir şey değildir. Ancak bu, sürekli müşteri olanlar bile her müşterinin ödeme sırasında uzun bir form doldurması gerektiği anlamına geliyor. Ancak BigCommerce ödeme işlevinin, ödeme işleminin olduğu gibi kaldığını duymaktan mutluluk duyacak büyük hayranları var.

BigCommerce başsız ticaret örnekleri:

Kara Elmas Ekipmanları

Daha güçlü bir CMS kullanmak için BigCommerce başsız avantajından yararlanan bu dış giyim ve ekipman markası, artık ürünlerini zengin müşteri deneyimleri içerisinde öne çıkarabiliyor.

Kredi bilgileri: Black Diamond

Larq

Ürünleri gibi siteleri de net, temiz ve nettir. Filtrelenmiş su ürünleri satan bu perakendeci, minimalist ama büyüleyici bir BigCommerce sitesi oluşturmak için başsız ticareti kullandı. Standart Bigcommerce temasının çok ötesine geçiyor.

Kredi bilgileri: Larq

Magento/Adobe Ticaret

Bu kurumsal düzeydeki platform, kapsamlı ticaret hizmetleri sağlar.

Menü sistemi geniş bir seçenek yelpazesiyle birlikte geldiğinden, ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebildiğinden ve karmaşık ürün aralıklarını desteklediğinden, büyük kataloglara sahip çevrimiçi mağazalar için özellikle kullanışlıdır.

Artıları:

 • Esneklik – Magento, başsız mimarisini, hemen hemen her türlü başsız ön ucu arka uç platformuyla uyumlu hale getirecek şekilde yapılandırmıştır.
 • PWA Stüdyosu – Adobe’nin oluşturduğu PWA StüdyosuProgresif Web Uygulaması tarafından desteklenen ve ön ucunuza daha da fazla hız katacak bir ön uç oluşturmanıza olanak tanıyan bir geliştirici araçları paketi.

Eksileri:

 • Bir inşaat için uzun teslim süreleri – Özellikle PWA Studio ile özel bir derleme yapıyorsanız. Pahalı ve karmaşık geliştirici bağımlılığını ortadan kaldırırken, PWA’lar üzerine kurulu bir ön uç platformuyla aynı hız ve içerik sunma sonuçlarına ulaşabilirsiniz.
 • Karmaşık yönetim ve yüksek maliyetler – Kendi ön uç geliştirmenizle ilgileniyorsanız, başsız bir Magento sitesini çalışır duruma getirdiğinizde devam eden teknik yönetimden siz sorumlu olacaksınız. Size yardımcı olacak geniş bir Magento geliştirici havuzu bulunmaktadır ancak teknik uzmanlıkları pahalıdır.

Adobe başsız ticaret örnekleri:

Made.com

Güzel, cesur görüntüler seyrek metinlerle birleşir ve bu Adobe Commerce başsız sitesindeki ziyaretçi üzerinde güçlü bir etki yaratır. Made.com, benzersiz ve çarpıcı bir müşteri deneyimi yaratmak için Magento’nun menü esnekliğini sezgisel site navigasyonuyla birleştirdi.

Kredi bilgileri: Made.com

AşkEl Sanatları

Bu listedeki diğer markalardan bazılarına göre daha eğlenceli ve sıcak bir estetik hedefleyen LoveCrafts, ana sayfasına bir sosyal besleme ve sitesinde bir topluluk bölümü ekliyor.

Başsız Magento 2 yapısı sayesinde içeriğin zengin ve anlık kalmasını sağlarken.

Kredi bilgileri: Aşk El Sanatları

#cta-visual-fe#Sahip olduğunuz arka uç; artık seveceğiniz bir ön uçlaShogun Frontend’in başsız ticarete kökten farklı bir yaklaşım benimsemenize nasıl yardımcı olduğunu görün. Daha fazla bilgi edin

Salesforce Ticaret Bulutu (SFCC)

2016’da satın alınıp yeniden markalanmadan önce eski adıyla Demandware olarak bilinen SFCC, Salesforce’un başsız ticarete cevabıdır.

Her ne kadar kurumsal düzeyde bir platform olsalar da herkesin daha yüksek fiyatlı Salesforce ekosistemine bağlanmak istemeyeceğini biliyorlar.

Tavsiye Edilen:  Etkili Çok Kanallı E-ticaret için 4 İpucu

Artıları:

 • Müşteri 360 Salesforce’un önde gelen CRM çözümü, başsız tekliflerine dahildir – bu, pazarlama, iş, satış ve teknik ekiplerinize ortak bir referans noktası sağlar.
 • Türünün en iyisi ticaret hizmetleri – Salesforce, kurumsal yazılımın birçok alanında pazar lideridir ve başsız özellikli platformuyla çok sayıda ticari hizmete erişebilirsiniz.

Eksileri:

 • Diğer Salesforce ürünleriyle birlikte en iyi şekilde çalışır – Başsız olmak, Salesforce’un diğer hizmetlerine bağlı olmadığınız anlamına gelse de, tüm Salesforce yazılımları, daha geniş bir özel araçlar ağının parçası olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Arka uç ticaret platformlarını bağımsız olarak kullanmak, uzman rehberliği ve mükemmel bir uygulama ortağı gerektirecektir.
 • Maliyet – Bu, fiyatlandırma yapısına da yansıyan, kurumsal düzeyde bir e-ticaret çözümüdür.

SFCC başsız ticaret örnekleri:

Adidas’ın

Küresel giyim markası artık fiziksel mağazaları yerine çevrimiçi mağazasına öncelik veriyor ve bunu müşteri deneyimine yaptıkları çalışmalarda gösteriyor.

Yüksek kaliteli görseller ve videolar heyecan verici ve enerjik bir site oluşturur.

Kredi bilgileri: Adidas

Ralph Lauren

Salesforce Commerce Cloud tarafından desteklenen bir başka küresel marka.

Site ziyaretçilerine zengin ve ilgi çekici görseller ve videolar sunmak için bu üst düzey başsız ticaret platformunu kullanmakla kalmıyorlar, aynı zamanda son derece kişiselleştirilmiş bir deneyim yaratmak için Salesforce’un sipariş işleme, CRM ve satış yeteneklerinden de yararlanıyorlar.

Kredi bilgileri: Ralph Lauren

Elastik Yol

Elastic Path, API öncelikli bir platformdur. En iyi başsız e-ticaret platformları arasındaki bu yeni katılımcı, başsızlar düşünülerek tasarlandı, bu da onu daha geleneksel rakiplerinden bazılarına göre daha kolay şekillendirilebilir hale getiriyor.

Artıları:

 • Mikro hizmet mimarisi – Farklı arka uç hizmetlerinin bireysel olarak sunulabileceği anlamına gelir. Bu, yalnızca ön ucun arka uçtan ayrılmasıyla değil, aynı zamanda arka uç hizmetlerinin de birbirinden ayrılmasıyla orijinal başsız ticaret fikrinin bir adım ilerisidir. Elastic Path’i şekillendirilebilir bir çözüm yapan şey budur.
 • Çok kanallı için optimize edildi – Elastic Path’in modüler yaklaşımı, tam olarak ihtiyacınız olan çok kanallı deneyimi oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Her markanın farklı bir müşteri profili ve dolayısıyla farklı bir müşteri yolculuğu olduğundan, bu, çok kanallı deneyiminizi oluşturmanın daha etkili bir yoludur.

Eksileri:

 • Karmaşıklık potansiyeli – Özel olarak ilgilendiğiniz ön uç yığınındaki her teknoloji için türünün en iyisi çözümü tek tek seçmenize olanak tanıyan şekillendirilebilir bir yaklaşım harika olabilir. Ancak her bir özelliği ayrı ayrı oluşturuyorsanız, bu aynı zamanda hantallaşabilir ve yoğun, sürekli geliştirici çalışması gerektirebilir.

Elastic Path başsız ticaret örnekleri:

Teilor

Bu Avrupalı ​​mücevher markası, üst düzey, zengin içerikli sitesini desteklemek için Elastic Path’i kullandı.

Bu çevrimiçi perakendeci için ürün ayrıntıları çok önemlidir ve bu nedenle site hızından ödün vermeden ürün görsellerinin kalitesinin yüksek olması gerekiyordu.

1 kredi

Herschel Tedarik

Bu Kanadalı seyahat çantası ve aksesuarları emlakçısı, iş benzeri ve eğlence arasındaki mükemmel dengeyi kurmak için keskin, renkli görüntüler kullanıyor.

Açılır menüleri, ürün yelpazesini kolayca anlaşılabilecek kategoriler halinde düzenler.

Kredi bilgileri: Herschel Tedarik

Başsız kaldığınızda bir ön uç platformu seçmek

Arka uç platformunuzu dahili ön ucundan ayırmak size sınırsız özelleştirilebilirlik, vitrin tasarımınız üzerinde tam kontrol ve müşterilerinize içerik oluşturma ve sunma konusunda daha fazla seçenek sunar.

Ve ayrıştırıldıktan sonra ‘kafaya’ veya ön uç katmanına ihtiyacınız olacak.

Yardım edebileceğimiz yer burası.

Shogun Frontend, burada incelediğimiz en iyi başsız ticaret platformlarından herhangi biriyle eşleştirebileceğiniz birleşik bir ön uç platformudur zengin içerikli müşteri deneyimlerine sahip, inanılmaz derecede hızlı, performanslı siteler oluşturmak.

Bu yolla, markanız FEaaS (ilerici bir web uygulamasının geliştirilmesi) için Shogun’un yanı sıra bir deneyim yöneticisi (web içeriğinin düzenini ve kompozisyonunu kontrol etmek için) ve ilgili API entegrasyonlarını içeren Shogun Frontend yazılımıyla ortak olur.

Bu paketlenmiş veya birleştirilmiş SaaS platformu, başsız mimarinin avantajlarına ulaşma yolunu basitleştirir ve altyapıyı sıfırdan oluşturma yükünü üstlenmek istemeyen markalar için harikadır.

Farklı teknolojileri birden fazla API ile bir araya getirmeniz gerekmediğinden, potansiyel olarak ayrıştırmayla birlikte gelen karmaşıklığı ortadan kaldırır.

Shogun Frontend, markaların başsız kalma biçimini kökten yeniden şekillendiriyor: Hâlâ başsız ticaretin getirdiği tasarım, hız ve müşteri deneyimi avantajlarından yararlanıyorsunuz ancak artık, yarattığınız unutulmaz alışveriş deneyimiyle (bunu gerçekleştirmek için bir araya getirdiğiniz teknolojiyle değil) markanızı farklılaştırmaya odaklanabilirsiniz.

#cta-visual-fe#Sahip olduğunuz arka uç; artık seveceğiniz bir ön uçlaShogun Frontend’in başsız ticarete kökten farklı bir yaklaşım benimsemenize nasıl yardımcı olduğunu görün. Daha fazla bilgi edin