En İyi Çevrimiçi Deneyim İçin Magento Başsız Nasıl Kullanılır

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:En İyi Çevrimiçi Deneyim İçin Magento Başsız Nasıl Kullanılır

Magento (veya Adobe Commerce), kapsamlı ve esnek bir menü sistemi de dahil olmak üzere mükemmel arka uç işlevselliği sağlar ve karmaşık katalogları kolayca düzenleyebilirsiniz.

Ancak e-ticaret mağazanız Magento üzerine kuruluysa Adobe’nin içerik sunma yöntemlerine bağlısınız ve alışveriş yapanların ön uçla etkileşimini artırmanın, tamamlamanın ve iyileştirmenin yollarını arıyor olabilirsiniz.

Birçok ölçeklendirme markasının keşfettiği gibi, ön uç katmanınızdan daha fazlasını istemenize neden olacak bir olgunluk eğrisiyle karşılaşabilirsiniz.

Bunun için (tasarım ve performans açısından) tam esneklik kazanmanın en iyi yollarından biri, Magento mağazanızı başsız alın.

Magento ile başıboş dolaşırken kullanabileceğiniz birkaç rakip rota var. Seçeneklerinizi anlayıp değerlendirebilmeniz için bugün hepsinin üzerinden geçeceğiz.

Ayrıca Adobe başsız mağazalarının bazı gerçek örneklerini de paylaşacağız; böylece başsız teknolojiyi ilk benimseyenlerden biri olarak atılım yapmayı seçerseniz neler başarabileceğinizi görebilirsiniz.

Bu yazıda şunları ele alacağız:

Magento başsız ticaret nedir?

Pek çok geleneksel e-ticaret platformuna benzer şekilde Magento, ilk olarak mağazanızın önünü hızlı bir şekilde açmanıza ve kutudan çıkar çıkmaz hemen başlamanıza yardımcı olan hepsi bir arada bir ticaret çözümü olarak başladı.

Hem arka uç e-ticaret işlevselliğini sağlama Ve Ön uç içerik oluşturma ve tek bir pakette sunma olanağı sunan Magento, çevrimiçi markaların birden fazla sağlayıcı ve karmaşık entegrasyon konusunda endişelenmeden hızlı bir şekilde ayağa kalkıp çalışmaya başlaması için harika bir yol olmaya devam ediyor.

Ancak e-ticaret daha talepkar hale geldikçe, Vitrininize yönelik bu tek noktadan hizmet yaklaşımı artık her zaman yeterli değil.

Yani, özellikle hızlı bir şekilde (mükemmel) ayağa kalkıp çalışmaya başlayabilirsiniz, ancak genel olarak kısıtlamalarla karşılaşabilirsiniz. başlangıç ​​aşaması veya Magneto/Adobe mağazanızın ‘sunum’ katmanı.

Magento temanızda iyileştirmeler yapmak veya yürütmek istediğiniz her yeni tasarım değişikliği için kendinizi özel geliştirmeye yönelirken bulabilirsiniz.

Veya site hızı ve performansı söz konusu olduğunda Magento’nun önemli ölçüde yavaşladığını görebilirsiniz (zaman içinde eklediğiniz kod ve entegrasyonlara bağlı olarak).

Markanız büyüdükçe daha fazla özelleştirme, hız ve esneklik ihtiyaçları ile Magento’yu tek başına aşabilirsiniz.

Bu nedenle birçok perakendeci Magento başsız ticareti uygulamayı düşünüyor.

Magento başsız ticaret, ön uç katmanınıza güç sağlamak için farklı teknolojiler kullandığınız zamandır arka uç için kullandığınız teknolojiden daha fazla.

Bu Daha fazla esneklik için aslında Magento tüccarının ön ve arka uç platformlarının tamamen ayrılması.

Yekpare bir mimarinin (ön ve arka ucun birbirinden ayrılamaz ve tamamen bağımlı olduğu) bir zamanlar faydaları vardı: basitlik ve çok yönlü bir çözüm sunmak; bugün birden fazla kanalı birbirine bağlama ve müşteri deneyiminizi hızlı, sorunsuz ve sorunsuz tutma ihtiyacı tutarlı-yekpare bir yaklaşım büyümenizi engelleyebilir.

Sonuçta Adobe, geleceğin satıcılara kendi içerik dağıtım yöntemlerini seçme özgürlüğünü verirken aynı zamanda mükemmel arka uç ticaret hizmetlerinden yararlanmaya devam etmelerinde yattığını biliyor.

Adobe, Magento’yu başsız ya da başsız yaptı etkinleştirilmiş. Arka uç ticaret platformlarını ön uç içerik dağıtımından kurtarmak için API’leri kullandılar.

Magento için başsız ticaret ile API’ler (uygulama programlama arayüzleri), teknoloji yığınınızın farklı dillerde ve çerçevelerde oluşturulmuş birden fazla bölümünü aynı arka uç ticaret platformuna bağlayabilen ön ve arka uç arasında bağlantı elemanları haline gelir.

Bunun bir parçası olarak Adobe üç tür API’yi destekler: DİNLENMEK, GrafikQLVe SABUN.

Bu kapsamlı kapsam, çok çeşitli üçüncü taraf uygulamalarını entegre edebileceğiniz ve Magento başsız API’lerini kullanarak kendinizinkini oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

Sonuçta tamamen farklı bir ön uç katmanından yararlanırken ve tam kontrol sahibi olurken mağazanızın Magento üzerinde çalışmaya devam etmesini sağlayabilirsiniz.

#cta-visual-fe#Magento/Adobe ile başsız kalmak ister misiniz? Shogun ile sohbet edinShogun Frontend’in olağanüstü alışveriş deneyimleri ve performansı sunmanıza nasıl yardımcı olabileceğini görün.Daha fazlasını öğrenin

Başsız Magento 2 nedir?

Magento yekpare bir ticaret çözümü olarak başladı.

Yani ön uç ve arka uç çözümü olarak geldi birbirine bağlanmışHem müşterinizin gördüğü üst katmandaki site dağıtımını hem de çevrimiçi mağazanızı harekete geçiren alt katmanı (veya perde arkası) e-ticaret işlevselliğini oluşturmaya ve sürdürmeye yönelik ortak bir çerçeveyle.

Ancak e-ticaret geliştikçe Magento, çok kanallı ve çok kanallı bağlamlarda satış yapan çevrimiçi perakendecilerin daha gelişmiş ihtiyaçlarını karşılamak üzere genişledi.

Bu amaçla, üst katmanı (veya başlığı) arka uç işlevlerinden ayırarak tüccarların Magento’yu başsız olarak almasına olanak tanıdılar.

Bu, başsız ticareti destekleyen ilk Magento sürümü olan Magento 2 ile başarıldı.

Temel olarak, sürüm 2.3’ten itibaren Magento, Magento arka ucu ile ayrı bir ön uç arasındaki iletişimi kolaylaştıran API’leri desteklemiştir; bu, vitrininizi arka uç programlama gereksinimleriyle sınırlı olmak yerine ihtiyaçlarınıza uygun bir çerçevede tasarlayıp oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

Magento ile başsız olmanın faydaları

Şu ana kadar bunlara değindik ancak Magento mağazanızı başsız bırakmayı düşünmenizin birkaç nedeni var.

Başsız ticaretin en önemli faydalarından biri sitedir. hız iyileştirmeleri çevrimiçi mağazalara sağlar.

Özellikle Magento Progresif Web Uygulaması (PWA) ile (kolay faydalar elde etmek için), e-ticaret markaları, modern alışveriş yapanların beklediği türde e-ticaret deneyimleri sunarken mağazalarının performansını büyük ölçüde hızlandırabilir.

Tavsiye Edilen:  Müşteri geri bildirimi için içerik duyarlılığı analizinde yapay zekanın rolü

Yani sahip olmak yerine Her Tarayıcı isteklerinin karmaşık arka uç sistemleri aracılığıyla yönlendirilmesini sağlayan Magento başsız ticaret mimarisi, birçok isteğin ön uçta işlenmesine olanak tanır ve sitenizin ziyaretçi isteklerini işlemesi ve harekete geçirmesi için gereken süreyi büyük ölçüde azaltır.

PWA, mağazanızın geleneksel bir web sitesi yerine yerel bir uygulama gibi davranmasına olanak tanır. PWA (başsız kalmanın yollarından biri olarak) büyük bir hız avantajıdır.

Başsızın bir diğer büyük artı noktası da entegrasyon için üstün kapasite.

Bugün başarılı bir e-ticaret operasyonu yürütmek için, birden fazla kanalı yönetmeniz ve tüm kanalları tek bir müşteri deneyiminde sorunsuz bir şekilde entegre eden kapsayıcı bir yolculuk yaratmanız gerekir.

Bu yolculukları tek bir yerden yönetmek ölçülemez derecede daha kolaydır, ancak başsız ticaretin farklı teknolojileri birbirine bağlamak için API’leri kullanma yeteneği olmadan bunu yapmak mümkün değildir.

Yani Magento’yu başıboş kullanmanın birçok faydası var:

Daha zengin satış yoluyla iyileştirilmiş müşteri/müşteri deneyimleri

Magento’nun müşteri deneyimi oluşturma açısından sunabileceği çok şey olsa da, içerik dağıtım seçeneklerinin sayısı da oldukça fazla.

Bir Magento mağazasını başsız aldığınızda, toplam tasarım kontrolünün kilidini açarsınız (ve tasarım ile site hızı arasındaki dengeyi ortadan kaldırırsınız)).

Bugün markanızın yükleme sürelerinden veya performanstan ödün vermeden farklı bir e-ticaret deneyimi (düşünün: Apple.com benzeri) sunması kritik önem taşıyor.

Bunu yapmak tarihsel olarak çok zor olmuştur. Satıcılar, sitelerini kodla boğmadan ve yükleme sürelerinden ödün vermeden sitelere zengin tasarım ekleyemedi.

Ancak esnek bir ön uca geçmek (başsız bir çözümün parçası olarak) sonunda zengin görsel mağazacılığın kilidini açar ve seçkin satıcılarla aşamalı web uygulaması (PWA) teknolojisinin sunduğu hız avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yaklaşan Adobe başsız örneklerinde göreceğiniz gibi, mevcut daha zengin ürün satışı, markanızı rakiplerinden farklılaştıran ve ziyaretçilerin geri gelmesini sağlayan unutulmaz ve benzersiz bir müşteri deneyimi yaratır.

Daha yüksek Magento site hızları

Magento’nun yekpare teklifi zaman zaman yavaş yükleme süreleriyle ilişkilendirilmiştir.

Magento mağazalarını manuel olarak hızlandırmak için yapabileceğiniz pek çok şey olsa da, başsız bir çözümle ışık hızında ön uç deneyimleri oluşturabilirsiniz ve sitenizin performans göstermesi için Adobe’nin arka uç teknolojisine bağımlı kalmazsınız.

Başsız Magento ile sitenize güzel görsellerin yanına yüksek kaliteli videolar yerleştirebilir ve yine de inanılmaz derecede hızlı yükleme deneyimi yaşayabilirsiniz (müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılamak ve daha fazla dönüşümü kolaylaştırmak için).

Ayrıca, bu içeriği çeşitli cihaz türlerinde yayınlayabilir ve yine de bir saniyenin altında yükleme süreleri elde edebilirsiniz.

Ölçeklenebilirlik

İşletmeniz büyüdükçe teknoloji yığınınızın da sıklıkla değişmesi ve gelişmesi gerekir. Monolitik bir platforma bağlıysanız ekstra işlevsellik eklemek çok daha zordur.

Bunun nedeni, tüm e-ticaret teknolojinizin birlikte kodlanmış olmasıdır; bir yönünü değiştirmenin diğer tüm parçaları da etkileyecektir. Değişim imkansız değil, sadece olması gerekenden çok daha zor.

Bununla birlikte, ayrı teknolojileri birbirine bağlayan API’leriniz olduğunda, e-ticaret kurulumunuzun geri kalanını aksatmadan, ihtiyaç duyduğunuz anda yeni hizmetlere çok daha kolay bir şekilde bağlantı verebilirsiniz.

Esneklik

İşletmeniz büyüdükçe uyum sağlamanız gerektiği gibi, gelecek de öngörülemez ve bugün niş bir endişe kaynağı olan şey, yarının sahip olunması gereken teknolojisi haline gelebilir.

Magento mağazanızı başsız bir mimariye geçirmek, teknoloji yığınınızı sürekli değişen ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde çok daha kolay bir şekilde özelleştirmenize olanak tanıyacaktır.

Magento mağazanızı başsız olarak almak işletmenizin geleceğe hazır olmasını sağlar.

Çok kanallı yolculuklar oluşturmak daha kolay hale geliyor

Ve son olarak, bir mağaza bağımsız hale geldiğinde, tek bir yerde veya tekil bir içerik yönetim sisteminde daha kolay bir şekilde içerik oluşturabilir ve çeşitli ön uç kanal gereksinimlerine bakılmaksızın bunu müşterilerinize tutarlı bir şekilde sunabilirsiniz.

5 Adobe başsız ticaret örneği

Artık Magento başsız ticaretin avantajlarını inceledikten sonra, Magento’nun başsız ön uç teslimatıyla birlikte müşterilerinize en nefes kesici marka örneklerinden bazılarını neler sunabileceğini göstermenin zamanı geldi.

Göreceğiniz gibi, müşterileriniz kafanızı kaybettiğinizi bilmeyecek ancak özellikle mobil cihazlarda hissedilen müthiş bir site deneyimi yaşayacaklar!

Adobe başsız örnek 1. Eleganza

Bu Hollandalı moda markası, müşterilerin ilgili ürün sayfalarına hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamak için kategori sayfalarının yanlarında görüntülenen net ürün filtreleri ile Magento’yu arka uç olarak harika bir şekilde kullanıyor.

Aynı zamanda ana sayfa, kategori ve ürün sayfalarında büyük, yüksek kaliteli görseller yer alıyor; moda kıyafetlerinin üstün işçiliği zarif bir şekilde sergileniyor ve büyüleyici bir müşteri deneyimi yaratılıyor.

Sitenin birkaç büyük görüntüyü yükleme hızı, sitelerinin ön yüzünü oluşturmak için PWA teknolojisini kullanmalarına bağlıdır.

Adobe başsız örnek 2. Bisküviciler

Başsız Magento’dan yararlanmak ve ürünlerinizi sergilemek için üst düzey bir moda markası olmanıza gerek olmadığını göstermek için bu Adobe mağazasını listeye ekledik!

Bu özel şekerleme perakendecisi için görsel satış yeteneği çok önemlidir.

Bu site, ana sayfaya tıklanabilir resimler içeren bir menü yerleştirmek için Magento’nun çok yönlülüğüyle ünlü menü sistemini kullanıyor.

Ayrıca marka, ziyaretçilere sayfanın üst kısmındaki daha geleneksel bir açılır menüyle gezinme seçeneği de sunuyor.

Adobe başsız örnek 3. Zadig ve Voltaire

Büyük, cesur, güzel ama yine de şık.

Tavsiye Edilen:  E-posta damlama kampanyalarıyla e-Ticaret satışlarını 300.000 $'ın üzerine nasıl çıkarırsınız İşte açık oranlarınızı, TO'nuzu, satışlarınızı ve YG'nizi artırmanıza yardımcı olacak hızlı bir e-posta akışı stratejisi. Takip etmesi kolay ve adım adım.Rakefet Yacoby Başlangıç·15 dakika okuma·Güncelleme tarihi: 4 Temmuz 2023

Zadig & Voltaire’in marka değerleri çevrimiçi mağazalarında yüksek sesle ve net bir şekilde duyulmaktadır.

Büyük fotoğrafların sitenin birçok bölümünün ana bileşeni olarak kullanılması, site ziyaretçilerine ağır içerikleri yüksek hızda sunabilen başsız bir yapı sayesinde mümkün olmaktadır.

Bu sitenin ahlakı basitliktir. Menü sisteminden görüntülere kadar her şey en temel özelliklerine kadar sadeleştirilmiştir.

Bu site bunu güvenle yapabilir çünkü zengin müşteri deneyimleri yaratmak amacıyla ziyaretçiyi bunaltması gerekmeyen yüksek özellikli içerik sunmak için başsız Magento mağazasının hızına ve tutarlılığına güvenebilir.

#cta-visual-fe#Magento/Adobe ile başsız kalmak ister misiniz? Shogun ile sohbet edinShogun Frontend’in olağanüstü alışveriş deneyimleri ve performansı sunmanıza nasıl yardımcı olabileceğini görün.Daha fazlasını öğrenin

Adobe başsız örnek 4. Oliver Bonas

İngiliz moda ve yaşam tarzı markası, site ziyaretçilerine büyük, yüksek kalitede görseller sunmak için Magento’daki başsız kurulumdan kapsamlı bir şekilde yararlandı.

Burada ürün görselleri başka bir işleve daha hizmet ediyor: Müşterilerin sitede gezinmesine yardımcı oluyor.

Ana sayfanın yarısında, sürüklenebilen bir atlıkarınca, ziyaretçilerin ürün sayfalarına daha hızlı ulaşmasını sağlar. Müşterilerin kullanabileceği bir menü sistemi mevcut ancak ürün resimlerine tıklayarak sitede gezinmek sezgisel ve basit bir his veriyor.

Ürün sayfasına girdikten sonra ziyaretçiler, ürünleri potansiyel müşterilere en ince ayrıntısına kadar gösteren büyük bir ürün görselini görüntülemek için tıklayabilirler.

Adobe başsız örnek 5. BEN + EM

Bu tasarımcı kadın moda perakendecisi, fiziksel mağazalarının münzeviliğini çevrimiçi olarak yeniden yaratmak için başsız Magento’nun gücünü kullandı.

Minimalist ancak cesur tasarımlar, site ziyaretçileri üzerinde çarpıcı bir izlenim yaratmak ve onları markalarının değerleri ile tanıştırmak için kullanılıyor.

Ürün sayfalarındaki yakınlaştırılmış görseller yüksek çözünürlüğü koruyor ve müşteriler çeşitli görünümler arasında gezinerek 360 derecelik ayrıntı sunabiliyor.

Magento mağazanızı başsız nasıl alırsınız

Avantajlardan dolayı mı satıldı? Örnek Adobe mağazaları konusunda heyecanlı mısınız? Mükemmel!

Adobe’yi başsız kullanmanın sizin için ileriye giden yol olduğuna ikna olduysanız (ve özellikle bir PWA ile), Magento’yu başsız olarak kullanmanın birkaç farklı yolu vardır.

İşte ana seçeneklerinizin bir özeti:

1. Adobe’nin PWA Studio’sunu (Kendin Yap yöntemi) kullanarak kendi başsız PWA’nızı oluşturun

PWA’lar veya Aşamalı Web Uygulamaları, geleneksel bir web sitesinden çok yerel bir uygulamaya benzeyen ve davranan bir site oluşturmanıza olanak tanır.

PWA’lar, geleneksel sitelerden daha hızlı ve daha iyi kullanıcı deneyimine sahip mağazalar oluşturmak için tarayıcı ve sunucu önbelleğe alma ve statik web siteleri gibi çeşitli teknolojilerden akıllıca yararlanır.

Magento mağazanızı oluşturmak için PWA teknolojisini kullanabilirsiniz ve Adobe bunu yapmanıza yardımcı olacak çeşitli geliştirici araçlarını kullanıma sunmuştur. PWA stüdyosu.

Başsız kalmak için PWA Studio’yu kullanmanın faydaları şunlardır:

 • Süper hızlı sayfa yüklemeleri
 • Siteniz tıpkı yerel bir uygulama gibi davranıyor
 • Çevrimdışıyken çalışabilir

Adobe’nin PWA Studio’sunu kullanmanın dezavantajları:

 • Geliştirmenin teslim süresi uzun olabilir
 • Uygulamak için deneyimli geliştiricilerden oluşan bir ekibe ihtiyacınız var
 • Devam eden bakım teknik beceri gerektirir

#cta-paragraph-fe#Magento’yu PWA destekli bir ön uçla birleştirmenin faydalarının tam bir özeti ve nasıl çalıştığının bir dökümü için nihai kılavuzumuza bakın.

Bu rotayla, Adobe Commerce’in yerleşik CMS’sini kullanmak yerine PWA yapınıza sınıfının en iyisi bir başsız CMS (Contentful veya Prismic gibi) de ekleyebilirsiniz.

Bu, içeriğinizi yekpare bir CMS’den kurtarmanın harika bir yolu olsa da, bunu arka uç ticaret hizmetleriniz ve PWA ön uç katmanınız gibi teknoloji yığınınızın geri kalanıyla entegre etmeniz gerekecektir.

Bu da bizi Magento’da başsız kalmaya yönelik şekillendirilebilir yaklaşıma getiriyor….

2. Şekillendirilebilir bir ticaret yaklaşımını tercih edin (ısmarlama yöntem)

Magento arka ucunuzu koruyabilir ve tamamen sıfırdan bir ön uç oluşturabilirsiniz.

Şekillendirilebilir ticaret yaklaşımının faydaları:

 • Başsız CMS ve CDN’nizden SSR’nize ve site arama sağlayıcılarınıza kadar her şeyi seçerek teknoloji yığınınız üzerinde tam kontrol
 • Artık yekpare platform teklifleriyle sınırlı değil, daha zengin bir satıcı deneyimi ve daha iyi bir müşteri deneyimi sağlıyor
 • Ajans ortağınız harika bir başsız uzmanlığa sahip olacak
 • Ortaya çıkan vitrin son derece performanslı olacak

Şekillendirilebilir bir yaklaşımın dezavantajları:

 • Uygulamak için çok fazla teknik uzmanlık gerekli (bunu şirket içinde desteklemek için çok sayıda geliştiriciye ihtiyacınız var)
 • Yığınınızın tüm bileşenlerini entegre etmek uzun zaman alır
 • Özenle seçilmiş birkaç çözüm, bireysel yönetim gerektirir
 • Modüler mağazanızın bakımını yapmak, sürdürmek için sürekli geliştirme anlamına gelir
 • Yapının her bir parçası için bütçe ayrılması gerektiğinden ve devam eden geliştirme ve bakım maliyetli olabileceğinden, başsız kalmanın en pahalı yolu

Başsız kalmanın bu yöntemi, çevrimiçi işlerinin tüm bölümleri üzerinde kontrol sahibi olmak isteyen daha büyük ölçekli e-ticaret markalarına uygundur.

3. Bir FEaaS platformu kullanın (hepsi bir arada yöntem)

Hizmet Olarak Ön Uç modeli, birleşik bir ön uç platformu sağlayarak, ısmarlama bir yapıyla ilişkili ek yük ve entegrasyon sorunları olmadan size Magento başsız mimarisinin avantajlarını sunar.

FEaaS çözümü kullanmanın faydaları:

 • Sınıfının en iyisi ön uç teknolojilerinden (CMS, CDN, SSR, ara katman yazılımı ve PWA) oluşan paket yazılım
 • PWA destekli sunum katmanı, uygulamaya benzer çok kanallı bir deneyim yaratır
 • Tüm ön uç yeteneklerini tek bir yerden yönetin
 • Deneyim Yöneticisi, teknik olmayan üyelerin pazara daha hızlı giriş ve daha düşük sahip olma maliyeti için değişiklik yapmalarına olanak tanır
 • Kolay uygulama için deneyimli başsız ajanslarla ortak olun
Tavsiye Edilen:  Olumsuz Marka Çağrışımları Sorunu: İtibar Düzeltme Taktikleri

FEaaS çözümünün dezavantajları:

 • Ön uç teknoloji yığınınızın her yönünü seçme konusunda kontrol kaybı
 • Bazı üçüncü taraf uygulamalar, başsız bir yapıyla çalışmaz

Başsız ticarete yönelik bu hepsi bir arada yaklaşım, dahil edilen teknolojiler hakkında fikir sahibi olup, en iyi müşteri deneyimi için doğru parçaları seçme işini basitleştirir.

Shogun Frontend böyle bir çözüm. Mağazanızı işletme işine başlayabilmeniz için en iyi teknolojiyi seçtik.

#cta-visual-fe#Magento/Adobe ile başsız kalmak ister misiniz? Shogun ile sohbet edinShogun Frontend’in olağanüstü alışveriş deneyimleri ve performansı sunmanıza nasıl yardımcı olabileceğini görün.Daha fazlasını öğrenin

Magento başsız ticarete nasıl hazırlanılır?

Adobe, kontrolsüz ticareti etkinleştirerek, geçiş yaparken Magento mağazanızı yeniden platforma alma ihtiyacınızı ortadan kaldırdı.

Bu size büyük miktarda zaman, çaba ve para tasarrufu sağlayacaktır.

Ancak Adobe başsız ticaret mimarinizi geliştirmek hâlâ özen ve dikkat gerektiriyor.

İşletmeniz ve müşterileriniz için geçişi sorunsuz ve sorunsuz hale getirdiğinizden emin olmak için atabileceğiniz bazı temel adımlar vardır.

1. Başsız bir çözüme karar verin

Bu sizi yolculuğunuza yönlendirecek en önemli adımdır. Burada dikkate alınması gereken başlıca hususlar şunlardır:

 • Geliştirici girdisinin ne kadarını karşılayabilirsiniz?
 • Ne kadar teslim süresini karşılayabilirsiniz?
 • Ekipleriniz farklı teknolojileri yönetme ve sürdürme konusunda ne kadar rahat? (Bakım sizi bir teknoloji şirketi olarak meşgul edecek mi yoksa alışveriş deneyimine hizmet verecek mi?)

Teknoloji yığınınızın ön uç kısmının geliştirilmesi ve bakımıyla ilgilenmekten memnunsanız, özel yapım bir yapı sizin için doğru seçenek olabilir.

Ancak bu rota her şeyin sıfırdan inşa edilmesini gerektirdiğinden, çok daha uzun teslim süreleri ve bununla bağlantılı karmaşıklık söz konusudur.

2. Üçüncü tarafları yönetin

Başsız kaldığınızda potansiyel olarak entegre edebileceğiniz üçüncü taraf teknolojisi büyük ölçüde genişletilir.

Küçük uzantılardan işlevsellikteki büyük artışlara kadar, dahil ettiğiniz her üçüncü taraf teknolojisi kendi kodunu, maliyetlerini ve ilişkilerini beraberinde getirir; bu nedenle, geçiş sırasında uzantılarınızı ve üçüncü taraf hizmetlerini dikkatli bir şekilde yönetmeniz önemlidir.

Adobe ile kapsamlı API kapsamımuhtemelen ihtiyacınız olan hizmeti bağlamanın bir yolunu bulacaksınız, ancak başsız hizmete geçiş yapmadan önce şunları yapmanız gerekir: Mevcut üçüncü taraf hizmetlerinizi yeni kurulumuza tam olarak nasıl entegre edeceğinizi planlayın.

Şu anda Adobe Commerce, aşağıdakiler de dahil olmak üzere kullanıma hazır birçok alan için entegrasyonu desteklemektedir:

Üçüncü taraf entegrasyonunun nasıl oluşturulacağına ilişkin ayrıntılı, geliştirici odaklı bir kılavuz için Adobe’nin belgelerine bakın. Burada.

3. Karmaşıklığı en aza indirmeye çalışın

Monolitik mimarinin çekiciliği sadeliğidir.

Bununla birlikte, headless’ın doğasında bulunan işlevsellik ayrımıyla birlikte, e-ticaret operasyonunuzun farklı bölümleri için farklı teknolojiler kullanma ihtiyacı ortaya çıkıyor.

Başsız çözümün faydaları sayesinde bu büyük ölçüde bir artı puandır, ancak aradığınız başsız çözümün türüne bağlı olarak işler biraz hantallaşabilir.

Birleşik bir içerik yönetimi ve dağıtım platformu sağlayan ön uç çözümleri, karmaşık teknoloji yığını yönetimine olan ihtiyacı azaltır.

#cta-visual-fe#Magento/Adobe ile başsız kalmak ister misiniz? Shogun ile sohbet edinShogun Frontend’in olağanüstü alışveriş deneyimleri ve performansı sunmanıza nasıl yardımcı olabileceğini görün.Daha fazlasını öğrenin

Magento başsız ticarete geçişinizi basitleştirin

Adobe’nin ticaret platformunda sağladığı arka uç hizmetleri güçlü, esnek ve kapsamlıdır.

Ancak bunu başsız bir ön uç çözümüyle birleştirmek, daha iyi müşteri deneyimleri için daha yüksek hıza ve daha zengin satış kapasitesine erişmenizi sağlayacaktır.

Buradaki zorluk, bunu e-ticaret yeteneklerinizi artırırken aynı zamanda teknoloji yığınınızın karmaşıklığını en aza indirecek şekilde yapmaktır.

Shogun Frontend, birleşik bir ön uç katmanıyla bunu yapmanın bir yolunu açar. Büyük bir yazılım ekosistemini yönetmek için büyük geliştirici ekiplerinin katılımına ihtiyacınız yok.

Bu, ekiplerinizin geliri artıracak ve işinizi büyütecek faaliyetlere odaklanmasını sağlayan, teknik sorunlarla karşılaşmadan markanızı ölçeklendirmek için ihtiyaç duyduğunuz teknolojiye sahip olmanızı sağlayan bir yaklaşımdır.

#cta-visual-fe#Magento/Adobe ile başsız kalmak ister misiniz? Shogun ile sohbet edinShogun Frontend’in olağanüstü alışveriş deneyimleri ve performansı sunmanıza nasıl yardımcı olabileceğini görün.Daha fazlasını öğrenin