En İyi CompTIA Sertifikası – En İyi Sertifika Yolu (2023)

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:En İyi CompTIA Sertifikası – En İyi Sertifika Yolu (2023)

Bu blogda aşağıdaki konuları öğreneceksiniz –

CompTIA nedir?

CompTIA veya Computing Technology Industry Association, BT endüstrisinde profesyonel sertifikalar sağlayan, kar amacı gütmeyen bir ticaret birliğidir. Amerika dışında, Downers Grove, Illinois’de bulunuyor. Dernek, 120’den fazla ülkede Sertifikalar verir ve bunların tümü satıcıdan bağımsızdır.

CompTIA Sertifikası nedir?

Başlangıç ​​olarak, CompTIA Security+ Sertifikasyonu sizi BT endüstrisinde bir iş bulmanızı sağlayacak uygun becerilerle donatır. Ayrıca, CompTIA Security+ Sertifikasyonu sektörde geniş çapta tanındığından, özgeçmişiniz iyi bir değere sahip olacaktır. CompTIA Sertifikasyon maliyeti bir kuruluştan diğerine değişir.

Potansiyel olarak, CompTIA Sertifikasyon size aşağıdaki BT tabanlı becerileri sağlar:

 • Saldırıları ve güvenlik açıklarını IS’ye sızmadan önce tespit edebileceksiniz.
 • Sanallaştırmayı güvenli hale getirmenin yönlerini anlayacak donanıma sahip olacaksınız. Uygulama dağıtımını güvence altına almak ve otomasyonun tüm temel kavramları gibi diğer hususları anlayacaksınız.
 • CompTIA Sertifikasyonundan sonra, en iyi protokolleri ve şifrelemeyi belirleyip uygulayabileceksiniz.
 • Öncelikle hibrit ortamların izlenmesi ve güvenliğinin sağlanmasına ilişkin temel kavramları anlayacaksınız. Bu tür hibrit ortamlar bulut, mobil ve IoT’yi içerir.
 • Ağ bileşenlerinin kurulumu, konfigürasyonu ve dağıtımı hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Bu, kurumsal güvenliği desteklemek için sorunları değerlendirirken ve giderirken kullanışlı olacaktır.
 • Sertifikasyon sayesinde, risk yönetiminin en iyi uygulamalarını uygulamayı ve özetlemeyi öğreneceksiniz. Bu, işi ve kararlarını büyük ölçüde etkiler.
 • Bu sertifika yolu aracılığıyla, kablosuz güvenlik ayarlarını kurmayı ve yapılandırmayı ve ortak anahtar altyapısını uygulamayı öğreneceksiniz.
 • Sızma testi ve güvenlik açığı taraması yapabileceksiniz. Bu, ağ/sistemlerdeki herhangi bir uzlaşmanın tespit edilmesine yardımcı olacaktır.

En İyi CompTIA Sertifikası 2023

CompTIA A+ (220-1001/220-1002)

Bu CompTIA sertifikası, ağ ve işletim sistemleriyle ilgili sorunları giderme ve çözme yeteneğinizi doğrular. Bu yönler çoğunlukla mobil cihazlar ve güvenlik ile ilgilidir. Bu CompTIA A+ Sertifikası ile bir BT uzmanı olabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Dijital Pazarlamada Başarıya Nasıl Ulaşılır?

Bu CompTIA A+ Sertifikasyonu sayesinde aşağıdakileri öğreneceksiniz:

 • CompTIA Sertifikasyon sınavında başarılı olmayı öğreneceksiniz.
 • Mobil cihazlar, ağ teknolojisi, donanım, sanallaştırma, bulut bilgi işlem ve benzer nitelikteki daha pek çok konuda uzmanlaşacaksınız.
 • İşletim sistemlerinin kurulumu, işletim sistemlerinin konfigürasyonu, güvenliğin genişletilmesi, herhangi bir yazılımda sorun giderme ve benzer nitelikte daha pek çok yönü keşfedeceksiniz.

CompTIA CASP+ (CAS-003)

Kaynakları yönetmek yerine pratik teknolojilerle daha fazla ilgilendiğiniz göz önüne alındığında, bu CompTIA Sertifikasyonu sizin için mükemmel bir seçim olacaktır.

Bu, profesyonellere adanmış performansa dayalı bir sertifika programıdır.

Sertifikasyon programı size aşağıdakileri öğretir.

 • Öncelikle, programı tamamladıktan sonra risk yönetimi, kurumsal güvenlik operasyonları ve mimarisi, araştırma ve işbirliği ve kurumsal güvenliğin entegrasyonu konularında yetkin olacaksınız.
 • Mobil cihazlar için kriptografik teknikleri ve güvenlik kontrollerini uygulamayı öğreneceksiniz.
 • Gelişmiş kimlik doğrulama ve yetkilendirme tekniklerini entegre etme anlayışına sahip olacaksınız.
 • Kuruluşta BT yönetişimini desteklersiniz. Ancak, risk yönetimine özel olarak odaklanılacaktır.
 • Ayrıca, platformları, depolamayı, ağları, uygulamaları, sanal ortamları ve bulut teknolojilerini entegre etmeyi öğreneceksiniz. Bunlar, kurumsal mimariyi güvence altına alma sürecinde kullanışlı olacaktır.

Yeni Başlayanlar için CompTIA Eğitimi’ne şu adresten göz atın:

CompTIA Güvenliği+ (SY0-501)

Bu CompTIA Sertifikası, siber güvenliğin tüm yönleriyle ilgili temel bilgileri oluşturmanıza yardımcı olur. Bu sertifika, herhangi bir orta düzey siber güvenlik işine girmenizi sağlar.

Bu CompTIA Sertifikası aracılığıyla, ağ güvenliği ve risk yönetimi için tüm temel ilkeleri öğreneceksiniz. Bu yönler, başarılı bir BT güvenlik kariyerine sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Aşağıdakiler, bu Sertifikasyonda öğreneceğiniz temel unsurlardır.

 • Kuruluşa operasyonel bilgi, uygulama ve altyapı düzeyinde güvenlik sağlamayı öğreneceksiniz.
 • Kuruluşun ağını güvence altına alacaksınız. Bu, kuruluş ağının kullanılabilirliğinin, bütünlüğünün ve gizliliğinin (CIA) korunmasına yardımcı olacaktır.
 • Sertifikasyon programının sonunda, belirli kurallar, politikalar ve düzenlemeler çerçevesinde faaliyet gösterebileceksiniz.
 • Genel olarak, kuruluştaki riski anlamaktan ve azaltmaktan sorumlu olacaksınız.
Tavsiye Edilen:  E-Ticaret Mağazaları İçin En İyi 8 Sipariş Yönetim Sistemi

CompTIA Ağı+ (N10-007)

Bu CompTIA Sertifikasyonu size işlevsel ağları tasarlamak ve uygulamak, ağ trafiğini bölümlere ayırmak, sorun gidermek, sanallaştırılmış ağların oluşturulmasını desteklemek ve daha fazlası için gereken çeşitli temel ilkeleri öğretecektir. Bu tür temel ilkeler, ağ teknolojilerinin kurulumu, konfigürasyonu, sorun gidermesi ve benzer türden daha fazlasını içerir.

Öncelikle, bu Sertifikasyon kursu aracılığıyla aşağıdakileri öğreneceksiniz:

 • Ağ protokollerinin ve ürünlerinin çeşitli özelliklerini öğreneceksiniz. Bunlar LAN’ları, WAN’ları ve kablosuz ağları içerir.
 • TCP/IP adresleme ve protokollerinin çeşitli fonksiyonlarını ve özelliklerini kavrayabileceksiniz.
 • Kuruluşun ağ güvenliğine yönelik tehditleri belirleme konusunda potansiyel olarak yetenekli olacaksınız. Yeterli karşı önlem ve kontrolleri bulmaktan da siz sorumlu olacaksınız.
 • Ağ kablolarını ve cihazlarını kurmak ve yapılandırmaktan siz sorumlu olacaksınız.
 • Son olarak, kuruluştaki ağları oluşturacak, yönetecek, izleyecek ve sorunlarını gidereceksiniz.

CompTIA Sunucusu+ (SK0-004)

Bu CompTIA sertifikası, sistem yöneticileri için tasarlanmıştır. Onlara sunucu yazılımı ve donanım teknolojisini nasıl oluşturacaklarını, bakımlarını yapacaklarını, sorun gidereceklerini ve destekleyeceklerini öğretir. Bu orta seviye bir derstir ve ileri düzey bilgi işlem kavramlarını kapsar. Yaklaşık 18-24 aylık iş tecrübesine sahip profesyoneller için en uygunudur.

 • Size diğer CompTIA Sertifikalarının temellerini öğretebileceği için bu Sertifikasyonu A+ Sertifikasyonundan sonra almanız önerilir.
 • Sunucuları nasıl kuracağınızı, yükselteceğinizi, bakımını yapacağınızı, yapılandıracağınızı ve kurtaracağınızı bilmeniz gerekecek.

Çözüm

CompTIA Sertifikasyonu çeşitli yollar açar ve her zaman yeşil kalan fırsatlarla gelişen bir alandır. CompTIA sertifikalı bir profesyonel olma yolunda çeşitli yollar vardır. Tüm en iyi CompTIA Sertifikalarını yeterince değerlendirmeniz ve buna göre seçim yapmak için en iyi CompTIA Sertifikalarını anlamanız gerekir. Bu, kariyerinizi istediğiniz alanda kolayca geliştirmenizi sağlar.

Bizim için herhangi bir sorunuz ve sorunuz varsa, sitemizi ziyaret etmenizi bekliyoruz. topluluk sayfası ve şüphelerinizi giderin