En İyi Dijital Strateji AjanslarıMevcut pazarlama stratejinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Veya sıfırdan bir tane oluşturmanız mı gerekiyor? Sektördeki en iyi dijital strateji ajanslarıyla çalışın. Rakefet Yacoby Gönderen·5 dk. okuma·Güncelleme 23 Mart 2023

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: En İyi Dijital Strateji AjanslarıMevcut pazarlama stratejinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Veya sıfırdan bir tane oluşturmanız mı gerekiyor? Sektördeki en iyi dijital strateji ajanslarıyla çalışın. Rakefet Yacoby Gönderen·5 dk. okuma·Güncelleme 23 Mart 2023

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Dijital strateji ajansı nedir?

Dijital strateji ajansı, şirketler için internetten en iyi şekilde nasıl yararlanılacağı konusunda stratejiler oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir firmadır. Bu şirketler büyük veya küçük olabilir, ancak mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için hepsinin sosyal medyayı, içerik pazarlamasını, e-posta pazarlamasını, arama motoru optimizasyonunu (SEO) ve diğer dijital teknolojileri nasıl kullanacaklarını bilmeleri gerekir.

İki tür dijital strateji şirketi vardır.

Dijital strateji ajansları iki ana türe ayrılır: tam hizmet ajansı ve danışmanlık firması. Bir danışmanlık firması genellikle iş hedefinize ve huninizdeki müşteri yolculuğuna bakar ve bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olacak bir iş planı oluşturur. Plan, kullanmanız gereken belirli pazarlama kanallarını ve stratejilerini ana hatlarıyla belirtir.

Tam hizmet veren bir dijital ajans, hem iş planınızı veya pazarlama stratejinizi sizin için oluşturur hem de uygular. Bu, pazarlama otomasyonu, ücretli reklamlar, kullanıcı arayüzü tasarımı, içerik geliştirme, bağlı kuruluş pazarlaması veya özel web tasarımı dahil olmak üzere çeşitli dijital hizmetleri içerebilir.

İşletmeniz için hangi dijital strateji ajansının doğru olduğunu nasıl anlarsınız?

Ah, milyon dolarlık soru.

Hangi dijital strateji ajansıyla çalışmanız gerektiğini bilmenin tek yolu, onların verilerine, geçmiş performanslarına ve önceki müşterileri için elde ettikleri sonuçlara bakmaktır. Bu nedenle, tüm ajanslarımızı verilere dayalı olarak inceliyoruz, kimliklerinin altına bakıp ne yaptıklarını, nelerin işe yaradığını ve nelerin yaramadığını görüyoruz.

Tavsiye Edilen:  Çok Yönlü Kanal Analitiği İçin Nihai Kılavuz Bu kapsamlı kılavuzda, çok kanallı analitiği ve bunun kullanıcı yolculuğu boyunca kişiselleştirilmiş müşteri deneyimi sunmak için nasıl kullanılacağını öğreneceksiniz.Ben Kazinik·7 dk. okuma·Güncelleme: 9 Mayıs 2023

Tüm bu araştırmaları sizin için yapıyoruz, böylece işletmeniz için en iyi pazarlama ortağına sahip olduğumuzu bilmenin içiniz rahat olsun.

Oh ve kimi seçeceğinizi bilmenin başka bir yolu da onlara doğru soruları sormaktır.

Dijital strateji ajansınıza sorulacak sorular

  • Nişimdeki markalarla çalıştınız mı?
  • Hedef müşteri segmentimize pazarlama deneyiminiz var mı?
  • Ekibiniz ne kadar büyük? Şirket içi bir ekiple mi çalışıyorsunuz yoksa serbest çalışanlar mı kullanıyorsunuz?
  • Her bir pazarlama kampanyasının yürütülmesi ne kadar sürer?
  • İş performansım hakkında ne sıklıkla rapor veriyorsunuz?
  • İşletmem için hangi dijital pazarlama çabalarını ve stratejilerini önerirsiniz?
  • Hangi kanallarda uzmansınız? Reklam mı? içerik üretimi?
  • İş modeliniz nedir? Sadece dijital pazarlama stratejisini mi oluşturacaksınız yoksa bizim için de uygulayacak mısınız?
  • Veri toplamak için hangi araçları kullanıyorsunuz? Google Analitik? Karma panel mi? Kış mı?