En İyi e-Ticaret Google Ads AjanslarıGoogle Reklamlarınızı iyileştirmek mi istiyorsunuz? İncelemek için bir uzmana mı ihtiyacınız var? İşte 2023’te çalışabileceğiniz en iyi e-Ticaret Google Ads Ajansları listemiz.Rakefet Yacoby Başlangıç·3 dk. okuma·23 Mart 2023 tarihli güncelleme

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: En İyi e-Ticaret Google Ads AjanslarıGoogle Reklamlarınızı iyileştirmek mi istiyorsunuz? İncelemek için bir uzmana mı ihtiyacınız var? İşte 2023’te çalışabileceğiniz en iyi e-Ticaret Google Ads Ajansları listemiz.Rakefet Yacoby Başlangıç·3 dk. okuma·23 Mart 2023 tarihli güncelleme

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

E-Ticaret Google Ads ajansı nedir?

Müşterileri için yalnızca Google Reklamları (eski adıyla Google Adwords) ve Google Alışveriş kampanyaları yürütmeye odaklanan bir tür e-ticaret ajansıdır. Genellikle, dönüşüm izlemeyi ayarlamaktan, anahtar kelime araştırmasını yürütmekten, arama kampanyalarına negatif anahtar kelimeler girmekten, dinamik arama ağı reklamları oluşturmaktan ve Google Merchant center içindeki işletme profilini optimize etmekten sorumludur.

Neden bir e-Ticaret Google Ads ajansıyla çalışmalısınız?

E-Ticaret markaları için Google Ads yayınlama konusunda uzmanlaşmış bir dijital pazarlama ajansıyla çalışmanız için en sevdiğimiz nedenleri burada bulabilirsiniz.

Uzman kampanya yönetimi

Daha azıyla yetinmeyin, PPC reklamcılığı konusunda deneyime sahip ve niş alanınızdaki e-Ticaret markalarıyla çalışma konusunda iyi bir geçmişe sahip pazarlama uzmanları ve ajanslarla çalışın.

Tam dönüşüm hunisi yaklaşımı

Resmin tamamını anlayan bir ajansla çalışın, örn. potansiyel müşterilerinizi dönüşüm hunisinden geçirmek için kullandığınız tüm pazarlama kanalları ve bunların birlikte nasıl etkileşim kurdukları.

Özel raporlama

Veri odaklı herhangi bir dijital pazarlama ajansı, müşterileri için rapor oluşturma konusunda uzman olmalıdır. Müşteriler için reklamları yönetmede uzmanlaşmış bir e-Ticaret pazarlama ajansıyla, özel paylaşılabilir raporlar alırsınız. Tüm kampanyalarınızı ve pazarlama performanslarını izleyen özel panolar oluşturmak için Google Analytics ve Google Data Studio’yu kullanabilmeleri gerekir.

Tavsiye Edilen:  2023'te Instagram'da başarılı olmak için nihai rehber

Şeffaflık ve sonuçlar

Aradığınız sonuçları alması için bir Google Premier İş Ortağına ihtiyacınız yok. Nişinizdeki diğer markalarla çalışan başarılı bir sicile sahip bir e-Ticaret pazarlama şirketine ihtiyacınız var. Ve bunun anahtarı şeffaflıktır. Uzman bir ajansla, kullandıkları her kampanya ve teklif stratejisinin tam resmini görebilir ve neyin işe yarayıp neyin yaramadığını görebilirsiniz.

E-Ticaret Google Ads ajansları genellikle ne kadar ücret alır?

Ortalama bir işletme, Google ücretli arama kampanyalarına ayda 1.000 ila 2.000 ABD Doları harcıyor. Büyüyen e-Ticaret işletmeleri bundan daha fazlasını harcıyor, ayda yaklaşık 3.000 ila 5.000 ABD Doları

E-Ticaret Google Ads ajansınıza sorulacak sorular

 • Google Ads kampanyalarını nasıl optimize edersiniz?
 • Hangi metrikleri takip ediyorsunuz?
 • Sizi diğer ajanslardan farklı kılan nedir?
 • Niş alanımızdaki markalarla çalışma deneyiminiz var mı?
 • 3, 6 ve 12 aylık performansımızı nerede görüyorsunuz?
 • Birlikte çalıştığımızda reklam hesabının sahibi ben miyim?
 • Hesabı çalışır duruma getirmemiz ne kadar sürer?
 • Ajansınızın çalışacağı minimum Google Ads bütçesi nedir?
 • Geliştireceğiniz yaratıcı varlıkların sahibi kim?
 • Ne tür raporlama sağlıyorsunuz? Aylık raporlar gönderecek misiniz?
 • Hesabımız için başka hangi özel stratejileri önerirsiniz?

Google Reklamları e-Ticaret için çalışıyor mu?

Kesinlikle. Araştırmalar, Google Alışveriş Reklamlarının %76,4 tüm perakende arama ağı reklam harcamalarının Google Arama Ağı Reklamları, herhangi bir e-Ticaret markası için en etkili reklamlardan bazılarıdır ve kesinlikle pazarlama stratejinizin bir parçası olmalıdır.

Google Reklamları için ne kadar para ödemeliyim?

Google Ads yönetim bütçeniz müşteriye, iş modeline, sektöre, hedeflere, hedef kitleye ve hedeflenen yerlere bağlı olmalıdır. Google Ads için ortalama pazarlama bütçesi aylık 1.000 ABD Doları ile 10.000 ABD Doları arasında değişebilir. Bütçeyi artırmadan önce, YG’nizin pozitif olduğundan ve dönüşüm oranlarınızın yüksek kaldığından emin olun.

Tavsiye Edilen:  Kültürel Yetkinlik: Nedir ve Şirketinizde Nasıl Geliştirilir?

Google Ads için ne kadar bütçe ayırmalıyım?

Yeni başlayan biriyseniz, 10 ila 50 ABD Doları arasında bir günlük bütçeyle başlamalısınız. Kampanyalarınızın nasıl performans gösterdiğini görmek için hesabınızı her gün kontrol edin ve iyi tıklamalar ve yüksek dönüşümler görürseniz bütçeyi yavaşça artırın. Sonuç olarak, yürütmekte olduğunuz kampanyaların türüne ve kullanım durumunuza bağlıdır.