En İyi Facebook Reklam Ajansları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: En İyi Facebook Reklam Ajansları

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Facebook Reklam ajansı nedir?

Öncelikle Facebook reklamcılığına odaklanan bir reklam ajansıdır. Bir Facebook Reklam ajansı, reklam stratejisini oluşturur, reklam hedeflerini belirler ve hem Facebook hem de Instagram’da çeşitli reklam kampanyaları oluşturur ve optimize eder.

Dönüşüm hunisinin tamamını kapsayan bir reklam ajansında genellikle reklam uzmanları, metin editörleri ve grafik tasarımcılardan oluşan eksiksiz bir ekip bulunur. İşin kapsamı aylık bütçenize bağlıdır, yani bir ajans reklam maliyetlerinize ek olarak sizden aylık bir ücret alır.

Bir Facebook Reklam ajansıyla çalışmanın faydaları nelerdir?

Facebook algoritmaları her zaman değişiyor, özellikle de iOS 14 değişiklikleri Facebook’un iPhone kullanıcılarınızı izleme yeteneğini yok ettikten sonra. Bu nedenle, işletme sahiplerinin sosyal medya platformundaki her reklam kampanyasını nasıl optimize edeceklerini bilmesi giderek daha zor hale geliyor.

Bir Facebook reklam ajansı, Facebook reklamlarını yayınlama ve nişinizdeki diğer işletmelerle çalışma konusunda birkaç yıllık deneyime sahip olmalıdır ve reklamlarınızı gerçekten ölçeklendirmek için topladıkları tüm verileri ve en iyi uygulamalarla ilgili deneyimlerini kullanabilirler.

iOS 14’ten sonra Facebook Reklamları artık daha mı fazla?

Evet, aslında yapıyorlar. Olan şu ki, Facebook artık kullanıcıları da izleyemiyor ama bu, Facebook reklamınızın çalışmadığı anlamına gelmiyor. Sadece satışlarınızı buna bağlayamazsınız. yapmanız gereken şey

Her bir Facebook reklam ajansını nasıl değerlendiriyoruz?

Mayple, topluluğumuza kabul edilmek için her Facebook reklam uzmanının ve ajansının geçmesi gereken titiz bir inceleme sürecine sahiptir. İşte bir reklam ajansında aradığımız şeylerden bazıları.

Tavsiye Edilen:  Film çekerken ihtiyacınız olan çekimleri elde etmek için 4 ipucu

Geçmiş başarılarına bakıyoruz.

Bir Facebook reklam ajansı seçerken aranacak en önemli şey, onların deneyimidir. Ve sadece teklif ettikleri için Google Ads hizmetleri Facebook reklamlarıyla ilgili uzmanlıkları hakkında hiçbir şey söylemiyor. Onlara sorduğumuz sorular şunlar:

– Benzer bir hedef kitle ile çalışma deneyiminiz var mı? Benzer bir reklam bütçesi?

– Benzer bir niş veya sektördeki markalarla çalışma deneyiminiz var mı? Başka ne tür işletmeler için reklam yönetimi yaptınız?

– Belirli reklam türleriyle ilgili deneyiminiz var mı?

Becerilerini değerlendiriyoruz

Sosyal medya reklamcılığı hem deneyim hem de beceri gerektirir. Her sosyal ağda, kullanılacak en iyi reklam türlerinden en iyi hesap yapısına, kampanya kurulumuna, kitle hedeflemeye kadar öğrenilecek çok şey var, adını siz koyun. İyi bir dijital pazarlama ajansı, tamamlayıcı becerilere sahip tüm bir uzman ekibine sahip olacaktır.

– Özel hedef kitle oluşturma deneyiminiz var mı?

– Yaratıcı bir ekibiniz var mı?

– Pazarlama hunisinin her yerinde potansiyel müşterileri hedeflemek için ne tür kampanyalar oluştururdunuz?

– Başka hangi reklam kanallarında deneyiminiz var?

Her müşteri için yukarıda ve öteye gitmelerini sağlıyoruz

Gönderimizde burada derecelendirdiğimiz her Facebook Reklam ajansı, yanıt verebilirlik ve müşteri desteği açısından yukarıda ve öteye gidiyor.

– Müşteri ile ne sıklıkla iletişim kuruyorsunuz?

– Facebook Reklam Yöneticisini sürekli kontrol ediyor musunuz?

– Başarılarınız kadar başarısızlıklarınız konusunda da ne kadar şeffafsınız?

Facebook Reklamları ekmeğiniz ve tereyağınız mı?

Bazen, aralarında Facebook pazarlamanın da bulunduğu çeşitli dijital pazarlama hizmetleri sunan bir sosyal medya pazarlama ajansı bulabilirsiniz.

En azından özel bir reklam ekibine sahip olduklarından emin olmak istersiniz. Facebook reklamlarına odaklanan bir ajansla çalışmak daha iyidir çünkü o zaman onların devam eden kampanya yönetiminden en iyi şekilde yararlanırsınız. İş hedeflerinize ulaşmak ve daha kısa sürede ölçeklendirme yapmanıza yardımcı olmak için daha iyi bir konumda olacaklardır.

Tavsiye Edilen:  İşletme Sahiplerinin Bilmesi Gerekenler