En İyi PPC Ajansları PPC çabalarınızı artırmak için en iyi pazarlama ortağını mı arıyorsunuz? Başka yerde arama. İşte dünyanın her yerinden en iyi PPC ajansları. Rakefet Yacoby Gönderen·5 dakika okuma·Güncelleme 16 Mayıs 2023

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: En İyi PPC Ajansları PPC çabalarınızı artırmak için en iyi pazarlama ortağını mı arıyorsunuz? Başka yerde arama. İşte dünyanın her yerinden en iyi PPC ajansları. Rakefet Yacoby Gönderen·5 dakika okuma·Güncelleme 16 Mayıs 2023

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

PPC ajansı nedir?

Bir PPC ajansı, çeşitli web sitelerine ücretli arama reklamları (tıklama başına ödeme veya PPC olarak da bilinir) sağlayan bir kuruluştur. Bu reklamlar, birisi reklamverenin sunduğu ürün ve hizmetlerle ilgili belirli anahtar kelimeleri aradığında görünür. PPC reklamları, arama motorlarında (Google veya Bing gibi) ve çevrimiçi pazarlarda (Amazon veya eBay gibi) görünebilir.

Tıklama başına ödeme (PPC) şirketleri ne yapar?

Tıklama başına ödeme (veya PPC) şirketleri, işletmelerin reklam kampanyalarını Google, Bing, Yahoo! vb. en çok trafik

İşte PPC yönetiminin çeşitli yönlerinin bir dökümü.

PPC Denetimi

Bir PPC yönetim ajansının yapacağı ilk şey kapsamlı bir PPC denetimidir. Denetim, reklam kampanyalarınıza, kitle hedeflemenize, dönüşüm izlemenize ve hesabın kurulma şekline bakmayı içerecektir. İyi bir ajans, herhangi bir reklam türünü veya yeniden hedefleme kampanyasını kaçırmadığınızdan emin olmak için de kontrol eder.

Anahtar kelime analizi

Ardından ajans, kampanyalarınızın her biri için anahtar kelimelerinize (negatif anahtar kelimeler dahil) bakar. Her arama motorunun ve sosyal medya platformunun, anahtar kelime listeleri etrafında kendi kuralları ve pazarlama stratejileri vardır. Çalıştığınız dijital ajansın, kullandığınız platformla ilgili deneyimi olduğundan emin olun.

Rakip analizi

PPC denetiminin kritik bir parçası, rakiplerinizin ne yaptığına bakmaktır. Bu, reklam metinlerine, reklam öğelerine ve açılış sayfalarına bakmayı ve yürüttükleri kampanya türlerini görmeyi içerir.

Tavsiye Edilen:  Sanal Toplantılar için En Önemli 35 Buzkıran Soru

kanal stratejisi

Araştırmanın tamamı tamamlandıktan sonra dijital ajans, her kanal için bir dijital pazarlama stratejisi oluşturacaktır. Örneğin, Amazon PPC, Google PPC kampanyalarından çok farklıdır, bu nedenle her kanal için farklı bir stratejiye ihtiyacınız vardır.

Kanal stratejisi aynı zamanda işletmenin genel dijital pazarlama stratejisiyle de eşleşmelidir çünkü bir şirketin PPC kampanyaları ile sosyal medya pazarlaması veya dönüşüm oranı optimizasyon programının bir parçası olarak yürüttüğü A/B testleri arasında genellikle örtüşme vardır.

izleme

İyi bir ajans, yayınladıkları her kampanyayı ve her reklamı izleyecek ve sonuçları takip edecektir. Hesaba düzenli olarak giriş yapacaklar (haftalık ve hatta günlük olarak) ve performansı optimize etmek için değişiklikler yapacaklar.

A/B testi

A/B testi ve deneme, her tür tıklama başına ödeme yönetiminin çok önemli bir parçasıdır. Dönüşüm oranlarını iyileştirmek için reklam öğelerinin, reklam türlerinin ve kitle hedeflemenin farklı varyasyonlarını düzenli olarak test etmek önemlidir.

Farklı PPC reklam türleri nelerdir?

PPC, tıklama başına ödeme anlamına gelir ve görüntülü reklamlar, Google Alışveriş Reklamları, programatik reklamlar ve yerel reklamlar dahil olmak üzere çok çeşitli reklam biçimlerini kapsar. PPC, YouTube ve diğer sosyal medya sitelerindeki video reklamları da içerebilir.

Google reklamları

Google Reklamları (önceki adıyla Google Adwords), arama sonuçlarında görünen görüntülü reklamlar, Google Alışveriş reklamları, Youtube video reklamları ve çok daha fazlasını içerir. Sitenize alakalı trafik çekmenize yardımcı olma konusunda en iyileridir. Özellikle e-ticaret işletmeleri için güçlüdürler.

Sosyal medya reklamcılığı

Sosyal medya reklamları, Facebook reklamları, Instagram reklamları ve TikTok reklamları gibi şeyleri içerir. Tıklama başına ödeme yaptığınız PPC tabanlı olanlar var, bu nedenle birçok ücretli medya ajansı bunları sunuyor.

Mobil uygulama reklamcılığı

Bazı işletmeler mobil uygulamalarda reklam yayınlıyor ve hedef kitlenizin kullandığı belirli uygulamalar varsa, bu kanalda uzmanlaşmış bir reklam ajansı bulmalısınız.

Tavsiye Edilen:  Web sitesi trafiğini artırmak için YouTube nasıl kullanılır?

Arama motoru pazarlaması nedir?

Arama motoru pazarlaması veya SEM, arama motoru sonuç sayfalarında görünen reklamları ifade eder. Daha geniş PPC reklamları kategorisinin bir alt kümesidir. Buna bazen arama motoru reklamcılığı veya Google PPC denir.

SEO ve PPC arasındaki fark nedir?

PPC, bir işletmenin ödemesi gereken ücretli reklamcılıktır (görüntülü reklamcılık gibi). Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitenize daha nitelikli trafik çekmek amacıyla site sayfalarınızın organik arama sıralamalarını iyileştirmeyi içerir. Reklam harcaması veya reklam öğesi gerektirmez.

Sonuç almak için reklamlara ne kadar harcamalıyım?

Deneyimlerimize göre, yeterli veriyi elde etmek ve kampanyalarınızı optimize edebilmek için belirli bir pazarlama kanalında 10 bin dolarlık bir reklam bütçesiyle başlamak en iyisidir.

Henüz orada değilseniz, sosyal medya pazarlaması, e-posta pazarlaması, dönüşüm optimizasyonu veya büyüme pazarlaması gibi diğer çevrimiçi pazarlama biçimlerini kullanmayı düşünün. Hızlı bir danışma hizmeti almak istiyorsanız, bazı ajanslar saatlik ücret alır.

PPC Reklamcılık hizmetlerinin maliyeti nedir?

PPC yönetiminin maliyeti, pazarlama bütçenize göre değişir. Genellikle, bütçeniz ne kadar yüksekse, ajansın hizmetlisi o kadar pahalı olur. İyi haber şu ki, Mayple ile çalışıyorsanız, incelenmiş Google Ads ajansları herhangi bir grafik tasarım çalışması dışında her şeyi içeren oldukça standart bir yönetim ücreti alın.

İşletmeniz için doğru PPC şirketini nasıl seçersiniz?

Kanala özgü deneyime sahip bir ajans bulun

Tamamen reklamlarınızı yayınladığınız reklam platformuna bağlıdır. İşletmeniz için kullandığınız belirli bir platformda reklam yayınlama konusunda kanıtlanmış bir sicili olan en iyi PPC ajansı seçmelisiniz.

Örnek olay incelemelerine bakın

Süslü müşteri incelemelerine şaşırmayın. Gerçek örnek olay incelemelerine bakın ve yürütme deneyimine sahip oldukları hedef kitle türlerini, pazarlama bütçelerini ve pazarlama kampanyası türlerini görün. Çoğu PPC şirketi, gerçek verilerine bakmanıza izin vermez, ancak bazı ekran görüntüleri istemek her zaman iyidir.

Tavsiye Edilen:  Profesyonel Bir Metin Yazarı Blog Yazılarını Nasıl Yazar?

Süreçlerini sorun

Pazarlama ajansının kampanya yönetimi ve raporlama sürecini öğrenmek her zaman önemlidir. Sormak için yararlı sorular şunları içerir:

  • Sonuçlarınızı ne sıklıkla raporluyorsunuz?
  • Düzenli görüşmelerimiz olur muydu? Ne sıklıkta?
  • Ayda kaç tane A/B testi yapıyorsunuz?
  • Kaç kişiyle iletişim halinde olacağım?
  • Atanmış bir proje yöneticisi alacak mıyım?

Pazarlama uzmanlarından oluşan A takımınızı oluşturun

En iyi pazarlama şirketi bile bir boşlukta çalışmaz. Ayrıca dönüşüm oranı optimizasyonu kampanyaları yürütürseniz, itibar yönetimi ile çevrimiçi varlığınızı geliştirirseniz, e-posta kampanyalarınızı güçlendirirseniz ve ilgili tüm kanallardaki potansiyel müşterilere ulaşmak için çok kanallı stratejilerden yararlanırsanız, PPC ile sonuçlarınızı önemli ölçüde iyileştirebilirsiniz.

Bu dijital pazarlama kanallarının her biri için bir pazarlama uzmanına ihtiyacınız var ve Mayple ile işletmeniz için kazanan bir dijital strateji yaratacak ve uygulayacak özel bir uzman ekibi oluşturabilirsiniz.

Daha fazla şeffaflık, iletişim ve daha iyi sonuçlarla yanınızda tam hizmet veren bir dijital pazarlama ajansına sahip olmak gibi. Ne için bekliyorsun? Bu gün başlayacağım!