En İyi Terk Edilmiş Sepet E-postaları Nasıl Yazılır ve Daha Fazlası Nasıl Dönüştürülür

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:En İyi Terk Edilmiş Sepet E-postaları Nasıl Yazılır ve Daha Fazlası Nasıl Dönüştürülür

Terk edilmiş alışveriş sepetlerinin yalnızca gelir kaybına yol açacağını düşünüyorsanız tekrar düşünün. Görünüşe göre bunlar işiniz için bir altın madeni olabilir.

İçinde Klayvio’nun çalışmasıSepetten vazgeçilen e-postaları alan müşterilerin %9,5’i tıkladı ve işletmelere 60 milyon doların üzerinde gelir elde etti. Terk edilmiş sepet e-postaları, ürünlerini geride bırakan müşterilerle yeniden etkileşime geçmek için etkili bir pazarlama taktiğidir.

Ödeme ekranına hiç gelmemiş olsalar veya tüm bilgilerini girip gönder tuşuna basmamış olsalar da, iyi hazırlanmış bir e-posta, satın alma işlemlerini tamamlamaları için onları geri getirebilir.

Ancak akılda tutulması gereken bir nokta, yalnızca e-postalarını sağlayan veya zaten bir hesabı olan müşterilerle iletişime geçebileceğinizdir.

Bu stratejiden en iyi şekilde yararlanmak için en iyi terk edilmiş sepet e-posta şablonlarını oluşturan farklı yaklaşımları anlamak önemlidir.

Kendinize ait bir şablon uygulayarak müşterilerinizle yeniden etkileşim kurabilir ve gelirinizi artırabilirsiniz. Öyleyse neden denemiyorsunuz?

Müşteriler neden alışveriş sepetlerini terk ediyor?

Buna göre Statista’nın araştırması, müşterilerin %69’undan fazlası ödeme işlemi sırasında sepetlerini terk edecek. Bu müşterilerin %75’inden biraz azı iki ana nedenden dolayı alışveriş sepetlerini terk ediyor:

  1. ekstra maliyetler (nakliye) çok yüksekti veya
  2. Ödeme sırasında hesap oluşturulması gerekiyordu.

Sepetlerin terk edilmesinin diğer nedenleri arasında site hataları, çok yavaş yükleme, karmaşık ödeme süreci veya tüketicilerin kredi kartı bilgilerini işletmeye verme konusunda kendilerini güvende hissetmemeleri sayılabilir.

Ayrıca mobil cihazlarda alışveriş sepetini terk etme oranı %14’ten fazla daha yüksek masaüstü bilgisayarlardan daha fazladır.

Cep telefonları gibi daha küçük ekranlar, çoğu zaman indirimle bitmeyen farklı bir alışveriş deneyimi sunuyor.

Alışveriş yapanların çoğu, masaüstü bilgisayarlarında bir satın alma işlemi yapmadan önce ürünleri araştırmak için mobil cihazlarını kullanıyor. Ancak gerçek şu ki, kötü bir mobil alışveriş deneyimi, onları bu son adımı tamamen atmaktan caydırabilir.

İster masaüstü bilgisayar ister mobil ekran olsun, mağazanız için mümkün olan en iyi deneyimi yaratmak hayati önem taşır. Müşterilerinize daha iyi bir mobil gezinme deneyimi sunarak güven oluşturabilir ve satış gerçekleştirme olasılığını artırabilirsiniz.

İlk ve uygulaması kolay düzeltme, web sitesi hızını artırmaktır; bu da sepetlerin terk edilme olasılığını azaltabilir.

#cta-visual-pb#Shogun Sayfa Oluşturucu ile tüm mağaza sayfalarınızı mobil uyumlu hale getirinHangi cihazı kullanırlarsa kullansınlar, ana sayfadan ödeme aşamasına kadar kaldıkları mağaza olun. özgür

En iyi terk edilmiş sepet e-postalarını yazmaya yönelik ipuçları (örneklerle)

Terk edilmiş alışveriş sepeti e-postalarının etkili olabileceği bir sır değil, ancak bazı stratejilerin diğerlerinden daha iyi çalıştığını biliyor muydunuz? Bu pazarlama taktiğinin gerçek sonuçlarını görmek istiyorsanız doğru yaklaşımı kullanmanız önemlidir.

Tavsiye Edilen:  Tableau GPT nedir? AI ile Veri Analizinin Kilidini Açmak

Terk edilmiş arabaları yeniden yakalamanızı hızlandıracak bazı birinci sınıf fikirler burada.

1. Ücretsiz gönderim sunun

Ücretsiz gönderim stratejilerinde açılma oranları biraz daha düşük olsa da tıklama oranı ortalamanın oldukça üzerindedir. Alışveriş yapanların neredeyse yarısı nakliye ve vergi gibi ekstra maliyetler nedeniyle sepetlerini terk ettiğinden bu taktik işe yarıyor.

Ücretsiz gönderim sunarak dönüşümün önündeki en büyük engellerden birini ortadan kaldırır ve müşterilerin satın alma işlemlerini tamamlamasını daha çekici hale getirirsiniz.

Bu, büyük sonuçlara yol açabilecek basit bir değişikliktir.

Tıpkı bir indirim sunarak bu tüketicilerin ilgisini yeniden çekebilirsiniz. Uzmanlaşmış burada yapıyor.

Specialized’in nasıl ücretsiz gönderim sunduğuna ve tüketiciye sepetinde ne bıraktığını gösterdiğine dikkat edin; Resim: Gerçekten İyi E-postalar

Ücretsiz gönderim markanız için uygun değilse, bunun yerine ürünleri paket olarak göndermeyi deneyin. Beardbrand mükemmel bir örnek; indirimler olmadan, müşterilerle paketlerle yeniden etkileşim kurarak dönüşümlerde %40,1’lik bir artış elde ettiler.

#cta-paragraf-pb#Markanız ücretsiz gönderim sunma konusunda rahat değilse, sorun değil, bunun yerine paketli gönderimi deneyin. Beardbrand, başarılı paket satışın mükemmel bir örneğidir; indirimlere başvurmadan, dönüşümlerde %40,1’lik bir artış elde etmek için müşterilerle yeniden etkileşime geçtiler!

2. Kişisel olun ancak doğrudan konuya girin

Terk edilmiş sepet e-postalarının yarısından fazlası asla açılma.

Oldukça etkili bir terkedilmiş sepet e-posta stratejisi, hatırlatma e-postalarıdır. Hatırlatma e-postaları tüketiciye yalnızca sepetinde bir şey bıraktığını bildirir, başka bir şey değil.

Bu e-posta stratejisini seviyoruz çünkü doğrudan konuya giriyor, içeriği basit tutuyor ve konu satırını açık tutuyor.

Ve en etkili konu satırlarından biri:

“Görünüşe göre arkanda bir şey bırakmışsın…”

Bu örneğe bir göz atın Ugmonk ve tasarımın sadeliğine dikkat edin.

Ugmonk’un bu e-postasının tüketiciye alışveriş sepetinde bir şey unuttuğunu hatırlatmasını ve onu satın almadan önce sahibine sorularını sormaya davet etmesini seviyoruz; Resim: Gerçekten İyi E-postalar

Bu tür terkedilmiş sepet e-posta şablonunu kopyalarken, satın alma için herhangi bir teşvik sunmanıza gerek yoktur.

Bunun yerine, neler kaçırdıklarının bir hatırlatıcısı olarak sepetlerinde bıraktıkları ürünleri listeleyin ve konu satırının doğrudan konuya odaklandığından emin olun. Özelleştirilmiş Shopify açılış sayfasına bir bağlantı ve satın alma işlemini tamamlayabilecekleri bir bağlantı ekleyin.

Tüm yaygın SSS’lerin yanıtlarını ve yanıtlarını aldıktan sonra kontrol edebilecekleri bir yolu dahil etmeye odaklanan bu özel Shopify açılış sayfasını oluşturun.

Yalnızca şablonunuzun içerdiğini değil, ihtiyacınız olanı eklemek için Shogun’un Sayfa Oluşturucusu gibi bir sürükle ve bırak oluşturucuyu kullanabilirsiniz.

#cta-visual-pb#Bu e-posta için mükemmel özel açılış sayfasını oluşturunShogun Sayfa Oluşturucu ile, onları satın alma işlemlerini tamamlamaya teşvik etmek için hızlı bir şekilde yüksek dönüşüm sağlayan bir açılış sayfası oluşturabilirsiniz.Al bugün ücretsiz başladı

3. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikle güven oluşturun

Buna göre araştırmaİnsanların %40’ı, satın alma işlemi yapmadan önce her zaman yorumları okuyor. Bu nedenle, terk edilmiş sepet e-postalarınıza referanslar gibi kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin (UGC) dahil edilmesi, dönüşümleri önemli ölçüde artırabilir.

Okuyucular, ürününüzle sonuç elde eden gerçek müşterilerden gelen sosyal kanıtları gördüklerinde, markanıza güven oluşur. Sadece birkaç tıklamayla tüketicinin güvenini artırabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  WordPress web sitenize bir SSL sertifikası nasıl kurulur?

Sadece şu derecelendirmelere bakın:

  • Üzerinde %75 İnsanların oranı çevrimiçi incelemelere güveniyor
  • %25’i yalnızca birden fazla yorum varsa güveniyor
  • %79 kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin satın alma kararlarını büyük ölçüde etkilediğini söylüyorlar

Müşterilerden yorumlarını veya evde çektikleri ürün fotoğraflarını isteyerek bu bilgiyi kendi avantajınıza kullanın. Müşterilere, bu terk edilmiş sepet e-postasında olduğu gibi e-postalarda öne çıkabileceklerini söyleyerek içerik sağlamaya teşvik edin. Adidas’ın.

Alışveriş yapanlar en çok diğer alışveriş yapanlara güveniyor, bu nedenle Adidas bu UGC’yi müşteri güveni oluşturmak için kullanıyor; Resim: Gerçekten İyi E-postalar

Terk edilmiş bir sepet e-postasına UGC eklemek istediğinizde orijinallik için çaba gösterin. İçeriği kimin, nerede oluşturduğunu belirtin ve hatta mümkünse ona bağlantı verin.

Örneğin, markalı bir hashtag’den geldiyse bu bilgiyi ekleyin, böylece potansiyel tüketiciler bunun nereden geldiğini ve isterlerse kendi UGC’lerini nasıl oluşturabileceklerini bilsinler.

Alışveriş yapanlarla yeniden etkileşime geçmek için bu terk edilmiş sepet e-posta şablonu dizisini kullanın

Shopify’a göre, birden fazla terk edilmiş sepet e-postası göndermek, satın alma olasılığını önemli ölçüde artırıyor. 3 e-posta alan alışveriş yapanlar: 2,4 kat daha muhtemel satın almak.

İlk terkedilmiş sepet e-postanızı, sepetten vazgeçildikten sonraki 60 dakika içinde göndermenizi öneririz. Ardından, önümüzdeki birkaç gün içinde iki takip e-postası gönderin.

3 e-posta serisinin müşterilerle yeniden etkileşime geçtiği ve dönüşümleri artırdığı gösterilmiştir. Shogun’un kanıtlanmış bu yaklaşımını deneyin:

E-posta 1: Hatırlatma e-postası

Konu satırı:

“Bir şeyi unutmuş gibisin…”

Vücut:

“Hey [customer name],

sepetinizde birkaç ürün bırakmışsınız gibi görünüyor. Bunları sizin için sakladık! Ne bıraktığınızı görmek için aşağıya bir göz atın.

<İsteğe bağlı: geride bırakılan ürünün dinamik olarak e-postaya çekilen resmi>

Ürünlerimiz hakkında herhangi bir sorunuz varsa, bu e-postayı yanıtlayın; ben de sizinle bizzat iletişime geçeceğim. Veya en yaygın SSS’lerimizi okumak ve göz atmak için aşağıdaki büyük düğmeye tıklayın.

<Alttaki büyük düğme: “şimdi kontrol et”>

E-posta 2: UGC ile ilgili, kalanları, bir düğmeyi ve UGC incelemelerini gösteren hatırlatma

Konu satırı:

“Hey [customer name], yine biz! Sepetinizde hâlâ ürün var”

Vücut:

“Hey [customer name], sepetinizde son kullanma tarihi dolmak üzere olan birkaç ürün var. Ödeme yapmaya hazırsanız aşağıdaki alt kısma tıklayın.

<Ürünün Instagram'dan görselleri ve satın almayı düşündükleri ürünlerin 5 yıldızlı incelemeleri>

E-posta 3: Sepetlerinin süresinin dolmak üzere olduğunu bildiren ve ücretsiz gönderim sunan bir indirim

Konu satırı:

“Bir sonraki siparişinizde ücretsiz gönderim + sepetinizin süresinin dolmasına iki gün kala”

Vücut:

Uç:

İlk e-postada olduğu gibi alışveriş sepetlerini bir kez daha sergileyin. Bunda çok az metin öneriyoruz 🙂

Terk edilmiş sepet e-postası SSS

Terk edilmiş bir sepet e-postasına ne yazmalıyım?

Terk edilmiş bir sepet e-postasında, sepette kalan ürünleri vurgulayın, ödeme sırasında karşılaşabilecekleri sorunlar konusunda yardım sunun ve onları satın alma işlemini tamamlamaya teşvik edin. Ayrıca ürünlerle ilgili müşteri referanslarını veya incelemelerini de ekleyebilir ve anında harekete geçmek için sınırlı süreli bir indirim veya teşvik sunmayı düşünebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Müşteri deneyiminin müşteri kazanma ve elde tutma üzerindeki etkisi

Terk edilmiş sepet e-postaları göndermek yasal mıdır?

Evet, işletmenizden pazarlama iletişimleri almak için müşterinin onayını aldıysanız terk edilmiş sepet e-postaları göndermek genellikle yasaldır. Ancak, e-postayla pazarlamaya ilişkin yasalar ülkeye göre değişiklik gösterir; bu nedenle, ABD’deki CAN-SPAM Yasası veya Avrupa’daki GDPR gibi yerel düzenlemelere uymak önemlidir. Emin değilseniz daima bir hukuk uzmanına danışın.

Terk edilmiş bir arabaya nasıl hitap edersiniz?

Terk edilmiş bir sepete çözüm bulmak için, satın alma işlemini tamamlamadan alışveriş sepetinde ürün bırakan müşterilere hatırlatma e-postaları gönderebilirsiniz. Bu e-postalar genellikle geride bırakılan ürünlerin ayrıntılarını ve işlemin tamamlanmasına yönelik bir istemi içerir.

Harika bir müşteri deneyimiyle bu alışveriş sepetlerini geri almaya yardımcı olun

Dayalı Statista’nın araştırmasıödeme işlemini tamamlamayan kişilerin %10’undan fazlası bunu web sitesinin çökmesi veya hatalar nedeniyle yapıyor.

Ve 2019’da tüketicilerin %30’undan fazlası, bir çevrimiçi mağaza için en önemli faktör olarak “kullanıcı dostu çevrimiçi deneyimi” değerlendirdi.

Hızlı yanıt veren ve kişiye özel bir alışveriş deneyimi oluşturmak, müşterilerinizi sipariş onay sayfasına kadar sitenizde tutmak için hayati önem taşır.

KOBİ’ler için güçlü, hızlı ve duyarlı bir çevrimiçi mağaza oluşturmak Shogun Page Builder sayesinde hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Sürükle ve bırak düzenleyicimiz ve özelleştirilebilir şablonlarımızla, dönüşümleri artıran tamamen benzersiz, markaya özel bir müşteri deneyimi oluşturabilirsiniz.

İşletmenizin büyüklüğü ne olursa olsun Shogun, müşteri deneyimini merkeze alan bir mağaza oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

#cta-visual-pb#Özel mağaza sayfalarıyla inanılmaz müşteri deneyimlerini teşvik edinShogun Sayfa Oluşturucu ile, alışveriş yapanların daha hızlı ödeme yapmasını sağlayacak benzersiz mağaza sayfalarını hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.Bugün ücretsiz olarak başlayın