En Karlı Ev Hizmeti İşletmeleri Nelerdir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:En Karlı Ev Hizmeti İşletmeleri Nelerdir?

Ev hizmetleri sektöründe, akıllı evlere ve yeşil ev hizmetlerine yönelik geniş bir talebin olduğu yeni bir ev sahibi tipinin yükselişi de dahil olmak üzere önemli eğilimler var. Ayrıca, olağanüstü müşteri hizmetleri geliştirmeye yönelik yenilenen odaklanmayla örtüşen müşteri deneyimini geliştirmek için teknolojinin kullanımı da artıyor. Bu dört trend, tüm işletme sahiplerinin ve operatörlerinin bilmesi gereken bir şeyin altını çiziyor: En karlı ev hizmeti işletmeleri nelerdir?

Bu sorunun cevabı incelikli çünkü ev hizmetleri işletmelerinin uzun vadeli karlılığı ve büyümesi çevik ve anlayışlı liderlik tarafından destekleniyor. Kendi işinizi yönetirken, yeni iş fikirleri ve trendler benzersiz becerilerinizle örtüşecektir. Pazar eğilimlerine dikkat etme ile iç süreçleri ve yapıları iyileştirmenin birleşmesi, daha yüksek karlara ve daha da önemlisi daha iyi kar marjlarına yol açar.

Ev hizmetleri sektörü hızla değişip büyürken, yeni iş fikirlerine rehberlik etmek için veri ve strateji kullanmanın önemi her zamankinden daha fazla. Valve+Meter’da ekibimiz, ev hizmeti işinizin karlılığını artırmanıza yardımcı olmak için veri odaklı performans pazarlaması sağlar. Bu, web sitesi tasarımı, ücretli reklamcılık, arama motoru optimizasyonu, giden pazarlama ve diğer hizmetlerin tamamı dahil olmak üzere geniş bir hizmet yelpazesini içerir. Daha fazla kâr elde etmenin anahtarı uzmanlığa yönelmek ve rakiplerin önünde kalmaktır.

En Karlı 5 Ev Hizmeti İşletmesi

Her ev hizmeti işletmesinin karlılığı, büyük ölçüde bireysel işletmenin büyüklüğüne, pazara ve işletmenin mevsimselliğine bağlı olarak değişecektir. Örneğin, evcil hayvan bakımı neredeyse hiç eğitim, araç veya başlangıç ​​sermayesi gerektirmez. Giriş engeli son derece düşüktür. Evcil hayvan sahipleri tüm yiyecek ve temel malzemeleri sağladığından tek yatırım pazarlama ve çabadır. Bununla birlikte, evcil hayvan bakıcılığı gibi hizmetler niş ve küçüktür ve ekonominin genel sağlığından etkilenebilir.

Bu makale için Valve+Meter ev hizmetleri pazarının büyüklüğünü, her birinin tahmini büyümesini ve pazarın istikrarını değerlendirdi. Aşağıdaki ev hizmeti işletmelerinin uzun vadeli karlılığı sağlamdır.

 1. Sıhhi tesisat: ABD’de sıhhi tesisat pazarının 130 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Bu, konut sıhhi tesisat sistemlerini kuran, bakımını yapan ve onaran işletmeleri içerir. Tüm evlerin vazgeçilmez bir ihtiyacı olan bu sektör, istikrarlı kârlılığın direğidir. Bu pazarın 2022’den 2028’e kadar %4,5’lik bileşik yıllık büyüme oranında (CAGR) büyümesi bekleniyor.
 2. Elektrikçiler: ABD’de elektrik pazarının 120 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Buna kablo tesisatı, cihazlar ve akıllı ev cihazları, güneş panelleri ve ev yedek jeneratörleri gibi isteğe bağlı elektrikli aksesuarların kurulumunu yapan işletmeler de dahildir. Bu pazarın 2022’den 2028’e kadar %4,2’lik bir Bileşik Büyüme Oranıyla büyümesi bekleniyor. Bu büyüme, EV şarj tesisleri ve alternatif enerji yöntemleri gibi daha hızlı benimsenen sektörlerde hızlanabilir.
 3. HVAC: ABD’de HVAC pazarının 110 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Isıtma ve soğutma evlerin vazgeçilmez bir ihtiyacıdır. Bu pazarın 2022’den 2028’e kadar %4,0’lik bir Bileşik Büyüme Oranı ile büyümesi bekleniyor. Büyüme kısmen yaşlanan konut stokundan, ısı pompaları ve jeotermal gibi yenilenebilir enerji cihazlarından ve ayrıca hava kalitesi sistemleri ve güneş enerjisiyle HVAC gibi alternatif aksesuarlardan kaynaklanıyor.
 4. Evin yeniden düzenlenmesi: ABD’de ev tadilat pazarının 400 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Ev tadilat programlarının televizyon, yayın ve sosyal medya platformlarındaki popülaritesi bu sektöre olan ilgiyi artırıyor. Bu pazarın 2022’den 2028’e kadar %5,0’lik bir Bileşik Büyüme Oranıyla büyümesi bekleniyor. Yüksek faiz oranları ve sınırlı konut seçenekleri ev sahiplerini taşınmaktan caydırdığı için iç tasarım işi, ev taşıma işi ve tadilatlar son derece popülerdir. Küresel salgından bu yana uzaktan çalışma son derece yaygın hale geldiğinden, yaşam alanını dönüştürmek ve yeniden icat etmek de değerli bir hizmet haline geldi.
 5. Peyzaj: Amerika Birleşik Devletleri’nde peyzaj pazarının 100 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Bu pazarın 2022’den 2028’e kadar %4,5’lik bir Bileşik Büyüme Oranı ile büyümesi bekleniyor. Ev tadilatı gibi çevre düzenlemesi de salgının başlangıcından bu yana karlılık bakımından arttı. Ev sahipleri, bitkilere, bahçelere, açık hava mutfaklarına, sert peyzajlara, teraslara ve kar sağlayan diğer dış mekan armatürlerine olan talep nedeniyle arka bahçeciliği yeniden keşfettiler.
Tavsiye Edilen:  Dış Kaynaklı Satış Geliştirme Temsilcisi (SDR) Hizmetleri Nelerdir?

Bu işletmelerin tümü yüksek talep görüyor ve uzmanlık becerileri gerektiriyor. Sonuç olarak, hizmetleri için yüksek ücretler talep edebilirler. Diğer ev hizmetleri arasında haşere kontrolü, ev temizliği ve evde sağlık bakımı bulunmaktadır. Bu işletmelerin ve diğer ev hizmeti iş fikirlerinin nasıl daha fazla kârlılığa ulaşabileceğini gösteren yeni ortaya çıkan trendler ve veriler de mevcut.

Ev Hizmetleri İşletmelerinin Büyüyen Trendleri

Daha fazla kar elde etmenin ilk adımı, en sık talep edilen ev hizmetlerini belirlemektir. Tek bir ev hizmeti işletmesi trendi belirleyemez, bu nedenle ev hizmeti pazarını incelemeli ve uzmanları dinlemelisiniz. Eğer kendi işinizin patronuysanız bu çok önemlidir. Bu dört eğilimin spesifik pazarınızı nasıl etkilediğini anlamak, strateji oluşturma açısından önemlidir.

 • Y kuşağı ev sahibinin yükselişi: Y kuşağı artık Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük nesildir ve giderek daha fazla ev satın alıyorlar. Bu ev sahiplerinin satın alma alışkanlıkları, tercihleri ​​ve öncelikleri önceki nesillerden farklıdır. Birincisi, bu ev sahiplerinin ev hizmeti sağlayıcılarını bulmak ve işe almak için çevrimiçi pazarları kullanma olasılıkları daha yüksektir. Bu nesle ulaşmak için dijital pazarlama çok daha etkili olabilir. İkincisi, talep üzerine hizmet bu ev sahiplerinin beklentisidir. Kendi ev hizmeti işletmeleriniz için hızlı yanıtlara yönelik yenilenen bir talep var. Üçüncüsü, bu ev sahiplerinin sürdürülebilir ve çevre dostu ev hizmetlerine öncelik verme ve bunlar için ödeme yapma olasılıkları daha yüksektir.
  • Y kuşağı ev sahiplerinde kârlılığın anahtarları:
   • Web sitelerini, sosyal medyayı ve arama motoru optimizasyonunu içeren çevrimiçi pazarlamayı benimseyin.
   • Satışların daha duyarlı rakiplere kapılmasını önlemek için tüm potansiyel müşterilere hızlı bir şekilde yanıt verin.
   • Büyük bir marjla çevre dostu hizmetler sunun.
 • Akıllı ev pazarının büyümesi: Evdeki neredeyse her cihaz nesnelerin internetine uyum sağlıyor. Akıllı ev pazarından artık garaj kapısı kurulumundan kapı zillerine kadar bir pazar bekleniyor. Ev sahipleri artık akıllı evi bir seçenek olarak değil, yeni ekipmanlara yönelik temel bir ihtiyaç olarak görüyor. Ev hizmetleri satış sunumlarınızda akıllı ev teknolojisini sunmak, daha fazla gelir ve daha yüksek marjlar elde etmenizi sağlayabilir. İkincisi, en iyi ev hizmeti işletmeleri akıllı evlerin kurulumu, bakımı ve onarımına yoğun bir şekilde yöneliyor. Akıllı ev cihazları arasında beyaz eşyalar, aydınlatma, termostatlar, eğlence cihazları ve güvenlik sistemleri yer alıyor. Bu sistemler önceki modellere göre daha hassas ve karmaşıktır. Pek çok ev hizmeti işletmesi, özellikle bakım ve onarım konularında bu teknolojileri benimsemekte geç kalacak.
  • Akıllı ev pazarında karlılığın anahtarları:
   • Daha yüksek gelir fırsatlarıyla yüksek kaliteli akıllı ev ekipmanları sunun.
   • Ekibinizi eğitim ve sertifikalarla donatarak akıllı evler için sürekli hizmetler oluşturun.
   • Yüksek marjlı ekipmanı düşük maliyetli hizmetlerden ayırmak için akıllı ev ekipmanının rahatlığından yararlanın.
 • Yeşil ev hizmetleri: Ev sahipleri çevre ve evlerinin karbon ayak izi konusunda daha fazla endişe duymaya başlıyor. Çevre dostu ev temizliği, halı temizliği, çim bakımı ve diğer ev hizmetleri bu ev sahiplerinin ilgisini çekmektedir. Daha fazla verimliliğe sahip cihazlar ödüllendirilir. Bu ürünler yenilenebilir enerjiyle çalışırsa, ev sahiplerine daha fazla satış yapma şansı artar. Bir zamanlar niş bir hizmet olan yeşil ev hizmetleri artık birçok yeni ev sahibi tarafından aranıyor.
  • Yeşil ev hizmetlerinde karlılığın anahtarları:
   • Dijital pazarlama, işletmenizin rakiplerden öne çıkmasına yardımcı olabilir.
   • En başarılı işletme, yüksek kaliteli hizmet ve ürünler sunmaya devam edecek, ancak yeşil ev için seçenekler de ekleyecektir.
   • Birçok ev sahibi sertifikalı hizmet ve ekipman için ödeme yapmaktan mutluluk duyar.
 • Ev hizmetleri deneyimini geliştirmek için teknolojinin entegrasyonu: Ev hizmeti işinizin karlılığını artırmanıza yardımcı olabilecek bir diğer trend de en son teknolojiyi benimsemektir. Teknoloji, ev hizmetleri deneyimini çeşitli şekillerde geliştirmek için kullanılıyor. Örneğin, ev hizmeti sağlayıcıları randevu planlamak, müşterilerle iletişim kurmak ve geri bildirim sağlamak için mobil uygulamaları kullanıyor. İlk yanıt veren isteğe bağlı ev hizmetlerinin işe alınma olasılığı daha yüksektir. Hizmetleriniz tamamlandıktan sonra teknoloji, daha hızlı fatura ödemesine, basitleştirilmiş muhasebeye ve daha doğru CRM’ye yardımcı olabilir. Tüm bu faktörler ev hizmeti işinizin daha karlı olmasına yardımcı olur.
  • Ev hizmetleri teknolojisinde karlılığın anahtarları:
   • Çevrimiçi planlamayı da içeren teknoloji talep görüyor.
   • Sahadaki personelin takibi müşteri deneyimini ve verimliliğini artırabilir.
   • SMS mesajı, ACH fatura ödemesi ve API kullanımı, talebi karşılamaya, kar marjlarını artırmaya ve işlem süresini kısaltmaya yardımcı olabilir.
 • Müşteri servisi: Ev hizmetleri pazarı değişiyor. Talep arttı, rekabet de arttı. Teknoloji devleri perakende, market alışverişi ve eğlenceye girdiği gibi ev hizmetleri sektörüne de giriyor. Bu kesinti, ev sahiplerine sağlanan müşteri hizmetlerinin kalitesine yeniden odaklanılmasına neden oldu. Kendi ev hizmeti işletmeniz, müşteri çözümlerine odaklanarak daha fazla saygı, daha fazla tekrarlı iş ve güçlü yönlendirmeler kazanabilir. Büyük işletmeler verimlilik ve gerçekleştirilen toplam hizmet sayısına göre yönlendirilirken, küçük işletmeler ev hizmetleri sektörünün uzun vadeli stratejisini anlıyor.
  • Müşteri hizmetleri yoluyla karlılığın anahtarları:
   • Dost canlısı, duyarlı ve özenli ev hizmeti işletmeleri talep görüyor.
   • Ev sahipleri ev hizmetlerini kişisel bakım ve yerel temsilcilerle ödüllendiriyor.
   • Günümüzün rekabetçi pazarında müşteri hizmetleri her zamankinden daha önemlidir.
Tavsiye Edilen:  2023'te karlı bir muhasebe işine nasıl başlanır?

En Karlı Ev Hizmetleri İşletmelerini Bulmanın Önemi

Bu trendlerin ötesinde ev hizmetleri sektörü genel olarak büyüyor. Bu, mevcut işletme sahipleri ve pazarda sahip olmayı düşünen girişimciler için yeni fırsatların mevcut olduğu anlamına geliyor. Oldukça karlı bir dizi ev hizmeti işletmesi vardır.

En kârlı pazarlara açılmak harika bir iş hamlesi olabilir. Daha fazla kar, daha hızlı büyümenize yardımcı olur. Önce en karlı ev hizmeti iş fikirlerini ele alalım, ardından bu ve diğer işlerde kar marjlarının nasıl artırılabileceğini inceleyelim.

Ev Hizmetleri İşinde Kar Marjları Nasıl Artırılır?

Valve+Meter kapsamlı bir pazarlama firmasıdır. Ekibimiz, ev hizmeti işletmesi sahiplerinin karlarını artırmalarına ve olağanüstü kaliteyi korumalarına yardımcı olmak için verileri kullanma konusunda kapsamlı deneyime sahiptir. Kârınızı artırmak, hizmetleriniz için daha fazla ücret almak ve maliyetleri düşürmekten çok daha fazlasıdır.

Her ev işinin karlılığı artırmak için dikkate alabileceği birkaç adım vardır. Bir ev hizmeti işiyle diğeri arasında farklılık olduğunu unutmamak önemlidir. Bunlar daha derin araştırma ve analizler oluşturmak için temel araçlardır.

 1. Hedef pazarı araştırın: Yerel bölgenizdeki pazarı inceleyerek kendi işinizin kontrolünü elinize alın. Satış fırsatları için en iyi fırsatlarınızı belirlemek amacıyla müşteri ilişkileri yönetiminizi (CRM), ısı haritalarınızı ve diğer verilerinizi analiz edin.
 2. Verimliliği artırın: Satış süreçlerini, operasyonlardaki eksiklikleri ve pazarlama stratejilerini iyileştirmek için verileri kullanın. Performans pazarlamasında Valve+Meter, pazarlama harcamalarından elde edilen getiriyi belirlemek için verileri kullanır. Bu, işletme genelinde iyileştirme için en fazla alanı bulma konusunda son derece faydalıdır. Çalışanların eğitimine yatırım yaparak, yeni ekipman ve teknolojilere yatırım yaparak ve operasyonlarınızı düzene sokarak karlılığı artırmak, hizmetleri veya personeli azaltmadan karınızı artırabilir.
 3. Yeni fırsatlardan ve paket hizmetlerden yararlanın: En başarılı iş asla dinlenmez. Örneğin, sıhhi tesisat, elektrik ve HVAC hizmetleri de dahil olmak üzere temel ev hizmetlerine ilişkin eksiksiz ev çözümleri sunabilirsiniz. Meşgul ev sahipleri tek çağrı çözümlerini severler. Bu makalenin önceki bölümlerinde incelendiği gibi, yeni ortaya çıkan trendler arasında da iş fikirleri bulabilirsiniz.
 4. Mükemmel müşteri hizmeti sağlayın: Bu eski fikir en yeni iş fikridir. İş gücü bölümlere ayrıldıkça, seçilmiş ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunma yeteneği sadakati ve yönlendirmeleri artırabilir. Müşterilerinizin ihtiyaçlarını anında alacağınız ödüllerden önde tutmanız, uzun vadede karşılığını verecektir.
 5. İşletmenizi çevrimiçi pazarlayın: Ev hizmetleri işinizi çevrimiçi ortamda pazarlamanın çeşitli ücretsiz ve düşük maliyetli yolları vardır. Bu, daha geniş bir kitleye ulaşmanıza ve daha fazla müşteri edinmenize yardımcı olabilir. Yeni nesil ev sahipleri internette yaşıyor ve pazarlama uygulamaları bu genç ev sahiplerine ulaşma kapasitesine sahip.
 6. Diğer işletmelerle ortak olun: Yerel akranlardan oluşan güçlü bir ağ oluşturmak, daha geniş bir kitleye ulaşmanıza ve daha fazla müşteri edinmenize yardımcı olabilir. Bu ortaklar yerel pazarın güçlendirilmesine yardımcı olur ve yönlendirmeler kârı artırabilir.
Tavsiye Edilen:  Çevrimiçi İş Kurmak İçin 10 Karlı Niş Fikir

En İyi Ev Hizmeti İşletmelerinin Pazarlaması

Sonuç olarak, çok sayıda yüksek kârlı ev hizmeti işletmesi var ve neredeyse her işletme büyüyor. Kendi hizmet iş fikriniz, yerel pazarınızın talebine odaklanmalı ve verilere dayalı olmalıdır. Kârlılığı artırmak için performans pazarlaması, pazarlamaya harcanan her doları takip eder. Her potansiyel müşterinin kökenini bildiğinizde, en karlı stratejilere yeniden yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca kârlı olmayan veya işletmenizin uzun vadeli büyümesine gölge düşüren pazarlama ve hizmetleri de ortadan kaldırabilirsiniz. Ev hizmetleri işinizde karınızı artırabilecek ev performansı pazarlamasıyla ilgileniyorsanız, ücretsiz bir pazarlama değerlendirmesi için Valve+Meter ile iletişime geçin.