En Popüler Sosyal Medya Platformlarında Pazarlama

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:En Popüler Sosyal Medya Platformlarında Pazarlama

Facebook

Aktif Kullanıcılar: 2,7 milyar aktif kullanıcı (Ekim 2020 itibarıyla)

Kuruluş Yılı: 2004

En Popüler Olanlar: Herkes

Facebook, 2 milyardan fazla kullanıcısıyla dünyanın en büyük sosyal medya sitesidir. Çoğu kişi bu platforma aşinadır ancak bilmiyorsanız, bu platform kullanıcıları “arkadaş edinmenize”, profillerini görüntülemenize ve insanların Haber Akışlarında görüntüleyebilecekleri içeriği paylaşmanıza olanak tanır.

Messenger hizmetlerinin 1,3 milyardan fazla aktif kullanıcısı var ve işletmeler, Chatbot özelliğini (kuruluşların daha hızlı yanıt vermesini ve müşteri hizmetleri maliyetlerini azaltmasını sağlayan) kullanarak bundan yararlandı.

Diğer sosyal medya devleriyle karşılaştırıldığında, kullanıcı demografisi oldukça dağınık olduğundan, geniş bir kitleye reklam vermek istiyorsanız Facebook, herkese uyan tek sosyal medya platformunuzdur. Sosyal medyada nasıl reklam verileceğini öğrenen çoğu işletme, her yerde bulunması nedeniyle Facebook’a odaklanıyor. Bu nedenle en iyi sosyal medya kampanyalarından bazılarını destekleyebilmektedir.

Pazarlama kampanyalarınızın sonuçlarını iyileştirmek için sosyal medyayı kullanın. Çevrimiçi bir pazarlama kampanyasının nasıl yürütüleceğini öğrenmek için bu ücretsiz e-Kitabı bugün indirin!

heyecan

Aktif Kullanıcılar: 335 milyon aktif kullanıcı (Ekim 2018 itibarıyla)

Kuruluş Yılı: 2006

En Popüler Olanlar: Gençler, çoğunlukla 18-29 yaş arası

Twitter doğru kullanıldığında en etkili pazarlama araçlarından biridir. Kullanıcıların, diğer kullanıcıların zaman tünellerinde görünen 280 karaktere kadar “tweet”ler gönderebilecekleri profilleri vardır. Tweetlere videolar, fotoğraflar ve gifler eklenebilir ve ayrıca hızlı anketler oluşturabilirsiniz.

Trend olan konular genellikle hashtag’lerin kapsamına girer; bunlar, uygun ve alakalı olduğunda küresel bir sohbete katılmanın harika bir yoludur. Kullanıcılar, diğer profillerin içeriğini kendi başınıza paylaşmanın kusursuz bir yolu olan “retweetleme” yeteneğine sahiptir.

İşletmeler, etkileşim oluşturmak ve ürünleri ve hizmetleri hakkında sohbetler oluşturmak için Twitter’ı kullanabilir. 35 yaşın altındaki daha genç bir kitleye hitap etmek istiyorsanız cevabınız Twitter’dır.

Tavsiye Edilen:  Dijital Pazarlama Paketleri Rehberi

LinkedIn

Aktif Kullanıcılar: 590 milyon aktif kullanıcı (Ekim 2018 itibarıyla)

Kuruluş Yılı: 2002

En Popüler Olanlar: Üniversite mezunları ve yüksek gelirli kişiler

Profesyonel bir kitleye ulaşmaya çalışırken yapmanız gereken ilk durak LinkedIn’dir. Çoğu B2B pazarlama stratejisi, itibar oluşturmak ve içerik yayınlamak için tercih ettikleri platform olarak LinkedIn’i içerir. B2B pazarlama için LinkedIn’i kullanmak Olası satış yaratmada %277 daha etkili Facebook ve Twitter’ın toplamından daha fazla.

LinkedIn kişisel profilleri kullanıcıların iş geçmişini ve başarılarını içerir ancak iş sayfaları Facebook Sayfalarına benzer şekilde çalışır. Kullanıcılar işletmeleri takip edebilir ve gönderilerini beğenebilecekleri, yorum yapabilecekleri ve paylaşabilecekleri zaman çizelgelerinde görebilirler.

Diğer sosyal platformların aksine, metin gönderileri aslında daha yüksek oranda ve daha fazla etkileşimle görüntüleniyor. Düşündürücü ve sektörünüzdeki profesyonelleri birbirine bağlayan içerik yayınlamak en iyisidir. LinkedIn’den elde edilen iş sonuçları, işletmenizin sosyal medyaya ihtiyaç duymasının bir nedeni olarak sıklıkla gösterilmektedir.

instagram

Aktif Kullanıcılar: 1 milyar aktif kullanıcı (Ekim 2018 itibarıyla)

Kuruluş Yılı: 2010

En Popüler Olanlar: 18-29 yaş arası daha genç izleyiciler

Instagram, 2012 yılında Facebook tarafından satın alındı ​​ve bazı geçişler olsa da (Instagram’da bir işletme profiline sahip olmak için bir Facebook sayfanızın olması gerekir), iki platform çok farklı.

Instagram, tamamen görsel olduğundan yaratıcılığınızın parlamasına izin verebileceğiniz yerdir. Kullanıcılar fotoğraf ve video yayınlayabilir, Hikayeleri paylaşabilir (Snapchat tarafından popüler hale getirilen bir özellik) ve akışlarında diğer kişilerin içerikleriyle etkileşime geçebilir. Twitter’da olduğu gibi benzersiz bir kullanıcı adı (kullanıcı adı) oluşturursunuz.

Instagram, hizmetlerine çok sayıda e-ticaret özelliğini harmanladı ve kullanıcılar fotoğrafları favorilere ekleyebilir ve koleksiyonlarına kaydedebilir. Pazarlamacıların Instagram’ı kendi avantajlarına çevirebilecekleri sayısız yol var.

Tavsiye Edilen:  B2B Dijital Pazarlama - İşletmeniz İçin Çalışmasını Nasıl Sağlarsınız?

Youtube

Aktif Kullanıcılar: 1,9 milyar aktif kullanıcı (Ekim 2018 itibarıyla)

Kuruluş Yılı: 2005

En Popüler Olanlar: 18-49 yaş arası kişiler

YouTube, kullanıcıların video yükleyebildiği, izleyebildiği, yorum yapabileceği ve paylaşabileceği en popüler video tabanlı sosyal platformdur. İnsanlar her gün görüntülüyor 1 milyar saatten fazla YouTube videosu.

Genellikle 5 saniye sonra atlayabileceğiniz reklamlar veya yaklaşık 15 saniye uzunluğunda atlanamayan reklamlar bulunur. Ancak reklamların ötesinde YouTube videoları, izleyicileri web sitenize yönlendirmenin veya bir sektör uzmanı olarak itibarınızı güçlendirecek içerik sunmanın etkili bir yoludur.

YouTube dünyanın en büyük ikinci arama motorudur, bu nedenle yanınızda yetkin bir SEO şirketinin bulunması, sonuçlarınıza yardımcı olabilir.

Snapchat’te

Aktif Kullanıcılar: 291 milyon aktif kullanıcı (Ekim 2018 itibarıyla)

Kuruluş Yılı: 2011

En Popüler Olanlar: 30 yaşın altındaki kişiler, çoğunluk kadın gençler

Snapchat, diğer birçok platformun benimsediği 24 saatlik “hikaye” özelliğini başlatan, “mobil öncelikli” bir multimedya mesajlaşma uygulamasıdır. Snapchat’in geçici mesajları çizimler, metinler, “Geofilterler” (belirli konumlarda kullanılabilen kaplamalar) ve “Lensler” (gerçek zamanlı efektler ve AR/3D öğeleri) ile değiştirilebilir.

Bu özellikler, markaların kendi Lensleri ve Geofiltreleri ile işbirliği yapabilmeleri nedeniyle, pazarlama içeriği için son derece ilgi çekici bir yol yaratmada etkili olmuştur. Ayrıca kuruluşların kısa reklam içerikleri koyabilecekleri daha geleneksel bir “Keşfet” sekmesi de bulunmaktadır.

Snapchat, özgünlük ve gerçek zamanlılık hissi yaratmak için kısa ömürlü içeriğe değer veren daha genç bir izleyici kitlesine son derece sıcak bakıyor. Artık Instagram’ın kendi Hikayeler özelliği olduğuna göre, bunun Snapchat’in özel demografisini cezbetmeye yetip yetmeyeceğini zaman gösterecek.

Pinterest’te

Aktif Kullanıcılar: 250 milyon aktif kullanıcı (Ekim 2018 itibarıyla)

Kuruluş Yılı: 2010

En Popüler Olanlar: Ortalamanın üzerinde geliri olan kadınlar

Tavsiye Edilen:  Öğretim İçin Yeni Bir Strateji (Nasıl Çalışır ve İpuçları)

Pinterest çok benzersiz bir sosyal medya platformudur. Pinterest’i dijital bir vizyon panosu olarak düşünün. İçeriği “sabitlediğiniz” birden fazla panonuz olabilir, bu da onu oldukça görsel bir ağ haline getirir.

Pinterest en uzun içerik ömrüne sahiptir (Bir pinin yarı ömrü 151.200 dakikadır; Facebook gönderisinin 90 dakikası ve bir tweetin 24 dakikası) bu da onu her zaman yenilenen içerik yayınlamak için mükemmel bir yer haline getiriyor. Pinner’ların %87’si Pinterest sayesinde bir ürün satın aldığını bildirdi ve %93’ü gelecekteki bir satın alma işlemini planlamak için Pinterest’i kullandığını belirtti. İşletmeniz infografikler, ürünler, fotoğraflar ve çok daha fazlasını yayınlayarak Pinterest’i kendi avantajına kullanabilir.

Artık her sosyal platformun hedef kitle türlerini anladığınıza göre, pazarlama mesajınızın ve sunumunuzun gösterişli olduğundan emin olun. WIX pazarlama şirketindeki uzmanlar, Houston ve Austin’de potansiyel müşterilerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek sosyal medya pazarlaması sunuyor.

WIX’a bugün ulaşın Pazarlama sonuçlarınızı iyileştirmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için!