EN SEVDİĞİNİZ DİZİ VE SOSYAL MEDYA STRATEJİLERİ

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:EN SEVDİĞİNİZ DİZİ VE SOSYAL MEDYA STRATEJİLERİ

1. Yürüyen Ölüler

Altıncı mevsim ile ilgili Yürüyen ölü 11 Ekim 2015’te prömiyeri 3 Nisan 2016’da sona eriyor. AMC’de sevilen bu Amerikan korku-drama televizyon dizisi, sosyal medyada kimsenin düşünemeyeceği kadar öne çıkıyor.

TWD’nin kayda değer bir 34 Milyon Facebook Hayranı ve Twitterverse’te 4.43 Milyon takipçisi var. Quintly tarafından bu dönemde yürütülen analizler, TWD’nin 30 günlük bir süre boyunca 1024 tweet gönderdiğini gösterdi; bu, o sırada yayında olan diğer programların ortalamasının çok üzerinde.

TWD, tartışmayı bir araya getirmek için birden fazla markayla ilgili hashtag kullanma şeklindeki iyi düşünülmüş bir stratejiyle süregelen hashtag savaşlarında da galip geldi. #InCarolWeTrust, konuyla ilgili içerikle ilgili hashtag’lerin harika bir örneğiydi.

Aşağıdaki aşağıdaki bilgi grafiği, Homeland’ı karşılaştırarak aradaki farkı düzeltmek için yürütülen bir çalışmadır.

2. Turuncu Yeni Siyah

Turuncu yeni siyahtır

OITNB, SMM’nin etkin bir şekilde nasıl kullanılacağına dair harika dersler veriyor. Şov, hashtag’lerin bir amaç, güç ve anlamla kullanımını yakalar. Çeşitli sosyal platformlarda resmi marka hashtag’i #OITNB gibi görsel hashtag’lerin kullanımını uyarladı ve görünürlük için profil resimlerinde öne çıkardı. Hikayenizi tüm sosyal platformlarda görsellerle düzenlemeye yönelik süper havalı strateji, harika bir halkla ilişkiler ve marka bilinci oluşturma fikridir!

OITNB’nin yaptığı tüm harikalık bu değil. Oyuncu kadrosunu bir raporlama makinesi gibi davranması için güçlendirmenin kendi avantajları var!

Turuncu Sosyal Medyada Yeni Siyah

(Görünüşe göre hayranlar tarafından yapılan ve oyuncular tarafından paylaşılan güzellikler, tamamen yeni bir sosyal medya etkileşim kanalı açıyor!)

Social Talk şovları, izleyicilerin heyecanını ateşledi ve şovu ilgi odağı haline getirdi.

Twitter'da Turuncu Yeni Siyah

Sosyal kanallardaki etkileşimler için kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe odaklanan benzersiz Hashtag’ler. Belirli yarışmayı dikkate alın. (“Hadi dünyaya Orange hayranlarının en iyisi olduğunu gösterelim! Yarın Orange giyin ve birlikte bir fotoğraf yükleyin. #OnWednesdaysWearOrange!”)

Tavsiye Edilen:  2023 İçerik Takviminiz için 278 Sosyal Medya Tatili [+Template]

#OnWednesdaysWearOrange

3. Tatlı Küçük Yalancılar

Küçük sevimli yalancılar

ABC ailesinin en çok izlenen dizilerinden biri olan Pretty Little Liars, çok abartılı drama ve tanıtım için büyük bir kısmını sosyal medyaya borçlu olduğu için başarısını sürdürdü.

Sezonlar boyunca çeşitli kampanyalar, hayranları ve izleyicileri A arayışında tuttu; Gösteriyi kastediyorum! Gösteri, Twitter aracılığıyla 3. sezondaki “Suspect Tracker”, “Countdown Calendar” vb. gibi önemli kampanyalar başlattı.

Pretty Little Liars - Şüpheli Takibi

Bu, kullanıcıların dizideki hangi karakterin “nihai ihanetten suçlu” olduğunu tahmin etmelerini sağladı. Hayranlar, #LucasIsGuilty veya #PaigeIsGuilty gibi özel bir hashtag kullanarak oy verebilir. Lansmandan 48 saat sonra, 136.000 hayran rekoru şimdiden “Şüpheli İzleyici”yi ziyaret etti ve %15 ve daha fazlası çok aktif olarak katıldı.

Pretty Little Liars- Bir itiraf videosunun kilidini açın

Gösteri, bir itiraf videosunun kilidini açmak için verdiği ipuçlarını kullanmak için dizinin karakterlerinden birinin resmi kurgusal twitter hesabını kullanarak Twitter’da bir av başlattı ve 4 günlük bir süre içinde 54.000’den fazla takipçi kazandı! Sezon ortası prömiyeri “Pretty Little Liars”, Twitter’ın genel etkinliğinin toplam %52’sini oluşturuyordu; BlueFin Labs’a göre.

Her dakika tırnak ısıran şovu ve inanılmaz derecede sosyal olan hayranlarıyla PPL, izleyiciler arasında tüm zamanların favorilerinden biri olmaya devam ediyor.

4. Kağıttan Ev

iskambil evi

#FU2016. Yeterince söylendi. Bu hashtag ile ilgili tüm yaygaranın ne olduğunu merak edenler için; 1. Frank Underwood. 2. Frank Underwood. 3. Frank Underwood.

Tüm bu kampanyanın dehası, bunun zamanlamasının, her iki partinin de adayları Donald Trump ve Hilary Clinton’ın aday olduğu 8 Kasım 2016’da yapılacak ABD Başkanlık seçimleri olacak şekilde olması. #FU2016, bu zamana ve mevcut senaryoya mükemmel bir şekilde uyuyor. Hashtag o kadar güçlü ki, Frank Underwood’un baş harfleri ama aynı zamanda güç oyununa tehdit oluşturanlara son vermek için ince bir mücadele. Frank Underwood’un markalaşması, büyük bir güç belirleyicidir. Promosyon o kadar zekice ki, girdiğinizde www.fu2016.com Facebook’ta, hemen Frank Underwood’u desteklersiniz.

Tavsiye Edilen:  Potansiyel Müşteri Yaratmak ve Geliri Artırmak için Sosyal Medya ve SEO Nasıl Kullanılır?

Frank Underwood

5. Taht Oyunları

Game of Thrones

Game of Thrones dünyayı vurduğunda, çok büyük. Şimdiye kadar bu şekilde oldu. Bu şovun varlığı sosyal medya dünyasının en çok konuşulan konusu oldu. Oturumlar boyunca sosyal medya platformlarının en iyi şekilde kullanıldığına tanık olunmuştur. Facebook Quiz’den Etkileşim Kazanmaya, oyuncu kadrosunun marka savunuculuğu için kullanılmasına kadar GOT, tüm platformlar aracılığıyla sadık izleyicileriyle etkileşime geçmekte asla başarısız olmaz.

Facebook'ta GOT Season6 Testi

GOT _Tanıtım Stratejisi

Sosyal medyayı maksimum potansiyelde kullanan, yeni gelenlerin dikkat çektiği ve marka bilinci oluşturma ve tanıtım stratejilerinin bir parçası olarak dışlamamaya özen gösteren harika şovlar var. Göz kulak ol!

İyi seyirler 🙂